תראו מה עמוס שוקן כותב

B T1

New member
ההמנון ההונגרי מתחיל במילים:

"אלוהים, ברך את ההונגרי" (תרגום חופשי שלי, והכוונה לעם ההונגרי בלבד) ובכל זאת לא מעז אף אחד מכל המעוטים שהם אזרחים שחיים בהונגריה, אפילו לחשוב על דרישה שיישנו משהו בהמנון הנ"ל שרים אותו באותה ההתלהבות כמו ההונגרים על מנת שלא ייחסו להם חוסר נאמנות למדינה שנותנת להם אפשרות קיום בשטחה... ותחשוב גם על זה מר שוקן

שלדר

New member
להיות הונגרי זה יכול גם מוסלמי וגם יהודי...

הונגרית אינה דת!

B T1

New member
אני לא מדבר על דת...

אני מתכוון על לאום כדוגמת רומנים, רוסים, צ'כים סלובקים וכו' בהונגריה יש 5% צוענים גם

שלדר

New member
אבל אתה מנסה להשוות בין הימנונים...

כשההמנון ההונגרי מדבר על "להיות הונגרי".. ולא משנה אם נוצרי או מוסלמי או יהודי או צועני לעומת זאת.. ההמנון הישראלי מדבר על "להיות יהודי".. מוסלמים ואו נוצרים לא מוכנים להיות יהודי!{זאת המרת דת עבורם} זה ההבדל! ההמנון שלנו "יהודי מידי", די גלותי גם.. אבל זאת "פרה קדושה" ואסור לנגוע בה בגלל מוראות וטראומת השואה! לא היה איכפת לי שההימנון יהיה יותר "ישראלי" בלי איזכור הדת{היהדות} ובוא נגיד שאנחנו צודקים ברצותינו הימנון יהודי זה לא עושה את הלא יהודים ללא צודקים בסירובם להזדהות עם הימנון זה! זה לא "ינצור האל את המלכה" ולא "באלוהים נבטח" {לשלושת הדתות אותו האלוהים ואין התנגשות!}

B T1

New member
יש רק הבדל אחד...

בדמוקרטיה של ההונגרים, לא היית יכול להתפלסף בגלוי על הפרות הקדושות של האומה ההונגרית אפילו כיום, לאומנות היא לא בושה או עבירה בשום מקום, חוץ מאשר בארצינו (אגב-להרחבת ידיעתך, צועני זה לאום ולא דת)

שלדר

New member
אפילו הייתי מתפלסף זה היה בעברית..../images/Emo6.gif

לא היו מבינים ואני מעדיף את הדמוקרטיה "המוגבלת" שלנו..
ואני יודע שצוענים זה לא דת אלא שאתה הבאת אותם כדוגמא!

B T1

New member
את הצוענים הבאתי לך...../images/Emo9.gif

בחברת הרוסים, צ'כים וסלובקים וכו' ולא בחברת המוסלמים או נוצרים. אגב- ההונגרים ברובם הם נוצרים רומים קתולים

שלדר

New member
שוקן איננו הנושא, הוא לא חשוב!

הנושא הוא ההזדהות של כל אזרחי המדינה עם ההימנון כן או לא.

אכן, הוא אינו חשוב.

ומי שתומך בדעותיו בנושא זה, יהודי או ערבי, נחשב בעיני לאזרח סוג ז'.

שלדר

New member
אינני דוברו ואף לא קראתי את דעתו...

כתבתי מה דעתי וזכותך לחשוב שאני טועה. אם איננו מסכימים ואין לנו דיעה אחידה זה בסדר זה לא הופך אף אחד מאיתנו לאזרח נחות!

ביום שבת, לאחר שאפרד

מהרופאה, העו"ד והנשיאה, ואשוב לישראל, אני אהיה אזרח סוג א'....

B T1

New member
אתה צריך להקדים לשוב ארצה...

מעלו בקופה של הליכוד...

לא יכול להיות.אלה אין להם גרוש על התחת ובקופה

וחוצמזה, בליכוד כולם אנשי כבוד [כמו ברוטוס וקסיוס...]

שלא יזדהו עם ההמנון

שיזדהו עם העם היהודי שחי כאן בריבונות יהודית ,ואם הם רוצים להיות אזרחים שווי ערך שיפגינו זאת באהדה. אין לי מושג מה כתוב בהימנונים השונים של מדינות ערב,אך אם הייתי אזרחית שם ומעוניינת .הייתי מזדהה עם רצונם. ההמנון בעיני טוב כפי שהוא . שירת התקוה , מילים: נפתלי הרץ אימבר כֹּל עוֹד בַּלֵּבָב פְּנִימָה נֶפֶשׁ יְהוּדִי הוֹמִיָּה, וּלְפַאֲתֵי מִזְרָח, קָדִימָה, עַיִן לְצִיּוֹן צוֹפִיָּה, עוֹד לֹא אָבְדָה תִּקְוָתֵנוּ, הַתִּקְוָה בַּת שְׁנוֹת אַלְפַּיִם, לִהְיוֹת עַם חָפְשִׁי בְּאַרְצֵנוּ, אֶרֶץ צִיּוֹן וִירוּשָׁלַיִם.

למעלה