אנחנו לא משוחדים. האמנם?

לשוורצנגר היקר ../images/Emo141.gif

אתה יכול בהחלט לעצור בעדי מלקרוא לך שוורצנגר, ואני אעשה כבקשתך. אני מעדיף אחד משתמט שנשאר בארץ ולא יורד מבחינתי, ההפך מפטריוטיות, זה לא השתמטות, אלא זה לרדת מהארץ. מה זה שווה לי, אחד שהיה בסיירת גולני, ששנה שנתיים אחרי השיחרור שלו ירד מהארץ. מה זה שווה לי, מהנדס הייטק שיורד מהארץ....... בעיניי, פטריוטיות, זה להיות מחובר טוב טוב לארץ, על העברית שבה, על הנופים שבה, על הבעיות שבה, הכל בכל. אזרח ישראלי טוב, זה אזרח שהקים משפחה בארץ ישראל, והצליח לתת למשפחתו חיים סבירים, רמת חיים סבירים, במדינת ישראל. אצלי פטריוט אמיתי, זה אותו האדם שמביא תעסוקה טובה וסבירה לאזרחי מדינת ישראל, שמביא אפשרויות קליטה טובים לעולים החדשים שמגיעים, ישראלי טוב, זה אחד שמחובר ליוצרים הישראלים. מה זה שווה לי, להתגייס לצה"ל ולעסוק יומם ולילה במשחקי מחבואים של גימלים, והוא מסדר לעצמו יום חופש על כל יום נוכחות, ומעסיק את המפקד מהבוקר עד הערב כדי להתמודד עם משחקי המחבואים שלו......... מה זה שווה לי, זה תיכמון של המערכת. הכרתי פעם חיילת, שהיציאות שלה היו שבוע שבוע והיא שירתה ליד הבית, ותמיד עשתה בעיות לגבי אותו ששי שבת שהיתה צריכה להיות בבסיס. מה שווה כל זה, בשביל מה, על מה. אז אנחנו מדברים בערך על 40 אחוז אם לא 50 אחוז מהמתגייסים, שמעבידים את רופא היחידה ואת הת"ש של היחידה בפרך, והם רואים את עצמם כגיבורים, בכל פעם שהם מצליחים לסדר לעצמם תנאים מיוחדים, ואותו החייל שלא מצליח לסדר לעצמו עניינים מיוחדים, נחשב לחנון ודפוק, ואז האמהות מתחילות להרים טלפון למפקד, למה דווקא הבן שלי לא מקבל. מה זה שווה. אני מצטער, אני תחת התנאים האלה, מעדיף שהוא ישתחרר מהצבא, אזה שרות זה לשרת שבוע שבוע ועוד לעשות בעיות, אחרת החברים שלו יחשבו שהוא פרייר. כשמנהל עבודה רואה שהבן שלו משחק יופי של מחבואים בצבא, ואז בא אליו אחד שהוא משתמט להתקבל לעבודה, אז מה לא יתן לו עבודה, הבן מתחמן על שמאל וימין בצבא, ואילו זה שהוא היה ישר על ההתחלה, לא ייתן לו עבודה ???? נגיד שאתה אבא לילד, שהתגייס כמו שכולךם ציפו ממנו, וברגע הראשון שהיה עליו לעשות תורנות שירותים, התחיל לתכמן והתחיל לעשות בעיות, ומרוב שהוא עושה בעיות, סדרו לו ג'וב ליד הבית, כל יום עובד 3 שעות וחוזר הביתה.........מה עשינו פה ????? האצבע המאשימה, לא אמורה להיות מופנת לאותו ילד או בחור, היא אמורה להיות מופנית לצבא שהוא יודע לסדר ג'ובים, היא אמורה להיות מופנית למשרד החינוך, והיא אמורה להיות מופנית להורים. אם אתה יורד מהארץ, אז אל תבוא לשאול למה הבן שלי לא פטריוט, פטריוטיות היא לא לשרת כלוחם בצבא, פטריוטיות זה להשאר בארץ ולסדר מקום תעסוקה מכובד לעצמי, וגם לאחרים. שלמה ארצי הוא פטריוט בעיניי, למרות שהוא שרת שירות קל מאוד בצבא יחסית לאחרים, מה ההבדל בין להיות צעיר אומן שמחפש עבודה לבין צעיר אומן שהתקבל ללהקה צבאים, אפה בדיוק הלוחם פה????? אני לא רואה אותו. אנשים שהם מחנכים על אהבת הארץ, תרבותה, ההיסטוריה שלה, החוכמה שבה, מלמדים על האנשים שבה....... הם אנשים פטריוטים. ולא איכפת לי אם הם עשו צבא או לא, היו בכלא או לא, לא איכפת לי. כל דבר שעוזר לבנות את המדינה אני בעד. זמרים בונים את המדינה, מחנכים את הנוער, דוחפים קדימה את אהבת הארץ כשהם שרים בעברית, הופכים את השפה לשפה של מלכים, אז אני בעד, אני לא אוהב זמרים שמדברים נגד המדינה, שמשפילים את המדינה בהצהרותיהם, אני לא אוהב אנשים שיורדים מהארץ, אני שונא את החלק הזה שבי שמקנא שאנשים שירדו לחו"ל, ואני אכן מקנא, אבל זה לא פטריוטיות, זה לא אהבת הארץ. TJ תיכנס לפה כפרה, זה קצר, הפעם כתבתי קצר, מה אתה רוצה.

אני בכלל לא מדבר פה על פטריוטיות ואהבת הארץ.

יכול מישהו מסיבותיו הוא לא לאהוב את המנטליות, את האווירה, את מזג האוויר, את איכות החיים ואת צורת השלטון ומסיבות אלו ואחרות להחליט לעזוב את הארץ ולחיות בארץ אחרת. אין לי שום דבר כנגד אדם שכזה. אבל כל עוד אדם חי בארץ, נהנה ממערכות הבריאות, החינוך, השלטון המקומי, המשטרה, התשתיות הלאומיות, הביטחון ועוד, שכולן מסובדות מהמיסים שאזרחי ישראל העובדים משלמים, אדם כזה צריך לתרום את תרומתו להגנת המדינה כמו כולם. ואם הוא לא מסוגל להחזיק רובה שילך לטפל בחולים, בזקנים או בנוער. אתה לא יכול להכריח מישהו להיות פטריוט ולאהוב את הארץ. אבל אתה יכול להכריח אותו לקיים את חובותיו המינימליות כאזרח שמקבל שירותים מהמדינה והם לשמור על החוק, לשלם מיסים וללכת לצבא או לשירות לאומי.

בשביל מה לשרת בצבא אם אתה מתכוון

לטרטר את כל העולם מסביבך, אם אתה מתכוון לשחק אותה במחבואים. יש טונות של חיילים שמגיעים כדי שיגידו עליהם שירתנו בצהל, והם מעמסה אמיתית. מה זה שווה חייל שעושה בעיות כל הזמן ומתחרה עם חבריו אך לתכמן את המערכת. בין הלוחמים אין את הבעיות האלה, אבל הצבא הוא 90 אחוז לא לוחמים, או 80 אחוז. והלא לוחמים חלק גדול מהם, הם מעמסה על המערכת מרוב שהם עושים בעיות, ומי שעושה הכי הרבה בעיות נחשב לגיבור. הבעיה היא לא השתמטות, הבעיה היא מוטיבציה, המוטיבציה חלשה. לקיים את חוקי מדינת ישראל, הרי אנחנו מתחרים בינינו על אך לתכמן את מס הכנסה, מי שיודע לתכמן יותר טוב נחשב לגיבור, אז מה יש חוקים שאנחנו מעלימים עיין בלעבור עליהם ואז אנחנו כן עומדים בהיותינו אזרחים טובים, אם זה עניין של חוקים, ועניין של להיות אזרח טוב במדינה, והיות ואף אחד מאיתנו, לא פנינה, אז למה שהילד ישרת בצבא עם כל הלב. עם הזמן, הלחימה בצבא, נהפכת להיות הלחימה על מוטיבציה. בשביל מה לשרת בצבא אם אתה מתכוון לתכמן שם על שמאל וימין.

לדעתי,

למרות הכל, לרוב החיילים יש מוטיבציה, רוב החיילים לא מתחמנים, רוב האזרחים משלמים מס כחוק ורוב האנשים הם אזרחים טובים. אבל בהחלט יכול להיות שאני תמים.

מיקאלה1

New member
אתה לא תמים שוורצקופ, הרוב בסדר במדינה

ובאופן טבעי מבליטים את הרע גם בתקשורת, מתעוררים ומנסים לשפר עוד, וזה טוב לשאוף ליותר טוב להעלות עוד כמה על המסלול.

TJ

New member
אחוז המשתמטים בדור תש"ח

היה לא פחות מאשר היום [ללא החרדים]. בהרבה משפחות מבוססות בעיקר עירוניות שלחו את הבנים ללמוד בחו"ל ולהתחמק מהמלחמה.

שוורצקופ - יש משהו במה שאתה אומר

למרות שאני מאמינה שאני מסוגלת לשפוט על פי איכויות ולא על פי אופי. זמר צריך לשפוט עפ"י איכות השירה שלו וצייר עפ"י איכות הציורים שלו וכך הלאה - אם כי כשאני שומעת קול זמיר וביום שלמחרת קוראת בעתון שהכה את אשתו מכות נמרצות משהו מהקסם פג לו...

מי אמר שאני צריך לשפוט

רק לפי קריטוריונים של איכות הזמרה בלבד? מי המציא את זה? למה אני לא יכול לחשוב שהמניאק שכתב את "רוצי שמוליק", הוא שחור, עם לב שחור, גזען עלוב ומגוחך? למה אני צריך לשכוח את זה? למה אני צריך לשכוח שז'קו הוא משתמט? למה בנאדם שיורק לי בפרצוף ואומר לי איזה חארה של מדינה אני בניתי, ואחר כך יגיד לי: צ'מע זו דעתי, אבל תראה איזה יופי אני שר, למה אז אני צריך להגיד, וואו, כן, שר שר... לא רוצה. אני מוקיע כל משתמט מהצבא. רוב המשתמטים קיבלו תמיכה מההורים וביחוד מהאימהות שלהם וניצלו חולשה של הצבא. המשתמטים הם ציניים באו ממשפחות ציניות, שהמוטו שלהם הוא: שישרתו אחרים. לא רוצה לשמוע אותם, לא רוצה לראות אותם. ממילא כל הזמרונים האלה מכוכב נולד ומכל מקום אחר, לא שווים יריקה. לפחות ישרתו בצבא ויביאו איזו תועלת. מה שהכי מדהים הוא: שמאחורי כל ילד משתמט תמצא אמא דואגת ואוהבת.

העובדה שלבני נוער רבים ירדה המוטיבציה מהשרות

הצבאי - היא לא סתם - לנוכח הגילויים והפרסומים על פשלות אלו ואחרות בצבא אי פלא שאמהות לא ששות לשלוח את ילדיהם כבשר תותחים, ויתר על כן המנהיגות לא משמשת דוגמא- לא מורגשת חתירה להסדר, של שלום -נראה כאילו ממשיכים לפספס הזדמנויות והאמת עייפנו ממלחמות... ועם זאת אני מגנה בכל פה את המשתמטים - זה לא לעניין להטיל את עול הבטחון על חלק מהעם!

מיקאלה1

New member
קראתי השבוע כתבה על הנוער שלנו שהאי התגייסות

של חלקו נובעת ממה שקורה בשטחים, בני נוער מאוד ערים בגיל הזה לעוולות שנראות להם, והם רוצים להלחם למען מטרה שנראית להם מוצדקת. עם כל מה שקורה בממשלה, בצבא, המוטיבציה שלהם ירדה. וצריך לשנות דברים ולהחזיר עטרה ליושנה בצה"ל, ובממשלה, מה שכבר מתחילים לעשות. גם הצבא מתחיל להתעורר ולשים לב את מי הוא משחרר ואת מי לא. וגם אני מסכימה שהצבא אחראי לשחרור ולקבלת חייל.

לקורע, מפריע לי, שאתה לא לוקח אחריות על

ההתנהגות של הבן שלך, שאתה זורק את כל האשמה על הראש של האמהות, כאילו שהאבא לטרם כלום לפיתוחו של הילד. מפריע לי, שאתה לא קם להגן על הבן שלך בחירוף נפש למרות שהוא התנהג לא יפה כלפי המדינה. לא יודע, בעיניי, הורה שלא נילחם על ילדו, הוא הורה שמכר אתה נשמתו היקרה, לסטן, למרות שברור שהילד טעה. המשתמטים הוא תולדה לחינוך לקוי מצד שני ההורים, אפילו אם הם גרושים, אפילו אם האמא לא הרשתה לאבא לבקר את הבן. אם אני הייתי במקום אותו אבא ששכח את בתו באטו בחום, אז אני לא הייתי יכול להמשיך לחיות, לא הייתי מסוגל, זה היה אוכל אותי מבפנים חזק מאוד, יכול להיות שהייתי שורד אילו היו לי עוד ילדים שנושאים את עיניהם אליי. זה באחריות שלך, אני לא אוהב את הקטע הזה שאתה מאשים את האמא ואתה לא אשם בכלום. ברשותך, קשה לי מאוד עם השירשור הזה, אני הולך לברוח לכייוון השירשור של ניו דלהי.

כל עוד הקריטריונים למועמדות לכוכב נולד

לא היו שרות בצה''ל. אין סיבה לבוא בטענות.אז בבקשה לא להתקשקש סתם

מיקאלה1

New member
עם כל הכבוד לאמהות יש גבול ליכולת ההתערבות

שלנו אם הבן ישרת או לא, והיכן. קודם כל הבן מחליט ודבר שני הצבא מאשר.

צריך לשרת חייבים לשרת

אך מאידך... כשרונות רבים של אמנים ישראליים בעולם בתחום שירה נגינה אמנות פלסטית שעושים הרבה לישראל .תורמים לתדמית .הם שליחים שלנו בחו''ל בלי לקבל שכר. עושים למדינה רק טוב ומפארים את שמה אפילו דוגמניות... כן בר רפאלי.... כשרון הוא מתנת אלוהים. יש משהו במתנה הזאת שאותם אנשים זכו בה שבזכות כשרונם הם יכולים הרבה יותר לתרום למדינה והם לא שרתו בצה''ל. אך הופעותיהם בחו''ל הוא שרות אחד ארוך וממושך למדינה...ושמם הולך לפניהם כישראלים. אני כאמנית לא יכולה לקבל בשום פנים ואופן קבלת תנאים אחרים לתחרות בכשרוןזה או אחר. שאלה לי לטוסקה. האם קרן שרת לאמנים צעירים מקבל מועמדים רק אלו ששרתו בצה''ל? ברור שלא. אני טועה?. לא שרתתי בצבא מטעמי דת ומצפון. והייתי מועמדת בצעירותי לקבלת פרס של קרן שרת.אההההה דרך אגב דניאל בירנבויים שרת בצה''ל?

אם לא שירתת מטעמי דת ומצפון

האם תרמת חלקך כאזרחית ? איני מקבלת דברייך. צר לי. יש כשרונות שאינם בתחום האומנות ועדיין משרתים בצה"ל. בחור/ה מחונן ומאוד כישורוני במדעים או בכל תחום אחר משרת בצה"ל ולאחר מכן מתפנה לחייו האזרחיים. מהם יוצאים כאלה שתורמים לקהילייה הישראלית הרבה יותר מאשר בר רפאלי ודומיה.

שילה1

New member
מה שמרגיז אותי בנוסף-העובדה שקיימים

אתרים באינטרנט,המלמדים החבר'ס שכשרים ואינם מעוניינים להתגיס,איך ומה לעשות. וכן מאמא-חושבת בדיוק כמוך."טעמי דת ומצפון"? ממש לא.יש לי שכנה חרדית ששרתה שרות מלא,וצה"ל אף סיפק לה מדים מיוחדים בהתאם לדתיותה.ולא-היא לא הצטערה לשנייה.(היום היא אמא טרייה) ועל בר רפאלי?נו טוב..מה זו "עשתה בשביל מדינה"?עושה למען חשבון הבנק שלה,ותו לא.

למעלה