נפילת מתח... בריאה

riki yot levi

New member
נפילת מתח... בריאה

בשנת 2003 אני חושבת הכאתי את צבא להגנה...בתי הבכורה התגיסה לצה"ל.
חיל מודיעין... ואני שלא גויסתי בזמני נמצאת מול גוף שאני לא מכירה...
לא יודעת מה התגובות בו... אבל לדידי הבת שלי חיילת??? חחחח לדידי הבת שלי היא קודם כל - הבת שלי.
הייתי אמא אולטימטיבית בלי לדעתי שאני 'מעט' יוצאת דופן...
שלוש שנים הייתי רודפת אחריה לכל מקום לשם הגיע...
תורנות שבת ברמת הגולן???
אוטו מלא בכל טוב אמא... ועוד בורקסים ושתיה ורוגלאך... לצד סירים מלאי
אוכל של אמא... לרמת הגולן... למצפה רמון...
'אמא די' היא היתה צועקת עלי... ואני? מרכינה ראש, לא מבינה למה מה שאני עושה יחשב 'לפדיחה'...
אם צבא ההגנה חשב שבגיוס בתי הבאה בתור... אמא שלה תהיה רגועה אז חלם בהקיץ... אמא רק השתכללה... עד שהגברת עברה לשרת (עד היום בקבע) במקום אזרחי 'פתוח'... וכך רק בהזדמניות מיוחדות אמא שהיתה לעולם בכוננות על... היתה מופעלת בשבתות או חגים...

והנה... שרות הבנות לא רק שעבר בשלום - הייתי אומרת שכאמא לחיילות - נהנתי.
נהנתי להכין להן, לבשל להן... להסיע להן... לשבת איתן בשערי בסיסים שונים... באמת כיף.

אבל גיוס בן????

כשהבנות התגיסו אמא שלהן בכתה כמו ילדה קטנה שנעזבה...
זהו בכי של עלית מדרגה... זו לא רק מדרגה לבת - חיילת!
מעתה את אמא לחיילת... חחחחחחחחחחחחחחח

וזה לא דמה בכלל לנפנוף הידיים אל האוטובוס שמתחיל לנוע ועשרות אמהות ועשרות חברות ואבות שרק מזילים דמעה אחת כל אחד...

הבנות הלכו לגיוס חבוקים באבא שלהן... זה ברור. הוא איש הצבא המשפחתי... הוא היה ב'יחידה'... הוא נחשב בעיני לא מעטים כגיבור... הוא זה ש... ולא נוסיף...
הצבא? זה העניין שלו. היינו פרודים.
הבן? לראשונה שיצאנו ללשכת גיוס - יחד. להתעלף... ממש להתעלף... כי את פוגשת במבט אחד את מי שנחשבים ויחשבו ל-
אוף... לקצה של הקצפת מעל הדובדבן של העוגה... ולכולם פנים של ילדים צעירים מידי לכל זה...
אוף... ולכל אחד גוף משולש... וזרועות גבריות ומתחת
לכל חולצה...
ועוד מבט אל הילד שלך... היי. בוי wow...
ואני יודעת שאצלך אבא שלך לימד אותך, אבא שלך הדריך אותך... היי ילד... אל תהיה תמיד ראשון... תן גם...
יאוש.
אבא שלו מחייך... אבא שלו יודע... אבא שלו היה שם... ואם זה לא אותו הדבר בדיוק... זה אותו הדבר ברוח הדברים - והוא ילד.
ואז טקס סיום אחד ועוד טקס סיום ועוד מפגש משפחות... ואת מבינה שגוש השרירים הזה והפנים שבגרו בשנה וחצי יותר מאשר...
הבן שלך... נחשב לאחד הלוחמים היחודיים בצבא...?????? את מבינה את זה באחוזים... את מכירה שמעת עשרות, מאות פעמים את איך שזה מתנהל... איך זה נראה שכל המידע קיים לעומת כש...

לאט לאט מתרגלת.
מתעוררת בבוקר אחרי לילה ללא שינה כמעט את יודעת שהלילה הם התארגנו מול רצועת עזה... כי רצועת עזה חמה... שרי לא אמרו מי 'תפס' איפה ומי...
או את שומעת בכל פעם מחדש בעיקר בימי זכרון... היכן היה בעלך ומה עשו ה'חבר'ה' ב... ואיך ההבדל בין ד... לבין ב...' הלו? הלו?
סיגריה. קפה ועוד סיגריה ועוד קפה...
'יא איבני בוא הביתה' אני שומעת את עצמי... לא עומדת בזה...
זה לא נועד לנשים כמוני... לילה רודף לילה...

בשרון הכל שיגרתי... באזור שדרות 'נפילות'... את בחתונה... הבת של סילביה מתחנת... חתונה מושקעת משו... משו... סילביה מתה מתה... על אתי כהן... אומרים שהחתן שרוף אך דלוק על ישי לוי... כפרה עליו... ואני שם בין טחינה לקורקבני קנגורו... והראש שלי בעזה...

אז את מבינה למה כשר הגבר הזה מתקשר ואומר לך 'אני בדרך' את עוזבת ה כ ל ורצה להוציא מהפריזר שניצלים... ומיד מקלפת ומביטה מחלון המטבח את השביל... ???

או... ואז ניתן להבין למה ומה קורה בלב אמא שהבן שלה הודיע שהוא... ואחר כך ביטל??? איך. איך יכולה לשבת בבית איך... אז לא נשארת... מבשלת כל החמישי בטרוף ומביאה לקדושים האלה שיהנו מעט... מי יודע כפרות אחד אחד... מי יחזור ומי יחזור כך ומי יחזור... טפו טפו טפו...
אז הוא אמר לי פעמיים 'אמא את מפדחאת אותי...'
אבל גם המפקד המהולל מבין ש... אז מפדאחת ןלוקחת נשימה עמוקה מהריח שלו... מחבקת אותו מנשקת אותו... הוא מה? הוא של הרמטכ"ל? של אלוף הפיקוד???
שיקחו אותו - נראה...

לא מתרגלת.

זה משתחרר זה מתגייס...

השתחרר ב"ה. לוחם סיירת... בבית

כבר כמה לילות שאני ישנה... כמו שאוהבת לישון... הא???
שבע שנים כמעט ברציפות...
'שניצל?' אני שואלת אותו ביום שני... ביום שלישי...
להבין שעבר דף... עוד פרק של החיים...

מבין אותך

כשהבת שלי והבן התגייבו לא ישנתי.כעת יש לי תאומים שמתגייסים לקרבי עוד חצי שנה ובטח לא אשן.ואין הבדל בין אם לאב.גברים מפנימים רגשות בנושא..

את חייבת לאסוף

את כל הפוסטים שלך, ואני בטוח שהמגירה שלך מלאה כאלה.
לשמור לילדים שיקראו יום אחד.
לא נשאר כאן לנצח וכדאי להשאיר להם משהו יפה מאיתנו ומה שאת עושה זה פשוט יפה.

riki yot levi

New member
כל החומר... נמצא

ובעוד עשר או חמש עשרה שנה נעשה ספר על המשפחה שלנו...
אבל עד שזה יגיע יש לנו המון חומר מצולם...
שהרי יש לנו נכדה בת 9 ושאלות מתחילות לעלות... יהיה נחמד.

למעלה