איך פתאום נותנים לגייז לתרום דם?

puma141

New member
איך פתאום נותנים לגייז לתרום דם?

האם השיקול החברתי והפוליטיקלי, מקנה זכות למישהו בשם פופוליזם זול לשנות את החוקים, אם הם עלולים לפגוע בילדים בבני אדם...?
לו לפחות היו עושים זאת תוך כדי סינון הדם הזה שהוא עדיין בסיכון גבוה מאוד לאיידס, כמו שעושים באירופה, ניחא זה לפחות היה מהלך עם אחריות רפואית חברתיתי. אבל ככה?
ולמה ואיך הגייז נלחמים על זה? האם זה שווה ילד אחד שידבק? שיהיה בסיכון?
בשם מה בדיוק?

אני משוכנע

שהדם הזה עובר יותר בדיקות מאשר דם רגיל..
ואם הדם בסדר אין סיבה לפסול אותו

puma141

New member
קראתי עכשיו

שזה הולך ככה:
תרומת הדם של גייז נבדקת, נשארת לעמוד ארבעה חודשים ואז הוא חייב בתרומת דם נוספת, כדי לבדוק שהדם בסדר.
רק אז משתמשים אך ורק בפלסמת הדם שלו, השאר נזרק.

תכלס? זו פרוצדורה מגוכחת בעיני, פופוליסטית ורק כדי לרצות.
אם היו באמת רוצים, שישקיעו במערכת סינון דם כמו באירופה, וזהו.

puma141

New member
כבר יש המון גייז

שטוענים שזו השפלה לקחת מהם גם פעמיים, ועוד לזרוק את רובו בכל מקרה,
גם אם נמצא בסדר.
אז מה יקרה עכשיו? יכנעו ויקחו את כולו?
רופאים טוענים שזה עדיין בסיכון גבוה מאוד תרומה כזו.
מה שאני אומרת שאסור לערב רפואה עם פופוליסטיות, או לקחת סיכונים בגלל לחצים כאלו ואחרים.
או שתעשו את זה כמו שצריך או שאל תעשו בכלל.
ילד אחד שידבק ממנת דם כזו נגועה, אני מקווה שיתבע את בית החולים., אם יכנעו להשתמש בכל מנת הדם הזו.

מסכים איתך

שאין לערבב בין רפואה ופופוליזם, זה אפילו מסוכן
אבל מי שנעלב שלא יבוא לתרום, תרומה זה מרצון,
לא רוצה? לא צריך..

La Milagrosa

New member
זוכרים שלפני 20 שנה היה בלגן בנושא של תרומות דם מאתיופים?

אז עוד לא היה פייסוש, וגם לא פורומים (לפחות אני לא הייתי במצב מקוון) אבל זו היתה דעתי בעניין:
אם התורם הגיע ממדינה שבאותו זמן היו בעלות שיעור תחלואה גבוה מהרגיל, ואין דרך בטוחה לוודא מעל לכל ספק שמנת הדם שלו נקייה- אז זה בסדר גמור שלקחו ממנו דם ואז זרקו.
מה שאני לא מבינה זה למה התקשורת היתה צריכה לפרסם את הדבר הזה, שלא היה אמור בכלל להגיע לידיעת הציבור.
גם פה בספרד, עמוק בתוך המאה ה-21, תמיד כשאני תורמת דם שואלים אותי קודם, בין היתר, אם שהיתי במדינות מסוימות (לא רק באפריקה, אבל גם) ואם קיימתי יחסי מין לא מוגנים מחוץ לנישואים. זה בסדר גמור מבחינתי.

ruven7

Active member
זוכר,זוכר

התקשורת ניזונה מדברים כאלה.
גם עראפת (להבדיל,כמובן) תרם פעם דם כדי להראות איזה הומניטרי הוא והאחיות זרקו לפח כי האיש היה מלא תרופות.

למעלה