בדיקות הורמנליות..

מיכלבב2

New member
בדיקות הורמנליות..

בוקר טוב..

1. כפי שאת אולי זוכרת התחלתי טיפול בפורסיגה שהאמת הורידה מאד יפה את הערכים אבל אני זה אני וקיבלתי DKA ואושפזתי לכמה ימים..האשפוז היה מבחינתי מאד קשה.רופא המשפחה טוען טוען לאור תגובה הטובה כדי לנסות שוב אני לא מסוגלת לחשוב על זה ....אני טועה?

2. נשלחתי למספר בדיקות הורמנליות ואשמח לדעת שהן תקינות.
PROLACTIN - 180 ML
LH - LUTEINIZING HORMONE - 12.6 IU
FSH - 18.5 IU
ESTRADIOL EZ - 187 PMOL
PROGESTERONE - 1.3 HMOL
תודה על הכל
מיכל

פורסיגה ו DKA

DKA זו תופעת לוואי מאוד נדירה עם הפורסיגה, מדובר בתופעה שעלולה להיות מסוכנת ועלולה להופיעה גם ברמות גלוקוז לא מאוד גבוהות לכן לדעתי לא כדאי לנסות שוב. לגבי הבדיקות דם באיזה קופה נלקחו? האם נלקחו ביום 3-5 מתחילת הדימום של המחזור? ולמה נלקחו?

ד"ר עמיר בשקין

מיכלבב2

New member
קודם כל תודה על התשובה.

באמת רמות הסוכר כשהגעתי למיון היו סביב 250 שאצלי זה לא מאד גבוהה אני יודעת בקלות להגיע גם ל600..

רופא המשפחה טען שכדאי לנסות שוב מפני שבעבר כבר היו לי כמה אירועי DKA ולכן הוא טען שהוא לא מאשים דווקא עכשיו את הפורסיגה למרות שלי ברור שזזה וגם במחלקה חשבו כמוני..

אני החלטתי לא לנסות שוב האשפוז הפעם היה מאד קשה עבורי

כן הבדיקות נלקחו ביום ה3 למחזור לפי הוראות הרופא..

כך ביקש האינדקרינולוג אחרי שאלה האם המחזור סדיר או לא..ועניתי שהוא מאד לא סדיר..
אני בקופת חולים מכבי
שוב תודה
מיכל

מיכלבב2

New member
שאלה נוספת בבקשה

הגיעה לי תשובה נוספת..Hydroxyprogesterone - 17 - 0.64 nmol/l/

מהבוקר יש לי שריפה נוראית בפה בלשון ובכלל בכל אזור הפה לא הצלחתי לאכול כלום [ונכון זה לא נורא] אלא רק נוזלים..

מה יכולה להיות הסיבה לכך?

תודה על הכל
מיכל

מיכלבב2

New member
סליחה מראש על ריבוי השאלות

הפצעים והכאבים בפה לא נותנים לי מנוחה..

יכול להיות שזה שייך לDKA שהיה התחילת השבוע?
ואיך נפטרים מהעונש הזה.

שוב סליחה ותודה על כל התשובות
שבת שלום
מיכל

שלום מיכל

אני שמחה שד" בשקין התייחס, כי בתקופה האחרונה אני פחות מצליחה להגיע לפורום.
הוא כמובן לא מכיר את ההיסטוריה העשירה שלך.
אני נוטה להסכים עם רופא המשפחה שבמקרה שלך עם ריבוי מקרי ה-DKA שהיו לך, אי אפשר להיות בטוחים שהפעם זה היה בגלל הפורקסיגה.
מצד שני, את צריכה להחליט.
בנשוא המחזור, אני כבר לא זוכרת בדיוק בת כמה את, אבל אם אני לא טועה את בשנות ה-40 לחייך, חסר סדירות המחזור יכול להצביע על כך שאת מתקדמת לעבר גיל המעבר. אנחנו יודעים שבנשים עם תת פעילות של בלוטת התריס יש מנופאוזה קצת יותר מוקדמת מאשר בנשים ללא בעיה. אני כבר לא זוכרת אם יש לך תת פעילות בפועל, אבל אני זוכרת שהיו לך נוגדנים. וכמוןב יש לך עוד שתי מחלות אוטו-אימוניות, סוכרת מסוג 1 ומיאסטניה גראביס, אז לא אתפלא, ה-FSH בשלב הזה של המחזור מוגבר ויכול להצביע על התחלת התהליך לקראת הפסקת המחזור.

למעלה