אלימות בבית אבות..

אלימות בבית אבות..

אבא שלי נמצא בבית האבות בנס ציונה היכן שפורסם על אלימות של מטפלים בקשישים חסרי ישע.באבא שלי לא פגעו כי כל ביקור שלי אני מעביר להם מסר שלא יזלזלו באבא שלי.אבל מי שיש לו או היה לו הורה בבית אבות לא מופתע מהתנהגות המטפלים.אני מגיע לשם ורואה מטופלים שמבקשים מים ולא נותנים להם.מבקשים שיחליפו להם טיטול או בגד מלוכלך והמטפלים לא "שומעים".גם אבא שלי "זכה"לצמא או לחרבן בטיטול כי המטפל לא באמת לו לקחת אותו לשירותים כשביקש.והכי כואב שיש שלט בבית האבות:אל תשלכיני לעת זיקנה..כל הכבוד לילדים שדואגים להוריהם לעת זיקנה.הלוואי וילדינו יטפלו בנו בצורה טובה כשנזדקן..

מנץ1

New member
אמי ז"ל גם היתה בבית אבות כשהילדים שלנו היו קטנים

הייתה במצב קשה אחרי אירוע מוחי קשה.....אני פשוט לא רוצה לחשוב ולהזכר ....ממש מדכא אותי.

shron17

New member
רוב בתי -האבות שביקרתי היחס היה מחפיר לקשישים,

בתקופה בה אבי ביקש למצוא עבורו מסגרת מתאימה,הלכנו ביחד בכדי להתרשם ממקום שיתאים עבורו, אך לצערי בכול המקומות שביקרנו היחס לא היה נעים בכלל כלפי קשישים:
&nbsp
אומנם לא הרביצו לקשישים שראינו, אבל גם לא התייחסו אליהם בכלל ,וזה לא פחות גרוע:
במקום הראשון אליו הגענו, ראיתי קשיש חסר -אונים יושב בכסא גלגלים ,לבוש בגד דק וכולו רועד מקור ,והוא ביקש מהעובדים לקבל שמיכה.
לתדהמתי חלפו לידו המטפלים,הם הלכו וחזרו ועסקו בעניין אחר,אף אחד מהם לא הגיב לבקשתו לכסות אותו בשמיכה, הוא ביקש שוב ושוב עד שלבסוף התחיל לצעוק "בבקשה שמיכה קר לי" ,,
3 אנשי הצוות עדיין הסתובבו שם אך לא הגיבו ,היו חרשים לחלוטין לקריאתו.
לאחר שדבר לא קרה,ראיתי שהמצב בלתי נסבל,אני ניגשתי לארון השמיכות שעמד ממולו, והבאתי לו שמיכת צמר.
המשכתי להסתובב שם ,קשיש שישב ליד הטלביזיה ביקש מהמטפל לקבל מים ,אך המטפל לא התייחס ולא הגיש לו מים בשעה שנכחתי במקום.
כמובן שזה לא היה המקום הראוי לחיות בו, ולכן המשכנו הלאה.
וכך בדקנו בעוד 6 בתי אבות ,שלצערי גם שם היחס לא היה שונה מאשר במקום הראשון,
הקשישים קוראים לעזרה אבל אין התייחסות בכלל.
לבסוף מצאנו מקום טוב יותר ,זה היה מקום חדש שהוקם לא מכבר,ושהתחיל לקלוט קשישים באותו החודש,וכמו שאומרים: מטאטא חדש מטאטא טוב.
&nbsp
לאור המצב העגום, נותר רק להתפלל שנוכל לסיים חיינו במצב בו עדיין נוכל לתפקד כעצמאיים,ולא חולים סיעודים ולא נזדקק לחסדיהם עובדי בתי -האבות.

למעלה