קבוצת תמיכה, רוצה להתייעץ ומאוד לשמוע את דעתכןם

קבוצת תמיכה, רוצה להתייעץ ומאוד לשמוע את דעתכןם

חברות וחברים
אני שוקלת לפתוח קבוצת תמיכה לנפגעי טיפולים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים.
כל מחשבה, הרהור, סימן שאלה, פיסת ידע - יתקבלו בברכה ובתודה חמה.
כמו כן אשמח לשמוע האם יש כאן כאלה שהיו חושבות אולי להצטרף לקבצה כזאת.
תודה

אני חושבת שזה תלוי מה המטרה ואיך זה יתנהל בפועל

צריך להיזהר שקבוצה שעניינה "נפגעי..." לא תוביל להתקרבנות, אלא להחלמה והמשך טוב יותר של החיים
חג שמח!

ממש נכון שחר. תודה על התגובה. השאלה

איך לעשת את זה....
עם הנחייה מקצועית?...
עם פורמט קבוע כמו של 12 הצעדים למשל?......
אם יש לך איזה מחשבה מארסנל ההברקות שלך - אשמח.....

האמת היא שאף פעם לא השתתפתי בשום קבוצת תמיכה

אז אני לא ממש יודעת איך מנהלים אותה ומה בסוף מוביל להחלמה.
גם ב-12 הצעדים לא הייתי. אז אין לי הברקות בקשר לזה...
אבל את המטרה שלך את יכולה בהחלט להגשים גם בקבוצה וירטואלית שאינה קבוצת תמיכה של ממש... יש כאן בתפוז פורום יעודי לכל בעיה. פורום לדיכאון, פורום להפרעה כזאת, להפרעה אחרת... לצידם אפשר לקיים פורום או קומונה שמיועד לנ"ל. מה קרה לקומונההשלך באמת? לא המריאה אז?

לכשתהיה קומונה כזאת

אני שואלת את עצמי אם ארצה לכתוב בה. אמנם נכוויתי (ולא קלות!) מהטיפול הקודם. אבל ב"ה אני עכשיו עם מטפלת טובה ורגישה שלא נכנסת איתי לאותם בורות כמו הקודמת, ומגיבה אלי בצורה שבאמת מאפשרת לי ללמוד, לגדול... אז להקדיש עכשיו זמן כדי לחשוב ולכתוב למה ואיך הטיפול אצל הקודמת היה הרסני? מה זה ייתן לחיות את זה מחדש? זה יועיל לי? יועיל למישהו אחר?

שחר, זאת שאלה מצויינת

אולי זה קשור לשאלה אם "סיימת" (אם יש דבר כזה בכלל, אבל פחות או יותר) לעבד את הכאב.
אם זה רק יפתח פצעים ישנים, אז אולי באמת אין טעם.
אבל גם אולי אם יש לך מה ללמוד ממנה.
כרגע את אומרת שהמטפלת החדשה "נזהרת לא להיכנס לאותם בורות".
ואת בחרת בה.
אז זה מעיד על הלמידה שעשית לבחור הפעם נכון.
השאלה אם בחוץ בחיים את עצמך יכולה להיזהר לא להיכנס לאותם בורות ולעשות בחירות נכונות.
בקיצור, קשה לי קצת להתנסח, זה לא פשוט, אבל האם הבורות האלה עדיין פתוחים וןמאיימים.
כי אם כן, יכול להיות שיהיה לך טוב אפילו מדי פעם להיכנס כדי לתת מ"נסיונך, כוחך ותקוותך", כמו שאומרים בקבוצות 12 הצעדים.
אבל האמת תתברר ברגע שתהיה קבוצה / קומונה כזאת.
אני לא רוצה לקחץ אותה על עצמי לבדי.
מקווה לשיתופי פעולה.... שיהיה עוד מישהו/י שירצה זה יהיה יותר אפשרי....
ברוןר לי שיש בזה סכנה של הצפה רגשית ואיבוד שליטה.....
לצערי

ידעתי שלא תרצי לנהל לבד ולכן ידעתי

כבר שלא באמת תפתחי קבוצה ואת יותר משתעשעת ברעיון בשביל הצורך שלך

קוסמת, לא מדויק

אני שואלת וחוקרת, את עצמי ואת החוץ.
אני מרגישה שמקום כזה הכרח שיהיה.
עבורי.
ולא רק עבורי.
אני צריכה קבוצת תמיכה כזאת בעצמי ומאחר שאין אאלץ כנראה להקים.
אבל מקווה לשיתופי פעולה.
קשה לבד.
לי.

טוב

devil duck

New member
אזהרה

לפני כחודשיים נפרץ הקוד של הקומונות בתפוז, הפורץ הצליח לפענח את הססמאות של הגולשים, להכנס לקומונות ולהציף אותן כל פעם בשם משתמש אחר. (מאות הודעות)
בנוסף הוא גם פרסם בקומונות את תוכן המסרים של הגולשים שלחשבונם הוא נכנס.
הנהלת הקומונות לא קיימת ומי ש"טיפל" בנושא היה הנהלת הפורומים כאשר הם בעצם לא הצליחו למנוע את המשך פעילות הפורץ.
מה שהנהלת הפורומים עשתה זה להציע לקומונות לעבור להיות פורומים.... התוצאה היא שלפחות שלוש קומונות פעילות שהיכרתי בתפוז עברו לפייסבוק.

devil duck

New member
אין לי מושג, הקוד של הפורומים והקומונות זה לא אותו קוד

אבל הכניסה לתפוז כנראה שכן... כך שמבחינת הגנה על תוכן תיבת המסרים סביר להניח שיש בעיה גם אם מעולם לא גלשת בקומונות. מקווה שאת הפרצה הזו יסגרו בתפוז, אני בכל אופן מחקתי את המסרים מתיבת המסרים שלי (נכנסים, יוצאים ומחוקים)
לדעתי הוא שם לו למטרה את הקומונות מכיוון שלפרדס כלל לא אכפת מהן. ברור שחלק מההצפה נעשתה באופן אוטומטי (מאות הודעות במשך שעות) לא יודע אם אפשר לעשות זאת בפורומים.

אלומה, אני חשבתי על קבוצה שתיפגש פיזית...

אבל זה לא שולל.... או אולי יותר נכון קבוצה וירטואלית?..... או שתיהן?.....
לא יודעת....
אשמח לשמוע אם יש לך מחשבות.... רעיונות....

תודה למגיבות כאן ובפורום דיכאון. מחשבות חדשות:

תודה למגיבות.
זה נותן כוח.
אז בעקבות התגובות שלכם עלו לי מחשבות חדשות. אני מניחה אותן כאן ואשמח מאוד להמשך סיעור מוחות:
א. הזכרתן לי והדגשתן לי כמה חשוב שהקבוצה לא תהפוך להילולת רחמים עצמיים. נורא חשוב. אני שוכחת את זה כל פעם מחדש.
ב. השאלה - איך עושים את זה בפועל.
ג. באמת קבוצה פנים אל פנים נראה לי דבר שהוא ככ קשה וכל כך מחייב כדי שיתבצע, וכדי שיתבצע נכון. אולי, כמו שאלומת אור הציעה ואני לא חשבתי על זה משום מה, אולי להקים קבוצה וירטואלית בשלב ראשון. זה כבר יהיה המון!!!!!!!!!!
ד. חשבתי על שם חליפי לקבוצה.
נפגעות ונפגעי טיפולים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים מחלימים.
מה דעתכן?..
ה. מה בעצם הייתי רוצה אני עצמי לקבל בקבוצה?
אני עצמי נפגעת טיפולים נהדרים עלק.
המטפלת שהכי פגעה בי היא אדם מאוד מאוד מוכר ומוערך בקהילייה והיא , לכל הדעות, עשתה בשבילי מעל ומעבר.
"הורג אותי ברכות עם הגיטרה שלו" - מכירות?
זאת אומרת, מה שלי הכי חשוב לקבל בקבוצה קודם כל זה הזדהות עם אנשים שלא דווקא אשפזו אותם בכפייה או פגעו בהם מינית, אלא שהפגיעה היא הרבה יותר מורכבת.
אני לא רוצה להיכנס לזה יותר מזה עכשיו, אני מקווה שאני מובנת....
אני רוצה לדעת בשלב הראשון שאני לא היחידה בעולם......
?.....
מה אתן אומרות?...

למעלה