יום כיפור-מלחמה

יום כיפור-מלחמה

אני בטוחה שהיום הזה השאיר טראומות קשות אצל אנשים רבים מספור,, ואותם אלו שחייים את הרגע הזה של שנת 1973 עליהם אני חושבת ברגע זה.. ,

odrie

New member
בוקר טוב פורפורית...

אצלי יום כיפור באמת מתקשר באספקט הזה של המלחמה הטראומטית הזאת...

maxima

New member
בוקר טוב כולם...פורפור

מלחמה תמיד משאירה טראומות

ומעניין באיזה פסוק ב"מחזור"

קראו כש"פרצה" האזעקה... מישהו יודע? זה היה בעשר דקות לשתיים.

פורפורית - עדות אישית שלי

ערב כיפור, טיילתי עם בתי בת השנה בדיזנגוף (תל אביב) היא למדה ללכת.... מתוקה שכמותה... בדיזנגוף פינת שד' קק"ל (היום בן גוריון) עמדו משאיות ו ה ע ל ו חיילים! זה היה ערב כיפור בסביבות השעה 19.00. לא הבנו מה קורה, וכשסיפרתי בבית חשבו שנפלתי על הראש, ולא הבנתי מה אני רואה... ל מ ח ר ת בוקר יום כיפור בשעה 10 בבוקר, הייתי שוב עם בתי בגן שליד רכבת צפון, על הדשא, ועברה מכונית שרד עם חיים ברלב ז"ל , אני אפילו זוכרת שהיה לו סיגר בפה...זה היה מדהים לראות שר בכיפור וכו' וכו'.. הגעתי הביתה שוב סיפרתי...נו, בשעה 14.00 התבררה התעלומה לצערנו. "ה פ ת ע ה " של ממש ...., אה?....
עדות אישית. הולכת ל"יזכור". דבש לכולם.

שילה1

New member
בכיפור 10 בבוקר נלקח מביתו

ברכב השרד שלו,יוסף אלמוגי ז,ל,שהיה אז שר השיכון,נדמה לי.גר לידינו. הגיוס החל ,לפי מה שראיתי.בסביביות 11 . האזעקה הראשונה היתה ב14 וכמה דקות... והחל מ10 החלה תנועה של משאיות צבאיות,וזה היה ממש מוזר..

מיקאלה1

New member
יוסף אלמוגי היה בחתונה שלי איזה

כבוד היו חברים של אבא שלי מהמפלגה.

מיקאלה1

New member
היה גם משה שחל אורי אגמי ועוד אחד ש

תיכף אזכר כל ההוז אנד הוז של פעם

שילה1

New member
נכון.אלה היו גם חבריו של אבי ז"ל.

מכאן שאביך ואבי הכירו..לא ככה?

וביום כיפור ההוא אני הייתי על אוניה

האינטרפרייז הבאנו דלק מטוסים לישראל..ורק שתדעו קיבלתי אות גבורה..מין תעודה שכזו .שסיכנו את חיינו...הההוהסיפור עוד ארוך...

האינטפרייז אוניה מאד מפורסמת היתה

ברשימה השחורה של הערבים..והיתה בשרות חברת גדות בארץ אבל תחת דגל זר.(אבל גם את זה הערבים ידעו) ובזמן המלחמה אני הייתי האשה היחידה באוניה וכל היום צבענו את החלונות בשחור...ותתפלאו לדעת שהיינו מביאים מרומניה דלק מטוסים ...עכשיו מותר כבר לספר

TJ

New member
איזו שאלה? תחת דגל הפדרציה

ולקפטן קראו ג'ימס טי. קירק. כשהוא פרש, החליפו ז'אן לוק פיקארד.

מיקאלה1

New member
חוויות מעניינות פורפורית וקליאו

ושילה, איך שמעלים איזה שם פתאום יש איזה זכרון מהעבר שבעצם היינו קשורים לשמות האלה.

למעלה