אל תגזרו לי את הכנפיים

SupermanZW

Well-known member
יצאת נגד ארגון של מתנדבים שעוזר הרבה יותר משהמדינה מסוגלת

לי זו נראית טענה סוציומטית. בקשר לביטוח הלאומי, זה מוסד מושחת מאין כמוהו, זה לדעתך מה שאמור לדאוג לנזקקים? נראה לך הגיוני לשלול את בעלי הכוונות הטובות ולצדד בגופים מושחתים? אני לא מצליח להבין את השקפתך.

נראה לי שהתאהבת במילה "סציומט"

מעניין למה...
אני לא יצאתי נגד הארגון, אז ישנן שתי אפשרויות, או שאתה סתם משחק אותה טמבל אוש אתה לא משחק, בשני המקרים אין לי כוונה להתייחס יותר ממה שהתייחסתי אליך.

SupermanZW

Well-known member
התנועה מתקיימת מתרומות

אם תיסגר זה יהיה מפני שאינה מתנהלת היטב מבחינה כלכלית, המנהלים שכחו כנראה שהם מנהלים מלכ"ר, לא חברה עם כוונות רווח. מלכתחילה ארגון כזה (ולצורך העניין שום ארגון) אינו אמור להיות ממומן מכספי מיסים.

כנראה התורמים גילו את ההתנהלות הקלוקלת וסגרו את הארנק, כדי להמשיך להתקיים תצטרך העמותה לתקן את התנהלותה ולקצץ את המשכורות, אז יחזרו התורמים לתרום.

RossieL

Active member
כנפיים של קרמבו

כנראה פיספסת את העובדה שעד היום נתמכה העמותה ע"י משרד האוצר בסך של 3.5 מיליון שקלים בשנה וכיום, בגלל בגלל היעדר הסכמות על תקצוב, התנועה עומדת בפני סגירה.

בדיוק כפי שכל תנועת נוערמתוקצבת, אגב.
חלוקת התקציב לתנועות הנוער כיום
תמיכה במועצת תנועות הנוער - 4%
תמיכה בפעילות: עד 39% מתקציב התקנה מחולקים בעבור פעולות המשקפות את רוח מגילת העצמאות ואת ערכי התנועה.
מימון הוצאות שונות (עד 57%): הוצאות שכר לעובדי התנועות, הוצאות לתחזוקת הסניפים, פעילויות מרכזיות שהתנועה יוזמת, הוצאות ביטוח לחברי התנועה, הוצאות הנהלה, הוצאות כלליות ותקורות לכלל פעילות תנועות הנוער.

תנועות הנוער המאושרות על ידי משרד החינוך
הצופים העבריים
הנוער העובד והלומד
בני עקיבא
מחנות העולים
השומר הצעיר
מכבי צעיר
הנוער הלאומי – בית"ר
[ויש עוד]

וכדי לסבר את העין
המקור של יותר ממחצית מתקציב תנועות הנוער הוא תשלומי הורים;
כ-30% הם מהקצבות של משרד החינוך;
כ-10% – מן הרשויות המקומיות ופחות מ- 3% – מתרומות.

למעלה