דעה שיכולה לגרום לפירוק משפחה

רמי אב

New member
דעה שיכולה לגרום לפירוק משפחה

אם אדם כלשהו אומר או כותב דעה שיכולה לגרום לפירוק משפחה
מבלי להוכיח שהדעה שלו נכונה
אז האם לפי החוק במצב כזה
הפסיכיאטר יכול לחייב את מי שאומר את הדעה הזאת שהוא יבדק אצל הפסיכיאטר?
תודה.
חבר שלי אמר לי שקודם הוא היה משועמם אז הוא רשם בצחוק הודעה שיכולה לגרום לפירוק משפחה,
ומי שקיבל את ההודעה הזאת זה אדם שהתחתן לפני שבוע ביום קבלת ההודעה הזאת,
והאדם הזה יודע איפה הוא גר והאדם הזה רשם לו
שהוא כועס עליו על שהוא מנסה להרוס את המשפחה שלו
ושהוא חושב שכותב ההודעה הזאת הוא מסוכן לסביבה
ושהוא רוצה להתלונן על זה אצל הפסכיאטר המחוזי
ושהוא לא סולח לו על זה.
אז מעניין אותי לדעת מה אומר החוק במקרה כזה?

החוק

שלום רמי,
רק בצו של שופט אפשר לחייב אדם להיבדק ע"י פסיכיאטר.
אם מקבל ההודעה מרגיש שהחבר שלך פגע בו הוא יכול להגיש תלונה למשטרה, ואז המערכת המשפטית תכנס לתמונה.
ואז, במסגרת חקירה יכול להיות שיגיעו למסקנה שהתלונה היא קנטרנית והתיק יסגר - או שיגיעו למסקנה שהחבר שלך אכן התנהל בצורה חסרת שיפוט ועלול לפגוע בעוד אנשים ולכן נדרשת פעולה למנוע ממנו להמשיך לפגוע.

רמי אב

New member
תגובה

אז למה אמרו לי שכל אדם רשאי לפנות אל הפסיכיאטר המחוזי?
ושאם לדעת הפיסיכאטר שבמקרה המסויים יש סיכוי שאותו אדם יכול להיות מסוכן לעצמו ולסביבה אז שמותר לפסיכיאטר לחייב את אותו האדם לדרוש ממנו שיבדק אצלו בבדיקת כשירות נפשית?
מה הקשר למשטרה ובית משפט?
זה לא שהוא איים לפגוע בהם כדי שהם יפרדו
אלא רשם להם שלפי דעתו הם לא מתאימים כזוג נשוי.
ומאז הוא לא רשם להם אף דבר רע.
אז איך לדעתך יש סיכוי שהוא עלול גם לרצות לפגוע באחרים?
מה כדאי לו לעשות להגנתו?
הוא בתחילת החיים שלו בגיל 22
ורישום פלילי במשטרה שנסגר ולא נמחק עלול לפגוע בו כי הוא רוצה לשרת בתפקיד חשוב במדינה.
&nbsp
&nbsp

פסיכיאטר מחוזי

פסיכיאטר מחוזי לא יפעל רק בגלל שמישהו שהוא לא איש מקצוע מתלונן על אדם אחר.
הוא יפעל אם המשטרה תבקש זאת, - או אם רופא שמכיר את האדם יפנה, כשיש יסוד סביר להאמין שהאיד לא שפוי ומסכן את עצמו או את הסביבה.
החוק, וההנחיות לרופאים ולשטורים מאד ברורות ומוגדרות ואם לא מתמלאים התנאים המעוגנים בחוק אף אחד לא יעשה דבר.
לדעתי החבר שלך צריך פשוט להניח לנושא ולנתק קשר עם אותו אדם, ואם יש לו קשר איתו אז אולי להתנצל, אם לדעתו התנצלות כזאת תתקבל.

רמי אב

New member
יש פה אתר אינטרנט שנכתב על ידי אדם שקיבל מידע מעורך דין

ורשום בו שמותר לפסיכיאטר המחוזי לאשפז גם אם המתלונן זה לא שוטר בצשטרה ולא שופט בית משפט.
"למי ואיך פונים
הפנייה אל הפסיכיאטר המחוזי יכולה להיעשות על-ידי מנהל בית החולים שבו מאושפז האדם, על-ידי קרוב משפחה, על-ידי שכן ואף בעילום שם."
http://www.kolzchut.org.il/he/אשפוז_כפוי_דחוף_של_נפגעי_נפש

אופירA

New member
מנהל
בוא נצא מהנחה שכל אחד יכול לפנות לפסיכיאטר המחוזי

אז האדם יפנה לפסיכיאטר המחוזי, ומה הוא יגיד לו? שהחבר שלך מסוכן כי הוא כותב שלדעתו בני הזוג לא מתאימים?
וגם אם הוא ישקר ויגיד דברים חמורים, נראה לך שהפסיכיאטר המחוזי קופץ על כל תלונה של כל שכן עצבני ומתחיל לבדוק את כל האנשים שמתלוננים עליהם?

אז יכול להיות שכל אחד רשאי לפנות לפסיכיאטר המחוזי. אבל השאלה מה הוא אומר לו?

הפסיכיאטר המחוזי יאשפז רק אם יש סיבה להאמין שהאדם מסוכן

זו לא הגננת בגן שאתה בא ואומר לה "תום הציק לי", ואז היא לוקחת את תום ושמת אותו בפינה בעונש...
הפסיכ' המחוזי לא יתייחס לפניה של סכסוך חברים כמו "הוא רשם עלי בפייסבוק...", הרי העובדה שהוא רשם לא מעידה על התמוטטות נפשית ועל היותו מסוכן לציבור או לעצמו, נכון?

אך ורק בתנאי שמדובר בחולה פסיכוטי

התנאי השני הוא שהחולה מהווה סיכון מידי לעצמו או לזולת.

רמי אב

New member
למה שהפסיכיאטר לא יתייחס לתלונה?

הוא יכול להתיחס ולפי זה לבדוק מה לעשות עם התלונה הזאת

תלונות ואישפוז

הפסיכיאטר המחוזי תמיד מתייחס לפניות אליו אך בודק לעומק במה מדובר ואיך ניתן להתמודד/לפתור את הבעיה. השאלה היא מה בדיוק החלק המציק לך? נבהלת ממה שנאמר לך או שאולי זה נוגע בשאלות עמוקות ואישיות יותר שלך.

Shamy

New member
היום לצערי הרב הסיכוי לאשפוז בכפייה

נמוך במיוחד. בדרך כלל לא ייפנו לעשות כן אלא אם מדובר בעניין מאוד מאוד חריג. אני אתן לך דוגמה מחיי האישיים...הייתה לנו חברה למשפחה והבן שלה נהיה לו גידול במוח כזה שאי אפשר לנתח וזה גרם לו רחמנא ליצלן להיות פסיכוטי לחלוטין הוא איים על אמא שלו שהוא ירצח אותה עם סכין בלילה והיה מסתובב בבית עם סכינים חדות ומפחיד אותה.פעם אחרת הוא גנב את הרכב שלה והתרסק איתו לתוך קיר ולא קרה לו כלום..והרבה מאוד התנהגויות קשות. הוא היה מעל גיל 18 וסירב ללכת לפסיכיאטר, היא התחננה למשטרה שייתנו המלצה לפסיכיאטר המחוזי לאשפוז בכפייה הם אמרו שבגלל הרפורמה אכן רק בצו בית משפט אפשר לאשפז בכפייה והיא בורג קטן במערכת אין להם מה לעשות איתה. גם כשהיא פנתה בעצמה במכתב לפסיכיאטר מחוזי לא עשו עם זה כלום. והסיפור הזה היה לפני 9 שנים בערך...למזלה או לצערה אחרי 3 שנים מזעזעות שכאלה הבן שלה נפטר אבל אני יכולה להבטיח לך שמהסיפורים הבן אדם בקלות היה אמור להתאשפז ובכל זאת המערכת שלנו לא מאשפזת בקךות אנשים...שתדע..

איך פסיכיאטר היה עוזר כאן אם המקור להפרעה הוא גידול?

או שהעיקר בפניה שלה לא היה הטיפול אלא ההכנעה הפיזית שלו, שיהיה קשור איפשהו?

אשפוז

רבות התלונות של בני משפחה או שכנים הנשלחות לפסיכיאטר המחוזי אודות עקב מכלול סיבות. תלונות אלה מופנות לגורם מקצועי בקהילה ורק לאחר שהנושא נבדק אם מוכח שהתלונה מוצדקת מאשפזים. כפי שנכתב בתגובות השונות כאן האישפוז בכפייה נעשה רק לאחר שמתברר שהאדם מסוכן לעצמו או לסביבה. בדרך כלל התלונות נבדקות ומטופלות על ידי גורמים שוניםבקהילה. מעטים המקרים המגיעים לכדי אישפוז.
לא פשוט כלל וכלל לאשפז אדם אלא אם יש סיבה ממש טובה לכך.

רוב הזמן נח

Well-known member
האמת שהיום עם הסיקור התיקשורתי והביקורת הציבורית והמודעות

של האזרחים (שכוללת תביעות בבית משפט על אישפוזי שווא)
זה הפך להיות קשה יותר לאשפז מישהו בכפיה.

פעם היה הרבה יותר קל לאשפז מישהו בכפיה.

היום בגלל כל מיני סיפורים שצצו עם השנים על כל מיני אישפוזים כפויים שחלקם גם הסתיים בפיצויים למאושפז, הוספו מגבלות על מנת שהנושא לא ינוצל לרעה.

למרות שיש כאלה שיגידו שצריך שיהיו יותר מגבלות בנושא.

למעלה