מתוך ווינט, לא נגעתי

dory141

New member
מתוך ווינט, לא נגעתי

יו"ר העבודה, אבי גבאי, פרסם סרטון בחירות חדש ובו כלל ציטוט של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאמר על חיילי גולני בשיחה עם ההיסטוריון הבריטי מקס הייסטינגס כי "הם בסדר, כל עוד יש להם 'קצינים לבנים'". גבאי הגיב על האמירה: "נתניהו מוציא את המזרחים מהתמונה - פעם גזען, תמיד גזען". בסוף השבוע האחרון תקף גבאי את רה"מ על הדרת מזרחים בתמונתו עם בכירי הליכוד.

riki yot levi

New member
אבי גבאי לא רלוונטי בפוליטיקה הישראלית...

ואחרי הבחירות ידאגו להראות לו את הדלת...
כי למעשה הפוליטיקה הישראלית העכשווית בנויה על מפלגה אחת גדולה
כמה רסיסי מפלגות והרבה מאוד (אולי מידי) שהם כתאים בודדים בחלל שמתקבצים מידי בחירות כדי להוריד את המפלגה האחת מהשלטון.
וזה תהליך ארוך של בנית הכח מול הכח האחר שהולך ונעלם מהנוף... ומול אותם מרחפים בחלל...
כי הרי ברור לגמרי שהערך הקל הוא 'ביבי'...
אבל לפני ביבי היה שנוא הנפש אריאל שרון עד ש...
ולפני אריאל שרון היה השנוא מנחם בגין...
ומי שיצא 'בזול' היה יצחק שמיר... והנה עברנו את מנהיגי הליכוד לדורותיהם מאז הקמת המדינה (לפחות) ועד בחירות 2019...!!!
ומה הכוונה... אין רבים כמוני או אין כמעט כמוני... שמשנת 1981 (!!!) ועד שנת 2019 כולל מצביעה באותו הפתק... 'מחל' ושם המפלגה שאני בוחרת 'ליכוד'
לא נעים להביא את העניין הזה בפני רבים - אבל זו דרך. דרך שיש בה קצת אידאולוגיה, קצת דרך ארץ... קצת יהדות ויותר מהכל סוג של משפחתיות...
אפשר לכתוב מאמרים... לעשות מאות או אלפי תזות לקבלת תואר דוקטור בכל אקדמיה... אבל העובדה היא עובדה...
מפלגת העבודה לדורותיה... היתה מעולם מפלגתם של האלפיון העליון... העשיר, השבע... והלבן.
לאחר שהדורות הצעירים סיגלו לעצמם את האידאולוגיה 'רק לא ליכוד'... והם מחפשים כיצד ניתן לעצור את התופעה... ראו זה פלא (כמעט)...
מפלגת העבודה בראשות שחור - 15 מנדטים בהליך גסיסה ארוך ומתמשך...
לבן החליף שחור... 24מנדטים גורף בוז'י... והנה הסקרים שמראים כיצד מפלגת העבודה נוגעת בעוד מערכת בחירות אולי שניים... באחוז החסימה... ומטה מגיעה לראשונה לפחות מ10 מנדטים כשבראשה שחור... ולאן עברו הקולות???
הציר כמובן אותו ציר... כאשר לבן אומר 'רק לא ליכוד'... הואר זוכה בתמיכה עצומה... יאיר לפיד... מפלגת הזקנים וכו'. כאשר מפלגת העבודה מעמידה לבן??? היא דומה לאחרות ועל חשבונן היא צומחת...
והליכוד? לעולם ומעולם בראש המחנה עומד - לבן...

poseidon111

Active member
" מפלגת העבודה לדורותיה... היתה מעולם מפלגתם של האלפיון

העליון... העשיר, השבע... והלבן".
את מדברת על המפלגה שהעלתה את יהדות התפוצות ארצה? מפלגת העשירים שהכריזה על משטר צנע רק כדי שיהיה מקום לכל יהודי גם אם הוא עני מרוד ולא...לבן לעלות? עליהם את יוצאת עכשיו בפסאודו מניפסט הזה?
ומתי את מביאה זאת? בדיוק בתקופה שמתברר שמי שעומד בראש "דרך שיש בה קצת אידאולוגיה, קצת דרך ארץ... קצת יהדות ויותר מהכל סוג של משפחתיות...", הוא גזען ומתבטא כנגד המוצא האתני של 90% מבוחריו. עזבי את הניתוח שלך שהוא בדיחה תפלה ולא מוצלחת, תסתכלי מסביב לפני הקלישאות הנבובות הללו.
את במקום טוב חביבתי, תמיד היו אנשים שככל שקיבלו יותר זבנגים מהמנהיג כך העריצו אותו יותר.
העובדה שאת בוחרת משנת 81 ועד להיום את הליכוד רק סותרת שוב את האמירה שמחכימים עם השנים. מסתבר שבנושאים מסויימים לא משנה כמה שנים עברו,
זה לא מצליח להתרומם מקו הכתפיים למעלה.
לא אידיאולוגיה, לא מיהם האישים ומהם מעשיהם, לא הבטחות אל מול מציאות
רק הנושא של מזרחים ואשכנזים. אשכנזים ומזרחים.
תתבגרי!

riki yot levi

New member
סליחה מצטערת... מפלגת העבודה

היתה המפלגה שיצגה את עירות הפיתוח... חחחחחח
את השכונות... של הלא לבנים...
היא ישבה את הנגב באלפי עולים מהונגריה צ'כיה וארצות הברית...
אופקים זה בכלל בברלי הילס.
טעיתי - מתנצלת...
והנה הגיע אל ה-9 מנדטים... אולי אולי תקרע את העולם ותכניס מנדט עשירי... והעתיד שלה????
אבל מה הבעיה לבחון נתונים???
אנחנון יודעים הרי שבקרית שמונה הרב שם הם יוצאי מזרח אירופה...
אנחנו גם יודעים שהכסף הכבד בהשקעות בחקלאות (כשלא היה) עברו לקיבוצניקים שברובם הם עולי טוניס ומיעום עלו בכלל מטהרן...

ממש מתנצלת...
ובכלל בני גנץ מתמודד מול גבאי... ביבי בכלל לא בכיוון...
הרי הליכוד זה רק אשכהנזים מזרחיים... וכל השאר... הם רק ישראלים חסרי מוצא... צבע וגוון... מתנצלתתתת

poseidon111

Active member
לו היית מתעניינת מעט היית יודעת שכמעט מחצית מעיירות הפיתוח

והמעברות היו מיושבים לאו דווקא על ידי יוצאי מדינות ערב.
אבל כנראה שלא התעניינת והציניות המעושה לא מצליחה לחפות על כך.
אבל בכיינים תמיד יהיו והיו, כן גם אלו שמתקשים להסביר מדוע היום יש הרבה יוצאי מדינות ערב בעיירות הפיתוח ואיך זה שהאשכנזים הצליחו לצאת ולבנות חיים מחוץ לשם.
לרוע מזלך הקורא הממוצע יודע קצת היסטוריה ואפילו קרא פה ושם.
מומלץ בחום, דרך אגב.

dory141

New member
בלי קשר, הוא צודק

בעבר הצבעתי 3 פעמים למפלגת העבודה, פעמיים מהן לפחות יותר מדי. אני לא חושב שצריך לבחור ראשי מפלגות ובכלל בעלי תפקידים "בגלל הצבע". עם זאת, כמה התבטאויות בנושא הגזע מצד נתניהו ואשתו (מצד יאיר, נכון לרגע זה, עוד לא שמעתי), חושפות עד כמה הם "נאורים", באירוניה כמובן. אני במקומם הייתי מתבייש.

riki yot levi

New member
למה כ"כ קשה להביט בעיינים פקוחות

בהיסטוריה ובמהלכים היסטוריים?
הרי כיום ומהיום יותר ויותר 'חומר' יצא מהארכיונים החסויים -לאור...
כבר היום אנחנו יודעים פי עשרות מונים ממה שידענו אנחנו כאן לפני 30 שנה ויותר...
הרי הרצל ושאר החבר'ה בכלל לא ראו את יהודי המזרח מגיעים למדינת היהודים... מבחינתם
(כולל בנימין זאב) מדינת היהודים אמורה היתה להיות מדינה אירופאית (לגמרי) במזרח התיכון...!!!
אלה מה - היה כאן יהודי פיקח יותר מהאחרים... שמו דוד בן גוריון שהבין בסיום מלחמת העצמאות שהוא לא יכול ליסמוך על הקיבוצים בכדי לשלוט על חבלי ארץ עצומים ביחס למדינת היהודים שתוכננה להיות ב'תוכנית החלוקה'...
יש כבוד לשדה בוקר... אבל שדה בוקר ללא ירוטחם ודימונה מצפון ומצפה רמון מדרום לא שווה קלית שום... כמו רביבים והכבוד שלה בלי נתיבות, אופקים וכו'.
הוא הבין שאם לא יישבו את באר שבע מידית באלפי יהודים הערבים יחזרו אליה... כי אין כוחות צבא להחזיק את הגבולות הארוכים והמפותלים של אחרי 48...
בן גוריון היה במיעוט... אבל די חזק כדי לחפות את דעתו (ולתת לדמוקרטיה לקבל החלטות בעיקר בענייני תרבות...)...
לשיטת רב מכריע בממשלת ישראל להורים שלי... לא היה שום סיכוי לצאת מלוב
ולקבל סיכוי לחיות במדינת היהודים. הם לא היו פקטור... (היסטורית), הם טענו שלמדינה העניה כ"כ לא יהיו אמצעים לתת טיפולים רפואיים ליוצאי המזרח...,
כדאי היה לצפות בשלושה פרקים - על הסיפור של העיירה ירוחם בתסריט נהדר של מי שנולד והתבגר שם... ויצא אל העיר הכי גדולה...

אבל אני מבינה שקשה... קשה להביט אל המציאות בעיינים טובות... כי ביבי... וכי יאיר... כאילו שמשהו כאן ושם בחר ביאיר נתניהו לאיזו משרה... כמו שעסקו בילדים שלך שרון... כשהיה נח וכהורשע... חחחחח אבל מילא... אנחנו בשמאל אוהבים את הימנים... (רק השאלה איך... רייר? מדיום)... כי השנאה האיומה הזו עוברת כחוט השני מדור לדור... הרי אנחנו הימנים מזרחיים לא מדיחים מנהיג... אצלנו יש מעט כבוד למי שהוכתר כמנהיג... לא הדחנו את מנחם בגין (כמובן), לא הדחנו את יצחק שמיר (גם כן כמובן)... אריאל שרון עזב אותנו... (זוכרים) ושנתניהו הצליח להעמיד אותנו על הרגליים עם 12 מנדטים... משהו חלם לערוף ראש???
ואצלכם חבר'ה???
בבחירות הראשונות שלו קבל יאיר לפיד 19 מנדטים... עברו 4 שנים והופ 11... אפשר לקבל הסבר מנומק???
על עריפת הראשים במפלגת העבודה לא גכדי לדסקס כאן... חבל...!!!

poseidon111

Active member
" אזעקת הקשת המזרחית"!

"הרי אנחנו הימנים מזרחיים לא מדיחים מנהיג"...
צודקת המסורת שינקנו היא שלא מדיחים את הראיס. הוא נבחר בצו אלוהי וגם אם נכשל פעם אחר פעם לא מדיחים ראיס.
העקרונות המצחיקים של הדמוקרטיה בה אחד שנכשל מועמד להחלפה לא מיועדים
לנו, לנו יש כבוד למנהיג.
החלפת שלטון בצורה דמוקרטית אנחנו משאירים לחלשים, אתם יודעים, לשבט הלבן.
בדיחה!

riki yot levi

New member
ממשיכה להתנצל...

כי אפשר לסובב את המציאות איך שרוצים... אבל קשה להסביר...
למי שראשו ממלא את עצמו...
והנה אספר מעט על קצה המזלג...
כי אני בוגרת 12 שנות לימוד במערכת החינוך הישראלית... ממש כך...
בשנות ה-70 וגם בשנות ה-80 חלק נכבד מציבור המורות היו בבית הספר שלי
מורות חיילות...!!!
אני מעולם לא הייתי בשעורי גדנ"ע למשל... כמו שבמקומותינו לא היו מה שהיה מכונה - 'טיול שנתי'...
אני, ריקי לוי... מעולם לא חוויתי פעולה בתנועת נוער כלשהי... כי למקומות מסויימים מאוד הם פשוט לא היו נוכחים...
בהיותי בת 18 (רגע לפני - לא!!!) פתחו בשכונה שלנו 'מועדון נוער'... עירוני
הסוציאליזם הישראלי ידע לפנק משפחות ב'שיכונים' 54 מ"ר לכל דירה בלי קשר למס' הנפשות במשפחה...
רק משפחה אחת בשכונה שלי קיבלה מהמדינה 108 מ"ר, בעל המשפחה היה פקיד בהסתדרות העובדים בא"י... ורעייתו מנהלת פועלות ניקיון במועצה האזורית... אי אפשר היה להתקבל כמנקת בית ספר ללא חברות במפלגה. כל האחרות היו הולכות בכל יום שעה הלוך ושעה חזור לנקות בתים...

ואחרון... צבא ההגנה לא גייס אותי... !!!

לצער רבים מדינת ישראל מאפשרת לפתוח מעט תיקים מלפני 70 שנה... ובמדינת ישראל מפחדים פחד מוות לפתוח ארכיונים בהם הרבה מאוד חומר... להבין למה ומדוע הביאו את יהדות המזרח הנה...!!!
והנה פתאום... הבנות והבנים ועכשיו גם הנכדים ואפילו נינים... מורידים את המפלגה הנהדרת הזו לכדי 7 -8 מנדטים... הלו... להתעורררררר

poseidon111

Active member
ואיך תולדות חייך רלוונטיים לנושאנו? לו הייתי מביא את סיפור

אבי שנמלט מאירופה, הקים קיבוץ ועבר משם לעיר, האם היה בכך לספר את סיפור תקומת ישראל לאחר מלחמת השחרור?
לא, הוא היה רק פרט אחד ואת גם כן.
בכדי לספר נרטיב צריך להסתכל מעבר לקצה האף.

למעלה