אחרי החגים...

riki yot levi

New member
אחרי החגים...

די... לא רוצה להתעסק בצבא... לא רוצה לתת ציוני אפס לרמטכ"ל ולסגן...
ואני מתפוצצת (לחינם) בתוך תוכי... כי אנחנו עוסקים באנשים שמאוד רצינו שיהיו גדולים מהחיים... והם לא!!!
אני מכירה כ"כ את החומר שהילדים שלי עושיים... אני הרי איתם ובהתגבשות שלהם...
אפילו בשניצלים של ימי חמישי...
הבן הבוגר שלי חתם לשנה בקבע.. מי אני שאתן לו עצות. ישב והדיין מול אביו... ואולי גם מול גיסו שהיה סמג"ד בגולני... ואולי מול יותר, אולי... כל המרבה - משובח... ביקשו ממנו קצונה בקש יפה שלא... חתם השתחרר הכל דבש.
בחור רציני מגיל 18 אותה חברה חמודה... ארבע שנים לא פשוטות ביחידת עילית... והוא מסתכל אל העתיד שלו... לא טיול כרגע... לא צפון הורדו ולא דרום אקוודור... מתוקף היותו מה שהיה בשרות הצבאי... הבחור עובד בעבור משכורות גבוהות מאוד. אפילו מאוד מאוד...
הצעיר (הבנימין שלנו?) מביט רואה מפנים. חברה קבועה - אין אבל לוחם ביחידת עילית... יש מי שיחטוף אותו בעבור שכר גבוה מאוד. מאוד מאוד...
אומר לי... 'ישלמו?' אמרתי לו 'לא'...
אמר 'לא יקבלו'.
הם עברו שרות צבאי מלא כמעט בחסות 'אירועי חברון'... הם, או איך נגדיר זאת... הם מבינים הכי טוב מכולם את גודל השבר... ששברו המפקדים מכל הדרגים...
אפשר לא להראות... זה חודר.
חייל שנותר ללא גיבוי חד משמעי... גיבוי לחיים ולמוות... נותר יתום.
והבן שלי לפי מיטב שיפוטי ומתוך שיחות על שולחן האוכל בימי שישי... נותר יתום... או כמו שהוא בעצמו הגדיר את מצבו/מצבם בית יתומים בלי הצוות שמטפל מארגן... מנקה ומאכיל.
איש מחבורה המופלאה, אחד... לא ניגש לקורס קצינים... ניסו לסמן את הבימין שלי... אמרו לו באופן 3/4 רשמי שהוא נזרק מהיחידה... הסיבה 'סרוב ליציאה לקורס קציני חי"ר'... לראשונה בתולדות היחידה...
הבחור הזה, הבנימין שלי הוא מנהיג. אני יודעת ולא מהיום.
בתחילה כשנשאל אמר בלי שמץ של יהירות 'לפחות מפקד היחידה, מה אחר כך...'
כששאל את המ"פ שלו... הבין שצה"ל אסר על המפקדים לדון... יש את מה שאומרים לחיילים וממשיכים כמו לא היה כלום...
כשהבינו שצה"ל יעמיד נגדם סוללה של הקטגורים הכי נחשבים בשוק... הבינו שמלמעלה מנסים לישטוף להם את המח... אבל הם מפקדי העתיד, לא?
אין לוחם אחד ביחידה כזו שאינו פוטנציאל לקצונה... אחד כזה אין...
רק שהיתה בכל הדרף תקוה... בית המשפט לערעורים...
הבן שלי חייל בסדיר שילם/תרם -.50 ש"ח משכר לוחם סדיר עבור 'ההוא מחברון'...
בתחילת דצמבר יצא לחופשה. זהו.
במקום לתת לו את חודשי אוקטובר נובמבר לסיים בכבוד את השרות... להגיד תודה על התרומה...
העבירו אותו לאמן טירונים... כמו מי שלפני שבועיים עבר קורס פיקודי...
אז הוא נשאר השבת... אני יודעת שיותר כואב לו ה.. מאשר השבת... הוא בא לצבא
לתת את כולו וצה"ל על מפקדיו חוששים לעתידם... מסרבים להעניק לחיילים שלהם גב. גיבוי... אחווה.

כל כך חבל...

הערב הבנתי שרק רובי ריבלין יוכל לתקן... - לבן שלי זה כבר יהיה מאוחר...מידי
לילה טוב ישראל

Ron W

New member
מה היה קורה אם משטרה פלסטינית היתה מחסלת חייל צה"ל יתום?

המשטרה הפלסטינית החזירה לישראל 2 בחורות (חברות קבועות חמודות)
שיצאו לטייל במחנה פליטים. מעניין אם היו חוטפות כדור בראש מחובש פלסטיני
והרשות היתה רוצה להעניק לו חנינה במקום להסגיר אותו לצה"ל.
שהרי ברור שלא היו להן כוונות לפנק את הפליטים...
והיו אוספים עבור הגיבור שהגן על הפליטים מהבנות רבע מליון שיסתדר בחיים.
פשוט נקעה הנפש מהצביעות הזו
אולי כדאי להביא אותך לידי הכרה בזוועה
שתשכבי שותתת דם משך 10 דקות וחייל חובש כמוהו בחברון ילך יקח קסדה
יעמוד מעליך ויטען "היא צריכה למות" ואז יפצח את ראשך מטווח אפס
ואותו חייל גיבור ישקר בתמיכת ראש ממשלה ושרי ימין מטורפים
שחשב שאת עוטה חגורת נפץ וישלמו לו על הגבורה רבע מליון
בזמן שילדיך היתומים חו"ח מבכים למה ירו בך? הרי הגנת על העיר שלך
ורצית לדקור ככה רק מילולית את הרמטכ"ל וסגנו שמקריבים את חייהם יוםיום
שהרי את שר הבטחון כבר הצלחתם להעיף בשל אותו רוצח פחדן ושקרן.
רק על דברי הבלע האלו נגד רמטכ"ל וסגנו הייתי מגלה אותך מהארץ
חזרה מהיכן שעלית לכאן.. כך היו נוהגים בכל מדינה מתוקנת בעולם.
וכן אם הייתי לצד אותו רוצח ארור מחייך שאפשר להתפלץ הוא היה חוטף
קת בראש
וגומר את הסאגה המביישת בו במקום. כך אמורים לנהוג בצבא.
אגב מזל טוב שלא הלכו לקצונה.

riki yot levi

New member
כל כך הרבה שטיות בכל אות...

שחבל על הכתיבה - היא לא מרגיזה אף אחד...
סתם בלללללללללה... לא חארם, לא?

חבל שאת עוסקת כל הזמן בדברים

שלפי דעתך לא בסדר.
אין צדק בעולם הזה והאדם באשר הוא כדאי שיתמקד בדברים חיוביים ויוצרים.
אוכל טוב, לראות את היופי שהטבע הכין לנו, להנות משלהי הקיץ ותחילת השלכת, מהמשפחה והצאצאים, סקס טוב ויין אדום.
תראי כמה יפים החיים.

riki yot levi

New member
אכן החיים דבש...

אבל אן נשב ונכתוב על רק
ועל
ואפילו על
וגם על
ומילה לא על
על אז יהיה מאוד מאוד... מאוד משעמם... לא?

RossieL

Active member
וידוי קטן

לא הבנתי כלום מהפוסט שלך.
כלומר, במה דברים אמורים?
ואיך הבן שלך קשור לריבלין ולמה הוא יתום?

RossieL

Active member
אוקיי, תודה

לא מתכוונת בכלל להיכנס לזה.
פשוט לא שווה.

שבת שלום

RossieL

Active member
אבל כן אנצל"ש

היום, לראשונה אחרי 3 שנים, יצאתי לרכיבה על אופני שטח.
אופנים חדשים שקניתי אתמול [החזרתי את איציק והבאתי את אברם
]
והיום, 8 ק"מ ראשונים.
נשמע מעט [וזה באמת ממש מעט] אבל עד שהכושר יחזור, זו התחלה לגמרי לא רעה.
מומלץ מאד למי שרוצה לנשום אוויר נעים בבוקר

RossieL

Active member
תודה רבה

זוכרת את עצמי גומעת כ 100 ק"מ כל שבוע,
3 רכיבות של כ 35 ק"מ כל אחת,
אז 8 .... זה ממש ממש מעט.
אבל זו רק ההתחלה,
בגילי המופלג עושים הכל בהדרגה

בשבוע הבא אשתדל להגיע ל 15
וכך, כל שבוע להוסיף עוד קצת.
כי ככל שיש יותר ק"מ הסיכוי לפגוש מקומות חדשים הולך וגדל

RossieL

Active member
לרכוב בקבוצה

אין ספק שיש ברכיבה בקבוצה הנאה גדולה, בעיקר יש בזה ביטחון, כשיוצאים לרכיבות יותר מורכבות בשטח.
אבל רכיבת 'סולו', יש בה משהו מאד מיוחד, מין שקט כזה שעוטף אותך ואתה כולך פנוי לעצמך ולכל מה שהטבע עוטף אותך בו.
אז, שני הסגנונות הם נהדרים,
מין הסתם בעתיד ארכוב עם חברים גם,
אבל לעת עתה אני לוקחת לעצמי את הזמן, לחזור לכושר, להחזיר לעצמי יכולות ובעיקר, לנצל את הזמן, כאמור, לעצמי ולריח הנוף בזמן הרכיבה.

שבוע טוב

מיקהפ לא זכור לי

שאת כותבת פה הרבה על מנת לשפוט את הפורום..ואם זה סופו?אני מאמין שלא.יש פה נושאים שבם לא פוליטים ולא ראיתי שאת משתתפת!!!

מיקהפ

New member
תודה לגבר בדרכו שלו.

אין לי שום כוונה לשפוט אף אחד, באתי, הצצתי, אמרתי.

riki yot levi

New member
אביר את עצמי... פורום לבני ה-50...

לשיטתי פורום שבו ירשמו בני ה50 + יום עד בני ה-60 פחות יום את מה שמעניין אותם... לא?
אני יכולה להעריך שאהיה נוכחת בפורום 90+ יהיו העניינים מעט אחרים... נינה שילדה או נין שעומד להינשא... ועד מתי ביבי יעזוב את לשכת ראש הממשלה...
בפורום הזה כך כתבתי לחלק מאיתנו נכדות ונכדים... ולחלק מאיתנו ילדים בצבא... מספר הילדים שבשרות חובה למי שנמא באמצע שנות החיים לחייו הולך ופוחת (עניין של גיל)... עד כאן לא מצאתי צל צילה של גברת פוליטיקה שד,א לכותבת שורות אלה זו אינה מילה כ"כ גסה...
כתבתי כאם לבן (הצעיר בבנותי ובני) לוחם ביחידה מובחרת (כמה לקוראי פורום זה בן שכזה???) ותו לא... אלה מאי שאני בקשר להורים נוספים ביחידה... בצוות ואני יודעת מה מדברים על השולחן שבת שלנו... ואני יודעת שהתחושות הן אותן תחושות... בבית שלי כמו בבית של משפחות לוחמים... לוחמים בלבד.
אני לא יודעת כמה עשרות מהקוראים את הפוסטים כאן מבינים תחושה של אם שהבן שלה שייך למיעוט המכובד הזה של 'לוחם בחברון'...
למה? כי רק לוחם בחברון יכול ליפול כמו אותו סמל חופ"ל... רק לוחם בחברון...
ואם לוחם בחברון לא מקבל גיבוי ללא תנאי אז אין צה"ל... או לא יהיה צה"ל... והסיבה היא אחת... לא נולדה מלחמה יפה... מעולם לא היתה מלחמה יפה... מלחמה זה דם... זה או אני או ההוא... מלחמה זה איברי אדם מתפזרים בשטח...
אז בזמנים של פיגועים, של טרור... אנחנו האמהות של הלוחמים בקו הראשון מודאגות ב-8% מכל אמא אחרת ו8.5% יותר מנשים שאינן אמהות...

לגבי האירוע בחברון ברי ואמר את זה שר הבטחון לשעבר שהוא האשים את החייל ברצח כי חשש ממהומות כיוון שגופת המחבל הארור שדקר לוחם לא נלקחה מידית מהשטח... ואני לא נוגעת בשיט במשפט שהיה...
אלה בתחושות הלוחמים בני שלי בניהם... תחושות? מעשים!!!
אז אולי אני חיה באיזה בללב לנד והבן שלי אחד הוא ואין שני לו... אבל ילד שכבר בגיל 16 ידע שיהיה ביחידה מובחרת..., עשה את כל השלבים והגיע בין מעטים לפסגת חייו... העובדה שהוריו (אביו) התבקש לעודד את הבן לקצונה מראה עד כמה איכותי הבחור...
המשפט ככל שהתארך... שבר שבר... אפשר להגיד מה שרוצים אפשר לדחך ולצחקק וזה בסדר מבחינתי... גם להפוך משפט של סמל בחברון לפוליטי... הכל אפשרי... ברור שהכל מותר - כמה חבל...
אבל אפשר ליטמון את הראש בחול... אולי עדיף... מי יודע.

כתבתי כי מי שפתח כרוצח שפל 'קיבל' 18 חיודשי מאסר על מעשים שנוגדים את רוח צה"ל וכו'. טוב... ירדנו ממאסר עולם לשמונה עשרה חודש... והרמטכ"ל... זה שניגרר אחרי הבוס... הוריד לנ"ל עוד 4 חודשי מאסר...
אבל מאותו אירוע לפחות בפלגה אחת מהיחידות המובחרות בצה"ל מהחיילים שנתנו מעצמם יותר מהאחרים... הקצפת שבסיירות צה"ל ואולי רק הבן שלי???
אבל שלא כהרגלם של הלוחמים מאותה הפלוגה...
אחד לא יצא לקורס קצינים...
אחד לא הסכים לחתום קבע...
ויש שיטמנו ראשם בחול...
אבל זה מצער... זה עצוב - אם זה פוליטקה אז אהלן וסהאלן... וזה בסדר...
ואם יהיה טיפ טיפה שכל לנשיא המדינה שלנו ולחון את הבחור... אולי ימיים יגלידו... והבן שלי יעשה כסף... כי הבן שלי אמר שנותר 'יתום' כי הוא לא מאמין למ"פ שלו שלא יברח בבית המשפט או בקרב... ולכן הוא נשלח לעסוק באימון טירונים... תפקיד של מפקד מתחיל... לו של סמל שבעוד חודשיים יהיה אזרח.
תודה

למעלה