פוליאמוריה/א-מונוגמיה..

פוליאמוריה/א-מונוגמיה..

בואו נדבר על הנושא השני בחשיבותו.אחרי האוכל(בזכות תוכניות הבישול):סקס.או יותר נכון אנשים שחיים בשלישיה/מחליפים זוגות/זוגיות פתוחה.אבל לא מה דעתכם/ן למרות שאם בא לכם/ן אשמח לדיעה.יותר מעניין אותי אם אנשים בגיל חמישים פלוס גם בעד זוגיות פתוחה/החלפת זוגות/להוסיף צלע שלישית במיטה?..האם אנחנו בנויים לזה?האם כוחנו במותננו?האם הילדות של הורים וילדים גורמת לנו להיות רק עם אחד/אחת במיטה או בזוגיות?
נכון בגידות יש בכל גיל אבל עדיין זה לא בהסכמה/ידיעה וזה עדיין במינון שונה מאשר בזוגיות פתוחה וחופשית..
תודה.

חיא2

New member
כשהגוף צעיר, הכל נראה יותר מושך

הכל מתפקד טוב יותר, ואולי אז מתאימה פוליאמורה או נישואי טור א-לה-היינלין.[עריצה היא הלבנה].
היתרון בחיבורים כאלה היא האפשרות לתת למגוון של העדפות מיניות להתבטא בקשר המיני המשפחתי, כך שזה נורמטיבי לגמרי, ככל שפוליאמורה נורמטיבית.
לגבי גילנו המתקדם, אברינו הרופסים, ריחות הגוף, התנועתיות הלא גמישה, חריקת העצמות [ מה לא לקחת מגהגלופלקס??] וכו' - קראתי בעיתון אינטרנטי על פרשיית אהבים של גבר [ בן 90 ] עם שתי נשים, שהתחילה מצויין וכיום השלישיה ברוגז ...גם בגיל 90 יש סקס, בהחלט.

לא מסכימה איתך לגבי הגיל

לכלגיל יש היופי שלו , הבשלות שלו , ריח לא קשור לגיל , אני חושבת שזה קשור לאיך אדם מקבל את עצמו ואת גופו , השנה אהיה בת 60 ואני אישה נשית ואסתטית , עם ניחוח של פרחים
בכל גיל גבר ואישה צריכים לשמור על אסתטיות .

חיא2

New member
אני מבין שהציניות שלי לא הובנה

למרות שחשבתי שהפירוט המוגזם יבהיר שאני קצת צוחק ..
אני גבר בגיל 65, גבוה, עם בטן סבירה, יציבה בטוחה ומריח היטב בשל מקלחת יומית או דו יומית, וריח - לא יודע איזה, [ הבשמים שלי דומים כולם בריח שלהם, למרות שבכל פעם אני בוחר סוג אחר - לפי המחיר
]אבל חמצמץ נעים, קבוע שנודף ממני.

כמו בכל נושא אני חושבת שהתשובה טמונה ברצון האישי של

כל אחד מאיתנו וביכולת האישית להתאים עצמו לסיטואציה מתאימה . אני שייכת לדור הישן שמאמין בזוגיות טובה שאר האפשרויות לדעתי לא נראות לי בריאות לזוגיות ומערך משפחתי , כבר שמעתי על מקרים של זוגיות פתוחה או זוגות שהלכו להחלפת זוגות , הגבר או האישה נהנו מאוד ואחד מבני הזוג רצה לחזור לזוגיות הבסיסית וזה כבר לא היה אפשרי . יש זוגות של בנויים למסגרת התוסענית של נישואים בשניים ואפשרויות אחרות מאפשרות להם לשמור על משפחתיות ולא להשאר כבולים לכאורה , לכן מאוד תלוי למה בנוי כל אחד , מה הוא יכול להכיל ואני חושבת שזה כלל לא קשור לגיל .

מאלף שבלולים

Well-known member
מונוגמיה בשלב מסוים משעממת

וכל הקלישאות שמספרות על רומנטיקה ואיך לתחזק את הזוגיות לא שוות את הנייר שעליו הן נכתבות.
פוליאמורה היא מעבר לכל כאבי הראש והתאומים השונים , היא גם הוצאה כלכלית לא קטנה.
מסקנה שלי, בגידה קטנה פה ושם יכולה לחולל נפלאות. וזה כמובן תופס לגבי שני בני הזוג.

חיא2

New member
איך פוליאמורה היא הוצאה כלכלית לא קטנה?

נגיד 4 מחליטים למסד ביניהם קשר משפטי=משפחתי. ארבע משכורות או אולי פחות נכנסות למשק בית משותף, איך זה הופך הוצאה לא קטנה?
דווקא הבגידות הקטנות עולות די הרבה כסף, שהרי מצפים ממך, הגבר, במיוחד אם אתה "תפוס" לממן את כל הערב, ולא נראה לי שהבוגד הממוצע יצליח רק לXXX וללכת, בלי למרוח את הגברת/האדון בקצת תענוגות ארציים אחרים. ערב כזה, בהכירי קצת את מחירי נערות הליווי או רווקות לתל אביב כשהן יוצאות ל"דייט" כדי לחסוך קצת כסף עולות די הרבה אם לא הרבה מאוד.
ואז אתה גם צריך להסביר חור בחשבון הבנק ו/או למשוך מזומנים וללכת אתם בתיק ולפחד מכייסות ושאר חולירעס.

תשובתי

כשמישהו מבני הזוג מוגבל פיזית או בעיות נפשיות גדולתו לאפשר לצד השני לקיים יחסים בחוץ .בגידה שנעשית בידיעה.לגבי גילנו שמעתי שאחרי שילדים גדלים אז אנשים מפרקים את החבילה מוציאים זוגיות חדשה אז אין צורך בריבוי אנשים או בגידה..יש אנשים בזוגיות לא משהו לא בוגדים וחיים כמו זומבים.יותר מעל גיל חמישים במקרים האלה.
באופן אישי אף פעם לא פינטזתי על סקס בשלישיה.מעדיף אחד על אחת או להיפך בסקס..

תוספת

בתי אבות מלאים באורגיות או בגידות של מבוגרים..מעטים יוצאים לפרסום..אז כוחנו במותננו בעיקר כשאנחנו מוקפים בגירוי..

חיא2

New member
מאלף
עקב שתיקתך, תוספת

להזכירך, שפוליאמורה וגם פוליגמיה היתה תקפה בעולם במשך אלפי שנים, קיימת גם היום בחלקים שונים של העולם, כולל בנגב הישראלי.
לא שמתי לב ששלמה המלך נהיה יותר עני בגלל ריבוי נשים וילדים, וגם בדווים לא נראים לי עניים יותר בגלל ריבוי נשים.
דווקא סיפורי עוני מאפיינים את יהודי מזרח אירופה שהתחתנו על פי "חרם דרבנו גרשם", וכן גם את יהודי המגרב או הסהר הפורה.
ל"א, לא רק שפוליאמורה לא מובילה לעוני אלא בדיוק ההיפך, היא מגבירת הכנסות.
לגבי ההעדפות האישיות שלך, לשמחתי בת זוגי ואנוכי מסכימים על האופי הלא-מונוגמי של ההומו-ספיינס. מונוגמיה הינה המצאה תרבותית-חברתית-פוליטית ולא גנטית. אנחנו לא חסידות או דורבנים.

מאלף

אם אתה מחפש לעשות אווירה רעה אני מציע לך לא להיות כאן.העליתי נושא לשמוע דעות.תגובתי לא הראתה שאני יודע הכל.ברור לי שאתה מחפש להרע.אל תנסה אותי.

riki yot levi

New member
אני אשה של גבר אחד ויחיד בחייה...

ומכאן השקפתי, ועוד אם נוסיף לכך 10 שנות גירושים מהאיש שלי...
ולעניין כאן בעיקר בעיקר המחשבות בגיל מתבגר (אנחנו נשואים יותר מ-11 שנים)
יש לנו ארבעה ילדים 8 נכדים ועוד בדרך...

את הקשר ביני לבין בעלי ניתקתי אני.. באמצע שנות השלושים לחיי... ולא משנה למה וכמה... העובדה שהאיש שלי נפגע מאוד מכך ... אומרת לי שלמרות זוגיות ולמרות כל מה שקשור לזוגיות בגילאים האלה צד אחד מושך לצד אחד והאחר מושך בכל כוחו לצד נגדי.
כנ"ל לגבי כל הפנטזיות שעוברים בראשם של בני אדם...
לעולם (לדעתי) צד יוזם וצד ניגרר ברמות כאלה ואחרות. ולכן הסיכוי שזוג יחיה כזוג לאורך זמן נמוך מאוד עד בלתי אפשרי.
ובגידות כשמן כן הן...

למעלה