חוזרת ומשננת וחזרת - בן 60

riki yot levi

New member
חוזרת ומשננת וחזרת - בן 60

'האיש שלי בן שישים..'. מנסה לשנן לעצמי או להודיע לעצמי...
כאילו מה?
ברור לך שהנ"ל אינו בן עשרים ושבע... גם השלושים ושש עבר לפני 'שנות דור'...
ונכון שהיה בן 40 לא היתה לו בלורית...
בן שישים...

בן שישים אצלנו בשכונה שבה גדלתי והתבגרתי... בני שישים
היו זקנים.
בני השישים היו המכובדים האלה בין הגברים שהיו הולכים
לבתי הכנסת... היו לבושים חליפות, חולצות לבנות... מגולחים
חלקם אפילו נודפי ריח האפטר שייב.
הליכתם היתה איטית היו מדברים בקול רם אפילו כמעט צועקים... אבל פיהם נקי... לא יקללו, אפילו כמעט ברמז...
נכון שהיו גם בני חמישים שהיו מתלבשים כבני שישים... ולא בגלל שחיפשו את הכבוד בלבושם או בצחצוח נעליהם... שאצל אלה בני החמישים ומטה יכול לראות את החפטים הזהובים... או מי את הטבעת או הגורמטים, אהרון אוחנה היה עונד שרשרת זהב כבדה לצוארו ותליון עצום כולו זהב... מגן דוד...
אבל היו הבדלים מהותיים בין בני השישים שתפסו לאט לאט את מקומם כמכובדים ויודעי דבר, מול הצעירים יותר.
ומה ההבדלים שהיו עוד?
בכובע.

האיש שלי לא נראה כמוהם, ולא משום שאינו צועד
אל בית הכנסת כשידיו מאחורי הגב... בחווה הרי אין!

כשאני אומרת 'בעלי בן 60' אז אני אומרת 'ריקי את...'
ומיד מסבירה לעצמי שזו טעות. טעות מצערת ככל שתהיה...
זו טעות... וכל טעות כשמבחינים בה פשוט מתקנים והכל שב אל מקומו בשלום...

מי אנחנו שנישכח איך היו אומרים הזקנים של פעם איך חולפים החיים - 'כמו שעה'...
ואנחנו צחקנו... מה שעה? אצלנו??? כל שעה היתה מורכבת מלא פחות מ360 דקות...

נגיד מכלוף אזולאי, הא? בדיוק נמרץ... כשהיה בן 60 סימי אזולאי חגגה או שלא... חמישים וארבע...
מכלוף אזולאי היה פקיד מאוד בכיר בהסתדרות... בכל בוקר שהיה יוצא את דירתו מהקומה השלישית שחוברה משתי דירות בנות 54 מ"ר ל108 ויותר... קצת... היית צפה לחצוצרן שיתקע בצאתו של האיש הכי חשוב בשכונה... הכי חשוב איך? תשאלו תרב... לא, לא הרב משה שהיה לא יותר מרב שכונתי כזה... איזה שכונתי... פינתי... לעומת הרב ירום כבודו רבי שמעון אבוטבול... שהיה קובע את סדר בתי הכנסת וסדר החשובים בכל בית כנסת... להקפות בבתי הכנסת אבל ובעיקר בהקפות שניות שברחבה הגדולה לפני ה'רכבות'... ואם רבי שמעון החליט לבדו שמכלוף אזולאי יקרא מיד אחרי ראש העיר וסגנו... ואחרי הרב העירוני הראשי האשכנזי והספרדי...
אבל סימי? סימי היתה עממית... ממש עממית.
נכון כשהיתה יושבת וכל הנשים סביבה... שהרי מזגנים לא היו בבתים... ונטילטור? 'למה? לערבב אויר חם באויר חם?' ובעיקר בוכה ומקטרת על הצפיפות בביתה... ובכלל שההסתדרות 'חרא' למה לא עשו זפת על הגג...וקומה ג' זו הקומה העליונה... היו נשים נושכות שפתיים ולא אומרות דבר... מה? לגברת אזרזר 14 לילדות ועוד חמתה גונחת לה במרפסת הקטנה ליד המטבח... 54 מ"ר...
אבל לא בזה עסקינן...
שאני לשיטתי אקח כל אחת ואחת מהן... מאותן נשים שיושבות על המדרכות... רגליהן על החניה... ואמדוד גזרתן ... לעומת מה שאני נושאת עימי???
אני בר רפאלי מול כל אחת ואחת מהן... להוציא את אימי שהיא טריפולטיאית... כחושה לגמרי... ואני לא אנורקסית ולא בטיח...
תמיד שקלתי משקל נכבד ביותר ושום דיאטה לא הביאה אותי לשלמות מספרית ביחס בין הגובה למשקל והגיל...
שאפילו סימי אזולאי מוכירת המספרות ומכוני היופי... חחחח

פורום חמישים פלוס - סוד.
לסימי אזולאי היו ציצים מה זה גדולים... אפילו בבר הבן שלהם... היה אומר 'אמא שלי? וואי וואי וואי'... הוא גם ידע שיתחתן לאשה שהציצי שלה לא יותר ממחצית המשקל...
וכשהיתה נעמדת וכולן מביטות בבת ה-54 ומציינות שהציצים האלה לא מגיעים עד הברכיים... כמו אצל הגברת אזרזר 14 לידות... ואיפה איפה שלה נפלו... 'אלוהים קדוש קדוש קדוש'...
אני ? כולי ברוטו רגל שמאל של רחל אדרי נטו...
וואלה...
איפה אני ואיפה הן???
נכון ילדתי רק ארבעה פעמים... אבל בין הסבתות ההן???
אז בעלי בן 60...
לא ניתפס...

ריקי את מדהימה

1.בכתיבתך היפה והרגישה וגם מצחיקה
2.בכנותך

אני חושב שכל החיים הם סוג של חשבון נפש או להגיד לנו לא רק מבחינת גיל אלא כל דבר כמו משפחה,זוגיות,עבודה ושאר דילמות לא קלות..
תודה אישית על פוסט מדהים.

אז אחרי כל הסיפור מה שיצא לך בסוף זה

שבעלי בן 60............. אוצר ואספר שבעלי ואני בני 70 ובעיני הוא עדיין
אותו חייל שפגשתי בטרמפיאדה לפני 51 שנים.

מאז איכות לי שכנים ומה אכפת לי אזולאי או חולצות לבנות מגוהצות.......
הרי הזמנים השתנו אבל הלב הלב פועם בנו וחשוב מה הלב מרגיש.

ובכל זאת מברכת אותך ואת בעלת עד..... 120 ואפילו יותר, בשמחה בסבלנות ובנחת ובכל מה שתרצו.

riki yot levi

New member
בני 60... ובני 70...

מה שעשיתי ולדעתי ברגישות אין סופית...השוותי בסך הכל
בין איך נראו הגברים שהיו בני 60 ומבוגרים יותר... לעומת איך שמתנהגים ונראים בני ה-60 היום...
רבי משה... ומשפחת אזרזר... אזולאי, ביטון, אלקיים ותורג'מן... לוי כהן ואלמקייס שם אני ריקי... כן משם מתוך האנשים האלה... ואני מספרת עליהם... כי אני ממרומי גילי מביטה בהם בעינים אוהבות...
כן - כי היו ימים שהסתכלתי אל ה'בלוקים' אל ה'רכבות' בזעם ואני לא רוצה להיכנס אל הזעם שלי...
יותר מידי יודעי כתוב מרגישים שמוציאים להם שדים מול העיניים... אני לא שם.
אני אוהבת ומאושרת ושמחה... אולי טיפ טיפה יותר כי אני להבדיל מאחרות...
אני שילמתי שילמתי יפה בעבור מה שיש לי היום...

למעלה