למה אני מנסה להרוס קשרים טיפוליים?.....

בילי79

New member
למה אני מנסה להרוס קשרים טיפוליים?.....

יתכן מכיוון שקשה לי להבין איזו סיבה יש למטפל או מטפלת לרצות להיות בקשר- אפילו מקצועי איתי.
אני בתקופה לא קלה.
אבל יש דברים טובים כתוצאה מהקשר הטיפולי שאני עוברת
קשה לי לפעמים כשנחמדים אלי. בטח בקשר טיפוי
אני לא יכולה להתמודד לבד עם הקשיים הללו
אבל גם בקשר הטיפולי לא קל לי
אני מקווה שהמטפלת הנכחית שלי לא תתייאש ממני
אבל אם כן, אף אחד לא יאשים אותה
הפלא שהיא התחילה איתי את הקשר, לאור ידיעתה את ההיסטוריה ולו רק הטיפולית שלי.
חבל לי שאתן לא תהיו כאן בקרוב, אולי הייתן יכולות לסייע לי
לתת לי רעיונות מה אני יכולה לעשות כדי לא להרוס שוב את הקשר הנכחי.

בילי79

New member
לפני שתשאלו אוסיף מעט מידע שאולי יוכל לעזור בהצעה.

אני לא אוהבת לדבר על עצמי ואני לא מרגישה צורך בדיבורים.
לא פעם שאלו אותי מי שידע שאני בטיפול: "אם את לא רוצה לדבר, אז בשביל מה את הולכת לטיפול בדיבור?"
(ומישהו אחר שאל אותי אם אני לא רוצה להגיע לפגישות בשביל מה לשלם עליהן!)

אחד המקומות הפחות אהובים עלי לשיחה הוא בפגישות הטיפוליות
אני לא צריכה אף מטפל או מטפלת כדי לשוחח! לכן מבחינתי לגיטימי ומשתלם לשלם ולחסוך את הנסיעות, ובכלל את השיחה.

הקשר הטיפולי הנכחי קשה לי.
אבל אני לא יכולה לדמיין את החיים שלי בלעדיו.
אני פשוט לא צריכה להגיע לפגישות כדי להרגיש בקשר..
הפגישות קשות לי, מכאיבות לי,
למה אני צריכה לסבול אותן??
המטפלת שלי לא רוצה לקבל תשלום מבלי שאגיע באופן קבוע. וזה מרגיז מאוד.
אני סיכמתי איתה מראש ובכתב שיתכן ולפעמים יהיה לי קשה ולא אגיע והבנתי ממנה שזה בסדר וכל עוד אשלם היא תשמור לי על זמני הפגישות.
אני לא רוצה את השיחה בקשר זה כל כך נורא? כתבתי לה שאני רוצה שנמשיך בקשר ללא פגישות ואשלם לה מבלי להגיע, ומה אעשה שהיא עונה לי שנדבר על זה בפגישה?? המטרה כשהצעתי תשלום מבלי להגיע היא שלא ניפגש. וכך נוכל להמשיך בקשר טוב לאורך זמן. וגם אם ארצה בזמנים השמורים אולי להיפגש לפעמים.
מצד שני, אני יכולה להבין אותה
מה שלא ברור לי לגמרי זו הסיבה שהמטפלת הסכימה מלכתחילה להתחיל את הטיפול ולהיפגש איתי.

ayalabaor

New member
טיפול ורבלי

אז למה את לא מנסה סוגי טיפולים אחרים? את הולכת לפסיכולוגית שהכשרתה היא טיפול על ידי שיחות ומצהירה שלא רוצה לשוחח.. לכי לטיפול בתנועה.. בדרמה... למוסיקה... לא חסר. אבל לא לרצות לשוחח וגם ללכת לטיפולים שעל פי הגדרתם הם שיחות טיפוליות.. משונה...

אילה, זה כמו שפעם היו טיפולים בהקזת דם

אנשים שהיו חולים באו לרופא/ספר כדי שיקיז את דמם - וזו היתה שיטת הטיפול.
אולי יש כאן מעין סטארטפ של שיטת טיפול דומה: הקזת כסף. אתה מרגיש רע, הולך לבעל מקצוע כדי שיקיז לך כסף - וזה עצמו מרפא אותך.

Shamy

New member
לא בדיוק

טיפול בפסיכודרמה, תנועה או מוסיקה או סוסים נשענים על הנחת יסוד שאומרת כך. אדם שקשה לו לפתח שיחה מודעת עם אדם ינטה ככל הנראה להקשר למשהו אחר שייתן לו מנוח קצת ממחשבות טורדניות ותוך כדי הרגיעה הפיזית שמתקיימת והקשר הרגשי שנוצר דרך משהו אחר מהווה פורטל בסוף התהליך להביא את האדם למקום נוח מספיק כדי שיוכל לעבור לטיפול פסיכולוגי מלא. זה יותר שיטות שעובדות עם ילדים אבל יש כאלה שיטות מותאמות יותר גם למבוגרים. אף פעם לא ראית שאצל פסיכולוגים שמטפלים בילדים שיש חדר עם שולחן וצבעים ובובות?....אותו עיקרון.

לא הבנת למה התייחסתי

לא התייחסתי לשיטות התרפיה השונות, שאני מכירה את העקרון שעומד מאחוריהם אלא ל"שיטה" של לשלם מבלי להגיע, ולאפשרות לחשוב שזה עשוי להועיל.

בילי79

New member
עדכון: יצרתי איתה קשר וקבענו שניפגש ונדבר בפגישה

אני חושבת שהמטפלת לא מרגישה בנוח לקבל כסף על שמירת הזמנים מבלי לראות אותי באופן קבוע.
ולמרות שמדובר בקשר מקצועי, המטפלת גם היא אדם. ויש לה רגשות. והרגשות שלה חשובים לי.
אני מעריכה אותה מאוד ויש לנו קשר רגשי.
ולכן זו התשובה לשאלה שלי: "למה אני צריכה לסבול אותן??"
מכיוון, שאני רוצה להמשיך בקשר עם המטפלת שלי, ולה זה חשוב.
ואם אני רוצה להיות איתה בקשר - מעבר לענייני חוזים והסכמים, בסופו של דבר, גם היא צריכה להיות עם הרגשה טובה.
וכיום, לאחר שכהיא כבר יודעת שהפגישות קשות לי עד כדי כך שאני מעדיפה לשלם מאשר להגיע אליהן, היא בוודאי תיקח את זה בחשבון
ואולי תהיה עדינה איתי יותר.
בסך הכל אני חושבת שאיכפת לה ממני והיא מתחשבת בי ורוצה את טובתי.
יכול להיות שכדאי שאדבר איתה על הדברים שחשובים לי
ואז
אולי יהיה לנו קשר טוב. אם לא בהתחלה- לאחר שנכיר יותר.
אני יכולה הרי להביע את עצמי במילים.
ואני חושבת שהיא אמרה שהקושי יכול להיות זמני או משהו כזה.
אני לא יודעת, אני כבר שנים בטיפולים, ואני לא מרגישה פחות קושי או רצון להיות בטיפולים, אבל אם זה לא מפריע לי להמשיך בניסיונות, אני יכולה לעשות מחווה קטנה ולהגיע ולתת הזדמנות לקשר.
אין לי מושג מה יהיה, אבל אני יודעת שאתן לקשר שלנו צ'אנס.

(ואולי - אם המטפלת מתעקשת לפגוש אותי, ולא רק לקבל את הכסף שלי, זו הוכחה מסוימת שאיכפת לה גם מבעליו..)

הרס קשרים

בילי שלום.
אני לא יודעת כמעט דבר וחצי דבר על הרקע שלך ולכן יקשה עלי להיות מדוייקת. ברור לי שבקשר הטיפולי שלך את משחזרת מדפוסי חייך הצעירים:יחסים של הזדקקות או תלות או צורך בהשענות על גורם מבוגר יותר,ועוד אפשרויות. הקשר הטיפולי הנוכחי שלך חשוב ומשמעותי לך ולכן חשוב מאוד שתעלי כל דבר שיש בשעת הטיפול ולא תעשי דברים בהסתר או מאחורי הגב. לכל ההתנהגות שבזמנו תארת יש משמעות פסיכולוגית שחשוב לעבד אותה במהלך הטיפול. העובדה שאת מעלה היום את הדברים משמעותה שאת מבינה שאת עלולה להרוס לעצמך משהו שטוב לך אתו וזו התחלה חשובה ומשמעותית.

בילי79

New member
מירי

שימח אותי לקרוא שאת מאמינה שאני בדרך הנכונה. (בתרגום שלי להודעתך ותקני אותי אם טעיתי).
תודה על ההערות- אגב, היה לי נעים לקרוא את ההודעה שלך שהיתה מנוסחת ברגישות ובזהירות למרות שהיא כללה אמירות ברורות, אני מעריכה את המענה המעמיק לשאלות שהעליתי.
אשתדל ליישם כמיטב יכולתי.
תודה.

למעלה