יגורשו או יישארו- זו השאלה

RossieL

Active member
יגורשו או יישארו- זו השאלה

אתמול, במסיבת עיתונאים חגיגית, הודיע ראש הממשלה כי התגבש הסכם לגבי הטיפול בפליטים.
מתווה ההסכם: לפחות 16,250 מבקשי מקלט יעזבו את ישראל, קרוב למחצית מאוכלוסיית מבקשי המקלט.
ההסכם אושר על-ידי היועץ המשפטי לממשלה ועולה בקנה אחד עם הדין הבינלאומי והפרקטיקה המקובלת.

לא חלפו שעות ספורות וראש הממשלה הודיע כי החליט לבחון מחדש את ההסכם.
ההתקפלות של נתניהו הגיעה לאחר ביקורת שספג מצד תושבים בדרום תל אביב וכן מצד גורמים בימין, ובראשם שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט.

וואלה, ממש תכנית ריאליטי אלא שבמקום smsים איזו החלטה תישאר על כנה ואיזו תודח, יש לחץ על ראש ממשלה שלא מצליח לעמוד בו ונכנע לו, בקלילות [הקרדיט לאנלוגיה שמורה לאורן חזן, שהפעם אני נאלצת להסכים איתו לגמרי] ויתרה מכך, מפחיד לחשוב שכך כנראה מתקבלות כל ההחלטות של ראש הממשלה שלנו...

dory141

New member
נתניהו יעשה הכל כדי לשרוד

אם הקפאת ההסכם תעזור לו, זה מה שיקרה. אפשר להבין, אם כי לא להזדהות.

ruven7

Active member
כך אי אפשר לנהל מדינה

לא לפי כיכר העיר של הפיסבוק
השמאל או הימין
כמה הפגנות תמיכה במסתננים של בוגדי הקרן החדשה ותמיכת ניצולי שואה בהם כי "גם אנו היינו פליטים".
מנהיגי מדינות צריכים לקבל החלטות נכונות,פופולריות או לא.

dory141

New member
בוגדים זו מילה גדולה

אסור להגיד על איש בוגד, אלא אם מסר מידע לאויב ושיתף איתו פעולה (ענת קם, מרדכי וענונו, טלי פחימה ועוד כמה "חכמים וחכמות"). אני לא מסכים עם אנשי הקרן החדשה ועדיין לא מכניס אותם לקטגוריה של בוגדים. על פי הגדרת החוק, צריך להרוג בוגדים. אתה רוצה להרוג אותם? ע"פ אותה גישה, יהודים ששרפו ערבים למוות (כמו במקרה אבו ח'דיר) בוגדים ברוח היהדות, או שיש הבדל במוצא?
אגב, יהיו כמה שיקפצו על המשפט שלי ויתייגו אותי כשמאלן. ובכן, לא היא. אפשר להיות איש ימין מרכז (הצבעתי ללפיד פעם אחת ואולי גם בעתיד) ולהיות הומני. ואפשר להיות איש שמאל ותומך במחבלים (טלי פחימה, פעם שנייה או אורלי ווינרמן, לחילופין).

dory141

New member
הערת אגב

המשפט האחרון שלך מדויק. מנהיג צריך לדעת לקבל החלטה, בין אם פופולרית או לא. העניין הוא שלך תקבע מה זאת "החלטה נכונה". למי היא נכונה, לאיזו תקופה וכו'. אולי ההחלטה שהתקבלה אתמול תהיה רעה למחר?

ruven7

Active member
קבלת החלטות לא פופולריות אם נחוץ היא מנהיגות

אני לא יודע מה ההחלטה הנכונה במצב זה והאם יש בכלל כזו.
או הפחות גרועה.
אבל הזיגזג הזה בלתי אפשרי.
מחר תהיה צעדה נוספת ורה"מ שוב ישנה את דעתו?
אין לזה סוף.

dory141

New member
אמרו שרק חמור לא משנה את דעתו

במקרה של האזרח המודאג, גם חמורים יכולים לשנות את דעתם.

ruven7

Active member
כשראש ממשלה מתנהל לפי פייסבוק והפגנות בתל אביב זה לא שלטון

אלא בדיחה.
שיקח החלטה אמיצה ודי.
שרון ידע, נתניהו לא.

ruven7

Active member
טכנית נכון,יש הגדרות לבגידה

הקרן החדשה היא גיס חמישי.
היא סוג של סכנה לישראל. לזה התכוונתי בשימוש במונח.

dory141

New member
יותר טוב שתקרא הגדרה אחרת - מתוך ויקיפדיה

"בגידה במובנה הרחב וההיסטורי היא הפרת חובת האמונים של אדם לעמו, למולדתו ולמדינתו וסיועו לאויב במאבקו כנגד מדינת האם של הבוגד, בימי מלחמה או בעת עימות קשה בימי שלום (כדוגמת המלחמה הקרה), או בעת סכסוך מזוין ופעולות איבה שאינם בגדר מלחמה מלאה.
הסיוע המהווה בגידה עשוי להיות בגילוי סודות צבאיים, סודות מדינה וסודות מדעיים, בהשתתפות בתעמולת האויב נגד מדינת האם, בעריקה לשורות האויב ולחימה במסגרת כוחותיו, ובשיתוף פעולה עם צבא כובש.
המניעים לבגידה מגוונים: החל מהזדהות אידאולוגית עם השקפת עולמו של האויב, דרך בצע כסף וכלה ברגשות נקם על עוול אמיתי או מדומה וכן בתסביכי נפש".

אני לא מת על הקרן החדשה, לא כל שכן מאמץ את משנתם. אבל יש להם זכות להביע דעה. השתקה היא לא הפיתרון, אלא דיאלוג. נסה לשכנע אותם שאתה צודק והם טועים.

ruven7

Active member
הקרן החדשה לא רק מביעה דעה

היא תומכת במהלכים הרסניים.
אם היא היתה מנהלת את המדינה אבוי לנו.

למעלה