יום כיפור-מלחמה

B T1

New member
האינטרפרייז הפליגה תחת דגל פנמה...

כמו עו המון אניות אחרות שהיו רשומות שם. מדינה קטנה עם הצי הגדול ביותר בעולם (על הנייר)

שילה1

New member
קליאו-לא הוגן שאת נוצרת בלבך סיפור

כל כך ייחודי. בבקשה ממך-ספרי .הכל.מההתחלה ועד הסוף!

ידעתי שילה ,,אז כך במלחמת הכיפור תפ

תפסה אותי בים מפליגה על הינטרפרייז..הקפטן קיבל את ההודעה שהתחילה המלחמה ואנו יצאנו לכיוון רומניה להביא דלק מטוסים לארץ.........וזה היה מאד מפחיד כי האוניה שלנו היתה בראש הרשימה לחיסול אצל הערבים..מיד קיבלנו הוראה לצבוע את החלונות בשחור בחדר שלי אני צבעתי..גם הוצע לי לרדת בהולנד ,אמרתי מה פתואם איפה שבעלי גם אני שם..אז זהו שהפלגנו כמה פעמים טובות רומניה קונסטנסה אשדוד..וזה היה סןדי ביותר,כי אז עוד לא היו לנו קשרים עם רומניה ..ואתם יודעים מאיפה הדלק הגיע לרומניה ???מרוסיה...הכי מצחיק שהגענו לאחר כמה חודשים לארץ היו כאלה שאמרו לבעלי איזה יופי עשית חיים במלחמה....וגם קיבלנו מכתב הוקרה שהשתתפנו במאמץ המלחמה..

שילה1

New member
אחלה סיפור!ומתאים לךלא לרדת

מהאונייה ולא לנטוש בזמן צרה. כל הכבוד!אהבתי!

B T1

New member
לא רוצה להיות הורס שמחות..

ביום כיפור, אבל באותן האניות שהיתה סכנה, הורידו את המשפחות, בפקודה. הייתה אפשרות להשאר בחו"ל או להחזור בטיסה ארצה.

מה אתה רוצה להגיד בזה ??אני הייתי

על האוניה הזו ועל איזה איניות אתה מדבר ???זו היתה האוניה היחידה שעשתה מה שעשתה....וזו עובדה

אני באמת לא יודעת איזה מס' או על

מה אתה מדבר..אני רק יודעת שהפלגנו בצי הסוחר בחברת גדות שהביאה בדרך כלל חומרים דליקים כגון אצטון וכו'...במלחמת יום הכיפור התבקשה להביא דלק מטוסים מרומניה ..וזו היתה תקופה שכבר משפחות לא היו מפליגים איתנו כי נגמר החופש הגדול ונשארתי רק אני .האשה היחידה ..גם שבחוזה של בעלי היה תנאי שלו שאני מפליגה איתו כל הזמן...ואני גם יודעת שאנו היינו היחידים שהבאנו דלק מטוסים למלחמה ...

TJ

New member
גם לי אין מושג על מה אני מדבר

אבל אני מתכוון לאנטרפרייז מ- STARTRACK ו- STARTRACK N.G

B T1

New member
לא רוצה להגיד כלום...

אבל זאת מתוך ידיעת העובדות... לא לשכח שאת המלחמה ההיא עשיתי בצי הסוחר מטעם ח"י. אניות אזרחיות להובלת אנרגיה והספקה היו כמה עשרות.... והיו גם דברים שגם כיום לא מספרים, כי ההסטוריה חוזרת על עצמה לעתים קרובות מדי

מיקאלה1

New member
שילה בטח היינו הילדות שמסתובבות

בארועים במפלגה או מכניסות דברי דואר למעטפות . איזה נוסטלגיה

שילה1

New member
בדיוק!גם את מיקאלה?

וב1 למאי בתהלוכות..יוהו איזו נוסטלגיה בגדול הבאת עליי...

יום כיפור73

הבטחנו יונה עלה של זית הבטחנו שלום... בבית. מתנגן לי השיר.. אם רד רד יבוא שידביק את השיר אנחנו הילדים של חורף 73 . ולי נולדה בת שבוע לפני שני שלי שרק לפני 4 חודשים נישאה . הבטחנו שלום... ונראה שהוא עומד שם מרחוק והיד אינה משגת. כמו איזה פנטזיה .חזיון של דמיון... צריך להאמין אומרים...שיבוא.....

odrie

New member
הבכור שלי נולד בקיץ 72

וכמו לכל היולדות...אחת הברכות שקיבלתי שוב ושוב...שהוא כבר לא ילך לצבא..ובטח יהיה שלום, .נו טוף ..אפילו הנכדים שלי כבר עברו מלחמה...

למעלה