המלצה-לחיים בריאים

VICKTORYA 52

New member
המלצה-לחיים בריאים

הקמת "חוזה זוגי", עם כל הכרות זוגית.
חוזה שהוא ברור לי בבהירות אישית ולצד האחר. אם צריך, מנהלים משא ומתן עד להקמת "חוזה זוגי" מוסכם לצדדים. החוזה דן בכל נושא שחשוב לצדדים. מה שמאפשר יסודות של בניה זוגית. אחרת, זה פשוט עם הזמן או- "כאוס זוגי", או ריצוי האחד לאחר-מה שלא מחזיק זמן, גם עם עוברים שנים.
המלצה
הקמת "חוזה זוגי" מומלצת עם צד שלישי. מי שיכול לאבחן כל אחד בנפרד ולגשר
לאלו שביננו, אשר מעוניינים בהמשך חיים בריאים גם אישי וגם ליקירהם, "שום דבר אינו מאוחר".
שווה להקים "חוזה זוגי יחידי", או "חוזה זוגי משותף", כדי להיות ברורים עם העצמי ועם הצד השני
גם עם זהו תהליך של שינוי, בתחילה התחושה-כבדות. כאשר מערבים גורם מקצועי המדריך ומוביל לשינוי של בהירות עם העצמי ועם הזוגיות, נפתח עוד ערוץ ל"חיים בריאים".

כשמאוהבים חושבים הכל טוב

ואין מחשבה שצריך "הסכמים"..רק בדיעבד מתברר שהיה צריך לעשות חוזה ציפיות משני הצדדים..

VICKTORYA 52

New member
בוקר טוב

אהבה , זהו מושג שנבנה עם שותפות לאתגרים באופן שהשניים הם יחדיו. בלי המרצה/ ובלי הפוחד/ ובלי אמונות וכו'
&nbsp
התאהבות-זהו מושג שמגיע בזכות ריגושים.
וממקום של ניסיון מקצועי ואף אישי, רק עם תודעה לכך, מבדילים בין הריגושים ל-לחיות יחדיו כיצד....???? ובאופן הכי בריא לשניים

אכן יש הבדל בין אהבה לבין התאהבות

אהבה אמיתית יכולה להיבנות עם השנים
בעוד התאהבות יכולה להתרחש תוך ימים ספורים.
לפעמים לאחר שהריגוש של ההתאהבות חולף
נשארים עם ריקנות ובאין אהבה, אין במה למלא אותה.

riki yot levi

New member
בגירושים משחקים על הרבה כסף...

ה'חוזה' כביכול בה להסדיר את היחס הכלכלי
בין בני זוג שבנו יחד 'אימפריה' קטנה משלהם...
אם שכל אחד מהצדדים הביא איתו והאחר בא בגפו...
או שבאו בהון שווה או שבאו חסרי כל וכו'.
ואני באה אל הגירושים או ההיפרדות ואומרת עזבו 'חוזה'...
'חוזה' זה לעשירים... לבני הטיקונים. להם בלבד בתנאי כמובן
שבן הטייקון לא לקח לו לאשה בת טייקונית... או להיפך.
כי כל השאר במילא יתחלק בין בני הזוג... ולא רק אלה ששוב כאשר
עסקינן בבני 30+ עניין הילדים משחק משחק גדול יותר
מה'כבל מאירך' או ה'טוסטר'...
עברתי פרידה.
אני מכירה את המשקעים, אני מכירה את 'ניצולו של הבן זונה'...
מכירה את ה'מה הילדים שמחים איתו...' מכירה את ה'איך הייתי מכבסת לו את התחתונים ה...'
אבל ואולי בזכות הכוונה טובה נפרדנו רשמית ללא התערבות של בתי משפט.
העורכי דין שלי והעורך דין שלו ניסחו פרידה מוסכמת.
ולשם צריך לחתור. פרידה בהסכמה יש בה את כל היתרונות... כי פרידה
שלא בהסכמה לא נותנת לחוזה כמעט שום פריבילגיה למי מהצדדים כי -
מבחינה כלכלית הסכמנו שהדירה שלנו עוברת לילדים כשאני יכולה להתגורר
בה עד יום מותי (את הדירה רכשנו בהלוואות וכסף מהוריו), מאחר והדירה בפועל עברה אלי קרי דירה ללא משכנתא עליה וכו'. אני ויתרתי על מזונות מאחר
ובאנו להסכמות 'טובות' לי מבחינה כלכלית (בכל אופן אם חד הורית לשתי בנות ושני בנים) הסכמות שבצחילה נראו לי בהחלט כמשמורת משותפת... כשכסף אצלי לא משחק - בכלל.
בדיעבד? כל ההסכם שעשיתי??? שום חוזה ושום בטיח... יצאתי הפריירית והמפסידה - ובגדול...
כלכלית? כסף בא כסף הולך...
כשהתאחדנו (עניין עדין ושביר מאוד מאוד... במשפחה מתאחדת אחרי פרידה) הבאתי את כל הוני והנחתי על השולחן ואמרתי 'קח'.כך העניינים הכספיים ביננו נסגרו בדקותיים... ולא עומד ביננו... אלה לצרכים שלנו...

למעלה