בלוטת התריס - טיפול ב methimazole -

R S Z

New member
בלוטת התריס - טיפול ב methimazole -

בבדיקות נמצא THS 0.01 , T3 FREE 5.4 , T4 FREE 14.1 . בסריקה US נמצאו כמה קישוריות עד 1 סמ ואחת 2X2.6 סמ . במיפוי קליטה לא אחידה. הניקור קובע מצב מתאים לזפק קולואידלי ציסטי. בדיקת נוגדנים חיובית נגד TPO ו TG.
אין נתונים היסטורים על רמות GGT, כרגע כנראה בגלל נטילת התרופה הרמה היא 65 , עלפי הכללית הטווח הוא עד 32 .
האם ערכי ה GGT אמורים להדאיג או שזה נורמאלי לתהליך הריפוי עם התרופה הזו. האם לדעתך האבחנה לכרגע מכוונת לגרייב או למחלה אחרת . מתנצלים על השאלה הארוכה, פשוט הפגישה הבאה עם האנדו רק בדצמבר ואנחנו מעט לחוצים.

לא הבנתי אם את מטופלת וממתי

כרגע הבדיקות מציגות מצב שבו רק ה-TSH נמוך אבל T4 ו-T3 תקינים, זה אחרי טיפול? כמה וכמה זמן ומה היו הערכים המקוריים.
רוב הסיכויים שמדובר בגרייבס. העליה של GGT לא מאד מרשימה, אבל היא כנראה גם תרד עם הפחתת מינון. זה יכול לחכות עד דצמבר

R S Z

New member
בלוטת התריס

בבדיקות שגרתיות 7.7.15 נמצא
T3 FREE 6,4
T4 FREE 19
TSH 0.01
בסיכום ביקור רופא אנדו מספטמבר אחרון רשום , ספטמבר 13 TSH 1.9, אין פרוט על F3 F4

בבדיקות אחרי 5 שבועות עם methimazole 5mg שלוש פעמים בשבוע.
T3 FREE 5.4
T4 FREE 14.1
TSH 0.01
GGT 65 טווח גבוה בכללית 32
מקווה שעכשיו התמונה יותר ברורה וכמובן המון תודות על תשומת הלב.

R S Z

New member
השלמה

הבדיקה ב 7.7.15 בוצעה כשגרתית ללא תלונות. בהמשך רופא משפחה הפנה אותי לאנדו להמשך טיפול. לדברי האנדו הירידה של ה THS מערך בתחום , לערכו הנוכחי נמשך כשנתיים.

אני לא מכירה את כל הפרטים

קצת משונה. בעצם האנדו התחיל טיפול בספטמבר כשספונטנית ה-TSH היה בתחום התקין?
בכל מקרה מדובר בפעילות יתר מאד מאד קלה. אני אל יודעת בת כמה את, אבל אצל אדם צעיר אני אל בטוחה שהייתה מתנפלת עם טיפול. נכון שקבלת מינון קטן, אבל עם העליה הזו של GGT, וערכי הבסיס, אני חושבת שעדיף לעשות הפסקה לראות מה קורה עם האנזים בלי טיפול. בהחלט נראה שמודבר בגרייבס שמתפתחת, אם את אומרת שערכי ה-TSH במגמת ירידה לאורך מספר שנים.

R S Z

New member
טיפול

ערכי ה TSH שנמדדו בספטמבר שהזכרת, בוצעו ב 2013 ולא ב 2015 שהערך היה
TSH 0.01, נראה שלא שמת לב. דעתך לגבי הטיפול התרופתי והצפי לראות את ה TSH ושאר המדדים מתיצבים בתחום הנורמלי
לגבי הגיל מדובר בבת 72.

R S Z

New member
המשך טיפול ?

האם סביר בנתונים האלה להמשיך עם methimazole 5mg שלוש פעמים בשבוע, או שיש שיש מקום לחשוב על בטיפול אחר.

כבר עניתי לך

כתבתי לך שלאור זאת שמדובר בפעילות יתר מאד קלה, אפשר לנסות לעשות הפסקה במרקפטיזול לראות אם תפקודי הכבד חוזרים לנורמה. אם לא יחול שיפור, זה כנראה לא קשור למרפקטיזול ואפשר יהיה להמשיך טיפול.

למעלה