כתם שחור על דגל הכחול-לבן

RossieL

Active member
כתם שחור על דגל הכחול-לבן

מאחר וכל מילה נוספת תהיה מיותרת, אני מביאה את דבריו של יובל לידור, המנהל המקצועי של "פרו אסטרטגיה", המלווה בהתנדבות מלאה את משפחתו של סגן הדר גולדין.

אתמול, בוועדה לביקורת המדינה בכנסת ישראל, נשבר משהו במערכת היחסים בין נבחרי ומנהיגי העם, למשפחות שכולות. משהו במרקם החיים המשותף שלנו כאן התנפץ לרסיסים.
אחד ממערכי השיעור שלומדים בבית הספר לקצינים בה"ד 1 מדבר על התנהגות מצופה מקצין כאשר נפגשים עם משפחות שכולות. בעגה הצבאית, קוראים לזה "הכלה של המשפחה". מסבירים לקצין לעתיד, בבה"ד 1, שלמשפחה שכולה מותר לומר הכול ואתה צריך להפוך את עצמך לספוג. אתה אמור להקשיב, לשמוע ולהכיל. בעיקר להכיל.
ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא קצין כבר יובל שנים, ואח שכול כבר כמעט 41 שנים. את הקודים הללו הוא מכיר היטב. הוא יודע שכאשר משלחת קצין העיר דופקת על דלת של בית בישראל כדי לבשר למשפחה את הבשורה הקשה מכל, אז באופן מידי מקבלת המשפחה את הזכות לומר את כל מה שעל לבה במרחב הציבורי שלנו. ועלינו להקשיב, להאזין ולהכיל.

בדיוק מכיוון שנתניהו הוא מי שהוא, מביך היה לצפות בלהקת המעודדות שלו הופכת דיון טעון בהשתתפות משפחות שכולות לביזיון שמעולם לא היה פה. לח"כים דוד ביטן ולמיקי זוהר אין שום זכות להגן על ראש הממשלה מול משפחות שנתנו את הדבר הכי יקר להן להגנת המדינה. נתניהו, להערכתי, כלל לא זקוק להגנה ההיקפית הזו. ואפילו אם ראש הממשלה כן היה זקוק להגנה, לתקוף משפחה שכולה זה עדיין משהו שלא יכול לקרות. בטח שלא בין כותלי כנסת ישראל. בעצם לא בשום מקום במרחב הציבורי.
להגיד שהופתעתי? לא. הרי בתוך עמי אני חי. ועדיין, זה רגע עצוב שכדאי לעצור בו, להתעכב ולא להמשיך כל כך בקלות הלאה. כי משהו יסודי נשבר, ערכים משותפים נרמסו והדברים הקטנים שהופכים אותנו מבודדים שדואגים רק לעצמם לכאלה ששמים את המדינה לפני הכול, פשוט נכחדו.

תרבות השיח הקלוקלת של נבחרי העם מלווה אותנו לאורך כל הקדנציה הנוכחית. ומי שתורם הכי הרבה להידרדרות השיח במרחב הציבורי הישראלי הם חברי כנסת ושרים, שעבור כותרת או רווח נקודתי של הון פוליטי מוכרים פעם אחר פעם את הערכים והקודים המשותפים שעליהם מדינת ישראל קמה והתבססה.

עצוב לכתוב את הדברים האלה רגע לפני השבוע הכי ישראלי בלוח השנה. השבוע שבין יום השואה ליום הזיכרון ויום העצמאות. אבל משהו בכנסת אתמול נשבר, ועכשיו יש כתם שחור על דגל הכחול-לבן שמתנוסס מעל בית המחוקקים שלנו.

superman1234

New member
פוסט מהלב, אמיתי ומכונן.

אני מציע לך (שימי בבקשה לב שזו הצעה בלבד, את פטורה מלהגיב להצעה זו !!) להעלות את הפוסט הזה בפורומים נוספים.
חבל שהוא ישאר כאן יתום לעיניהם של חברי הפורום הנוכחיים. ודי לחכימא.....

dory141

New member

RossieL

Active member
תודה, בשמי ובשם חברי הפורום הנוכחיים

מי שמעונין להגיב, בהחלט מוזמן לעשות זאת כאן.
מי שמתאים לו להגיע לכאן רק כדי לצפות ולהציע הצעות, מבלי להגיב ענינית לתוכן הפוסט שעולה לדיון, נו, שיהיה.
בכל אופן, כאמור, תודה על ה"דאגה" לשלום הפורום.

puma141

New member
אה אז אני מבינה שמותר

"להציע הצעות". הנה שלי:
אחד שאת יודעת מראש שבא לבקר בצורה מרירה ובוטה את הפורום שלך,
אחד שלא מסתפק בפורום אחר שהוא שותף בו עם כל הלהג המשעמם והרדוד בו,
שמחפש לריב ולהתנגח- פשוט מעיפים אותו מכאן.

סתם הצעת ייעול

זו התרומה היחידה שלו לפורומים, בכל ניק שהוא בא.....:)
פתאטי ועצוב.

puma141

New member
חוץ מזה הוא רשאי להעתיק!

הרי זה מה שעושים שם באופן כללי......מעבר לבולשיט שתפס מקום עיקרי ו"מכובד" שם.
כמו לקחת את Paolo Nutini שהכרתי להם, השמעתי והם הגיבו- ועכשיו הם "לא מכירים". חחחחחחחח מישהי/ו תלוי באיזה ניק הוא/היא באיזה יום, מביאים שירים וזמרים "חדשים".
אז שיעתיק- ויסתומת'פה שלו כבר......:)
מעורר רחמים.

ואם כבר אז......
זה!
https://www.youtube.com/watch?v=Nsx-JVymaGk

dory141

New member
השניים הם בושה לדמוקרטיה

ביטן וזוהר- שני גלמים שמגינים על ביבי בחירוף נפש, כאילו היה מנהיג של איזו רפובליקה עממית. ועוד יותר מקומם, היחס המשפיל שקיבלו מהם נציגי המשפחות השכולות.

ish50

New member
לכל מקל יש כידוע 2 קצוות - דעה אחרת ברשותכם

ואכן לצערנו הוכתם הדגל הכחול לבן לצערנו באותו דיון שנחשף בכוונה לתקשורת
אבל לא בשחור אלא בחום פוליטי מצחין ומגעיל
מי שארגן את הדיון הציבורי הזה שאליו לא הגיעו - לא הרמטכ"ל של אותה מלחמה
וגם לא שר הבטחון של אותה מלחמה - אלא רק ראש הממשלה שהוא כידוע היה קצין בסיירת מטכ"ל ואח שכול
מי שארגן את הדיון הפתוח והציבורי הזה בנסיבות האלה ארגן למעשה פרובוקציה פוליטית על גבם של משפחות הנעדרים
כי ברור שחלק מהליכודניקים הלקקנים של ביבי לא יכלו היו להשאר בצד נוכח הטחת האשמה הבוטות והצעקניות של המשפחות הכואבות
אני בטוח שאין דנים אדם בצערו
וליבי ליביעם המשפחות
אך יחד עם זאת ברור לי גם שהיה פה נסיון ציני ומגעיל מצד הפוליטיקאים מהאופוזיציה
לעשות פוליטיזיציה מגעילה אפילו עם הפרה הקדושה הזו הנקראת - שכול
- מין הראוי היה לקיים דיון רגיש שכזה אך ורק בדלתיים סגורות
ולא לערוך לינץ' ציבורי !!!

אז טלו קורה
פוליטיקאים מגעילים
ותתביישו לכם כוווווולכם !

משני צידי המתרס הפוליטי המגעיל שאליו הדרדרנו
בעוונותינו
נקודה

dory141

New member
מה הקשר לפוליטיקה?

ח"כ שמפריע למשפחה שכולה לשאת את דבריה, מכנה את נציגיה שקרנים ומבזה את עצמו לדעת, לא ראוי לכהן ולו שניה נוספת בכנסת. אני לא מדבר על תרבות הדיבור הקלוקלת, בעיקר של זוהר.

RossieL

Active member
רקדן שלא יודע לרקוד טוען שהריצפה עקומה

והגמל לא ממש מצליח לראות את הדבשת של עלצמו.
אז זמה קל יותר מאשר "להפיל" את אחריות המחדש לשמאל?
הרי השמאל בימינו הוא אב ואם כל רע במדינה
וזה שאליו הגבת הוא דוגמא מצוינת למי שחושבת כך בדיוק.

dory141

New member
כלומר ניסיתי למכור קרח לאסקימואים

מצער, שאנשים לא פותחים את הראש ונעולים על עמדה מסוימת. בן-הדוד הצעיר שלי (31 בקרוב), הוא כזה. בבי"ס ע"ש רבין בכפר-סבא, שבו הוא למד, הוא ניעץ את מורשת רבין בגיל 17 ודיבר עליו כרוצח יהודים מתועב. לא שמשמאל זה יותר טוב. אני גם לא חושב שקריאות פשיזם לכל נפיחה מילולית של מירי רגב, זה לעניין. אצלה זה פשוט טמטום, מחסור במנת משכל וכדומה.

ish50

New member
אף גמל לא יודע כמובן להביט בדבשתו

לא גמל ימני וגם לא גמל שמאלני - בעוונותינו

ברור לחלוטין שההתנהלות של 2 הח"כים ההם היתה בלתי ראויה בעליל
וטוב שהתנצלו
יחד עם זאת ברור גם שכל הסאגה הפומבית והפרובוקטיבית היתה מיותרת גם
ולא השיגה מאום מעבר לגיחוך מבזה מצד כל אויבי ישראל מבית ומחוץ
כי כידוע היא החלה במשא של הטחות אשמה בוטות וצעקות כואבות ככל שתהינה
של נציגי משפחות שכולות באופן אישי ונוקב כנגד ביבי וכנגדו בלבד
בתוך כדי דיון "עניני" בוועדת כנסת פתוחה וגלויה לתקשורת
כשראש הממשלה נאלץ לנשוך שפיים ולשתוק ובצדק גם
ומכיוון ששום וועדת חקירה לא הטיחה עד כה אשמה בראש הממשלה בטיפול בנעדרינו יקירינו - וברור שהנושא כולו הוא מאוד מאוד מורכב ורגיש
ויפה השתיקה לכך גם
נראה בעליל שכל הסאגה הציבורית הזו בוועדת הכנסת
הזו היתה ללא ספק מיותרת ומבישה
הן מצד מארגניה הפוליטיים משמאל
והן מצד המגיבים הפוליטיים מימין
משני צידי המתרס הפוליטי הרקוב והמושחת שלנו מקצה השמאל עד פאתי הימין גם
זו בהחלט דעתי

RossieL

Active member
הוועדה לביקורת המדינה

"מארגניה הפוליטיים משמאל?"
עד כמה שידוע לי, חברי הוועדה לביקורת המדינה בכנסת הם:
דוד ביטן [ליכוד], מירב בן-ארי [כולנו], איל בן-ראובן [המחנה הציוני], איתן ברושי [המחנה הציוני], מכלוף מיקי זוהר [ליכוד], יוליה מלינובסקי [ישראל ביתנו], יעקב מרגי [ש"ס], אברהם נגוסה [ליכוד], בצלאל סמוטריץ [הבית היהודי], אוסאמה סעדי [הרשימה המשותפת] ויו"ר הועדה קרין אלהרר [יש עתיד].
עד כאן - היכן מארגני השמאל??

אגב, ההתפרצות הזו אינה ראשונה, כבר היה לה לפחות תקדים 1 בטקס האזכרה הממלכתי לציון שנתיים למבצע צוק איתן נתניהו פתח את נאומו באומרו כי הוא אח שכול, וחלק מהמשפחות השכולות הגיבו בקריאות בוז. "אנחנו לא מאמינים לך", התפרץ לעבר נתניהו יורם, אביו של
לי מט ז"ל שנפל בקרב. "המשפחות מבקשות שיקום ראש הממשלה, כמו ראשי ממשלה לפניו, נכון, בלחץ הציבור, ושיקימו ועדת חקירה לאירועי צוק איתן". סמדר, אמו של לי ז"ל, קראה גם היא להקים "ועדת חקירה חיצונית וממלכתית, בראשות שופט, שתבדוק את כל מה שאירע בצוק איתן. זו כל הדרישה, אבל בא ראש הממשלה ומצייר את הכול בוורוד והכול היה טוב. אז מה אכפת לך שתהיה ועדה?".

אני מניחה שגם התפרציות אלו, לאור הקו הנראה כאן, היו פרי יזמה של גורמי שמאל.

באותה אזכרה התייחס רוה"מנו גם להשבת גופות החיילים הדר גולדין ואורון שאול המוחזקים בידי חמאס:
"המשימה הזאת עומדת לנגד עיניי. אינני מרפה ממנה ואנחנו נשלים אותה, גם אם הדבר ייקח הרבה זמן".

אז הגיעו הורי שני החיילים והטיחו, מתוך כאבם האישי, את תחושותיהם, לנוכח מסקנות דו"ח מבקר המדינה. והאשימו את מי שעומד בראש המדינה, ואין לאיש את הזכות לטעון דבר וחצי דבר למי שמסרו את היקר להם מכל!! ובאים שני .... שני .... [עדיף שאשמור לעצמי את השמות שבהם אני רוצה לכנות אותם] ופותחים פה על האמא שמדברת מדם לבה!!!
וההתנצלות של מיקי מכלוף זהר שווה בעיני כקליפת השום,
וכל מי שטוען שהשמאל עומד מאחורי ה"סאגה", ה"קרקס" - איך מעז מישהו לקרוא לדיון כל כך רגיש, תרתי משמע, על גורל שני חיילים, קרקס???

בושה, פשוט בושה וכלימה שאלו הם בני העם שלנו.

ish50

New member
מי שארגן את ההתכנסות המיותרת הזו היתה אכן קרין אלהרר

שהבטיחה לשאר חברי הוועדה שהיא תדאג לכך שההתכנסות תהיה רצינית וענינית ולכן ביבי ושות הסכימו להגיע (בניגוד לרמטכ"ל ושר הבטחון של אותה מלחמה העדיפו בצדק מצידם להתחמק....)
ומה שארע בפועל בהמשך היה עוד פרץ של זעם בוטה ואישי נגד ביבי מצד הורים שכולים הידועים כאנשי שמאל שניצלו לא פעם את הבמה כדי להביע את זעמם האישי כנגד ביבי והימין בכלל - וזו ללא ספק פוליטיזציה לא ראויה של השכול- עם כל הכבוד וכל הכאב הלאומי של כולנו גם

ההתכנסות הזו היתה ללא ספק מיותרת ומן הראוי היה שתתנהל בדלתיים
סגורות נוכח הרגישות הרבה - נקודה
וגם המקרה המצער הקודם שהבאת רק מעיד לאן הדרדרנו כאשר התנפלו על ביבי שהוא כאמור אח שכול וקצין לשעבר ביחידה מובחרת ללא ספק- רק בגלל מניעים פוליטיים שמאלניים נטו - וזו עובדה ואין בילתה
העובדות מוכיחות שהשמאל שחט ראשון את הפרה הקדושה הזו - השכול
ומן הראוי שיבוא בטענות על עצמו על כך שהוא מקריב על מזבח שנאתו לביבי והימין - את כל השרידים האחרונים של הקונצנזוס הלאומי שעוד נותרו לנו
עם הפרובוקציות שלו
הימין בזמנו כשמפא"י שלט ללא עוררין בארץ - ידע להציב לעצמו גבולות ולעולם לא האשים בדרך כה מזלזת בוטה ובזויה ופומבית את מי שנבחר בדרך דמוקרטית לנהל את המדינה - ובוודאי שלא במעמד כיבוד השכול הלאומי
וזו עובדה ואין בלתה גם
2 חברי הכנסת האלה טעו וביזו אותנו - וטוב שביקשו סליחה ומחילה
וגם השמאל המתוסכל לא טמן ידו בצלחת בפרובוקציות המקדימות שלו
זהו
תודה על התשומי
ושבוע טוב גם

RossieL

Active member
ההתכנסות הזו היתה ללא ספק מיותרת...??

הדיון עסק בדו"ח מבקר המדינה על אירועי צוק איתן.
לטעמך, לא היה צורך בשום דיון במסקנות הדו"ח?
זאת ועוד, כדאי לדייק-
אחרי שנתיים וחצי נכתב ופורסם דו"ח שהחזיר אותנו לתקופה לא פשוטה.
בהמשך לדו"ח התקיימו שלושה דיונים:
19.03.17 התקיים דיון אשר במרכזו עמד המל"ל [המועצה לביטחון לאומי]
22.03.17 התקיים הדיון השני אשר במרכזו עמד הצבא ובנוכחות הרמטכ"ל
רא"ל גדי אייזנקוט
השלישי, זה המדובר, אירח את ראש הממשלה.

מטרת הדיונים היתה לבחון את מה שקרה במבצע וגם מה תוקן.
"אין כוונתנו להלקות. הביקורת היא חשובה לא ככלי ניגוח אלא ככלי ניהולי לשיפור".
דברי קרין אלהרר, יו"ר הוועדה.

ולנוכח אלה אתה מעלה את הטענה כי מדובר ב"הורים שכולים הידועים כאנשי שמאל". אתה רציני? השכול מכה רק בשמאל? הוא מכאיב ומכעיס ודורש תשובות לשאלות קשות רק ממי שדעותיו נוטות שמאלה????????????

אני תוהה מה היה מיותר בהתכנסות הזו, מה היה מיותר ב לתת במה למשפחות השכולות להגיד את דבריהם, גם הקשים, ישר לפרצופו של רוה"מנו, מלבד שני ה.... ליצנים הלא מצחיקים, שהם חלק מחברי הוועדה
אשר ביזו את כל אזרחי המדינה על כל פלגיה.

ish50

New member
ההתכנסות הזו בנוכחות הורים שכולים שנבחרו בקפידה כשמאלנים

היתה ללא ספק פרובוקטיבית ומיותרת- ועובדה שבמקום "לבחון את מה שקרה במבצע ומה תוקן"- כפםי שטענת
הוא ארח כאמור הורים שכולים כועסים המנויים אך ורק מהצד השמאלני של המפה הפוליטית שניצלו את הבמה כדי לתקוף אישית בצעקות רמות את ראש הממשלה שהוא עצמו אח שכול
ולמעשה לעורר פרובוקציה לשמה מול התקשורת - כל הארוע המביש הזה היה מתוכנן ומתוזמן היטב - לי אין שום ספק בכך !

2.איפה טענתי שכביכול השכול מכה רק בשמאל ?- אני טענתי לועדה המיותרת הזו הקפידו להזמין אך ורק אנשי שמאל (מה השכול מכה רק בשמאל ?- את רצינית ?) - כדאי שתבדקי את העובדות
3. זכותו של כל אדם לבקר ולאמר דברים קשים כנגד ראש הממשלה - זו הדמוקרטיה
אבל לא ראוי להתכסות בקדושת השכול ולהשתיק את כולם כולל מי שחווה גם את השכול - לכל אדם יש זכות דיבור
אבל גם זכות תגובה
ומכיוון שבמקרה דנן גם ביבי הוא אח שכול - מין הראוי שמי שתקף אותו בצרחות במעמד וועדה מכובדת של הכנסת - בשם השכול - שיתבייש בעצמו במקביל גם
נקודה

RossieL

Active member
"שיתבייש בעצמו במקביל גם נקודה"

אתה יודע, ביבי, אח שכול, יודע היכן מקום הימצאו וקבורתו של אחיו, יוני.
הוריהם של הדר גולדין ואורון שאול - לא!
ביבי, אח שכול, עומד בראש מדינה שחרטה על דיגלה להביא כל בן הביתה.
הדר גולדין ואורון שאול לא חזרו הביתה!
אז הם, ההורים האלו, שרק רוצים את בניהם בחזרה,לשיטתך, צריכים להתבייש ....

ish50

New member
אכן שיתביישו כולם

מה את טוענת כעת? - שביבי כביכול לא עושה למען החזרת עצמות נעדרנינו?
את לא התבלבלת לרגע מי אשם בכך שהם לא פה?
האם ביבי אשם ?או המנוולים מהחמאס !
ומה עם גלעד שליט ?שכחת מי דאג להחזירו ומה היה המחיר?
אז גם החזרתו של גלעד שליט היתה בגלל מחדל של ביבי?
נו באמת....
את לא שמה לב להיכן מדרדר הוויכוח המיותר הזה?
ההורים השכולים בהחלט כואבים ואנחנו כולנו מכל קצוות הקשת הפוליטית של הציונות כואבים את כאבם גם שלא יהיה לאף אחד מאיתנו ספק קל שבקלים מכך
ואין דנים אדם בצערו !
ואין לי טענות , בשורה תחתונה,נגדם- אני גם בטוח שהם דיי מצטערים ומתביישים בדיעבד
גם במסכת הצרחות הלא ראויה הזו שנחשפה לתקשורת בגלל מצוקתם-
שכן ברור לחלוטין שראש ממשלת ישראל יעשה כל מה שניתן להחזיר את הבנים הביתה
ולכן לדעתי מן הראוי היה לערוך מפגשים טעונים שכאלה בדלתיים סגורות
ובכנסת לנהל דיוניים עניניים
טענתי העקרית היא
כלפי גורמים מגמתיים בתקשורת ובכנסת שניצלו את המעמד הזה כדי להתנגח פוליטית והם טימאו בכך את קדושת השכול בדיוק באותה מידה שאותם 2 חברי כנסת העזו להטיח בבני המשפחות
זו נבלה
וזו טריפה

דיברגנט חדש

Well-known member
בוודאי שקשור לפוליטיקה

היציאה למבצע הייתה החלטה פוליטית, המשפחה ניזונה מהבקורת של הסמול על הממשלה.

הממשלה, במקרה של משפחות שכולות, במצב של LLS והצד שלא עושה כלום ורק מדבר רוקד על כך.

למעלה