חג שמח. התבקשתי על ידי שחר יקירי להביא עוד תמונות

חג שמח. התבקשתי על ידי שחר יקירי להביא עוד תמונות

מהקרוז האחרון שלו עם ילדיו.
כמובן שלבקשת שחר שוב טשטשתי תווי פנים
אבל למרות הטשטוש אפשר לשים לב שהבנאדם
הוא באמת יודע להנות מהחיים
למה לא, כשאתה צעיר בריא ומאד מוכשר אז השמיים הם הגבול.
טיולים, זיונים, חיים משוגעים...
ככה זה כשאתה צעיר בריא ויפה.
גם הילדים, בלי עין הרע תיכף רואים שהתפוחים לא נפלו רחוק
מהעץ החזק היציב האיתן המניב פירות טובים לסביבה ולמשפחה כל השנה.
אני בטוח שהם כמו אביהם יהיו מומחים לקרב מגע ולאומנויות לחימה ומשם ישר ליחידה קרבית מובחרת
מה אני אגיד לך שחר?
כשהם יתגייסו לצהל אני אוכל לישון שנת ישרים כי אני בטוח
שיש מי שישמור על המולדת.

אני אוהב אותם כמו שהיו ילדיי, באמת.

אשרי העם שכאלה הם בניו גיבוריו.

שחר 673

New member
כפרה עליך,איזה פרגון, "אוהביי" יקראו את התיאורים שלך ויפתחו

עלי "עין הרע" מפה עד רומא. חמסה עלינו
.....אני צריך לפנות לרב שיכין לי קמע!
השייט נערך לפני כחצי שנה עם "מנו ספנות", לקפריסין ורודוס.
4 לילות, פנסיון מלא {ואוכל שלא נופל משום מלון רציני, באחריות!!!}
אחלה דיל עבור 4 נפשות, כששת אלפי שקלים בלבד.{למיטב זכרוני}
אזהרה: השיט אינו מיועד עבור "בני אצולה" כגון "ברונים,לורדים,רוזנים, דוכסים" וסתם פלצנים מתנשאים המוכנים לשלם הרבה יותר כסף עבור אופציה הרבה יותר יקרה ואחר כך לילל בבכי על "יוקר המחיה"
.
בשיט מושמעת המון מוסיקה מזרחית אותנטית אשר בטח תצרום את אוזניהם הרגישות והענוגות
.
אני מאד מאד נהניתי!!!
שלא תגידו שלא הזהרתי אתכם

אתה אדם שעובד קשה, אכן מגיע לך להנות מפרי עמלך

בניגוד לאחרים שנופלים לעול על הבני זוג שלהם
וכמובן לעתים קרובות גם על הילדים..

שחר 673

New member
ובאותו ענין רציתי להוסיף כי יש לי חבר השרוי במצב כלכלי לא קל

וזאת עקב התנהלות כלכלית חסרת אחריות הנמשכת כבר שנים ארוכות.
מדובר באקדמאי נשוי+2, באמצע שנות הארבעים לחייו, משתכר היטב, חי את "החיים הטובים" ואינו מסוגל להתפשר עליהם, מחזיק 2 רכבים, נסיעות לא מעטות לטיולים לחו"ל ועוד.
כבר שנים הוא משלם 5500 ש"ח שכירות חודשית עבור דירת 4 חדרים ברמת גן גבול גבעתיים בעוד אין לו דירה משלו, מעולם לא היתה לו, בחסכונותיו קיים סכום היכול לשמש כסכום התחלתי ללקיחת משכנתא עבור דירה בשווי של פחות ממיליון שקלים . {תוצאה של אותה התנהלות כלכלית מופקרת}

אני הצעתי לו ולאשתו להצטרף אלי לשיט "במנו ספנות" { בשל החברותא עם הילדים שהם כבני אותו גיל } אך בני הזוג עקמו פרצופם וטענו שאם יצאו לנופש כזה לא בטוח שיהנו, וכששאלתי מדוע, אמרו בין השאר, כי סוג האנשים העממיים הנוסעים שם אינו לטעמם ולמרות המחיר האטרקטיבי הטיול שם מתחת לרמתם ובכוונתם לצאת ל "קרוז אמיתי", בהכירי את מצבם הפיננסי לעומק אמרתי להם בעוקצנות כי "קבצנים אינם יכולים להרשות לעצמם להיות בררנים"
{גם שמאלנים וגם מתנשאים וגזענים....יש גבול
} ומאותו הרגע נותקו הקשרים החבריים בינינו.
לאחר מספר חודשים יחסיי עם חברי הפשירו {אשתו, עד היום לא מסוגלת לראות אותי ואני מאד גאה על כך
} ואז הובהר לי כי הם יצאו לקרוז משפחתי בן 7 ימים אשר יצא מאירופה ועלות הטיול הישירה + המסביב הגיעה לכדי 40 אלף ש"ח!

ואני חושב שהדוגמא מבהירה היטב את חוסר היכולת והרצון להכיר ביכולותיך הפיננסיות ולהתאים את רמת חייך להכנסותיך.
שני בני הזוג הללו מתקרבים לגיל 50 ועדיין לא רכשו קורת גג מפני שלא יכלו להביא עצמם להתפשר על המיקום היוקרתי אותו הם רואים כמתאים עבור עבור אנשים "נאורים ומתקדמים" דוגמתם
, השנים חלפו ההוצאות גדלו וכיום הסיכוי להגיע לדירה משלהם נשען בעיקר על ירושת ההורים....כמה עצוב!

יש לציין כי בני הזוג הללו היו מפגינים קבועים של "מחאת יוקר המחיה" המפורסמת.

לסיכום אומר כך: התנהלות כלכלית מפוקחת שווה זהב!

אוי ואבוי...

קבצנים אינם יכולים להרשות לעצמם?

אתה מבין?
אנשים שחיים כאילו אין מחר כדי לחיות את ה "שופוני"
ואתה עוד מכנה אותם "קבצנים"?

יענו קברת את הפוליטקלי קורקט עמוק עמוק באדמה אי שם בין רמת גן לגבעתיים.

חחחחחחח
אתה משהו אתה, אם לא היית, מישהו היה חייב להמציא אותך

חחחחחחח

אתה בטח תתפלא אבל יש המון אנשים כמו זוג החברים (לשעבר) שלך.
יש לי אחד כזה שעובד איתי ביום יום.
יש לו גינונים של ארדואן רגיפ טייפ(רקורדר)
הבנאדם עם חוב של 200 אלף לבנקים שונים
המכונית שלו כבר ישנה ולא נוסעת אבל לעבודה הוא מגיע עם מוניות ספציאל
חס וחלילה יסע באוטובוס, הוא מעשן 2 חפיסות ואישתו 2 חפיסות סיגריות אמריקאיות יקרות
הוא משלם את הכבלים של הבן והבת שלו שגרים בנפרד
בחג הזה האחרון הוא עשה קניה בגובה המשכורת החודשית שאין לו
והזמין את כל ההוז & הוז לעשות מנגלים על האש.
אני לפעמים נזכר בו אני מקבל וויברציות בשכל.
הבנאדם חיי טוב מבלי לדאוג יותר מדי.

בעוד שנתיים הוא יוצא לפנסיה עם 30~40 % פחות בשכר
איך הוא ישלם להם את החוב רק אלוהים יודע.

שחר 673

New member
יש אזרחים המתנהלים בחוסר אחריות כלכלית, כאילו נולדו למשפחות

אצולה אמידות , למעשה מדובר באזרחים אשר הפקרותם הכלכלית תביא אותם בעתיד לידי עוני אמיתי.
"מי שלא יטרח בערב שבת ישאר רעב בשבת"
היינו, מי שנולד למשפחה חסרת אמצעים כלכליים אשר אינה יכולה לסייע לו חייב לחסוך גרוש לבן ליום שחור, הוא אינו יכול להרשות לעצמו התנהגות אחרת.
צעירים כאלו המשתחררים מצה"ל וחיים בדירת הוריהם בחינם חייבים לנצל זאת בכדי לחסוך כסף אשר יקל על עתידם. ואני מציע לכל מי שלוקח החלטות כלכליות אשר אינם מותאמות למצבו הפיננסי ולחוסר היכולת של משפחתו לתמוך בו בנושא זה שיאשים את עצמו על התנהלותו הכלכלית הטיפשית במהלך השנים וזאת לפני שיאשים את המדינה.

כפי שהדגשתי בעבר , ניתן לרכוש דירה במיקום לא רע בקצת יותר ממיליון שקלים .
מקומות כמו חדרה, פרדס חנה, כרכור מספקות דירות כאלה, רבים ממכרי מתגוררים שם ומגיעים לעבוד בת"א מידי יום באמצעות הרכבת. אך לא מעטים מבין הפלצנים המפונקים המגעילים והבכיינים שלנו מחפשים כל תירוץ אפשרי לא לרכוש דירה במקומות כאלה. הון עצמי של כ250 אלף ש"ח { חסכון שאותו יביאו שני בני זוג אחראים ופקחים} יביא אותם לרכישת דירה תוך תשלום משכנתא בגובה שכירות חודשית די בקלות אך רבים מהם מעדיפים להמשיך ולהתגורר בשכירות במיקום אשר נראה להם הולם עבור "בני אצולה"
כמותם וזאת במקום לרכוש דירה במיקום אשר ידם משגת, מסרבים להתפשר, מבזבזים את כספם על אורח חיים גבוה מכפי שהם יכולים להרשות לעצמם ובמקום להאשים קודם כל את עצמם מאשימים את המדינה. בדיוק כמו בני הזוג אשר סרבו להצטרף אליי לשיט "במנו ספנות", לא סתם אני אומר כי "קבצנים לא יכולים להרשות לעצמם להיות בררנים"

מי אשר בהתנהלותו המטומטמת וחסרת האחריות הביא עצמו לידי קשיים כלכליים אינו ראוי לשום סימפטיה, לפחות לפי דעתי.

אני שומע על הורים המנסים לסנגר על ילדי התפנוקים שגידלו בעוד שבהחלט יתכן כי הם עצמם נושאים בחלק קטנטן מן האשמה {לדעתי כמובן} , לו השכילו לחנכם מגיל צעיר "אחריות כלכלית מהי" יתכן וצאצאיהם היו שוקלים את התנהלותם הכלכלית באופן מיטבי יותר.

אני חש חובה להטיח את דעתי בפניהם של אותם "בכייני יוקר המחיה" אשר מנהלים "חיי פינוק" מבלי להתחשב כלל ב "יוקר המחיה" עליו הם מלינים כל כך.

כמובן שראוי וצריך לבקר את המדינה על התנהלותה .....אך אדם חייב בראש ובראשונה לקחת אחריות על התנהלות כלכלית אישית אחראית המותאמת למצב הנוכחי השורר במדינה, הוא לא יכול לומר לעצמו "אם המדינה מתנהלת חרא גם אני רשאי להתנהג כך".....הבנתם?

אתה כל כך צודק שחר ידידי, יש לי דוגמא קרובה.

הבן שלי הצעיר מאיר שנישא לפני רק שנה, כיום עובד בחברת הייטק בנתניה משתכר לא רע, הוא אמנם רק הנדסאי אלקטרוניקה אבל הוא הפתיע אותי השבוע כשסיפר לי שנרשם ללימודים
כדי להיות מהנדס..בנוסף הוא שוכר דירה בחולון והם מחפשים כיום דירה לרכוש בנתניה. אישתו עובדת כסייעת לרופא שיניים והיא גם לומדת.
הם מחזיקים רכב קטן ואני מאמין שעוד זמן לא רב הם ירכשו דירה משלהם
אני מאד מופתע איך ה"ילד" הזה שעד לא מזמן הייתי הולך לאסיפות הורים שלו
כבר נשוי עובד לומד ומדבר על דירה.
ואני חייב לציין כאן ע"ג הפורום הנכבד הזה שזה הרבה בזכותך שחר.
זוכר שמאיר היגיע אליך למקום העבודה שלך לייעוץ ואתה עטפת אותו בצמר גפן מתוק של ידע והסברים מה ואיך הוא צריך להתנהל בהמשך הדרך.
לו היה לי בזמנו מנטור כמוך החיים שלי היו הרבה הרבה יותר קלים
אני למדתי הרבה טעויות על בשרי.

רציתי להוסיף עוד דבר קטן.

כדי להגיע לדירה הנכספת חייבים שני בני הזוג לעבוד.
והיה ורק אחד עובד ואילו השניה פרזיטית שלא עושה כלום עם עצמה
חוץ מלקשקש, לקשקש ועוד לקשקש.

קשקושים שאין להם שום תכלית.

ויש המון דוגמאות כאלה.

אלה מסכנים לא יגיעו לשום דירה
כי השכר שלו בקושי מספיק לשכירות והוצאות שוטפות.

שחר 673

New member
יש לך "ילד" מדהים, בוגר ופיקח, היה לי לכבוד לארחו ודלתי תמיד

תמיד פתוחה בפניו ובפניך.
מדובר בזוג צעיר מאד, זוג מלא אמביציה וחיוביות אשר בטוחני כי ירכשו דירה במהרה ויצליחו בכל מעשי ידיהם.
הם יאמינו בעצמם ולא למדכדכים הלאומיים מן התקשורת הגורסים שטויות במיץ עגבניות כגון "זוג צעיר לא יכול לרכוש דירה בישראל" ושאר הבלים מטופשים הנועדו להוריד להם את "הרוח מן המפרשים" ולהכניסם לאורגיה דכאונית המונית של יאוש.
התנהלות כלכלית נבונה ואחראית + שמירה על מוח חריף אשר יודע "להטיל ספק" וגם פועל באופן "עצמוני"
ישמרו עליהם מליפול לציפורני תחושת "חוסר האונים" השקרית שהפכה נחלתם של אזרחים רבים..

שחר ידידי.

הוא אכן ילד מיוחד אני אוהב אותו במיוחד.
זוכר כשהוא היה בן 10 בערך והיה צריך לאורטודנט
בעוד שילדים בני גילו ברחו מהכיסא בבהלה איך שראו את המחט הראשונה
הוא אמר לי : אבא, תן לי יד הכל יהיה בסדר
ואז עקרו לו שן או שתיים והוא ככה בלי לזוז הוא רק חייך.
בעת לימודיו הוא תמיד הכין שעורים לבד, הוא לא היה צריך שום עזרה מאף אחד.
אח"כ בתקופת שירותו בצהל הוא יצא לעבוד בפיצה האט בתור שליח כדי שיהיה לו דמי כיס.
וככה הוא הוציא רשיון לרכב וקנה לו קטנוע.
נשבע לך שאני לא הרגשתי איך הוא גדל.
ככה קל זה היה איתו.
אם הייתי יודע שזה כך, הייתי מביא עוד כמה ילדים לעולם.

למעלה