TSH הולך וגובר

נאדיו

New member
TSH הולך וגובר

בהמשך לשאלתי שנעלמה למטה, בשלושת החודשים האחרונים בלבד הערך הזה עולה אצלי ללא הפסקה (בדצמבר היה 5.4, בינואר 5.9 ועכשיו 6.2) עם T4 T3 בנורמה. יש לציין שבילירובין טוטל ודיירקט גם כן תחת הנורמה ויורדים בעקביות בשלושת החודשים האחרונים יחד עם הTSH.
בת 22 עם פרופיל הורמונלי תקין למעט פרולקטין 1315, אקנה, שיעור, נשירה יומית של שערות אחדות בגבות ובערווה (בכלל נראה לי שהשיער צומח לי באיטיות רבה יותר בכל הגוף) והסתמנות שחלות פוליציסטיות אך ללא מראה בUS שחלות, שמתי לב שיש קצת קשיי נשימה בימים אחרונים אך סטורציה 100 ועלייה מוזרה במשקל. יש לציין גם כבדות ביד שמאל בלבד החל מדצמבר שכמעט נעלמה אך בימים האחרונים חוזרת קצת (נשללה בעיה נוירולוגית במיון עוד כשזה התחיל).

מה קורה כאן, נשמע כמו השימוטו? יש הצדקה לפנות לאנדו'? והאם תחושת כבדות ביד אחת בלבד יכולה להגרם מTSH?
תודה

האם נבדקו נוגדנים לבלוטת התריס?

ה- TSH שלך עדיין לא ברמה שמחייבת טיפול, אבל השאלה אם זה השימוטו או לא תיענה אם תבדקי נוגדנים.
לגבי שאר הסימפטומים - לא נשמע שיש קשר.
לגבי עניים הנשימה - סטורציה גבוהה יכולה להעיד על היפרונטילציה - נשימת יתר. וזה קשור הרבה פעמים לסטרס...

נאדיו

New member
לא נבדקו נוגדנים

רופא משפחה לא נתן ואמר שנותנים רק אם יש חשד לפעילות יתר ולא ההיפך. תוכלי לפרט לי בדיוק מה שם הבדיקות הספציפיות לנוגדנים?
&nbsp
ולא, לא הייתי בסטרס אז ולא אף פעם. יהיה נחמד אם לא תניחו מראש שכל אדם שחווה קשיי נשימה פשוט נמצא בסטרס (יש אסתמה, אולי קשור).

עצם זה שמדדו לך סטורציה זה משונה

לאישה בת 22 אין סיבה למדוד סטורציה.
יש לך מכלול של תסמינים שלא מוסברים ע"י ה-TSH. אגב העליה חסרת משמעות.
טיפול כאן לדעתי לא יעזור, אבל שווה לקבוע את האבחנה של השימוטו עם נוגדנים נגד בלוטת התריס, רופא המשפחה ידע על מה מדובר.
ואולי את לא מרגישה בסטר, אבל השורה הארוכה של תלונות שאת מעלה בעקיפין מצביעה על כך שאת כן בלחץ.

נאדיו

New member
משונה? אני ביקשתי למדוד ומדדתי

זכותי. קשה לי לנשום כבר שבוע עד שאני מתנשמת? אני אמדוד.
&nbsp
השורה הארוכות של התלונות שאני מעלה בעקיפין לא מצביעה על שום לחץ\סטרס\אחר כי אני מסבירה לך שאני לא! בלחץ. יהיה נחמד אם כאדם בכלל וכרופאה בפרט, תלמדי להקשיב ואולי אף להאמין למי שמסביר לך שהוא לא בלחץ וכך להתייחס לתסמינים ולחפש את הסיבה האמיתית.

טוב, אף אחד לא צריך לנחש שיש אסטמה ברקע...

מציעה לך ללכת להיבדק ע"י רופא/ה

באמת שקשה לנחש דרך פורום.
רק בד"כ בגיל 22 אנשים בריאים ולא סובלים מכל כך הרבה דברים.
אבל קושי בנשימה היא סיבה מספקת ללכת להיבדק ולא לסמוך על פתרון שיגיע מפורום אינטרנטי.

למעלה