מעורבבים: הישראלים שהם גם אשכנזים וגם מזרחים

RossieL

Active member
מעורבבים: הישראלים שהם גם אשכנזים וגם מזרחים

אתמול שודר סרט "דקומנטרי" על ילדים 'חצי- חצי', אלו שנולדו להורים 'מעורבבים'.
מה אגיד? הניסיון הכמעט נואש כבר מהמשפט הראשון וכמעט לאורך כל ה'סרט' להנציח את האפליה, להאדיר ולהעצים את השד העדתי, לקבע את תחושת הקיפוח, פשוט גרמה לי צמרמורת.
מילא הורינו שחוו אפליה וקיפוח אבל אנחנו, הדור שכבר נולד להורים שבחרו להתעלות ו"התערבבו", מה בדיוק אנחנו צריכים לבחור? ולמה אנחנו צריכים לבחור צד? והנכדים שלנו, שלי, שהם ... מה הם? סבתא אחת אשכנזיה, סבא אחד תימני, סבתא אחת טוניסאית וסבא אחד מצרי.
על ברכי איזה ערכים ועקרונות יתחנכו הנכדים שלי? על ברכי איזה רגשות אפליה וקיפוח יגדלו אותם?

אחת המרואיינות שם אמרה [ואני מצטטת אבל לא בדיוק של מילה במילה] ש"ילדה בת 11 אמרה לי שהיא מעדיפה שהאמא שלה, האשכנזיה, תבוא לאסיפות הורים בבית הספר כי היא לא רוצה שיראו את האבא המרוקאי שלה" - זה מזעזע!
האם לכאן אנו מכוונים את העתיד?

איזה מזל, בחיי, שרק במהפך 1978

כשהייתי בן 23 הבנתי לראשונה שאני "מזרחי", כי אבא שלי תורכי, אבל מייד אח"כ נטרח לומר לי, שתורכים הם בעצם אשכנזים.
כל אחד משלושת האחים בחר בבת זוג מטעמיו ולא מטעמי המוצא והעדה שלה, הנכדים של הוריי מאופיינים על פי הסביבה שלהם, ר"ל שלוש/ה חיים בחברה ש"סניקית והם כהים, אז הם "מזרחיים", ובני הדודים שלהם "אשכנזים" . באלאגן.
הנכדות שלי שהן תערובת עדתית עוד יותר מופרעת ישראליות מבחינתנו.
אבל, שאלת המוצא מעולם לא טרדה אותנו.

א ב י ב ן

New member
רק שתבין...

כשנביא השקר שבתאי צבי הופיע, יהודים רבים מאירופה נהרו בעקבותיו לטורקיה או לארצות ערב אחרות.
הוא חי בין השנים 1626-1676. ולכן, סביר שיהודים שירדו עמו לטורקיה (והיו אשכנזים במוצאם),
כבר לא נחשבו אשכנזים כששבו לאוסטריה (לדוגמא) בשנת 1860, אחרי שבילו כמה דורות בטורקיה,
אחרי שהשחימו ואחרי שהפנימו שבאירופה אולי יהיה להם טוב יותר.
אבל אתה יודע.... הספק אשכנזים הללו, שרצו להסיר מעל עצמם את כתם ה"ספרדיות",
טענו שמוצאם היה בארצות אשכנז והם שבו לשם, כך ששנות היותם בטורקיה לא
תיחשבנה להם. ואל דאגה. היו ביניהם גם כאלה, שפשוט טענו שהגיעו לארץ מאוסטריה
(או מפולין החל ב-1918), והעיקר שלא הזכירו שכמה דורות סביהם וסבי סביהם בילו את
חייהם בטורקיה. אז הנה. טורקיה זה לא נחשב. הבנת?

בוקר טוב רוזי וכולם, יש לי תחושה שזורים לנו חול בעיניים

לתקשורת יש איזה אינטרס לא ברור להעסיק אותנו עכשיו בקקי ובפיפי
של היחסים בין מזרחיים לאשכנזים וילדים חטופים משנות החמישים
כדי שנמשיך לחבוט זה בזה ולהתעלם מהנושא המרכזי
http://davidleviadv.blogspot.co.il/2016/07/blog-post_17.html?m=1<br> <br>
אז כן, הרשת מלאה בפוסטים וסטטוסים על חילוניים ודתיים וכל פלוץ של איזה רב
הזוי מאיזו ישיבה נידחת, מתפרסם בקולי קולות ואנחנו כמו עוורים הולכים אחרי כל המשדרים והתוכניות והסטטוסים והציוצים ומעלימים עין מהחקירה המתנהלת בחדרי חדרים. מתכוננים למלחמה הבלתי נמנעת ואפילו משלימים איתה כי סוף סוף נראה את שחקן החיזוק החדש (ליברמן) שהגיע היישר מצסק"א מוסקווה,
בפעולה ויראה לנו מה הוא יודע לעשות.
אז במסגרת הטמטום שאוחז במדינה במיוחד בחודש אוגוסט,
לא פלא שיש כאלה שמעירים את אלטלנה מריבצה.

אבל כמו שאמרתי, לא לעולם חוסן.
כל שועל ביג'י יומו

ששון72

New member
הבוקר קמת על צד "סמול". כמה עצבים!!

נשמי עמוק...תרגעי...זה "כולה" שחר!....עכשיו הפכתי לשועל??? ...חחחח

כך פועלת התקשורת, להדליק נושא שלא קיים, כנראה נגמרו הנושאים

עינת ארליך היא דמות טלויזיונית עמומה עד לא קיימת, מחפשת לעשות כסף ומצאה נושא שבו לא העמיקה חפור כלל.

המדינה שהושתתה על: "קיבוץ גלויות" ומיזוגן, תמיד יהיה מי שרגשי הנחיתות שלו ימציאו שד עדתי שלא קיים כדי ללבות את האש ולהשניא עדה על עדה. ותמיד יהיו אלו בעלי רגשי הנחיתות העזים ביותר.

לדבר על אפליית המזרחיים אחרי 68 שנות קיום המדינה, זה נלעג ומטופש, ורק אנשים נחותים יכולים לחזור על המנטרה הזו.

אז יש לי שאלה -

הורי נולדו ברומניה
הורי אשתי נולדו בפולניה ורוסיה
הורי כלתי נולדו בסין ומונגוליה
הורי החתן נולדו בטורקיה ויוון.

השאלה לכל מנופפי דגל האפליה שלא קיימת:
אילו נעליים מעדיפה הנכדה השלישית, ריבוק או גלי ???

----------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------
ואם כבר הפליות, אז בואו נראה:
בסוף המאה ה-19 החלו העליות המאסיביות ארצה, כאשר שלושת העליות הראשונות היו בעיקר מרוסיה (וקצת רומנים וקצת תימנים).

כמובן שאצל הראשונים המשיכה היתה להתיישב בירושלים.
ואז גילו ה-ס"טים (ספרדים טהורים) שבירושלים המוצפת תלמידי ישיבה לבנבנים ונשענים על דוכני תפילה והפרט הכבד ביותר שהחזיקו מימיהם היה ספר משניות......
פתאו ראו עולים מרוסיה שרובם בחורים צעירים מרשימים מאוד, גבוהים, שזופים ומוכנים לעבוד בכל עבודה קשה, מבנין ועד פרדסים, מלאי יצירתיות ואוהבי חיים.

כמובן שמנגנון ההגנה הופעל מיד ובנות הס"ט הוזהרו לבל תתקרבנה אל "המוסקובים" הללו שנראים כמו גויים (גם אם האבא היה הרב הראשי של מוסקבה...).
כל בת שהמרתה את פי הוריה, הכריזו עליה כמתה, קרעו קריעה, לבשו שק ואפר על הראש ופתחו בשעה ימי אבל בגין "מותה" של הבת.

נגד המזרחיים מעולם, מעולם לא הופעל צעד דרסטי כזה, אולם העולים מרוסיה הבינו שזו דרכה של ארץ שמגיעים אליה מהגרים רבים, וכי זה ילך וידעך משך הזמן.
ואף אשכנזי לא התלונן על ההפליה המטורפת הזו.

אז עינך ארליך ודומיה, יחזרו בהם מנסיון לסכסך בין אנשים, ומוטב ויחזרו בחזרה אל מתחת לאבן שבו הם שרויים כל השנה.....

התקשורת נשלטת כיום ע"י בעלי אינטרסים

שבאופן לא מפתיע,
כמעט רובם מקורבים בדרך כזאת או אחרת
לשר התקשורת שהוא לא במקרה גם ראש הממשלה ביבי נתניהו.

אוה! כמה מלים אפשר לשפוך על כלום? כמה מתים עוד יוצאו מקברם?

פעם דיברו על כור היתוך. על קיבוץ גלויות. והיום... הנכדים של המקובצים והנמסים בכור,
ממשיכים לחיות את ה"אב המרוקאי"? נו באמת.
שיבוא כבר יום השועל. אולי נתחיל לנשום לרווחה!

ששון72

New member
היום בעזרת השם אראה את הסרט המדובר.....ואז אוכל לחוות דעה

אך בואו ואספר לכם אנקדוטה קטנה.
כידוע לכם אני אב לשני ילדים חצי אשכנזים, בני הבכור לומד בבה"ס יסודי שבו יש רוב מכריע לעדות אשכנז.
באחד מימי שנת הלימודים שחלפה פנה אלי בכורי ושאל..."אבא, מה זה אשכנזי?"...מעולם לא דיברנו בבית על המושגים מזרחי/אשכנזי...
כמובן שתחקרתי אותו בנושא...ואז הבנתי מהיכן באה השאלה.
מסתבר שכל הילדים הלומדים בכיתתו "שרופים" על הסדרה "שנות השמונים" של שלום אסייג.
הילדים מחקים את הדמויות השונות המוצגות בסדרה...ממוקה הגרוזיני.....מרסל המרוקאי....וגם גידי האשכנזי הידוע בכינויו "פריזר"....חחחחחח
ואני נאלצתי לשבת ולהסביר לו את הבדיחות כי הוא לא הבין כלום.....חחחחחחח
הילד חקר אותי שעתיים ולא הרפה......לאחר ההסברים, הבן שלי לא הפסיק לצחוק.
טוב, אני מניח שבמוקדם או מאוחר השאלות הללו היו מגיעות.

מנץ1

New member
לאחר רבע שעה של צפיה הרגשתי שמנסים לחפש בכח בעיות

אז הפסקתי להסתכל, אפלייה? אוי כמה שהרגשתי כך כשהיינו עולים חדשים מרומניה
והגענו בשנת 1958 למושב שכולם שם "וותיקים" מסודרים שהקימו אותו....הפרנסה היתה קשה.....אמא שלי שטפה רצפות במרפאה ובמזכירות ....אבא שלי עבד ביום בחקלאות ובלילה היה שומר.....הכל התקבל בהבנה וכתקופה שצריך לעבור.

אני כבר לא צופה בתוכניות האלו

הכל נראה לי כמו הסחת דעת אחת גדולה.
ביבי נוקט בשיטת הפרד ומשול.
לתקשורת הנשלטת ע"י ביבי ומקורביו יש עניין מיוחד לפתוח את הנושאים האלו שוב ושוב ושוב כדי להתחמק מהדברים האמיתיים שקורים. במיוחד הנזק שנגרם עם ארצות הברית ואשר בגללו לא קיבלנו מילייארדים. וזה רק קצה הקרחון. בסופו של דבר כאשר כל האמת תצוף על פני השטח, כולם יהיו בשוק.

מנץ1

New member
מוזר בעיני שהתקשורת פתאום משתפת פעולה עם ביבי.........

זה מסוג הכתבות שכשאין על מה לתפוס רייטינג שוב ושוב טוחנים את אותם הסיפורים .

בזמנו פרסמתי פה טבלה איך התקשורת רובה ככולה

נשלטת בידי בעלים שרובם ככולם קשורים עם ביבי נתניהו.
כולל הבעלים של ערוץ 2 וערוץ 10. שלא לדבר על ערוץ 20 ועל עיתון ישראל היום,
אלא גם פורטלים גדולים כמו וואלה וואיינט ועוד ועוד.
מדי פעם בפעם מרשים לאיזה כתב לרמוז משהו או לצייץ משהו אבל לא יותר מכך.
העיתונאים כולם פוחדים שלא ימצאו את עצמם מחוץ למערכת ולכן שותקים. מחכים
עד שהפריץ ימות או במקרה שלנו יוחלף ואז סוף סוף יוכלו לדבר. בינתיים מסממים
אותנו עם תוכניות ריאליטי ובישול ועוד תחקירים על חרדים, חוזרים בתשובה, חטיפות ילדים, מזרחיים אשכנזיים והעיקר להסיט את תשומת הלב מהדבר העיקרי. החקירה של נתניהו בנושא הכספים, הון ממון והלבנת הון ואף חמור מכך כפי שהבאתי בקישור הקודם.

מנץ1

New member
לא ראיתי, אני רגילה שכןלם מקטרים שהתקשורת שמלאנית.

התקשורת בשלב זה עדיין שמאלנית ברובה

אולי בגלל שאלה שהולכים ללמוד עיתונאות ותקשורת הם מבית שמאלני או שהם סתם בני אדם שיש להם דעה משל עצמם מלבד היכולת להעביר חדשות ואקטואליה?
חוץ מזה בזמן האחרון יש יותר ויותר אנשי תקשורת מהימין. ייקח עוד דור עד שהתקשורת תהיה ימנית ברובה. אבל זה יגיע מתישהו.

puma141

New member
מזל טוב על שם הפורום החדש.....

מזעזע...
אני חושבת שרוב הקטע הזה הוא טיפשות פשוטה, נטו.
טיפשות של בני אדם....בורות שממנה נובעת גם גזענות חסרת מידה....
והכי גרוע? השרשה של הדבר המתמשך הזה...

בעיני דווקא אריק חביב שאל את שחר בנדון אלטלנה- "מה הטעם לנבור בזה"?
במקרה הזה, אותו דבר...
אז כן לדבר וכן להוציא, אבל להתחיל לקחת את זה למקום אחר!

למעלה