עוד 18 אנשי ביטחון איראנים "פגשו את בוראם"

dory141

New member
עוד 18 אנשי ביטחון איראנים "פגשו את בוראם"

אני שמח שזה קרה, בין אם ישראל, ארה"ב, או אנשי ג'בהת א-נוסרה הם שאחראים על הביצוע. כן ירבו.

RossieL

Active member
אין כלום כי לא היה כלום

אין ספק שעוד רבות ידובר על המבצע בו תפס המוסד הישראלי את המידע העצום הזה של האיראנים לגבי תכנון נשק גרעיני.
והשבחים לכל מי שלקח חלק במבצע זה שאכן ראוי לכל השבחים, ויותר.

ואז מגיע רגע ההודעה הדרמטית בו ראש הממשלה מספר לנו על המבצע ועל ממצאיו.
ואני, כמו כל עם ישראל, ישבתי דרוכה מול המסך, ממתינה למוצא פיו.
אציין שמזמן לא היה כזה שקט ברחוב, חוץ מיום כיפור.
כולם, כנראה, ישבו דרוכים לשמוע את גודל הבשורה.
ומה קיבלתי? חיקוי לא מוצלח לליאור שליין.
כן כן, כך הרגשתי לאורך כל המצגת של נתניהו.
הוא לא חידש שום דבר שכבר ידענו והדרמטיזציה שהוא ניסה לייצר ... כאמור, הרגיש לי חיקוי, עלוב משהו, בעיקר הקטע עם חומנאי [ככה קוראים לו?] שמדבר על כך שאין ולא היה נשק גרעיני וביבי עוצר ושואל "מה" ומציג את הדברים שוב [שלא לומר לאורך כל המצגת בה הציג צילומי המדוברים מדברים. ממש מצב האומה].

אז מה שהיה הוא שיהיה, וכל מעריצי הביבי ישכבו עכשיו ויבקשו ממנו לדרוך עליהם כי הוד רוממותו הוריד וילון ממאות קלסרים ודיסקים [רגע, רגע, רגע, רגע, רגע, רגע, רגע ... עוד לא שמענו את הרגב שבטח תיקח קרדיט על כל המבצע ותבקש לערוך איזה טקס עטור מיליונים לכבוד הקלסרים הגרעיניים שנחשפו].

לסיכום: איך אומר ביבי? אין כלום כי לא היה כלום?
הפעם בהחלט נכון יהיה לו לומר את זה, ואם לא לו, אז לנו.

RossieL

Active member
איזו טעות ואיזו שנאה?

מה גילה לנו ביבי שלא ידענו?
מה חידש לנו ביבי שלא ידענו?

השינאה לביבי ומה הוא חידש לך?

למשל את העובדה שחלק מהתנאים להסכם היו שאיראן תחשוף את כוונותיה האמתיות לגבי הגרעין והיא שיקרה אז לאירופה ולארה"ב וטענה שהגרעין שהיא עמלה עליו הוא לא למטרות מלחמה ולכן היתה התקדמות עם ההסכם.
אז לך הוא לא חידש כי אולי נחכת בכור באותה תקופה אבל הוא זרק את האמת בפנים של כל אילו שקנו את השקרים של איראן ושעטו לחתום הסכם נורא כל כך שמעניק לאיראן את מתנת הגרעין עוד 7 שנים.

SupermanZW

Well-known member
ארה"ב יודעת שאיראן שיקרה אבל אובמה רצה את ההישג המפוקפק

אירופה עסוקה בלאפשר למוסלמים להרוס אותה מבפנים ולכן לא מייחסת חשיבות מספקת לאפשרות שאיראן תהרוס אותה מבחוץ.

ביבי באמת לא חידש שום דבר.

SupermanZW

Well-known member
זה היה צפוי ואפילו אובמה ידע שזה יקרה

טראמפ ידע על כך עוד לפני שהפך לנשיא.

SupermanZW

Well-known member
אני לא סומך על אף אחד

ביבי מושחת מאוד, אבל אל תחשוב שבצה"ל אין שחיתות, יש והרבה.

dory141

New member
ידוע שאיראן הפרה את ההסכם ויותר מפעם אחת

השאלה היא איך כופים עליהם לקיים אותו כלשונו ללא יוצא מן הכלל, והאם מוצו כל הפתרונות הלא צבאיים. הלוואי והייתה לי תשובה ברורה.

SupermanZW

Well-known member
כן, מוצו

גם לא יעזור להרעיב אותם, לממשל באיראן חשוב רק לשמור על כוחו ולא מעניינים אותו האזרחים, לכן הרעבה לא תועיל (בניגוד לדעת חבלוצה)

dory141

New member
מנין הביטחון?

הייתי נזהר מלקבוע דבר כזה. חוץ מזה, אני עדיין סובר שצריך להסביר לציבור מהו מחיר היציאה למערכה/מבצע/מלחמה, אם וכאשר (הלוואי שלא, כמובן).

SupermanZW

Well-known member
אפשר לצאת למלחמה עכשיו ואפשר לחכות לרמז לכוונה איראנית לתקיפ

אני לא יודע מה עדיף, בכל אופן איראן לא תשתף פעולה, מזה אפשר לשכוח.

dory141

New member
אני סומך על צה"ל, לא על סוחר הרהיטים המושחת

אייזנקוט לא יסמן והוא ימנע מלשתף פעולה עם יוזמות בלתי אחראיות ושקולות. זה ברור, שאם ביבי יידע שכתב האישום מתקרב, הוא יכריז מלחמה ושתישרף המדינה, כמאמר הדיילת שרה.

מסכימה

dory141

New member
לאיש קוראים חמינאי

המסר חשוב אך ורק למנהיגי המערב ולטראמפ, בישראל ידוע שאיראן ממשיכה להתגרען, גם אם הם מדברים יפה ובשפה שלומנית בתקשורת.

SupermanZW

Well-known member
טראמפ כבר ידע את זה מזמן

לו ביבי לא חידש דבר, בינתיים טראמפ עסוק יותר בלהרוס את NAFTA (גם עבור האמריקאים, אם למישהו היה ספק, אתמול התברר שבעקבות שינויים שטראמפ כבר הצליח להכניס לגירסה החדשה של NAFTA אמריקאים ישלמו יותר אפילו על רכבים תוצרת ארה"ב), אחר כך יתפנה לבטל את ההסכם המטופש עם איראן שלא היה צריך להיחתם מלכתחילה.

למעלה