חוק הלאום

dory141

New member
אכן רוזי, צריך להסתכל גם על מה שאין

ותראי מה שכתבתי לגבי האפליה בעת נפילה בשבי (6 א'). זה לדעתי מה שהכי מקפיץ את הדרוזים, ואנשים בעלי מצפון שאינם בהכרח דרוזים.

שחר 676

Well-known member
מנהל
סעיף 6 א לחוק הלאום...

"המדינה תשקוד על הבטחת שלומם של בני העם היהודי ושל אזרחיה הנתונים בצרה ובשביה בשל יהדותם או בשל אזרחותם. "

תקן אותי אם אני טועה , אבל סעיף החוק מדבר על הבטחת שלומם של בני העם היהודי וגם של אזרחי מדינת ישראל הנתונים בצרה בשל יהדותם או אזרחותם.

עזור לי להבין מה בעייתי בנוסח ?

dory141

New member
הכפפת הלא יהודים ליהודים

בין השורות אפשר לראות כאן אמירה, שהיא: "יהודים קודם, כל השאר אחר כך". אם היה מדובר ביהודים במדינה אחרת, אני מניח שכולם היו צועקים בפה במקהלה את המילה אנטישמיות, או שאני טועה?

שחר 676

Well-known member
מנהל
דורי..

6 (א) המדינה תשקוד על הבטחת שלומם של בני העם היהודי ושל אזרחיה הנתונים בצרה ובשביה בשל יהדותם או בשל אזרחותם.

אני קורא פעם אחר פעם ולא מוצא שום "הכפפה" או משהו "בין השורות" , המדינה מתחייבת להבטיח את שלומם של בני העם היהודי ושל אזרחיה בשל יהדותם או אזרחותם.

יש עם יהודי ויש מיעוטים שהם אזרחי המדינה , התחייבות המדינה כלפיהם (ע"פ מיטב הבנתי את נוסח חוק) , שווה .

dory141

New member
יש כאן משהו יותר מובלע

פתגם בריטי: "לא משנה מה ג'ון אמר למרי, אלא מה הבינה מרי מג'ון". גם אם הכוונות של מנסחי החוק לא היו רעות או שכוונו במזיד נגד הציבור הדרוזי, רבים מהם הבינו שהם פחות רצויים מיהודים. אם הם נעלבו, יש להם סיבה. נ.ב, רבים מהם מצביעי ימין כך ששקרן מי שטוען שזו מחאת השמאל וששוב השמאל אשם. זו זריית חול בעיניים ועשיית דה לגיטימציה עם כל מי שחולק על דעתך.

שחר 676

Well-known member
מנהל
דורי , הבט כיצד אתה מנסה למצוא

פגמים "מתחת לבלטה" בחוק החדש , מתפתל "ומתבחבש" , יאללה.......
קרא את החוק ושפוט לפי הכתוב בלבד , תפסיק "לג'עג'ע" את כולם.

דורי , יש כאלה אשר נעלבים ללא סיבה מספקת וזה בדיוק מה שקרה במקרה זה.

החונטה השמאלית תקשורתית אשמה בליבוי האש , היא מסיתה את הדרוזים נגד החוק בכוונת מכוון , מלהיטה את האווירה.
כן דורי , גם שמאלן כמוך מבין זאת , אל תיתמם

dory141

New member
לא מתרשם מההתלהמויות שלך

לא משנה רק מה שיש בחוק, אלא כמו שטענתי, מה שאין בו. לא אהיה שמאלן גם אם בפוסט הבא תרשום את המילה הזו 200 פעם, אני חסין מפני שטיפות מוח.

שחר 676

Well-known member
מנהל
אני רוצה להקדיש לך שיר......

"אומרים כי אני אינני אני על כן אני נבהל , כי אם אני אינני אני אז מי אני בכלל "

דורי , תפיסתך הפוליטית התעצבה לפני עשרות שנים , אני בכוחותיי הדלים לא אצליח לשנותה ולמען האמת גם איני רוצה.

העיקר שאתה מודע , זה מה שחשוב.

ruven7

Active member
מי שבוחר להיפגע-שייפגע.תמיד אפשר לחפש סיבה גם אם בנוסח

ומתחת לבלטה
מעריך את הדרוזים אבל נראה לי שהם בוחרים להיפגע.

SupermanZW

Well-known member
החוק אינו משנה דבר אך מצהיר הצהרות מתסיסות

1 א' - מופיע במגילת העצמאות.
ב' - מופיע במגילת העצמאות.
ג' - מנוגד למגילת העצמאות, לכל אזרח צריכה להיות זכות כזו - מתסיס.
2 א' - מופיע במגילת העצמאות.
ב' - מופיע בחוק הדגל.
ג' - הצהרה על עובדה ידועה, למה צריך חוק בשביל זה?
ד' - המנון התקווה בתצורתו הנוכחית שונה לחלוטין מהשיר "התקווה" המקורי שנכתב ע"י נפתלי הרץ אימבר, זה בזיון בפני עצמו.
ה' - לשם מה הכפילות?
3 - מופיע בחוק ירושלים.
4 א' - עובדה ידועה היא שרוב אזרחי ישראל דוברים עברית כשפה ראשונה ולכן זו ממילא שפת המדינה העיקרית, מה משנה הצהרה זו?
ב' - הפיכת הערבית מרשמית ללא רשמית מתסיסה את הערבים, לשם מה הפרובוקציה?
ג' - קשקוש - הורדת הערבית ממעמד שה רשמית לשפה במעמד מיוחד היא פגיעה במעמד שהיה לה קודם. סעיף זה סותר את הסעיף הקודם.
5 - מופיע בחוק השבות
6 א' - המדינה אינה מסוגלת לדאוג לשלומם של יהודים שאינם אזרחיה, לכן זו הצהרה ריקה.
ב' - לא מוגדר כיצד זה יתבצע ולכן מדובר בהצהרה ריקה.
ג' - בדיוק כמו ב' - הצהרה ריקה.
7 א' - כמו 6 ב' וג' - הצהרה ריקה.
8 - לשם מה הכפילות? במיוחד לאור העובדה שמדובר בחוק שטרם נחקק.
9 א' - ברור מאליו.
ב' - ידוע לכל, מה מוסיף החוק בעניין?
10 - שקר - ימי חול המועד בחגים בהם קיים חול המועד אינם ימי מנוחה במדינת ישראל, רוב העובדים עובדים בימים אלה - השקר עצמו מתסיס
11 - חוק מטומטם כזה מוטב לא לחוקק כלל, מסיבות שצוינו קודם.

אנטוליו

New member
הנושא נדון כבר לפני כמה ימים בשרשור שפתח האף הגדול.

אני הגבתי כדלקמן:
[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/533/183485089/אנשים_וחברה/שיחת_היום[/URL]

[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/533/183494717/אנשים_וחברה/שיחת_היום[/URL]
מעניין שגם נשיא טורקיה, ארדוגן, הגיב באופן דומה:
Erdogan says new Israeli law fascist, Hitler's spirit re-emerging
[URL]https://www.youtube.com/watch?v=sMWrrt0DXIU[/URL]
והנה תגובתי האחרונה בנושא:
[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/533/183495963/אנשים_וחברה/שיחת_היום[/URL]

dory141

New member
ארדואן הוא לא דוגמא ומופת לכלום

ופה אני יוצא מגדרי ומשבח את ביבי ששטף אותו כמו שצריך. מי הוא בכלל שיטיף לנו?

אנטוליו

New member
גם אני חשבתי כך קודם, אבל התברר לי

שלארדוגן יש ביצים והוא אינו פוחד לא מהמעצמות ולא מהיהודים ואומר את אשר על לבו - תכונה נדירה במיוחד אצל הפוליטיקאים. יש עוד פוליטיקאי כזה שאני מעריך מאוד - מוחמד מהתיר:
[URL]https://www.youtube.com/watch?v=-PJ9u8h3Gzw[/URL]

dory141

New member
ביצים יש אבל שכל אין

הפך את טורקיה למדינה נחשלת וחשוכה, שאיש אינו רוצה להיות ביחסים איתה.

יותר משהו בוער הוא מובער ע"י גורמים קיצוניים שמנסים להוביל

לישראל חדשה.

dory141

New member
כן, זו אחת שהופיעה פה בעבר בכינוי אחר

טיפוס מאוס, שכל הזמן מקללת במקום לענות כמו בן-אדם. אין מה להתייחס אליה ברצינות, זה מטרד אנושי.

playtrip

New member
זה לא עניין של ערבים או יהודים, או שאר אומות

זה מאבק בין אנשים טובים שחפצים בחיים של כולנו לאנשים רעים שחפצים רק להשמיד ולהרוס את האחר. אין כאן עניין של עדות ועמים מסתבר.
&nbsp
אני ישבתי במאסר עם אנשים בצבע עור כהה ועם רוסים ועם ערבים והצוות שטיפל בהם היה מורכב מאותם סוגי אנשים בדיוק, ז"א שערבי או אתיופי הרביץ לאנשים תמימים שהם בדיוק כמוהו רק שהוא החליט לנהוג ברוע לב איתם. זה לא עניין של עמים או עדות או דתות אלא של טובים ורעים וכולנו צריכים להיות אנשים טובים יותר לאחרים.

למעלה