התגעגעתם לדוברת של משפחת נתניהו? אני לא ממש

אבי בן 1231

Well-known member
שימי לב, במלה אחת הכללת גם אותך. כתבת ......................

ואני מעתיק.
"עוזי חיטמן היה כותב מוכשר מאין כמוהו ושירו בארץ הזאת, עונה הכי טוב שניתן לך, לכמותך ולכולם"
במלה כולם הכללת גם את עצמך!!!
ההדגשה האדומה היא שלי.

RossieL

Active member
הבנת הנקרא

אני יודעת מה כתבתי ולמה התכוונתי כשכתבתי את מה שכתבתי, גם בלי שתצטט אותי ותדגיש באדום.
ה"כלומר" היה פשוט תיקון למילה שכתבת באופן שגוי.
לא כותבים כלאמר אלא כלומר.
יש?

אבי בן 1231

Well-known member
הבנת הנקרא!!!!

כתבת ואני העתקתי,
"עוזי חיטמן היה כותב מוכשר מאין כמוהו ושירו בארץ הזאת, עונה הכי טוב שניתן לך, לכמותך ולכולם"
האם לכולם כוונתך לכווווווולם חוץ ממך??
אם זה כך יש לכתוב
"עוזי חיטמן היה כותב מוכשר מאין כמוהו ושירו בארץ הזאת, עונה הכי טוב שניתן לך, לכמותך ולכולם, חוץ ממני"

ברור...

אני רק לא מבינה על מה אתה מתלונן,
אני ורוזי בסך הכל רוצים להגיד לך שגם אנחנו גדלנו בארץ הזאת, גם אנחנו תרמנו, שילמנו, עבדנו, הולדנו ילדים ששירתו בצבא הישראלי, דאגנו ובכינו ועברנו את כל מלחמות ישראל, ומותר לנו להביע את דעתנו גם אם אתם בשלטון כבר שלושים שנה ואתם חושבים שאנחנו לא ציונים ולא פטריוטים ויש תגידו עלינו בוגדים, לכן זה מופנה אליכם, אל מי שבשלטון עכשיו ומתייחס אלינו כאל נטע זר שמפריע לכם בחיים הטובים.
אתם אלה שמאשימים אותנו בחוסר נאמנות למדינה ולמולדת.
והשיר הזה בא להזכיר לך ולשכמותך שנמצאים כרגע בשלטון,
שגם אנחנו נולדנו בארץ הזאת,
ולכן לא נשתוק ולא נחריש ולא ניתן לסתום לנו את הפה
כמו שהימין עשה כשהשמאל היה בשלטון.
לצערי, השמאל כבר לא יחזור לשלטון בדור הזה וגם לא בדור הבא,
אז לפחות אל תייחסו לעצמכם גם את מה שלא שלכם.

אבי בן 1231

Well-known member
למה את פונה אליי בלשון רבים??

ראשית אני לא בשלטון, אני אפילו לא הצבעתי בבחירות האחרונות היות וחייתי בספרד.
אנחנו לא מאשימים אותכם!!
אני יחיד ואותך איני מאשים, פשוט איני מכיר אותך על מנת להאשים.
אני, לא אנחנו, כן מאשים את השמאל הקיצוני, את האמנים השמאלנים, את אנשי הרוח שמתירים את דמם של יהודים, שפועלים בחו"ל נגד המדינה, שתומכים ב BDS ושל מרצים יהודיים באוניברסיטאות שונות בישראל הקוראים להחרים את האוניברסיטאות בהן הם עובדים.
אז בבקשה צאי מהמחשבה ש ..... אנחנו כלאמר אני מאשים אותכם כלאמר אותך.

dory141

New member
אכן, יש בלבול בין חופש ביטוי להסתה

מתוך ויקיפדיה
:א. "חופש הביטוי וההבעה הוא זכותו של כל אדם להביע את דעתו ולומר את שברצונו לומר, מבלי שיוטלו הגבלות שרירותיות על כך, בכל הדרכים המשמשות לכך: דיבור, כתיבה, צילום, הסרטה, וכל דרך תקשורת אחרת".
ב. הסתה היא ניסיון לשכנע אדם או קבוצת בני אדם לבצע מעשה שלילי, בדרך כלל פשע.
מותר להגיד שרבין או פרס היו נביאיים ואף סיכנו את ביטחון המדינה. אסור להגיד שצריך לקחת את האנדרטאות שלהם ולנתץ אותן. מישהו עוד עלול לקחת את זה באופן מילולי ולעשות מעשה.

למעלה