כשאתם אומרים שאתם שמאלנים למה הכוונה?

כשאתם אומרים שאתם שמאלנים למה הכוונה?

אני למשל תומכת בהקמת שתי מדינות לשני עמים
אני בעד נסיגה מההתנחלויות
ובעד חילופי שטחים

אני לא רואה את עצמי כשמאל כי אני בעד כל אילו לא מתוך איזו הזדהות עם הפלסטינאים או מחשבה שמגיע להם כי לא!!
כי כשהוחלט על חלוקת הארץ בין שני העמים שהיו כאן עם אחד קיבל ועם אחר יצא למלחמה...
אני בעד כי יש בע את ההבנה שמה שהיה היה ומה שיש יש וצריך להתסדר עם מה שיש, אז בשביל טובתינו אנו, כנראה שצריך להתפשר ולוותר על חלק כדי להתקדם הלאה.
מעבר לזה בתוך תוכינו מה שניקרא, אני בעד שוויון זכויות מלא לכל האזרחים
בעד חתונות אזרחיות וגירושים אזרחיים למי שמעוניין, חתונות גאות וכמובן הליך פונדקאות לזוגות מכל סוג שהוא.

מה הופך את מי שמגדיר את עצמו שמאל לשמאל?
במה הוא מאמין בשונה ממני שלא מגדירה את עצמי שמאל אלא מרכז.

תודה לעונים

וואלה גם אני כמוך וגם אני מרכז

אבל בשביל הימין אנחנו נחשבים לסמול.

פעם הכל היה פשוט כל כך

לפני שהמפלגות היו מפעל לביזבוז כספים וחלוקת משרות (אולי בקטן) החלוקה היתה ברורה:
ימין - בגין= "שתי גדות לירדן, זו שלנו זו גם כן".
שמאל - בן גוריון= "בארץ־ישראל קם העם היהודי"

והיתר בשוליים.

החלוקה הייתה באמת מאוד ברורה.
הייתה מפא"י
בימין היתה חרות ובגין
בשמאל הקיצוני היתה מק"י
ובן גוריון היה מצהיר כל הזמן - בלי חרות ובלי מק"י
כמובן שהייתה מפד"ל שבלעדיה לא הייתה קמה שום ממשלה.

מה שקורה בין ישראל ומצרים וירדן הוא בגדר:"שביתת נשק"

מושג שמדבר על תום לוחמה, בעוד "הפסקת אש" היא הפסקה זמנית.

"שלום" בין מדינות מתבטא בשלל פעילויות : כלכלה, מסחר, תעסוקה, תיירות, חקלאות, מידע, פעילויות דיפלומטיות, חילופי תרבות, תקשורת וכו וכו.

זה לא קורה בין ישראל מצרים וירדן, ולכן מה שקוה הוא לא "שלום" אלא "שביתת נשק".
(במצרים למשל, כאשר "האחים המוסלמים" עלו לשלטון, הם החלו לפעול לביטול שביתת הנשק עם ישראל, אלא שהם עפו מהשלטון לפני שהספיקו לעשות זאת.

הטעות של בגין שהוא כל כך התפעל מסאדאת, שלא שילב בהחזרת סיני גם את רצועת עזה שנשארה באחריותנו, על כל קן הצפעונים שבה.

ברור שלא

הדילמה כאן קשה: האם לקחת שביתת נשק עם רצועת עזה, או המשך לוחמה בלי הרצועה.

עזה מוכרת עוד מימי התנ"ך כקן צפעונים שלא משנה מה תעשה, הם יקישו אותך. הטיפול ברצועה היה מידי פעם הריגת נחש זה או אחר, מה שלא משנה את המצב כהוא זה. הפתרון היחידי הוא לבער את קן הצפעונים הזה, מבצע "צוק איתן" היה הזדמנות מצויינת להחזיר את השקט לעוטף אחת ולתמיד.

ההזמנות היתה הזדמנות פז כיוון שמחד רא"המ הבטיח מעל כל במה להרוס את תשתית החמאס ברצועה, ומאידך היתה הסכמה מלאה מקיר לקיר שצריך ללכת עד הסוף, אלא שרא"המ ברח מהמערכה והשאיר את המדינה בצורך להיערך למערכה הבאה.

לכן גם נראה לי מוזר שישובים הוקמו שם ברובם המוחלט ישובים דתיים. אף פעם לא היה לנו מה לעשות שם, להיפך אולי להחזיר להם את השערים ששמשון לקח.....

מצרים מכירה היטב את רצועת עזה ולא רוצים שום קשר איתה, עובדה, שמצרים היא המדינה הערבים היחידה עם חיבור יבשתי לרצועה, אולם השערים סגורים ומסוגרים.
אמנם הם לא משתתפים במקהלת הצורחים:"כיבוש,הסגר", אבל הם לא רוצים שום קשר עם הרצועה אפילו שיש כאן האשמת ישראל במצב על ידי חצי עולם, האשמה לא עניינית.

גם הטיעון של חצי העולם שהסגר מביא את העזתים לידי רעב, הוא שקר מוחלט לגמרי לנוכח בתי פאר הבנויים ברצועה, לנוכח העובדה שהם מתחמשים ללא הרף (לזה יש כסף?) וכן לנוכח העובדה שמידי יום נכנסים לרצועה 500-800 משאיות עם סחורה מכל הסוגים.

כל מה שייעשה לא יעזור, הם ימשיכו לצרוח "הסגר,כיבוש" למרות שמי שמבצע נגדם הסגר היא מצרים, וכן עובדה שאין כאן שום כיבוש כי אין אף ישראלי בתחום הרצועה.
אבל שקרנות ברמה גבוהה היתה מאז ומעולם נחלתם של הערבים.

המצרים לא רוצים אותם, הירדנים טבחו בהם......והעולם כועס על

ישראל.......

אגב, כשכתבתי שהאזרחים בעזה עניים זה בגלל שההנהגה להם מושחתת וגונבת את כל הכספים שהעולם מעביר לשם לחשבונות הפרטיים שלהם ולקניית נשק ומימון טרור אמרו לי שזה דמגוגיה

לגמרי לא דמגוגיה

היה לי קובץ גדול של תמונות מעזה ורואים עשרות אלפי בתים חצי הרוסים או הרוסים אבל ברחובות הראשיים ישנם בנייני פאר השייכים לעשירים או לתנועות דתיים או שלטוניות.
בזה אין הבדל אצלנו ואצלם, גם אצלנו לתנועות דתיים יש היכלות פאר, הממשל בונה ארמונות, והעשירים חיים בוילות בגודל של עיר......(לפחות שזה לא על חשבון הציבור).

אין שום נקודה להשוואה בינינו לבינם

גם לא בעניין הכלכלי

בכל מדינה בעולם יש את העשירים העניים ומעמד הביניים, זה העולם.
יש החיים בדירות פאר, יש החיים בדירות סתם ויש את אילו שאין להם דירות.

הרשות הפלסטינאית גונבת כספים שהעולם תרם שמיועדים לעם לחשבונות הפרטיים האישיים שלהם, אין דבר כזה במדינת ישראל.

את מסובבת את הדברים

דיברת על הרשות הפלסטינית מה היא עושה לאנשים,
המקבילה אצלנו היא לא משרד ראש הממשלה אלא רשויות המדינה.....

ושיות המדינה גנבו כספים לכיסם הפרטי?

הטיפול בניצולי שואה מכפיר אבל רשויות המדינה לא גנבו את הכספים בשבילו לבנות לעצמם וילות

כל פעם את משנה כיוון, מי דיבר על וילות ?

"הרשות לזכויות ניצולי השואה" שהיא אגף במשרד האוצר, מחזיקה בכ-500.000.000 שקלים ששייכים לניצולי השואה, עושים על הסכום הזה ריבית מטורפת, אבל לפני מספר חדשים נתנו ברוב טקס והדר לקשישים הללו תוספת מדהימה של 80 שקלים שרא"המ התהדר כאילו הוא המלך המשיח.

התגובות נראה כאילו לא שייכות לנושא כאשר כל בר-בי-רב יודע בדיוק מה קורה פה.
למשל
http://news.walla.co.il/item/2953071
או
https://www.facebook.com/miki.rosenthal/posts/654581391238560

ועוד ועוד ועוד.

אגב, דווקא נושא הוילות קצת בעייתי.

אני לא יודע אם מי בנה לעצמו וילות ע"ח הניצולים או לא כיוון שאינני מצוי בנבכי הקומבינות, אבל כבר ראינו איך מי שהשתלט על אדמות מדינה וסלל כביש פרטי לא היה ראוי להיות רמט"כל, הפך לשר השיכון (להיות שר לא צריכים יושרה? כנראה שלא), כיוון שגם שר הפנים שהוא עבריין פלילי מורשע ואסיר לשעבר, הוא היום שר הפנים. זה שתמיד התהדר שהוא חי בצניעות פתאום מסתבר שיש לו דירה ברחוב הקבלן שם כל דירה שווה את משקלה בזהב, ופתאום יש לו גם ארמון בספסופה והיא רשומה על שם בתו (כמו שמזכיר לי את העבריינים שנוהגים לרשום כלי רכב ורכוש על שם הסבתא הזקנה.....).

לא צריך לגנוב לכיס הפרטי, עבירה של גניבה לא תלויה לאן הולכת הגניבה (תשאלי את דרעי). מה שהנושא הוא שהכסף שצריך להגיע ליעד מסויים, מעוכב מכל מיני סיבות, והחשד הוא שזה כדי שהמוטבים ימותו (13.000 מתים בשנה) ואז הכסף יישאר בידי המדינה.
איך קוראים לזה ??? משלוח מנות ???

ההתעללות המתמשכת בניצולי השואה, וחוסר היחס הראוי

לאוכלוסיית המבוגרים הנזקקת, הם תעודת עניות לממשלות ישראל.

וכן, מי שסרח, לא יכול לכהן בשום משרה ציבורית.

בשביל לדעת מי סרח צריך ללכת עשרות שנים אחורה....לממשלות של

אז.
אילו שקיבלו וחתמו והחליטו מה יהיה עם הכספים

למעלה