למנהלות הפורום, לכותבים ולכלל הקוראים וחברי הפורום:

בילי79

New member
למנהלות הפורום, לכותבים ולכלל הקוראים וחברי הפורום:

לאחר הודעת הפרידה המרגשת של גקי, עלו לראשי מחשבות שונות.
החלטתי להעלות על הכתב בשרשור נפרד הודעה שלי ובה מספר מחשבות שיש לי לגבי מצבי שונים בפורום.
כל מי שרוצה להתייחס להודעה הזו בישירות או בעקיפין מוזמן להביע את דעתו, ובמיוחד במידה והיא שונה ממני, המטרה שלי בכך היא לאפשר למנהלות לפחות לפני עזיבתן לקבל פידבק בזמן-אמת מהקוראים השונים בפורום. למי שיבחר בכך, כמובן.
אשמח גם לתגובה של המנהלות, במידה והן ירצו בכך.

אילו גקי הייתה כאן מולי כחברה קרובה, זה מה שהייתי עונה לה:
גקי, גם אם לא נהגת אחרת, נהגת כמיטב יכולתך, וגם אם עשית טעויות זה איננו סוף העולם.
כל מי שחי, לעיתים טועה, אם לא היית עושה טעויות אלו- היו אחרות

אני מניחה שגם כשגורשת, לא הפסקת לחשוב על הנושאים שהטרידו אותך, אולי פסק הזמן שעבר גרם לך לראות חלק מהנושאים באור אחר, ואני יכולה לומר לך שלקרוא הודעה כזו עם כל כך הרבה תובנות העשירה גם אותי, והיתה מנוסחת בצורה כזו שיכולתי לההתבונן גם בחלקים פחות נעימים שבי, ואני מודה לך שכתבת אותה.
אני מאמינה שכל מי שכתב בפורום עשה כמיטב יכולתו, אני לא חושבת שיש אנשים שבכוונה טועים, או קמים בבוקר במטרה לפגוע באחרים, בוודאי לא מנהלות הפורום.

גקי כתבה משהו לגבי דרישה מהמנהלים: לצערנו, אין ביכולתנו "לדרוש" התייחסות בגובה העיניים:
אבל אנחנו יכולים לבקש. ולנסות להסביר את עצמנו ואת הרגשות שלנו, ולנסות לשכנע את הצד השני לשנות חלק מהתייחסותו במידה והיא פוגעת בנו או קשה לנו מכל סיבה אחרת.
וגם אם ננסה ולא נקבל מה שאנחנו רוצים, או אפילו לא את מה שמגיע לנו בעינינו, נוכל לבחור את דרך ההתמודדות שלנו עם מה שיש.
ובעיקר, כשנקבל את מה שיש בהבנה שהוא איננו מושלם (כמונו), נוכל להכיר גם בכך שמי שמולנו- גם אם הוא חובש לפרק זמן את כובע ה"מטפל" הוא לפני הכל בן אדם, וגם לו יש רגשות, גם אם הוא לא מעלה אותן על הכתב בדרך שאנחנו היינו עושים או בכלל.

עם הנקודה הזו אני מסכימה עם גקי: לפעמים אנחנו כל כך מתרשמים מהרזומה של מישהו, ושתי המטפלות כאן מאוד ותיקות ועם רקע מרשים, ואני חושבת שיתכן וזו היתה אחת הסיבות לציפיות הגדולות - גם שלי מהן.

ובאופן כללי, אם הייתי קוראת כאן על יותר רגש מצד המטפלות (לאו דווקא הזדהות או הבנה עם רגשותינו אלא רגש שלהן שמתייחס להודעות שלנו ולחוויות הרגשיות שלהן כתוצאה מכך), זה אולי היה עוזר לי לשמור במודעות את העובדה, שהן לא אך ורק אנשי מקצוע, שתיהן מעל לכל ותמיד בני אדם - מעל לכל תפקיד רשמי שניתן להן ע"י התפוז.
גקי כתבה: "אולי נצליח להביא קצת רכות אל הפרידה"-
ואני חשבתי להיפך מדברייך שהייתה כאן רכות רבה מידי מצידן..
אולי הייתי מחלקת את המסקנה הזו, שאפשר היה לנהל בדרך אסרטיבית יותר ולהיות חסרי סובלנות כלפי ביטויים שמנוסחים בצורה בלתי מכובדת, וכאשר הנוסח מכבד להתייחס לרגשות של הכותבים בצורה ישירה. בוודאי שדרך התקפות בלתי פוסקות הן לא יכלו להיות - וגם לא היו צריכות להיות במקום אמפטי! בזמן התקפה רגשית עליהן ראשית לדאוג לעצמן.
יתכן והמנהלות השתדלו יותר מידי להימנע מלפגוע בחלק מהקוראים למרות שהן עצמן נפגעו, ובחלק מהמקרים לקחו אחריות על רגשות שאינן בשליטתן ואחריותן ובכך אולי עודדו ההאשמות נוספות כלפיהן. ואהבת לרעך-כמוך. חשוב מאוד שגם אנשי מקצוע ואפילו בפורום לא ישכחו את הצרכים שלהם וידאגו למילואם.

נהניתי לקרוא את ההודעה של גקי שבעיני אחת המאוזנות ביותר כאן וכתובה ברגישות.
אני תוהה לאיזו רכות גקי את מכוונת גקי העירה שהיא לא מעוניינת לפרט אבל אולי מישהו אחר מרגיש כמוה וירצה לשתף בהזדמנות האחרונה כשהמנהלות כאן? אני תוהה אם מילים מסוימות מצד המנהלות היו מוכיחות שהן מבינות את הפגיעה של חלק מהכותבים היו יכולות להקל על מישהו להרגיש מהן יותר רכות?
אולי למישהו מהפורום חסרה איזו הסקת מסקנות של המנהלות לא רק ביניהן, שתהיה מובעת גם בפורום בכתב, מפורשת, ותאפשר לאלו שנפגעו - גם אם שלא בזדון, להרגיש מצד המנהלות לגיטימציה כלפי התלונות שלהן על ידי הדהוד מצידן..?
אני חושבת שהמנהלות לא בהכרח מודעות להרגשת הכאב של חלק מהמשתתפות
ולכן אולי אין התייחסות מפורשת מצידן לרגשות אלו.
בנוסף אני מניחה שלא קל להגיב בהזדהות רגשית ואמפטיה כשמרגישים שמתקיפים אותן כל הזמן.

למרות שכפי שאני ציינתי באחת מההודעות, התלונות לא בהכרח מעידות על כך שהן לא בסדר, להיפך לדעתי התלונות מוכיחות שלמרות שיש פגיעה
חלק מהכותבות מרגישות כאן "מקום בטוח" להעלות רגשות וטענות קשים
- אני מעריכה את הנכונות שלהן לשמוע דברים קשים כל כך! אישית, לא הרגשתי שהמנהלות 'סותמות את הפה' של אלו שלא מסכימים עם דבריהן או מעשיהן, אלא שהיה ניסיון כל הזמן לדיאלוג מכבד, שלא תמיד הצליח. אני מעריכה את עצם הניסיון שלהן. וכפי שכבר כתבתי בעבר, נעזרתי בשתיהן רבות, ואני מודה לשתיהן.
ואני תוהה האם חלק מהקוראים היו חווים הקלה אם המנהלות היו מביעות צער על כך שהאיכפתיות - שהן חוזרות ואומרות שתיהן במספר הודעות שוב ושוב, לא תמיד הצליחה "להגיע" במלואה, ולהיות מורגשת על ידי הצד השני.
(ואולי גם למנהלות היה תסכול מכך?? זה בוודאי לא נעים לטרוח ולהרגיש שאחרי כל כך הרבה חודשים יש כאלו שתוהים אם הן בכלל בעלות איכפתיות כלפי אלו שהן השקיעו עבורן בהודעות רבות וניסיונות לעזרה).

בילי79

New member
אתחיל בעצמי:

החלטתי לכתוב לפני פרידתכן בעיקר כדי להיפרד מכן - והאמת היא שקצת הופתעתי,
היה כאן גילוי לב מצד מנהלות שהן גם מטפלות, לא משהו שכיח.
והייתה הכרה מצידן גם אם כל ההסברים להחלטה אינם בהכרח ידועים לנו - שהן הגיעו למסקנה שזה לא המקום המתאים להן, הן לא מרגישות שהן נותנות מה שהפורום זקוק לו ואף הן סיפרו שכך הוחלט ביחד עם הנהלת תפוז.
והגולשים, טוענים שמה שהם מקבלים מהמנהלות לא מספק ובכך לטעמי מחזקות את החלטתן של מנהלות הפורום והן של הנהלת תפוז
ולכן, המסקנה שלי היא שהן עושות את הדבר הנכון עבורן
עבורן- מכיוון שאף אדם לא צריך להיות במקום ובו התייחסות שכזו
ומכיוון שאין כאן דרך ארץ בהתבטאות כלפי המנהלות וגם בכלל, לפי דעתי אף אחת מהן לא צריכה להתייחס עם השקעה מיוחדת לשום הודעה נוספת.

לי באופן אישי היתה פרידה כואבת ממטפלת, ואני מנסה להפיק לקחים ממנה בחיים האישיים שלי, ובפרט בטיפול הנוכחי שכל כך חשוב לי.
ויש אנשים שלא רוצים ללמוד - שלא רוצים להודות בחלק שלהם, בטעויות או להודות על דברים טובים, אולי הם אינם רואים טוב או לא רוצים להביע אותו, וזו זכותם.

אני מאחלת למנהלות בהצלחה בדרכן
אני מודה לשתיכן מירי וחלי, נעזרתי בכן, ואני מעריכה את ההשתדלות שלכן ואת האומץ להכריז שהגעתן להחלטה על סיום, בעיקר לאור כל הקשיים שלא מפסיקים אפילו רגע לפני עזיבתכן, וההשקעה הרגשית בנתינת התראה מראש ותוך כבוד כלפי חברי הפורום- גם אם זה לא הדבר שמגיע לנו כפורום.

בילי79

New member
התייחסות לדברי גולשת: "העזיבה שלכן היא אבדן התקווה לשינוי"

כל עוד הייתן כאן אפשר היה לקוות שתשנו את גישתכן או אפילו להאמין שלאט לאט זה קורה...

התגובה שלי לדבריה:
לדברייך הכעסים פרצו בשל ההבנה (ואולי הכאב) שהמציאות לא תשתנה
יחד עם זאת אני חושבת שהניסוח של חלק מהמגיבות הינו מתחת לכל ביקורת! לא משנה בכלל הצדק, מה עם קצת דרך ארץ ?
מצד שני אני את הסקת המסקנות שלי למדתי לאחר ש'המציאות טפחה על פניי'
בעזיבתה הפתאומית של המטפלת
אולי יש דברים שלומדים רק מניסיון אישי, ואולי אפשר לומר שהייתה כאן למידה
אולי אפילו למידה כפויה,
של קבלת המציאות הלא-נעימה.
אני אישית לא הייתי מצפה ממנהלות פורום לכל כך הרבה אחריות לרגשותיי.
הן לא הודיעו מראש מתי יעזבו ולכן מבחינתי האפשרות הייתה קיימת כל רגע
מצד שני, לפני שהתחלתי את הטיפול הנוכחי שלי בעקבות למידה מניסיון כואב קודם
תיאמנו ציפיות גם לגבי עזיבה: מי יכול לעזוב ומתי ובהתאם קבענו גם את התשלומים והקבלות וכיוצ"ב.

ואני יכולה לומר יותר מזה גם אם המטפלת לא מרגישה בנוח עם ההסכם
ברור לי שהמטפלת גם היא אדם גם אם אין לנו קשר מעבר לקשר המקצועי סביר להניח שלא נצא לבילויים משותפים כחברות או שנשב באותו השולחן בערב החג
לכן, למרות ההסכם כשנוכחתי שהגיעה למסקנה שהתנאים שקבענו יחד לא מתאימים לה היום
אני מבינה, שכדי שנמשיך להישאר בקשר עלינו ליצור הסכם חדש אולי שונה מעט מראשיתו אך שיתאים לשתינו!
או שעלי לבחור לעזוב את הטיפול איתה ולחפש מטפלת אחרת.
באופן אישי אני יודעת שהקשר איתה חשוב לי- ולכן אין לי ספקות כיצד לנהוג
ואני שמחה שהיא מאפשרת לי להעלות את הנושאים בפגישה למרות הקושי שלי בשיחות מכיוון
שאין דרך אחרת
להבנתי
להיות בקשר טוב.
כמו שהמטפלת שלי לא רוצה רק את הנוכחות שלי (או את כספי) אלא דברים נוספים באופן דומה אני אינני רוצה רק את הנוכחות שלה. שתינו שאפתניות וזה דבר טוב אך צריך לעבוד כדי שזה יצליח ולהתאמץ ואני מוכנה
ואם אני רוצה שיהיה לה נעים בקשר עלי להתחשב ברגשותיה.
ולא ראיתי הבנה כזו מצד הגולשות בפורום
מי יודע, אולי חלק יפיקו לקחים מההתפכחות הזו לעתיד.
אך נראה לי לעיתים שלחלק אין בכלל רצון לזה.
ולמרות שאני חושבת שאלו שלא רוצים ללמוד טועים בגישה שלהן- זו זכותן המלאה שלא ללמוד.
וגם לכעוס, רק שבקרוב כבר לא יהיה למי להביע את הכעס הזה
ולא ברור לי מה התועלת הגדולה של הכועסות בהבעת כעסן שוב ושוב ושוב. אבל אני מאמינה שבקרוב הכעס יפחת ואולי ישתנה לרגשות אחרים.
אולי לכתוב מילים בוטות זה קצת מקל על ההרגשה, כשזה מחצין את הרגשות והכאב נעשה מתון יותר
אבל אין כל מחשבה על הצד השני
זה כל כך מטופש. מי שיורק לבאר שממנה הוא שתה- וכך פועלים כל מי שכותב בזלזול כלפי המנהלות- לא סביר שיקבל משהו טוב בחיים ואם כן, האדם שבטעות נתן בנדיבותו סביר להניח שיברח ברגע שיפנים את כפיות הטובה שמולו.

אופירA

New member
מנהל
אני חושבת שלא צריך לתת לפורום אינטרנט כל כך הרבה כוח רגשי

ולא צריך לעשות עייסק כזה גדול מהנכתב בפורום, ממנהלות, מפרידה, מטעויות או לא טעויות.
צריך לחיות. לזרום הלאה. לתת הרבה כוח לעצם החיים.
זה מה שאני חושבת.

בילי79

New member
אופירה לא ברורות לי מסקנותייך ורגשותייך ולמי מיועדת ההודעה

לא מובנת לי האמירה שלך: "צריך לחיות" ובין הרלוונטיות שלה למשהו מתוך מה שאני כתבתי או בכלל.
אני אישית לא הפסקתי את החיים שלי גם כשכתבתי יותר מפעם אחת ביום בפורום. וגם לא כתבתי בפורום באופן קבוע ובכל זאת היו לי רגשות ומחשבות שאותן ציינתי בהודעות האחרונות.
את קצת התייחסת לעתיד בהודעה הזו בעוד שאני כיוונתי לשמוע, אם מישהו רוצה- לכתוב על מחשבותיו ורגשותיו השונים בזמן ההווה והעבר הקרוב.

מה ניתן לצפות מפורום

לא ממש קשור למה שאמרת אך אני באמת חושבת שפורום כזה מוגבל במידת היכולת שלו לעזור אלא באופן חלקי. זהו כלי מוגבל מבחינת יכולת ההשפעה או היעילות שלו וחשוב לשמור זאת בזכרון.

למעלה