בסה"כ רוצים להגיע הביתה בשלום ובנוחות

RossieL

Active member
בסה"כ רוצים להגיע הביתה בשלום ובנוחות

כידוע [ןלמי שלא ידע, עכשיו יודע], אני מתגוררת בנהריה.עיר מקסימה מבחינת הויזואליות שלה, הרבה פחות מקסימה מבחינת מה שהיא מציעה לתושביה בתעסוקה, תרבות, פנאי וכו' והמצוקה הגדולה ביותר בנהריה היא - מחסור נתיבי נסיעה/ כבישים/ חניות.

אז, פניתי אל הרשות בפוסט ונראה מה יענו לי שם:
"העיר שלנו הולכת וגדלה, תנופת בניה בעיצומה, עשרות רבות של משפחות שמגיעות לעיר מה שאומר, עוד עשרות ומאות רבות של מכוניות, ומה נעשה לטובת ציבור הנהגים?
הוקם צומת עם תותח,
נבנה גשר מיתרים,
ועכשיו, כדי שלכל נהג ונהגת ממש יהיו החיים קלים יותר בהגיעם לנהריה, הורחב אי התנועה בכניסה הדרומית צפונה [מכיוון הקניון הישן], מרפדים אותו בשטיחי דשא ומניחים עליו ריבועים ריבועים של כדי ענק.
תודו שזה בדיוק מה שאנחנו, הנהגים כל כך זקוקים לו כדי לצלוח את הפקקים הנוראיים והיומיומיים שאנו חווים בכניסה וביציאה מהעיר.
אני פונה מכאן אל ראש העיר וחבר מקבלי ההחלטות ברשות:
תעו מעשה שבאמת יועיל לציבור!
תעשו מעשה שבאמת יהיה לרווחת הציבור, הנהגים שכל כך משוועים בסה"כ להגיע הביתה בשלום ובנוחות.
תרחיבו את כל הכניסות לנהריה, תוסיפו נתיבי נסיעה לכל הכיוונים!!
ואם יישאר מקום וכסף, תעשו שטיחים, וילונות, תריסים, פנלים ומה שתרצו."

אבי בן 1231

Well-known member
מסתבר שהאזרח וצרכיו ממש אינם מעניינים את

נבחרי התושבים.
אני גר באשקלון, ואם אכתוב על כל מה שפגום בעיר את תצעקי גוועלט.
מה שהצלחתי לזהות חיובי באשקלון, הוא, שמפתיע והפתיע אותי הוא דווקא הנהגים.
לא תאמיני אך בסקר שאני עושה על עצמי למעלה מ 99% מהנהגים עוצרים להולכי רגל לפני מעברי חציה.
ד.א. ביקרתי בנהריה לא מזמן ולא האמנתי למראה עיניי העיר כמעט שלא השתנתה.
וזאת אחרי למעלה מ30 שנה שלא ביקרתי בה.

RossieL

Active member
לא יודעת איפה ביקרת

אבל אני תושבת נהריה, נולדתי בעיר, והעיר כל כך השתנתה וכל הזמן משתנה שאני לא מספיקה לעמוד בקצב. [וזה לאו דווקא משהו חיובי להגיד על העיר שלי
]
הדבר היחיד שלא התקדם מאז הוקמה העיר הם הכבישים שנשארו כנראה די דומים למה שהיו מאז שנבנו.

אבי בן 1231

Well-known member
ביקרתי ברחוב הראשי, שכחתי את שמו

היכן שעובר הוואדי.
כללית הרחוב לא השתנה, קצת חנויות חדשות, אך מעבר לזה שום שינוי.
לפני שנים רבות זו היתה העיר מספר אחת של זוגות צעירים שיצאו לירח דבש.

RossieL

Active member
שדרות הגעתון

אכן כן, שדרות הגעתון הם סמל ההכר של העיר נהריה, בלעדי שדרה זו נהריה לא תהיה נהריה

אבל גם היא שינתה פניה מאד לנוכח גחמותיו הבלתי נדלות של ראש ערנו מזה המוןןןןןןןןןןןןןןןןןן, יותר מידי המוןןןןןןןןןןןןןןןן שנים.

היום למשל, רחבת העיריה סגורה.
שיפוצים.
ואני תוהה, ביני לביניכם, האם שיפוץ רחבת העיריה תפתור לי את מצוקת החניה בעיר? או את בעיית הפקקים בעיר?
או, כמו התותח שהוצב בכניסה לעיר, תהיה עוד מונומנט חסר ערך, תרתי משמע, לכל מי שחולף על פניו...

אבי בן 1231

Well-known member
כן, שדרות הגעתון

טוב, את שאר הדברים שאת מציינת איני מכיר.
משגע אותי שיש לנו בארץ חוף ים משגע, שבו כל עיר שלחופו של הים יכולה היתה להיות עיר תיירותית משגשגת, במקום זה יש ערים ממש מתות לחוף הים.

La Milagrosa

New member
אוי איזו עיר זו נהריה! אהבת חיי המקום הזה.

כחיפאית, ביליתי בנהריה חלק ניכר משנות התיכון שלי (בשנות השמונים העליזות ).
בפאב השרוול המיתולוגי שהיה בשדרות הגעתון, בבי.קיי של האחים קזז מול התחנה המרכזית, בחוף הלא מפוקח מצפון לעיר ואיפה לא. גם בתקופה ששירתתי בבירנית הייתי בורחת מהבסיס לנהריה.
היה לי חלום לגור שם פעם אבל הילום הזה כבר לא יתממש. אבל אני מקנאת במי שגר שם.
נכון שבטח מרוב תמ"א ופרוייקטים אני בטח כבר לא הייתי מזהה את הקסם הישן אבל זה כוחה של נוסטלגיה: בראש שלי נהריה תמיד תישאר קטנה ומקסימה וחד פעמית לגמרי.

RossieL

Active member
נהריה של פעם

אין ספק שנהריה היתה אחת מערי התירות היותר נחשבות.
היום, לצערי, הקסם אבד ונהריה היא עיר לגור בה.
היא יפה ומטופחת אבל ריקה מתוכן, "בזכות" ראש העיר שלנו שהבריח את כל הטוב החוצה ולא מנצל את הפוטנציאל העצום שיש לעיר הזו להציע.
ועדין, לא מחליפה אותה, חמרות ועל אף ומאמינה שראש עיר טוב יוכל להחזיר עטרה ליושנה.
אז ממשיכה לקוות שעוד אזכה לראות את העיר שבה אני נולדתי ובה נולדו חי ילדיי תתאושש ותפרח ותשוב להיות יהלום בכתר

La Milagrosa

New member
היא לעולם לא תוכל לחזור להיות מה שהיתה

כפי שהכרמל האהוב שלי, שראה אותי גדלה, לעולם כבר לא יהיה הכרמל של ילדותי.
בכל ביקור מולדת שלי - בערך פעם בשנה- אני מזהה פחות ופחות את הכרמל שהכרתי. אחד אחרי השני נכנעים למפלצות התמ"א הכעורות בנייני הדירות בני שלוש הקומות, אלו עם עם רחבות העמודים והדשא המטופח, והעציצים שטופחו באהבה, והחתולים השמנים של אף אחד שתמיד ישנים. והאורנים שמסביב.... כבר לא נשאר מזה כמעט כלום, כל חיפה אתר בנייה.
נהריה כבר לא תהיה העיירה מול הים, עם הבתים הנמוכים ברחוב ז'בוטינסקי שבחורף הרוחות שרקו בחלונותיהם. עם הכרכרות בשדרות הגעתון והחוף הנפלא ומטעי הבננות בדרך לאכזיב. גם שם זה קורה.

RossieL

Active member
העיירה שלי

נהריה לעולם לא תשוב להיות נהריה של שנות ילדותי, אין ספק.
נותר להתרפק על הזכרונות,
רק חבל לי שבמקום ללכת קדימה העיר שלנו די דורכת במקום ומראה נסיגה במקום התפתחות.
היא אולי לא נראית כמו פעם, אבל אין בה הרבה יותר מפעם.
בעצם, אפילו פחות, כי פעם זו היתה עיירה שנפלא היה לגור בה והיטבת לתאר, תוסיפי את עצי האקליפטוס בשדרות ואת הקונסרבטוריום בעמידר, ואת המכולת של אברם התימני ואת מוכר הנפט על הכרכרה הרתומה לחמור, ואת האיש שהחליף את בקבוקי החלב ליד הבית פעמים בשבוע.

אחחחחח, היו ימים ונהריה הותירה בי ובהרבה תושבי נהריה וותיקים ים של זכרונות וגעגועים.

והכי נכון לי כרגע לצרף את השיר הבא

אבי בן 1231

Well-known member
זה מה שכתבתי, לנהריה יש פוטנציאל

נהריה היתה פעם עיר התיירות הפנימית הראשונה בישראל.
בשנות ה60 ו - ה 70 זו היתה העיר מס' אחת של זוגות צעירים בירח דבש.
כמו שראיתי בפעם האחרונה שביקרתי בה לא מזמן היא הפכה להיות עיר עייפה, בשבת הכל היה סגור פרט לכמה גלידריות ובתי קפה.
גם אני גר בעיר עייפה, אשקלון, אך לפחות קרובה לתל אביב שזו היום ותמיד העיר הראשונה לבילויים.

למעלה