יום כיפור-מלחמה

רק נועה

New member
חורף 73

------------- אנחנו הילדים של חורף שנת שבעים ושלוש חלמתם אותנו לראשונה עם שחר, בתום הקרבות הייתם גברים עייפים שהודו למזלם הטוב הייתן נשים צעירות מודאגות ורציתן כל כך לאהוב וכשהריתם אותנו באהבה בחורף שבעים ושלוש רציתם למלא בגופכם את מה שחיסרה המלחמה. כשנולדנו היתה הארץ פצועה ועצובה הבטתם בנו, חיבקתם אותנו, ניסיתם למצוא נחמה כשנולדנו ברכו הזקנים בעיניים דומעות אמרו הילדים האלה הלואי לא ילכו אל הצבא ופניכם בתצלום הישן מוכיחות דיברתם מכל הלב כשהבטחתם לעשות בשבילנו הכל להפוך אויב לאוהב. הבטחתם יונה עלה של זית הבטחתם שלום בבית הבטחתם אביב ופריחות הבטחתם לקיים הבטחות הבטחתם יונה אנחנו הילדים של חורף שנת שבעים ושלוש גדלנו, אנחנו עכשיו בצבא עם הנשק, קסדה על הראש גם אנחנו יודעים לעשות אהבה, צוחקים ויודעים לבכות גם אנחנו גברים, גם אנחנו נשים, גם אנחנו חולמים תינוקות ולכן לא נלחץ, ולכן לא נדרוש, ולכן לא נאיים כשהיינו קטנים אמרתם: הבטחות צריך לקיים אם דרוש לכם כח ניתן, לא נחסוך, רק רצינו ללחוש אנחנו הילדים של החורף ההוא שנת שבעים ושלוש הבטחתם יונה.... ---------------שמואל הספרי------------------

מיקאלה1

New member
היתה תקופה אחרת מהיום לא היו

פלפונים, החיילים שלחו גלויות. והמלחמה היתה בחזית. לא בעורף ובחזית כמו שקורה היום.

B T1

New member
ואפילו העוגות היו עשויות...../images/Emo9.gif

רק מדברים טובים ולא היו וירטואליות, כמו היום. חיבוק היה חיבוק וזלדה, זו הייתה פקידה ביחידה ולא נגמ"ש שכולם רכבו עליה

redredole

New member
יום כיפור 73 ../images/Emo168.gif

חורף 73 אני עובד בבאר שבע, בשעות הצהריים מבקשים שאודיע היכן אהיה לקראת ערב כבר מוזעק למקום העבודה, (אגד), מתחילים בגיוסים. שולח את הנהגים עם האוטובוסים לנקודות המפגש, אנחנו כבר יודעים שאנחנו לקראת מלחמה. אני אישית 3 ימים לפני נשואי, לא חשבתי על כך באותו הרגע. שבת בצהריים המלחמה מתחילה ואני עדיין בתחנה ממשיך בשילוח אוטובוסים לגיוסים. כל מחזור שסיים לגייס, מספר הנהגים הולך ופוחת, גם הם מגוייסים. אני כבר בבוקר יום ראשון, אשתי לעתיד בתל אביב אצל הוריה לא הייתי בבית מיום ששי לפנות ערב, מתקשר ליחידה שלי ומודיעים לי שהם יצאו, יודיעו לי מתי להצטרף, יודעים שם שאני עסוק במרכז גיוסים. יום שני לא קוראים לי מחליטים שמתחתנים, אבל בגלל האפלה, מקדימים את שעת החופה. שעות אחר הצהריים המוקדמות באולם רק מתי מעט, הרוב נשים. הרב לא מגיע. מתקשרים לרבנות והרב הראשי של תל אביב הרב פרנקל מגיע לחתן אותנו. למחרת חוזר לעבודה בבאר שבע, רק אחרי תקופה נוספת קראו גם לי למילואים לתקופה של יותר ממאה ימים. (ירח דבש) מה זה? חגגנו אותו כמעט שנה אחר כך...........

LEONA

New member
...33 שנים...

בתי הבכורה עברה את מלחמתה הראשונה,בגיל שנתיים,במקלט ציבורי . נכדתי עברה את מלחמתה הראשונה (ומקווה שהאחרונה !),בגיל שנה,בממ"ד בביתה. ואני תוהה...האם זה כל מה שלמדנו ב-33 שנים ? לבנות לנו מרחב מוגן??? כי יותר מזה ,לא נראה לי שהתקדמנו ... בוקר שלו ,אם כי נוגה ,לכולם.

אני נייתי תלמידה בביס לאחיות

חשבתי שאתגייס אחרי הלימודים,חייתי בחול,זכור לי שהייתי צמודה למקלט הרדיו והייתי בהלם ,כל הזמן חיכיתי לשמוע שהצבא שלנו מתחיל לפעול,זכור לי שלא הבנתי איך במשך יומיים שלושה שמעתי רק ,המצרים פה והסורים שם,,השתגעתי ממש. בעלי מספר שהוא ידע כבר מיום שישי,חבריו בחיל האויר היו בהיכון,הוא הביא להם בגדים מהבית. מצורפת תמונה ,ראו את ההבדלים.

אגל ט ל

New member
הבייה היא שהגבס זמני...אחרי

שיורידו אותו מהם - ממשיכים הלאה...גם הם וגם אנחנו.

אגל ט ל

New member
מששת הימים...

ודווקא מלחמת ששת הימים ומה שבא בעקבותיה הביא את השינוי (לרעה) במדינה הקטנה והסוערת...

רק נועה

New member
כן..כל האופוריה ותחושת הגדלות..

של מלחמת ששת הימים, והכיבוש.. ומה שאחריו... אבל לא נפצח עכשיו בפוליטיקה.. קורנס יצא לפנסיה

B T1

New member
LEONA--למה שתגידי ככה?...../images/Emo140.gif

לא למדנו כלום ב-33 שנים? את יודעת כמה נדל"ן מכר בינתיים אולמרט? זה שום דבר בשבילך?

B T1

New member
אין לה אינטרנט?... צר לי...../images/Emo9.gif

אם לפני כמה ימים הייתה מסתכלת בערוץ 149 אז עכשיו הייתה יכולה לסרוג סוודר, ברומנית

TJ

New member
לא יכול להיות. זו תקלה. אני מחובר

דרך הוט, ועיניך הרואות, אני חי, נושם ומתקשר.

שילה1

New member
נראה לך?סדרתי אותם.האינטרנט חזר,

ובגדול! כנראה תקלה,מחר אברר.

maxima

New member
במילחמת יום כיפור...

אז צמתי...והייתי אמא לשולשה ילדים קטינים בשעה 10 פתאום הטלפון מצלצל........ אני עונה, זאת היתה חברתי שגרה שלוש קומות מעלי..בעלה היה שוטר וכך נודע לה בבוקר שיש מילחמה והיא מיד הודיע לי אם אני זוכרת נכון בשעה 2 היתה אזעקה. בעלי גויס למחרת ואני הלכתי עם הילדים לאימי אז חשבתי כשילדי יגדלו כבר לא תהיינה מילחמות

מיקאלה1

New member
נכון מקסימה היתה אזעקה ב-14:00

ואת הצווים הביאו לבתים הדביקו על הדלת צווי מילואים. התחילו להכין את המקלטים.

למעלה