רוצה לשאול לדעתכם, ויש להניח שכבר התקיימו

shkedud

New member
רוצה לשאול לדעתכם, ויש להניח שכבר התקיימו

דיונים אינספור בנושא, ובכל זאת... בפורום הזה, ואני משערת שגם באחרים, חלק מהקשרים הם וירטואליים בלבד, וחלק מהא/נשים מכירים חלק מהא/נשים. בעצמי פגשתי לפני כשנתיים כמה חברים/ות מהפורום (בבית קפה חביב בחיפה), אבל קשה לקרוא לזה הכרות. איך שלא יהיה, בימים האחרונים התעורר כאן דיון/ויכוח על פגיעה בכותבים, העלבות וכיו"ב, ואני שואלת את עצמי ואתכם, מה נחשב להעלבה? אם מישהו כותב משהו שנראה לו הומור, אבל הוא בהחלט מפנה חיצים לכותב אחר, אם כי בתחכום רב, ואולי רק הנמען נפגע, והכותב באמת לא התכוון... האם ההיפגעות היא רק בעיני הנעלב??? ומי קובע מה מעליב ומה לא? אני שואלת זאת כי קצת(ממש ממש קצת, וכבר שכחתי מזה
) נפגעתי מדברי אחד הכותבים (בקטנה). היה לי נראה שהוא שולח חיצי לעג למשהו שכתבתי. לא עושה מזה עניין. אולי זו באמת הרגישות הטפשית שלי, והוא לא התכוון. אנשים כותבים פה בחופשיות, ועונים זה לזה בגילוי לב ובישירות, וזה נראה לי נכון ומצויין, אבל כתיבה כלפי מישהו שיש בה חיצי לעג סמוי זה כבר משהו אחר... אשמח לשמוע את דעותיכם, כי אני משערת שגם לכם זה קרה... (או שלא?) בי.טי בטוחה שתענה בהומור, אבל נסה בשבילי הפעם ברצינות...

maxima

New member
מממממ...שקדוד...נפלתי על שאלתך ראשונה

ודעתי בענין העלבות קצת שונה משל אחרים אז לדעתי...נעלב רק מי שרוצה ובוחר להעלב האם את חושבת שהמילים שמהן נעלבת הן נכונות?? אם כן אז כדאי לקחת לשומת הלב אם לא אז מדוע להיעלב. בענין חיצי לעג סמוי...יש לפעמים שהכותב התכוון למשהו אחד והקורא מבין משהו אחר אם באמת התכוון הכותב ללעוג ... הלעג שלו בא כדי לכסות משהו שמפריע לו בתוך עצמו אולי נגעו לו בנקודה רגישה שהוא עצמו לא מודע לה. בכל אופן לא חושבת שיש צורך להעלב בכלל מכל סיבה שהיא. בנתיים קבלי
גדול

shkedud

New member
מקסי, ההעלבות שלי הייתה קטנטונת, ולא משמעותית

היא רק הזכירה לי מצבים שונים שנתקלתי בהם בעבר (לא רק כלפיי) ולכן שאלתי. נכון שעלבון זה עניין של בחירה, ומאידך זה מאוד אנושי (אם זה לא מוגזם בכמות ואיכות. בפרופורציות...)
לך ודברייך...

jud1001

New member
שקדוד...וכבר כתבתי כאן ובכל מקום ../images/Emo41.gif

אפשרי... פורום הינו מיני קוסומוס של החיים האמיתיים... הכל צריך להיות במידה הנכונה...ובתובנה הנכונה.. אם נגיד השכנה שלי תעיר לי הערה על עיני..או שערי או הדרך בה אני "מענטזת" מולה... אבין ואפילו אסלח...
מה שלא אסלח לה..זה על ששחררה את הגז מהמזגן שלי...

shkedud

New member
לגמרי מסכימה, וכמו בחיים לכל אחד המידה

הנכונה שלו, וכך גם בחיים נוצרים פלונטרים...

שקדודה יקרה, כמו בכל מקום ובין יצורי אנוש

יש מכל דבר. קנאה ,שנאה אהבה, וגם לצערנו לעג.....שלדעתי האחרון בהחלט פוגע! אומנם הקשר כאן הוא וירטואלי ולא מכירים את העומדים מאחורי הניק ,אבל בהחלט יש כאן סוג של קשר וכאילו הכרות דרך הכתיבה. וגם איבחון של אופי אפשר לגלות ,בסגנון ובהתבטעויות.... ללעוג לכותב זה לא נאה, אפשר בהחלט להעביר ביקורת ולא להסכים לדעות שונות...והכל ברוח טובה! שקדודה אין צורך לפתח רגישות יתר למה שנכתב כאן....הכל ברוח טובה.

shkedud

New member
נכון ליידי טי, עוברת קורס בהפחתת רגישות

ולרוב זה עובד, אבל שאלתי גם בעיקרון... ונכון מה שאמרת

../images/Emo5.gifshkedud התזה שלי בחיים ובמיוחד בפורום..

ש..אין מעליב יש מי שבוחר/ת בוחרת להעלב! והדוגמא שלך היא ממש מצויינת.במיקרה שלך "היתה לך הרגשה ש..." אבל ההרגשה שלך היא סוביקטיבית ,ורב הסיכויים שהכותב/ת בכלל היה משועשע ,ובטוב ליבו ביין הוא קצת הסתלבט עלייך ,ובטוח שלא התכוון לפגוע . עובדה שיש נעלבים/ות "סדרתיים" שכל העולם נגדם . נ.ב לסיכום מבחינתי כמו שאמר קוהלת "הכל הבל הבלים" והמגוחך בכל זה שבהרבה מיקרים הנעלבים/ות אפילו לא מכירים אחד את השני,

shkedud

New member
איש מכוכב אחר, יש מעליב, לעתים בזדון ולעתים

שלא בזדון. הצורך להעליב, לקנטר, ללעוג קיים בכולנו, ואיש אינו קדוש. נכון שלעתים מי שרגיש יתר ייעלב מכל שטות. לעתים אדם לא התכוון לפגוע, אבל מחוסר הרגישות שלו הוא פגע. כתבת "ובטוב ליבו ביין הוא קצת הסתלבט עלייך " - למה שמישהו יסתלבט על מישהו ב"טוב ליבו"? שיבקש רשות
לסתלבט נכון אמרת שהמעליב והנעלב לא מכירים זה את זה. אדם נעלב בד"כ מכך שנדמה לו מקטינים אותו, ולא תמיד משנה לו מי זה... לא ככה? ככה!!!

../images/Emo5.gifshkedud למי שמקנטר התשובה ...

הכי טובה היא להתעלם או "לזרום" עם הקינטור שלו כך מוציאים ממנו את העוקץ. ממש כמו בקרב מגע יש תורת לחימה שנקראת איקדו,אתה לא מפעיל כח אלא זורם וממשיך את התנועה של היריב. איזה עץ/שיח נשבר ברוח? לא הגומא הגמיש אלא דווקא העץ החזק והקשוח . והמבין יבין

shkedud

New member
המבינה הבינה../images/Emo6.gif והעיקרון הזה פועל בכל תורות

הלחימה המזרחיות. לא להפעיל כוח ו/או התנגדות אלא להמשיך את התנועה של היריב (כך גם במערבולת) וואללה, לא חשבתי על זה לילה טוב

רק נועה

New member
שקדוד../images/Emo55.gif

יש פגיעות מכוונות שנעשות בהומור והחיצים טבולים לכאורה בדבש
, אפשר לבחור להתעלם מהן, אבל כאשר הן הופכות לשיגרע (...) הייתי אישית מעירה וכמנהגי בחיים ה"אמיתיים" בפעמים בהם אין תוצאה להערותיי או אין תקשרות ראויה, הייתי פשוט הולכת משם... אני נזהרת מאוד מלהמצא בסביבה מרעילה, ואינני מאמינה כל כך בבולשיט שלהעלב זו בחירה..אני חושבת שהאדם עצמו קובע מה מעליב אותו ומאחר ומדובר כאן באנשים לא טפשים בהחלט כולם רואים וקוראים ומבינים לרוב שהפגיעה כוונה לבנאדם מסוים... יש דקויות, יש תככים, יש סימנים, ש כאן כל מיני אנשים, יש כאילו שיפגעו בדרך ישירה ובלתי משתמעת לשתי פנים ויש שיעניקו דקירה קטנה...אם היא אחת או שתיים, אני מדלגת מעל המהמורה.. ויש כמובן את המזיקים שנכנסים לחגוג כאשר פורצת מריבה בפורום, אלה חשובים בעיני כקליפת השום
אני מתייחסת רק לכותבים הקבועים........ אבל זו דעתי בלבד

רק נועה

New member
לדוגמא וכתוספת..

לא אהבתי את שבי.טי כתב עליי: "חצי צולעת חצי מתה..." במיוחד לא את ה"חצי מתה..." ואני רואה בזה סוג של "פליטת מקלדת"... ולדוגמא
אם אקרא עוד משפטים בסגנון זה בהחלט לא יהיה לי נעים.................... וכו'.....

shkedud

New member
לא מכירה את בי טי מספיק טוב, ומשערת שגם

על מה שאני כתבתי הוא יגיב בהומור, אבל נראה לי שהוא באמת הסתלבט עלייך
בטוב לב וללא שום כוונות זדון נכון בי טי??????? מאידך, מובנת לי אי הנעימות שלך

רק נועה

New member
זה בסדר............

כולנו אנושיים, בשר ודם, ויש פליטות
כמו כולנו גם הוא כתב משפט מסוים ומאחר ואינו מכיר אותי פנים אל מול פנים וגם אינו יודע בדיוק מה עבר בחיי ביומיים האחרונים, גם לא ידע שה"חצי מתה" כאב לי עכשיו...אבל בכנות - זה שלי וזה שלי בלבד...

נועה יקירתי

לפעמים נדמה לנו שאנחנו יכולים להתלוצץ עם אנשים מסויימים עד בלי די,כי נדמה לנו שאנחנו הבנו את חוש ההומור של השני. מסתבר שלא כך המצב חבל שנפגעת.ואני בטוחה שביטי לא התכוון לפגוע. מה את לא תולעת ??

רק נועה

New member
אהההההההה../images/Emo8.gif

בטח תולעתת
אצלי זה עובד ככה: בהתחלה צוחקת, אחרי ההפנמה - מופיעה איזו דקירה קלה, פונה לקומונת המתעלבים של נונה
, משחררת ת'מטען ואחרי חמש דקות, העננה מתפוגגת.... עכשיו זה "אחרי" ובהחלט שטויות במיץ עגבניותתתתתתתתתתת

למעלה