הסדרה "שנות ה80" חוזרת למרקע

שחר 673

New member
הסדרה "שנות ה80" חוזרת למרקע

ביום חמישי הקרוב לעונה שלישית עם פרק תחילת עונה כפול.
מדובר בסדרה אשר מזכירה לי מאד את נוף ילדותי ולכן אני כל כך נהנה ממנה.
עיראקים ,מרוקאים ,תימנים ,פרסים, גרוזינים,קווקזים על כל המבטאים ומנהגי העדות השונות , הסדרה הזאת פשוט הורסת מצחוק.
ממוקה הגרוזיני בכיכובו של השחקן הנהדר גרא סנדלר, גידי האשכנזי המתנשא המכונה "פריזר" אשר נאלץ לחיות בשכונה של פרימיטיבים
, פרוספר המרוקאי בכיכובו של שלום אסייג וכל שאר השחקנים המגלמים דמויות דומות מאד לאלו אשר סבבו את נוף ילדותי.
לדעתי, גם " הנאורים והמתקדמים" אשר בינינו יהנו מאד מן הסדרה (בסתר ,שששש, שאף אחד לא ידע שהם צופים בה
).
סדרה הורסת מצחוק.......היא עדיין אינה מגיעה לרמות הצחוק אשר חוויתי עקב ארוע מסויים שהתרחש ממש לאחרונה
.....אך היא מגיעה קרוב מאד.

צפיה נעימה.

dory141

New member
אם כבר סדרה עדתית, אז איפה אתה חי

סדרה מאוד מצחיקה של ערוץ 1 הישן, על בחור ממוצא בוכרי שחולם להיות שחקן למרות התנגדות הסביבה. אני מקווה שישדרו את זה גם בתאגיד, את עונה 2 שמצולמת בימים אלה בבוכרה. פשוט הטיפוסים באזור מזכירים לי את אלה שלמדו איתי, במסגרת האינטיגרציה, והגיעו מאיפה שהחבר'ה האלה, משכונת תל-כביר.

dory141

New member
אם התחלנו לדבר סדרות

איזה כיף שעדי אשכנזי חזרה, אחרי הקפאה ארוכה. היום היא דיברה על משבר גיל ה-40 והצליחה לסחוט ממני צחוקים היסטריים כל דקה וחצי. טוב, אולי זה מעיד על מצב נפשי, אבל זה כבר לא לפורום הזה...

שחר 673

New member
קומיקאית מוצלחת, עוד לא ראיתי את

התוכנית החדשה שלה אך אני בטוח שאהנה.

dory141

New member
גם אני בטוח

אותו פורמט של התוכנית מהגלגול הקודם, רק שהיא נשואה עם ילדים. אגב, פעם היא הייתה שכנה שלי (באזור, לא באותו רחוב או בניין). אמרתי לה שלום ואמרתי לה שאני מאוד אוהב את התכנית. היא מאוד מיהרה, אמרה לי תודה ובכך נפרדו דרכינו.

מה יהיה הסוף ? דורי.

קודם אמרת "סידרה עדתית". למה עדתית?
למה הצורך הזה לתקוע תמיד את אותו תריז ישר לתוך חריץ ישבנו של השד העדתי?
ולא דיי בכך אתה בנוסף כותב על עדי אשכנזי
כאילו לתת חיזוק נוסף ל"סידרה העדתית", אההה?

אם היית מדבר למשל על "חנה לסלאו" לא היית שומע ממני אפילו מילה, אפילו שהיא בעצמה אשכנזיה
אבל ברגע שאמרת "עדי אשכנזי" שהיא אגב ממוצא תורכי או משהו
זה נותן לי להבין לאיזו ערוגה בגינה אתה מכוון את צינור ההשקיה שלך

ועדיין לא דיברנו על הדחליל, כן?

dory141

New member
סליחה?

ראשית, אין לי שום דבר נגד סדרה עדתית ובלבד שתצחיק. שנית, אצל אשכנזי (הרבקה מיכאלי של זמננו, לדעתי- והיא גם אמרה בראיון שהיא מאוד מושפעת ממנה), אין דגש על עדות. ברור שהיא לא אוכלת גפילטע פיש בבית (סוד, אני אשכנזי ולא סובל את זה, מעדיף סביח למרות שאני בכלל לא עיראקי), אבל מה זה חשוב? העיקר שהיא מצחיקה עד דמעות.
אגב, לפני שהתחילה עם הסדרה (לפני עשור פלוס) חשבתי שהיא לא מי יודע מה מצחיקה, אבל לשמחתי טעיתי.

בהתחלה היא (אשכנזי) הצחיקה אותי

עכשיו כבר לא כל כך, פעם יצא לי לפני כמה שנים להיות במופע של חנה לסלאו
הריאות שלי נקרעו מרוב צחוק..גם בתקופה של דודו טופז היא הייתה חזקה מאד.
היום היא כבר לא כל כך מצחיקה אותי.
יכול להיות שעם הגיל, היא איבדה את זה.
יכול להיות שגם אני איבדתי את זה.

RossieL

Active member
הבה לא ניסחפה

הסידרה נחמדה ביותר, מנסה לתאר את הלך הרוחות בזמן שכל העליות הגיעו והתערבבו, את הדינמיקה בין העדות, השונה והדומה, ובדרך מסוימת מנסה להיות איזה קומידוקו.
הקאסט בסדר, חלק מהדמויות מצחיקות, חלק פחות [אני באופן אישי לא אוהבת את שלום אסייג אבל הסידרה קצת תיקנה לי את הרושם].
ובאופן כללי, לא 'עפתי' על הסידרה ולא מצאתי אותה "הורסת מצחוק".

להלן חלק ממשתתפי הסידרה

אוולין הגואל
מגלמת את ליליאן אסייג, אשתו של פרוספר
דניאל אסייג [בנו של שלום בחיים האמיתיים
]
מגלם את שלום אסייג, בנם של פרוספר וליליאן
שרלין חזיזה
אילנה בודנהיימר, אחותם הגדולה של שלום ומני.
עפר שכטר
גידי "פריזר" בודנהיימר, בעלה "האשכנזי" של אילנה
גרא סנדלר
ממוקה חונדיאשווילי, בעל חנות מכולת שכונתית
הרצל טובי
שוקי חלבי, העבריין השכונתי והמסוכן והבעלים של הכבלים הפיראטיים בשכונה

וקצת ביקורות על הסידרה

"הרבה פוטנציאל מבוזבז יש ב"שנות ה-80" – שלום אסייג הוא חביב ומעורר אהדה, אוולין הגואל היא מלכת הטבעיות והחן, הסדרה נראית טוב, וההפקה מושקעת. אבל התסריט הוא פשוט בלתי אפשרי לצפייה, לא שום דבר פחות מזה. הבדיחות הזולות, הבעיטה הפרועה על דוושת ה"אותנטי"; המאמץ הגלוי מדי להידמות לסרטי הנוסטלגיה של רשף לוי ואבי נשר; משיכת הכתפיים מול "אבל ככה חשבנו אז", מבלי לנסות לומר משהו, כל דבר, שיהיה מורכב יותר מזה – כל אלו כאמור הופכים את "שנות השמונים" לסדרה מדכדכת."
http://e.walla.co.il/item/2684802

"שנות ה-80" היא סדרת בורקס מכל בחינה - הנושאים, הבדיחות והלוק. אלא שאת סרטי הבורקס יצרו אשכנזים שמאוחר יותר הואשמו בהתנשאות ולעג כלפי הדמויות והקהל שלהם. "שנות ה-80" היא סדרת בורקס שנוצרה בידי יוצאי מרוקו עצמם.
השחזור התקופתי מרושל ממש (מהלוגו השגוי של הטלוויזיה החינוכית ועד לנעלי ואנס משובצות שאין סיכוי שעלו על רגליים של ילד מטירת הכרמל באייטיז) ובכל אופן שנות השמונים - ששם הסדרה מרמז שהן הגיבורות - הן רק כלי לאוורר נושאים ומושגים שהיום לא נעים לדבר עליהם. בשנות השמונים היה יותר קל להשמיע מבטאים מגוחכים, להציג את הקיבוצניקים כטומטומים מפונקים ואת האשכנזים כקרים וחסרי רגשות (עפר שכטר מגלם את "פריזר"). אז עוד אפשר היה להגיד על מרוקאים שהם חמים, על אשכנזים שהם קרים ועל גרוזינים שהם גרוזינים. היום בשביל להגיד את מה שחושבים באמת, צריך מכונת זמן."
http://www.haaretz.co.il/.premium-1.2137882

"אין לי בעיה עם שנות השמונים. כמה מחבריי הטובים ביותר נולדו בשנות השמונים, ובראשם אני. יש המון על מה לצחוק בעשור הנפלא והמזעזע הזה, ...
אין לי בעיה עם סדרות של סטנדאפיסטים ... אין לי בעיה עם שלום אסייג. אני חושב שהוא אדם מוכשר ומצחיק ... אין לי בעיה עם דניאל אסייג, שמתמודד עם המשימה הכמעט בלתי אפשרית של לנסות ולהתפתח כקומיקאי תחת הצל הגדול של אביו ... אין לי בעיה עם מבטאים. הקישור האוטומטי של "הומור מבטאים = הומור נחות ומיושן" כבר נמצא היום בקונצנזוס ... אבל יש לי בעיה עם סיטקום שלאורך 30 דקות של פרק, לא מעלה כמעט שום חיוך"
http://www.nrg.co.il/online/47/ART2/690/872.html

שחר 673

New member
בוקר טוב רוזי, אני חייב לומר כי

למרות המבקרים המלומדים הסדרה הזאת הורסת אותי מצחוק.
המבקרים מענינים לי את העכוז, איני צריך "מעצבי דעת קהל" בכדי שיגדירו עבורי מה מצחיק?
מוחי פועל באופן עצמוני
....( אני מת להמשיך, אבל לא בפורום שלך
)

RossieL

Active member
פעילות עצמונית

ראשית, טוב שהמוח עובד באופן עצמוני ויש לכל אדם דעות משל עצמו.
הרי אחרת היינו כולנו כאחד הרובוטים, לא?

שנית, הבאתי את הביקורות כדי לאשש את מה שאני חשבתי ביני לביני באופן עצמוני לחלוטין

אז, בעיניך הורס מצחוק,
בעיני, אפילו לא קרוב,
ועדין, הכל טוב

למעלה