דיאטנית- חלק ב'

dory141

New member
דיאטנית- חלק ב'

נפגשתי עם הדיאטנית היום, לפגישת היכרות. היא שאלה אותי במה אני עובד, בדקה גובה ומשקל, שאלה מה מציק לי. דיברתי איתה על עודף המשקל, המשיכה למתוקים והנסיון למזער את הצריכה שלהם. הסיכום היה, שבעוד שבוע מהיום ניפגש, בשעה 16:00 אחה"צ (רציתי להזיז אותה לערב, אבל הכל תפוס). היא ביקשה ממני להביא בדיקות דם וגם לרשום ביומיים שלפני (22 ו-23 בחודש), מה אכלתי, כולל נשנושים בין הארוחות. המחיר, מנגד, קצת גבוה. 550 ש"ח ל-3 פגישות, סה"כ 183 ש"ח לפגישה. אני מקווה שזה שווה את המחיר. דבר אחר שמצער אותי, זה שהיא תפוסה (נשואה+1), כי אלמלא הייתה, הייתי שמח להכיר אותה "יותר מקרוב". היא צעירה ממני ב-3 שנים.

La Milagrosa

New member
לדעתי חבל על הכסף. אתה הרי לא באמת מוכן להפנים

שלרדת במשקל אפשר רק עם שינוי אמיתי וקבוע בתזונה.

dory141

New member
לא חושב כמוך ואסביר למה

באתי אליה, כדי שהיא תיתן לי את הכלים. אני לא מומחה לתזונה, אי אפשר להגיד הוקוס פוקוס ולקוות לטוב. כדי שאגיע לתוצאות בעצמי אני צריך ממנה הכוונה ולעומת הדיאטנית הקודמת היא נראית לי מתאימה: צעירה יותר, מעודכנת יותר, עם הרבה מוטיבציה, מומחית בענייני עודף משקל, מייעצת דרך קבע למסעדות בנושא אוכל בריא (עם דגש על ספורטאים) ועוד ועוד. אדם צריך להיות פתוח, לנסות לקבל גישה שונה וללמוד. היא אמרה לי שהיא לא ותרנית, ואני מאוד אוהב את הגישה שלה. במקרה הגרוע, אם אתכזב, או אחליט שאין לי רצון להשקיע בה עוד זמן וכסף, "הפסדתי" 550 ש"ח. מסכים, לא מוותרים על סכומים כאלה בקלות ראש, אבל לדעתי שווה לתת לה ולגישה שלה צ'אנס.

La Milagrosa

New member
אבל הבנתי ממך שאתה מתמקד בספורט ולא באמת מוכן לויתורים באוכל

זה מה שנראה לי כשקראתי את דבריך בעניין לפני כמה ימים.
בלי ויתורים- ואפילו ויתורים דרמטיים- בתחום התפריט, לא תרד במשקל.

dory141

New member
צר לי אבל את שוב טועה

בפגישה עם הדיאטנית סוכם, שבשלב ראשון אמצם את המתוקים למינימום ולא אבטל אותם. היא בעד הגישה שלי.

La Milagrosa

New member
חחח טוב, תחזור לספר כמה ירדת (וכמה זמן הצלחת לשמור על ההישג)

אני מדברת מניסיון. 27 שנים בלי סוכר ותחת במידה 36 בגילי (46) הם הקבלות שלי.

dory141

New member
בשמחה, מבחינתי זה אתגר שאני רוצה לעמוד בו

אני שמח שהצלחת ומקווה שתמשיכי כך.

La Milagrosa

New member
אם תמשיך עם המתוקים

ולא תפנים שבשביל לרדת ולשמור על משקל נמוך צריך שינוי קבוע ודרמאטי. אתה לא תצליח. באחריות.
אנשים צריכים להבין שאין חוכמות, בשביל לרזות ולשמור על זה צריך להעיף מהתפריט כמה דברים. "נורא בא לי" זה ממש לא סיבה לאכול דברים.
עד היום לפעמים בא לי מתוק, אז מה? גם בא לי לפעמים לעשן סיגריה, ואני מבינה שלעולם לא אוכל לעשות את זה.

רוב הזמן נח

Well-known member
יתכן שהפרוקטוז הוא סם. זה סוכר שלא מעלה אינסולין

לכן כשאוכלים דברים עם פרוקטוז המוח מרגיש שהוא לא אכל.
לכן אוכל עוד.
המתיקות של הפרוקטוז יתכן שגם ממכרת וגורמת לרצות עוד מתוק.
פרוקטוז זה גם סוכר שמועבד בכבד ומייצר שומן וטרגליצרידים וכולסטרול רע מהסוג שבאמת רע.
&nbsp
פרוקטוז נמצא בסוכר הלבן/חום ובסירופ התירס ובעוד כל מיני שמות. וכמובן בפירות וירקות, ששם גם כמותו קטנה וגם יש סיבים ועוד רכיבי תזונה חשובים.
&nbsp
אני לאחרונה צימצמתי משמעותית את צריכת הפרוקטוז.
&nbsp
&nbsp

למעלה