נתן אשל אמר משהו שאסור להגיד

dory141

New member
לא נראה לי שמדובר במישהו נאצי, רק טיפש

דמוקרטיה, פירושה גם הכלת המיעוטים בקרבנו. אנחנו לא המוסלמים, שהתייחסו למיעוטים כבני חסות. אני מצפה, שהממשלה תורכב מאנשים בעלי חזון ומצפון. ולא, שתתפרק ושכולם יעופו משם לכל הרוחות.

dory141

New member
אולי מיהרתי לכנות אותו ועל כך אני מתנצל

אין ברצוני להתנצל על עמדתי. אני רוצה שישראל תישאר יהודית, אבל אין צורך בחוק הלאום בשביל זה. חוק זה נועד לסכסך ולפלג את העם. אין שום בעיה בעד הבנת הנקרא שלי. לא תגדיר אותי כשמאל קיצוני, כי אני לא. לא כל מי שנגד חבורת הזבל של ביבי (שמכונה בטעות ממשלת ישראל), הוא שמאלן קיצוני או בכלל. אני תומך של יש עתיד, שזכתה לנציגות נכבדה בעצרת, שבה הייתי, דרך אגב.

dory141

New member
זכותך להאמין בתאוריות קונספירציה טפשיות

הבורות והניכור מהשפה הערבית, שכ"כ קרובה לעברית, היא בגדר פשע. כמה חסר ביטחון, או שחצן לחילופין, אפשר להיות כדי להתנכר לציבור שמסכן את חייך עבורו ורוצה לחיות לצידך? ממש לא מובן לי, איך אנשים חושבים מגיעים לשטויות האלה, בחיי.

SupermanZW

Well-known member
זה ממש מצחיק שאתה "מאיים" להצביע לביבי כאילו אתה מפחיד מישהו

להזכירך, ביבי ראש הממשלה נכון לעכשיו וכולם יודעים כיצד הוא מתנהל, לכן אם יישאר בשלטון מה שהיה (בתקופת שלטונו) הוא שיהיה.

תיהנה להיות מאזוכיסט.

SupermanZW

Well-known member
לי כבר כמעט לא אכפת, אני כבר לא סובל ממנו

אבל לצערי חלק מבני משפחתי עדיין שם ולהם הוא עדיין מזיק.

גם לך הוא מזיק, רבל תיהנה לטמון את ראשך בחול ולהשלות את עצמך, זו בעיה שלך.

dory141

New member
נתן אשל אמר משהו שאסור להגיד

איך עבריין המין (וזה הוכח, זו לא האשמת סרק כמו במקרה של ברושי) הנתעב הזה, שולח את הדרוזים בהבל פיו לסוריה? אני במקומו הייתי מתבייש. בוז אחד גדול.
נ.ב- הייתי אתמול בהפגנה. לא היו שלטים של הקרן החדשה, מר"צ ושאר "החשודים המיידיים" של ביבי.

א. שילך בעצמו לסוריה ב.זה שלא היו שלטים זה מכוון

אם תשים לב בסוף שרו התקווה אבל כשמראים את זה אתה בגלל לא שומע את הקהל שר אלא רק את אילו שעל הבמה.
מה זה אומר? שהתקווה הושרה רק בשביל שיסמנו וי.
תכלס רוב המשתתפים בהפגנה יצביעו בעד שינוי התקווה,שינוי הדגל ושינוי השם של המדינה.

RossieL

Active member

לפני שאתפנה להתייחס לגופה של הודעה, לא מצליחה להבין את ההקשר בין הדברים. ואם כבר נכתבו, הרי שחייבים לדייק, אשל מעולם לא הורשע בדין בגין עבירות מין. כן נחתם עמו הסכם טיעון לפיו הוא הודה בהתנהגות לא הולמת, הוא התפטר מתפקידו והתחייב שלא לעבוד יותר בשירות הציבורי.

ולענין הדברים שאמר: "לאחר שיצאנו לדרך אסור לשנות אף מילה בחוק הלאום. מי שלא מתאים לו, יש קהילה דרוזית גדולה בסוריה. הוא מוזמן להקים שם את מדינת דרוזיה".

דבריו צריכים להיות מוקעים מחמת מיאוס,
דבריו צריכים להימחק ואין לתת להם שום במה באיזכורם.
מקורביו, בעבר ובהווה צריכים להתנער מהאמירה הנוראה הזו.

לעת עתה יצאה הודעה די פושרת מטעם לשכת ראש הממשלה: "אמירה מסוג זה נוגדת את השקפתו של ראש הממשלה ופועלו למען העדה הדרוזית. מגוחך לנסות לשייך לו את זה".

dory141

New member
אוקיי, לא דייקתי בפרטים לגביו

ועדיין, טוב שנתניהו התנער ממנו. מצד שני, כדי שזה ייחשב אותנטי לגמרי הוא צריך לפטר אותו, או לכל הפחות למדר אותו.

קלייטון.ש

Well-known member
מישהו היה צריך להעביר להם גם את המסר הזה

בין שאר המסרים שוחרי השלום והפיוס שהם מקבלים טוב שקיבלו גם את המסר שלמעשה לא חייבים להם שום דבר ולא מכריחים אותם לחיות פה. מי שלא טוב לו במדינת היהודים - ולא משנה הלאום שלו - מוזמן למצוא לו מקום אחר לחיות בו. מי שבוחר לחיות במדינת היהודים צריך לחיות בה לפי התנאים של היהודים.

dory141

New member
תגובה שמשלבת חוצפה ובורות

תגיד גם ליהודים שמתלוננים, שיעברו לגור במדינה אחרת? לכל אזרח במדינה שמורה הזכות לחיים יותר טובים, וגם הזכות למתוח ביקורת על הממשלה. סתימת פיות לא מקובלת, לא בהקשר הדרוזי ולא בכלל.

קלייטון.ש

Well-known member
שיהיה, כל עוד הדרוזים קלטו את המסר

הם חיים במדינה של בני לאום אחר ולא שלהם, בני אותו לאום רוצים ומוכנים להתייחס אליהם בידידות והבנה, אבל גם מודיעים להם שיש גבול לאלה ויש גבול לסבלנות.
כך שהדרוזים צריכים להתנהל בין הקצוות האלה.

dory141

New member
הבעיה היא שהדרוזים לא מספיק לוחמנים

אלה אנשים שמקבלים את דין המקום. אם הם צועקים, יש להם סיבה.

קלייטון.ש

Well-known member
מוטב להם להמשיך להיות סבילים ולשתף פעולה

בסה"כ יש להם חיים טובים לצד היהודים. היהודים לא התכוונו בחוק הלאום לפגוע בדרוזים וגם לא יפגעו בהם בעתיד. חבל שלוחמנות דרוזית תוביל את הימין היהודי (שהוא השליט) לפתח עוינות כלפיהם. המסר מראש הממשלה דרך איש אמונו חשוב בדיוק מהבחינה הזו, שהוא מוסר לדרוזים שהימין עלול לפתח עוינות כלפיהם. כדאי להם להתייחס אליו מאד ברצינות.

SupermanZW

Well-known member
אתה חושב שהדרוזים חלשים ושוכח שבלי דרוזים אין צה"ל

אתה גם שוכח את המניעים לברית הדמים בין הדרוזים לבין היהודים שהיא אינטרס משמעותי גם של הדרוזים וגם של היהודים ולשני הצדדים יש הרבה מאוד להפסיד אם הברית תופר.

קלייטון.ש

Well-known member
זו טענה לגמרי לא נכונה לדעתי

והייתי אומר אפילו שהיא טענה מוזרה. אני לא מאמין שהדרוזים עצמם חושבים שבלעדיהם אין קיום לצה"ל.

SupermanZW

Well-known member
אם חוק הלאום יעבור במתכונתו הנוכחית צה"ל יחלש מאוד

כי הדרוזים יפסיקו לשרת בו, אם יישארו בצה"ל רק הכיפות הסרוגות וחלק הולך וקטן מהחילונים הוא יאבד מכוחו במהירות.

למעלה