היא הגיעה אלינו, לנהריה

שחר 676

Well-known member
מנהל
אריק , לא מדובר באמירות שיפוטיות אלא בעובדות.

האם אינך איש שמאל קיצוני ?
האם אינך תומך במדינת כל אזרחיה ?
האם אינך תומך בחורבנה של ישראל כמדינה יהודית ?

מירי רגב עשתה קריירה נפלאה מבלי להזדקק לצ'כוב או גי דה מופאסן אותם אני זוכר במעומעם {מאד במעומעם} מלימודי בתיכון.
והסופרים הללו לא הועילו לי במאומה עד כה.

אני אוהב לקרוא ספרים בעלי ערך לחיים וכרגע אני קורא את "ירושלים - הביוגרפיה"
של סיימון סבאג מונטיפיורי , ערכו של ספר זה עבור אחד כמוך לא יסולא בפז.
אולי תעשה הפסקה מקריאת רומנים דימיוניים מקושקשים ?

יריעה היסטורית רחבת היקף מעניקה פרספקטיבה נכונה ונבונה בקרב יהודים אשר מסוגלים להביט באומץ למציאות בעיניים.

אתה יהודי בעל כורחו , יהודי נאיבי , קוסמופוליטי אשר מאמין בעולם חסר גבולות , אתה רואה עצמך כמשתייך יותר "לעם הישראלי" מאשר לעם היהודי .
שום לקח לא הפקת מהיסטוריית הגלות המזוויעה אשר עברה על בני עמך במשך 2000 שנה.

לפחות לפי דעתי.

זכור ידידי "אתה יכול לשכוח את יהדותך אך דע כי אף אחד לעולם לא ישכח לך אותה"

חיא2

New member
שחר - למה אתה חוזר על עצמך?

האם באמת אתה חושב שפירוט חוזר ונשנה של אותם טיעונים ישכנע אותי?
אתה בכלל יודע מה זה שמאל קיצוני? אין לך שמצוץ של מושג, כי אתה חי בתוך עולם מושגים ביביאני יהודי-לאומני על גבול הפשיזם [ שזה ימין קיצוני גם במושגים בינלאומיים ].
שחרר יקירי.
אני ישראלי שאמו הגדירה עצמה כיהודיה
אני בעד קיום מדינת ישראל כמדינת כל אזרחיה באשר הם, וממש לא מטריד אותי אם הקבוצה הפשיסטית אליה אתה משתייך תתפוגג לה. [ נראה לי שאתם והאיתולות ומטורללי אל-קעידה יכולים להקים מדינה ביחד].
אני בעד הפרדת דת ממדינה
אני בעד שוויון בפני החוק של כולם
אני בעד זכויות הפרט
אני סוציאל-דמוקרט, שזה בורגני שדואג לנכסיו ולכספו עד זקנה אך גם סובלן לאחר, כל אחר.
לגבי נבואות הזעם - נו, שיהיה.. נראה לי היהווה של החברים שלך שכח אותם .

שחר 676

Well-known member
מנהל
בקיצור , אתה מסכים עם כל מה שכתבתי.

אמך יהודיה - משמע אתה יהודי , גם אם זה לא נוח לך.

הנה אתה מודה בכל מה שכתבתי לך בפוסט הקודם אך מוסיף עוד אי אילו התבטאויות "כוללניות" אשר אמורות להעניק לדבריך נופך "לא קיצוני" .
התבטאויותיך קיצוניות , עובדה , מה לעשות .

אתה מצביע מרצ , לא ?
האם מרצ אינה מפלגה קיצונית שמאלית ?
למיטב זכרוני , בעבר אף היית שמאלה אפילו ממרצ...לא ?

בעבר מרצ הצהירה על עצמה כעל מפלגה לא ציונית....מעניין כיצד היא תגדיר עצמה תחת הנהגתו היו"ר החדש.

חיא2

New member
נשמה, אמי יהודיה, אני ישראלי ממוצא יהודי, אך לא יהודי

מתי כבר תבין את העובדה הפשוטה כלכך ומובנת כל בר דעת בעולם המערבי, למעט פשיסטים-ימניים בסגנון סמוצ', בן גביר, אייתולות ואל-קאעידה

עדיין אינך יודע מה זה שמאל קיצוני, אם אלה השאלות שלך? לך ללמוד קצת היסטוריה פוליטית, היסטוריון שלי.

שחר 676

Well-known member
מנהל
אריק אריק , אנו מדברים על קיצוניות שמאלית ביחס לתקופה ...

הנוכחית בארץ ישראל אנו לא מדברים על היסטוריית השמאל המחליאה בעולם כולו...וגם בנושא זה אני יודע יותר ממך , הרבה יותר.

ראה כיצד אתה מתכחש לעובדת היותך יהודי , ראה כיצד אתה מתבייש בדת אבותיך , ראה כיצד אתה מפנה את גבך לכל המאחד בבני עמנו.
מהיכן ירשת/פיתחת שנאה עצמית כה קשה איני יודע , ממש כואב לקרוא אותך.

חיא2

New member
שחר, שחר, שחר

אין לך רבע מושג בשמאל על רצף של מתון עד קיצוני. אין לך ככל הנראה מושג בכלל בהיסטוריה של המאה הקודמת ואף לפניה אם אתה טוען טענות מהסוג שטענת כאן.
אבל, לך יש קיר מלא בספרי היסטוריה שקראת ואתה קורא, ואתה ככל הנראה קורא רק את כתבי כהנא ושות' [ מרזל, בן גביר, הרופא הרוצח ], ואתה קובע בשבילי מה שאני עושה מתוך "אמונה יוקדת" בצדקתך.
אז נכון, אינטלקטואל ספקן אינך, יכלת לראות בעיה משני צדיה או בכמה מימדים אין לך.. ולכן חייך "קלים", לכאורה בסימון ובתיוג ובמציאת מושאי "שנאה", כי זה מאפיין את הימין הכלל עולמי - הדגש הוא מציאת האחר, תיוגו וסימונו ובעיקר שנאה אליו.
<יש לי באמת מזל כככל הנראה שאתה מחבב אותי, בניגוד לעמדותיי השנואות עליך
>

שחר 676

Well-known member
מנהל
אני יכול ללמד אותך על לנין , סטאלין ואפילו על

אותו יהודי אשר קרוי לב דוידוביץ או בורנשטיין הידוע בכינוי "טרוצקי".
וגם על אחרים.

חלאס להתהדר בנוצות לא לך.....השימוש בשפה פלצנית לא עושה אותך יותר צודק , ההיפך כפרה.

פעם אפילו חזרתי בזמן וסיפרתי לך על כל הרציחות אשר בוצעו על ידי השמאל בפלשתינה..... האם זה זכור לך ?

חיא2

New member
חחחח, אז קדימה, תתחיל ללמד ולא מוויקי אהובתך

ומדוע ולמה החלטת שאני מתהדר בנוצות לא לי? בינתיים חובת ההוכחה שאתה יודע מה זה שמאל קיצוני מוטלת עליך, לא עליי.
עליי לא מוטלת חובה להוכיח שמגעיך מרובים עם הפשיזם היהודי [ שהרי מפלגת כהנא לא אושרה לכנסת בגלל זה,] ובן-גביר ומרעיו כולל הסמוט ושאיפתו לסביבת לידה "יהודית-טהורה" או אפלייה ברורה בין יהודי ללא יהודי בפני החוק מוכיחים זאת! ואתה מזדהם מהם ללא חשיבה בקורתית מינימלית. [ זה שתגיד שאני "מתפלצן" לא ישנה דבר וחצי דבר, אלא רק ידגיש את רגשי הנחיתות המוזרים שלך מול עברית גבוהה ולא מהרחוב של סיבוני-רגב]
אז נתחיל:
1. הוכח ונמק מדוע אני שמאל קיצוני [ לא לפי הפאשיזם היהודי שאתה נמנה עליו או מעריץ את נציגיו].. אחר כך, נמשיך לשוחח על ה"נוצות לא לי"

שחר 676

Well-known member
מנהל
כבר הוכחתי לך מדוע אתה שמאלן קיצוני.

מדוע אתה מבקש ממני לחזור על עצמי שוב ושוב ?
חזור מעט אחורה ותביט מדוע אני חושב כך עליך.

כשתרצה לנהל שיח על אבות אבותיך האידיאולוגים אשמח שננהל שיח פורה בנושא.

אני מצביע ימין מתון בלבד , היינו נתניהו.
שום בן גביר ושום סמוטריץ.
תמיד הצבעתי רק ליכוד , אז מספיק ללהג כמו נערה מתבגרת.

אני אדם עממי כפרה , אני מסוגל לדבר "גבוהה גבוהה" אך אני מעדיף סלנג רחוב פשוט , אני אוהב להוריד אותך מטה...אל מקורותיך האמיתיים בהם אתה כל כך מתבייש. חחחח

חיא2

New member
לו מצאתי הסבר או הגדרה סבירה אחת שלך

למושג "שמאל קיצוני" לא הייתי מנקר באחוריך.
סליחה יקירי, אתה הבעת תמיכה בפשיסטים, לא אני, באחת מהתלהבויותיך הלאומניות מול גישתי האוניברסלית "כי באדם אאמין" [ טשרניחובסקי, אני מניח שלשיטתך, עוד שמאלן קיצוני ].
אתה עממי בדיוק כמו שאני עממי. העממיות שלך מלאכותית ומזוייפת להפליא. יאללה - אתה רוצה לשוחח אתי, היה מסוגל גם להתמודד עם "מלים גבוהות" שלו טרחת להתאמץ [ אבל אני בטוח שאתה יודע בדיוק מה כל מילה אומרת ] השיחה ביננו היתה זולגת יותר

dory38

New member
לא מספיק לקרוא מה שכותבים, צריך גם להבין

אני מוכן לעשות תחרות עם כל מי שרוצה בפורום , מי יודע יותר על התנ"ך והיסטוריית עם ישראל. ואגב, עליתי לתורה ואכלתי את הסוכריות שזרקו עליי בבית הכנסת. לא שאני צריך להביא אישור כתוב לאיזו ועדה, או שכן?

למעלה