זקוקה לעזרה דחופה

מתיעצת8

New member
זקוקה לעזרה דחופה

היום אחר הצהרים תפסתי את ביתי בת ה-9 צופה בסרט סקס.

השארתי אותה בבית לכמה דקות עם בני הקטן שצפה בטלוזיה ונסעתי להביא את האמצעי שלי מהחוג. עניין שלא יותר מ10 דקות.
פתחתי את הדלת, היא קפצה, שאלתי בשוק "מה את רואה" והיא התחילה לבכות.

היתי בשוק, לא כלכך ידעתי מה לעשות, לא רציתי לצעוק עליהי. שאלתי מה היא חיפשה. היא אמרה שזה קפץ..
חקתי קצת, בדקתי במחשב והיא אמרה שהיא חיפשה אבל איך שזה נכנס לסרט היא נבהלה, היא לא הצליחה לכבות ואז הגעתי.
היא שמעה ילדה מכיתה ו' מספרת לחברה שלה שבאם טי וי בלילה יש קטעים שאסור להם לראות. היא כניראה אמרה עוד דברים והבת שלי אמרה שזה סיקרן אותה אז היא חיפשה.
הסברתי לה שסרטים האלה הם לא החיים האמיתים, ושזאלו לא סרטים שילדים צריכים לראות בכלל. הסברתי לה על מין בין אנשים בוגרים ואוהבים ובין בני זוג ואנשים נשואים.
אמרתי לה שאסור לה בשום פנים ואופן לחשוב לעשות משהו שהיא ראתה בתמונות.

בדקתי את עכשיו את המחשב ניראה שהיא חיפשה קצת אותו דף הי פתוח כמה פעמים מהיום.

אני לא באמת יודעת מה היא ראתה וכמה זמן.
היא תמיד מבקשת רשות להדליק מחשב כשאני לא בבית, בדר"כ היא לבד כרבע שעה עד שאני מגיעה הביתה.
המחשב נמצא בסלון, אני תמיד רואה במה הם צופים.

במשך השיחה שלנו היא בכתה, והתנצלה, וביקשה שאני יעניש אותה ושהיא יודעת שהיא לא תלך לחברות עכשיו.
אמרתי לה שאין קשר ושאני לא מתכוונת להעניש אות.
מה עושים?

(חוץ מלהתקין על המחשב הגנה מאתרים כאלו)

לאורה101

New member
נשמע שעשית בדיוק מה שצריך בעניין

הסברת לה שזה לא אמיתי ומה באמת קורה בין אנשים אוהבים.
לא הענשת אותה והסברת לה לא לעשות דברים כאלו.
לדעתי היית עשר.��
לשמחתי לא קרה לי עם ילדיי אבל כך גם אני הייתי נוהגת.
לא נראה לי שיש עוד הרבה מה לעשות, אך בואי נחכה אולי לאחרים יהיו תובנות אחרות.

מתיעצת8

New member
אני מודאגת מאוד

בגלל זה שהיא בכלל צפתה וראתה את זה אפילו אם זה היה לכמה דקות.
בגלל זה שזה נצרב במוח, ואני חוששת שכל מה שאני אגיד עכשיו רק יגביר את הסקרנות.

ואיך בעצם את יודעת שילדיך לא ראו או נחשפו לזה? איך יודעים? הרי אם היתי נכנסת כמה דקות אחרי והיא היתה מצליחה לכבות את המחשב לא היתי רואה.
אני ממש מוטרדת

ילדים שנחשפים לסרטי סקס

שלום לך מתייעצת8
אני מצטרפת למסר שעשית נכון בכך שהסברת לבת את הבעייתיות בסרטים כאלה, ושלא הענשת אותה. קשה מאד עד בלתי אפשרי למנוע חשיפה כזו בתרבות בה אנו חיים, כאשר ילדים בכיתה יכולים להוריד חומרים כאלה בטלפון ולהראות לחברים.
לא ניתן לחסום זאת באופן הרמטי אך ניתן ל"חסן" את נפש הילדים בניהול שיחה פתוחה על מין ומיניות, ועל ההשפעה שיש לסרטים שאנחנו רואים על נפשנו. (גם סרטים של אלימות ואימה) ובליצור אוירה של אמון שתגביר את בטחונה של הילדה בהכוונה שלך.

מכיון שהיא ביקשה שתענישי בלא ללכת לחברה- יש טעם להתעניין מה קורה בין החברות, אם יש חברות שמציעות חיפוש כזה, אם יש לחץ חברתי בכיוון סקרנות ועניין בסרטי מין.
אולי כדאי לשתף את יועצת ביה"ס והמחנכת (בתנאי שאת סומכת עליהן שיגיבו בחכמה ). יש סכנה מסויימת לילדים בחשיפה לתכנים לא מתאימים, אבל יש גם סכנה שהמבוגרים האחראיים ייכנסו להיסטריה מכך, ויגיבו בצורה שתקלקל את האמון של הילדים בהם, ותגרום לילדים להמשיך להסתיר את מעשיהם.

למעלה