מספר שאלות לגבי היפרפרולקטינמיה הנובעת מריספרדל אצל גבר

RebelRex

New member
מספר שאלות לגבי היפרפרולקטינמיה הנובעת מריספרדל אצל גבר

היי קרן,

לאחרונה חזרתי לקחת תרופות אנטיפסיכוטיות, ואחת מתופעות הלוואי שאני חווה זה העדר באורגזמה . אני לא זוכר שלפני עשור כשלקחתי אותן זה גם כן היה כך (כיום בן 33), אבל זה משהו שמפריע לי מאוד. אני מאמין שזאת תופעת לוואי של העליה בפרולקטין , אבל אני לא בטוח במאה אחוז.
בנוסף, לפני שנים רבות שאלתי אותך בפורום פה, מה ניתן לעשות - ובזמנו המלצת לעשות בדיקת טוסטסרון ולשקול להוסיף אם צריך.
השאלות לי כרגע הן:
1) האם ההמלצה הזאת עדין בתוקף לטיפול בהיפרפרולקטין והאם היא יכולה לעזור לחוסר באורגזמה?
2) אם כן, האם תיסוף של טוסטרון במקביל לפרולקטין גבוהה לא עלול לגרום לתופעות לוואי אסטטיות שליליות לי כגבר כמו גניקומסטיה?
3) האם במצב של היפרפרולקטינמיה יש לי טעם להתאמן בחדר כושר אימון משקולות? ואני לא מדבר על בריאות כללית , אלא במטרה של היפרטרופיה של השריר...
4) האם יש ניסיון טיפולי בשילוב תרופות שמטפלות באופן ישיר בהיפרפרולקטינמיה (כולן אגוניסטיות לD2?) , ביחד עם תרופות אנטיפסיכוטיות (שאנטגונסטיות לD2)? שילבתי שנים ובאופן מוצלח ריטלין ואנטיפסיכוטיות , למרות שעל הנייר זה תרופות שעלולות לסתור אחת את השניה, בגלל זה אני לא שולל כבר כלום

תודה מראש על העזרה
קובי

השאלה אם אתה לא מקבל עוד משהו

איזו תרופה אתה מקבל? האם אתה מקבל גם SSRI, כי תרופות אלה ידועות בגרימת עיכוב אורגזמה/שפיכה.
עבור מה אתה מקבל את התרופות האלה? אם זה לטיפול במצב פסיכוטי, וודאי שאין מקום לתת dopamine agonist שכן זה עלול לגרום להתקף פסיכוטי.
אימון בחדר כושר בסדר. שווה לבדוק עד כמה הפרולקטין מוריד את הטסטוסטרון אם בכלל, ואם הוא נמוך, ואם אין ברירה אלא המשך מתן התרופה, אז כן אפשר בהחלט להוסיף טסטוסטרון.
לא הייתי חוששת מגינקומסטיה שוב, אם הטסטוסטרון נמוך.

RebelRex

New member
קודם כל תודה על המענה. המשך:

אני לוקח בנוסף לריספרדל עוד מספר תרופות , בין היתר ציפרמיל.
אבל בעבר לא חוויתי בעיה באורגזמה עם ציפרמיל , אלא רק אחרי שהוספתי את הריספרדל. למעשה לפני שהייתי עם ציפרמיל , הייתי עם ונלפקסין , שאם אני זוכר נכון היתה אפילו יותר גרועה בפן הזה.
אני אנסה להפסיק לקחת ציפרמיל לכמה ימים בשביל לבדוק אם יש קשר ..

בכל אופן , כרגע אילו התרופות שאני לוקח:
ריספרדל
ציפרמיל או ונפלקסין (בהפסקה כרגע)
ריטלין (קונצרטה)
מירטזפין
דפלפט

ותוספים:
אינוסיטול
ויטמין D
קריאטין (אני חושב שהוא מעלה באופן עקיף טוסטסטרון וDHT , בכל אופן לוקח אותו כבר עשור בגלל שהוא מעלה את החשק המיני )

RebelRex

New member
טוב , הורדת הציפרמיל לא עזרה בשיפור המצב

אולי זה מהשילוב עם דפלפט.
אחזיר את הציפרמיל ואפסיק את הדפלפט ונראה אם יהיה שיפור..

למעלה