אפטר יום עצמאות שמח לכל מי שלא התאבל אתמל

אפטר יום עצמאות שמח לכל מי שלא התאבל אתמל

היו יומיים מקסימים.
הערב התחיל בצפיה במשיאי המשואות.
לא ראיתי את כל התוכנית עצמה, הייתי צריכה להתארגן אבל על המשואות לא ויתרתי, השנה גם היה מרגש.
הטייס נעם גרשוני שהיה צריך לעצור את דמעות ההתרגשות לפני שאמר לתפארת מדינת ישראל.
שייח' מוואפק טריף שהינו ציוני אמיתי יותר מהרבה יהודים שאני מכירה.
מאי קורמן הילדה המדהימה.
סגן אלוף רועי לוי, הגבר הישראלי האולטימבטי, רגיש, מקסים, חכם וחזק
שלמה ארצי אהוב ליבי
והנשיקה הבלתי נשכחת שהדביק ד"ר אבשלום קור לחייל החמוד.
היה טקס מרגש!
לאחר מכן יצאנו לחברים לערב חלבי, גבינות, יין ויותר מידי וודקה :).
ובעיקר חברה נהדרת והמון צחוק עד לפנות בוקר.
למחרת בצהריים קמנו והמשכנו את החגיגה מהערב אצל חברים אחרים בחצר עם על האש כשבדרך חלפו מעלינו מסוקים של חיל האויר, נדמה לי שהיו אילו קוברות.
חזרנו בערב עייפים אבל בדיוק עם שעה לנוח לפני שיצאנו לשבת עם עוד זוג חברים לשתות בירה בנמל.
היה יום עצמאות מדהים ומקסים.
אני אוהבת את המקום הזה.
כמה כיף להיות ישראלית, אף פעם לא הרגשתי איזו גאווה או כיף כזה ביום העצמאות האמריקאי.

dory141

New member
מה הכוונה ב "למי שלא התאבל"?

את רומזת שכל מי שלא הסכים עם מפגן הראווה של סיבונה, מזדהה עם השמאל והנכבה? אני לא, אבל אני חושב שאפשר היה לעשות את הדברים האחרים, בטאקט ולא להשפיל את יו"ר הכנסת. רגב משחקת באש וסופה להיכוות (לא פיסית חלילה,פוליטית).
בלי קשר, צפיתי במקטעים מהצדק והיה בסדר גמור. הייתי אצל בני הדודים שלי בכוכב יאיר, מנגלנו וראינו קטעים נבחרים וטובים מגבעת חלפון. עשינו שמח.

חלילה, לא ראיתי אותו כלל, אני מתכוונת לכל מי שכתב שעבורו זה

יום עצוב.
מה היא קשורה לכך?
אגב, למה אתה מתעקש לקרוא לה סיבוני/סיבונה וכו'?
אתה חושב ששם מזרחי זה משהו משפיל?
למה ליאיר לפיד אתה לא קורא למפל?

dory141

New member
רגב ארגנה את הטקס ואחראית לאיך שהוא נראה

אני לא חושב שזה משפיל להיות מזרחי או להיקרא בשם מזרחי, היא פשוט מתנהגת בוולגריות ויכול להיות שהיא הורידה אותי בהתנהגות לרמה שלה.

אז בגלל שהיא מתנהגת בוולגריות אתה קורא לה בשמה המזרחי?

אני לא מבינה את הטיעון שלך לשימוש בשמה מלפני הנישואים בגלל התנהגות וולגרית (שאין עליה ויכוח).

dory141

New member
אנסה להסביר

רגב במשך שנים ניסתה להיות חלק מהאליטה. סיימה כתא"ל במילואים את השירות הצבאי והתחתנה עם מישהו בשם דרור רגב, נדמה לי שהכירה אותו כששירתו ביחד או שהוא היה המפקד שלה. במשך שנים היא "התחפשה לאשכנזיה" והמרחק בינה לתרבות שהיא טוענת ששייכת לה היה אלפי שנות אור. פתאום, כשהפכה לשרת התרבות, התחילה לרדת לעם ולהיזכר שהיא מזרחית. די שקוף וברור, שהיא עושה את זה מסיבות אלקטורליות. היא אגב, התגאתה בתוכנית אנשים עם חיים אתגר, שהיא המירה את בעלה בכוח והפכה אותו לליכודניק. זה נשמע לך נורמלי?
השימוש שלי בסיבוני מוכיח שהיא זיוף מפה ועד להודעה חדשה. שהיא מזרחית אלקטורלית ותו לא. כמו ביבי, הכל שקרים ועבודה בעיניים.

איך היא התחפשה לאשכנזיה? בזה שהיתה קצינה? בזה שהיתה תא"ל?

בזה שלקחה את שם בעלה כמו שעושות רוב הנשים?
קצונה זה לאשכנזים?
אני באמת מנסה להבין לאן אתה מוליך את העניין.
אשכנזים קצינים, מזרחיים נגדים ואם אפשר אז רק נגדי משמעת עם שפם?
ואם היא הפכה את בעלה לליכודניק, אז מה? מה זה נורא כל כך? ואם מירב מכאלי תתגאה שהפכה את בעלה לשמאלני או מערכניק או איך שלא קוראים לזה היום, זה יהיה נורא?
יש לך טענות לסגנון שלה, הכל טוב, גם לי.
אבל אני לא שואלת אותך על הסגנון שלה ולמה אתה לא אוהב אותו.
אני שואלת למה אתה משתמש בשם המרוקאי שלה להדגיש דברים רעים או לזלזל בה ולמה זה שיש לה שם נעורים מזרחי נעיד על זיוף, הרי אם זה מעיד על משהו זה רק על ההפך שכן לו רצתה היתה יכולה לחזור לשם הזה ולעשות בו שימוש.
אתה לא מצליח להסביר למה וכל הזמן נופל לטיעונים סטראוטיפים איומים(מזרחיים וואלגרים,להיות קצין זה להתחפש לאשכנזי)

dory141

New member
יש הבדל, שליין לא פוליטיקאי

הקצונה מיועדת לכולם, גברים כנשים וכל המוצאים באשר הם, כנ"ל דתות. מקומם אותי שמירי רגב מתגוררת בוילה בראש העין ומדברת בשמם. כאילו היא מייצגת את המזרחים והעדה המרוקאית. היא בעצמה אמרה שהיא "בתם של פליקס ומרסל סיבוני". שימי לב, שבהרבה מאוד אירועים, במקום לדבר כמו בן אדם, היא נובחת כמו כלבה מיוחמת למקרופון. ככה מדבר אדם תרבותי, שלא לומר שרת תרבות? כמו טראמפ, אם היא הייתה אדם מהשורה, היו לוקחים אותה להשגחה רפואית במקום סגור.

ובעלה של רגב כן פוליטקאי? כי לפי ויקפדיה הוא לא.

אתה ממשיך לכתוב כל מה שאתה לא אוהב במירי רגב ואני מזדהה איתך.
גם אני חושבת שהיא וולגרית ואף ממש בהמתית לעיתים.
אבל אתה פשוט לא מצליח להסביר למה קראת לה בשם המזרחי שלה בצורת גנאי.
אז אמרת היא שמתחפשת לאשכנזיה כי יצאה לקורס קצינות ועכשיו חזרת בך.
באמת שאני לא מצליחה להבין.

dory141

New member
הקצונה לא קשורה

אני דווקא מעריך את השאפתנות שלה, תתפלאי. הדבר היחיד שאני לא מעריך אצלה, זה חוסר היושר והוולגריות. היא עצמה העידה ברעיון שבו הודתה כי לא קראה מכתבי צ'כוב, שהייתה רחוקה מהתרבות המזרחית שנים. היא "נזכרה להיות מזרחית" כשהיה נוח לה. ואם מדברים על הצבא, היא דיבררה יפה את גוש קטיף ואף כינתה את התנהגות המפגינים ברברית. והזוועה הזאת אומרת על יולי אדלשטיין שהוא לא ימין ומכפישה אותו. על אפה וחמתה, אני מקווה שמרכז הליכוד יקבל שכל, ישלח אותה ואת הבוס שלה לכל הרוחות וימנה אנשים דוגמת אדלשטיין בראשות התנועה. אולי זה ישכנע גם אותי להצביע לליכוד.

ruven7

Active member
כמו שיצא הייתי בהופעה אדירה באותו יום-אילנית עם אן מארי דויד

אורחת כבוד,זמרת ענקית שהתפרסמה באירווזיון 1973 עם שיר מנצח.
חלק מהסיבה שרציתי ללכת.
לצערי טקס המשואות כבר לא מעניין אותי (בעבר כן) עם כל האיכפתיות שלי למדינה-ואיכפת לי.זה חוזר על עצמו.
בטח לא טקס שמירי רגב מאחוריו.

אילנית הזמרת הכי אהובה עלי, לגבי המשואות, לא מעניין אותי מי

עומד מאחרי הטקס, מעניין אותי מי מדליק והשנה היו אנשים מרגשים ואהובים.

ruven7

Active member
גם אותי לא מעניין מדי אבל מסריח מפוליטיקה של מי אפסיים

בכל מקרה לא הייתי מסתכל ולא משנה מי מאחרי הטקס.
אותו דבר כל שנה.

אני גם אף פעם לא רואה את המופע הארוך הזה, מתיש מידי

השנה ראיתי רק את הדלקת המשואות בעיקר בגלל שלמה ארצי שאני כל כך אוהבת וונהנתי ממנו כי היום שם כמה משאיא משואות מאוד מרשימים ומרגשים.

Ron W

New member
אני חוגג כל יום בשנה ומנצל כל רגע להנות מהבריאה כולל עצמי

בטח לא תוכנית בניצוח הרסר רגב, טוב שהורידה שפם. לא ראיתי בכלל

טיילתי בעיר ובים אכלתי מטעמים כבכל יום חול, לא כשרים בכלל.
אבל בחג עצמו התנזרתי מבשר - כמחאה על כל המנגלים והזדהות עם הצמחונים.
התענגתי על צלחת פול במסעדה ערבית וגרגרים ובירה (שחורה)
וכל מיני עוגות וחטיפים. ראיתי אחלה סרטים ב vod וגם ספורים ושירים
מהערוצים שלנו, לא חסרות משפחות ישראליות שבא לחבק על פועלן למען החברה
ומה שטוב בשבילנו טוב בשביל המדינה. (לא ההיפך)

Ron W

New member
טחינה גולמית מעולה של קרוואן

בקופסא כחולה לסלט טחינה עם מעט לימון ומים קרים במרקם שמנת
לא דלילה.. אולי הגרסה המלאה מתאימה יותר לעוגיות - לא אופה לבד.

למעלה