סיפורי סבתא........

bat5

New member
קוקו אהה

בוקר טוב, נולדתי וגדלתי ע"י ת"א. לא פגשתי במוכר הגלידה הזה לא היכרתי את הסיפור אבל השיר הוא אחד משירי המולדת, ממש כמו יונתן הקטן ועוגה עוגה. שרתי את שיר הגלידה הזה לילדי ורק בשבוע שעבר - לנכדתי. נעים להכיר!

itaf10

New member
זוכרת ועוד איך, משהו זוכר את "לופקה

גדלתי בירושלים בעיר הקודש (הקטנה מלפני מלחמת ששת הימים) ילדות יפה עברה עלי במושבה הגרמנית. משהו זוכר את "לופקה לופקה"? לופקה היה קבצן לבוש סכבות-קרוע ומלוכלך, גבר מגודל שהיה מקבץ נדבות ותמיד צועק "לופקה לופקה" כך גם כילדים קראנו לו. לימים, התברר שהוא היה לא אחר מאשר סוכן רוסי שתול בהמתנה. משהו שגדל בירושלים זוכר?

tsiporganeden

New member
כן זכור גם זכור, היינו שרים את זה,

באותה נשימה עם עוגה עוגה, עגלה עם סוסה, אל תקח הכל ללב, כלניות, יונתן הקטן, ועוד הרבה שירים שאינני זוכרת כרגע, לא אשכח את האיש של הקרח, ואת האיש של הנפט, בילדותי אימי נהגה לשלוח אותנו להביא לה קרח, וגם נפט, היו לנו עששיות, וכמובן בשביל הפתיליות והפרימוסים, גם היינו מדליקים תנור חימום מנפט, הריח היה נורא, אבל המאכלים שבושלו בפתיליות בישול איטי היה טעם שונה לגמרי ממה שאנו אוכלים היום, הלוואי והייתי משיגה כזו פתיליה היום אבל בלי הריח של הנפט.

Sודית

New member
אני מזה זוכרת את השיר הזה../images/Emo24.gif

תגידי מקסימה, הוא גם המציא כאילו את השיר הזה? אני חושבת שהשיר הזה מוכר בכל הארץ.... גם אני בצעירותי הייתי יוצאת במוצאי שבת לאלנבי, לגלידת ויטמן אך היו אלה ימים.... איך בא לי הרגע הטעם של המילק-שייק וניל, יוווו. כמה חבל באמת, מקסימה, שסבך לא הלך עם הראש העיסקי של ויטמן, איך דברים מתגלגלים בחיים. סודית שותה קפה במקום גלידה, אחורי זה אקח לי קצת.

אני זוכרת בודאי. תמיד אבי ז''ל

היה עובר ומביא לו נדבה בגדים ומזון... אך מעולם לא דיברו עליו אמרו רק לופקה ששמו היה משה לימים כשגדלתי סיפרו לי שהוא היה בן דוד של אבי ז''ל והס היה מלדבר ולהזכיר עובדה זו . בושה למשפחה... . כן והשמועה אמרה שהיה מרגל רוסי... מי יודע?...

מקסימה ../images/Emo135.gif../images/Emo135.gif../images/Emo135.gif../images/Emo135.gif

איזו נוסטלגיה לת"א הקטנה...
זוכרת שכילדים היינו שרים את השיר במעגל מוחאים כף לזו שרקדה במרכז המעגל, בשלב ה"קוק אהה גלידה טובה" היא היתה נעצרת מול ילדה אחרת ומזמינה אותה לרקוד איתה באמצע המעגל וחוזר חלילה...
וגלידת ויטמן....
יאמייייי אני אהבתי במיוחד את המילקשייק שלהם, סמיך, שוקולדי וקררררר... חושבת שהיו הראשונים שהכניסו את הבלנדרים המיוחדים למילקשייק בת"א...

דניאלה1311

Active member
מנהל
מקסימה ופפוש, כל הכבוד על הגעתכם למצוות, כלומר לעמוד הראשון כן תרבו. ירבו? נתרבה?

שרונהה

New member
מברוק למקסימהההה../images/Emo47.gif

אנחנו על המפה בזכותך כל יום מישו אחר מהחמשושים מגיע אל השער....... זה טרייטינג אמיתי...... אין עלינו.... כל הכבוד למקסימה

ornita4

New member
סיפור עם הגלידה של מקסימה

הסיפור מקסים ומרגש מאוד נהנתי לקרוא

ornita4

New member
הגלידה ומקסימה

נכנסתי במקרה לפורום ומאוד נהנתי מהסיפור המקסים של מקסימה ממש סיפור מרגש מענין מה היה קורה אם כן הסבא היה מסכים ומה קרה לאיש שממנו כן בסופו של דבר ויטמן קיבלו את המרשם עדין לא מאוחר אולי אפשר למכור זאת לחברות של עכשיו רק אתמול קנינו גלידה שוקו וניל שממש לא היתה עטימה מהסופרמרקט...........

אלימא

New member
והסבא שלי

כאשר הגיע לארץ עבד הייקה בחפרת חשמל, למה הוא היה אקספרט במקצוע חשמלאי עוד מגרמניה. ואז יום אחד - כמקובל בחפרת חשמל, הציעו להם מגרשים בתל אפיפ, בלי כסף. אז סבא לקח את ספתא על המוטוציקל שלו לראות תמיגרש. באו למקום ושם יש חולוצ רק חולוצ. אז ספתא אומרת: תגיד, אתה מביאאותי בחולוצ? ביסט משוגע? מהר חזרה בפתחתקווה. חזרו על המוטוציקל לפתחתקווה ושם, בתל אפיפ, על המגרש שרצו לתת להם בחינם, בנו רחוב דיזנגוף........... ואללה יכול היה להיות אחרת.

למעלה