מה לדעתכם יעשה טראמפ?

SupermanZW

Well-known member
הלוואי שיפרוש מההסכם, איראן לא קיימה אפילו פסיק ממנו

לצערי, נראה לי סביר יותר שלא יפרוש.

dory141

New member
במקומו הייתי בוחר להישאר ולתקן

אין לי מושג מה בדיוק כתוב בהסכם, אבל אדם בלתי צפוי כמו טראמפ יכול לתקן אותו לטובה. כלומר לטובת ישראל. האם איראן תגיב, איך ומתי? כנראה שכן, אבל לא בהכרח בטווח הקרוב. לדעתי, לקראת הערכת הסנקציות. אבל, הכל נפיץ ובל נשכח שזה המזה"ת.

SupermanZW

Well-known member
אין טעם, האיראנים לא מתכוונים לקיים

שינוי ההסכם לא ישנה, האיראנים לא קיימו את ההסכם הקיים ולא יקיימו את ההסכם הבא אם יהיה. ביטול ההסכם זה הדבר הנכון לעשות.

dory141

New member
אוקיי, נלך לשיטתך

אם זה כך, הם בקרוב אמורים להגיב באיזשהי צורה, צבאית יש להניח. הם יכולים, לצורך הדוגמא, לבחור מטרות בחו"ל (מוסדות יהודיים, דיפלומטים וכדומה); לפגוע בצבא בעצמם או באמצעות צד שלישי (חיזבאללה, יש להניח); לוחמת סייבר ועוד.
עד כמה הם מורתעים? התרעה, פירושו מידת החשש של צד א' מתגובה של צד ב'. המשוואה מתקיימת, אם לפי המקרה שלנו, ישראל הראתה לאיראן את יכולתה במקרה של התקיפה בסוריה. אם איראן לא השתכנעה, היא תתקיף. אם כן, היא תסתפק בתגובה מתונה. בכל מקרה, ההתחכמות של בנט שמאיים להפוך את סוריה ולבנון לוויטנאם 2, היא לא לעניין. במקום שהאידיוט הזה יתעסק בהכנת מערכת החינוך לשעת חירום, הוא עושה קמפיינים למשרת שר הביטחון. מגעיל ובזוי, לא מאמין שאני כותב את המילים האלה, פי 100 יותר מנתניהו. טיפש כמו נעל, אפרופו המקרה עם היפנים.

הם חטפו בחשיים האחרונים 3 מכות בהן נהרגו להם אנשים בסוריה

הם בינתיים לא העזו להגיב,לא נראה לך שהם חשים קצת מורתעים?

dory141

New member
את צודקת בהנחה שהשחקן רציונלי

ע"פ גישות ביחסים בינלאומיים, זה מה ששחקן שמתנהג לפי החוקים ישחק. אבל, הוראה אחת מחמינאי והם ישברו את חוקי המשחק, בטח אם נהרוג להם בכיר או נפגע להם אנושות בתוכנית הגרעין. אם הייתי קצין בכיר בצה"ל, לא הייתי מהמר על כך שלא יגיבו. צריך לקחת בחשבון כל תרחיש אפשרי, האיראנים ערמומיים ומסוגלים להציק בכל מיני דרכים.

אגב, השמועות ברוטר אומרות שהרגנו להם בכיר...אתמול

http://rotter.net/forum/scoops1/470876.shtml
צריך לקחת כל תרחיש בחשבון אבל לעיתים צריך להוביל ולא להיות מובלים.
וזה למשל העניין של לתקוף מאגרי טילים כשהם עדיין חונים בסוריה לפני שהטילים האלו יחנו בקיבוצי הצפון למשל.

dory141

New member
טוב שחוסל, אם זה נכון

בכל מקרה, האיראנים מתוחכמים. להזכירך, הם המציאו את השחמט.

לא יודעת,אבל להתחכם אומר לחטוף מכה אחר מכה אחר מכה ולא

להצליח להרים את הראש זה תחכום אז שיהיה מתוחכים כך תמיד.

dory141

New member
הם טובים בלצבור

באיזשהו שלב, הם ייזכרו שהם צריכים לנקום. איך,מתי ובאיזו עוצמה?ממש אין לי מושג.

למעלה