לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2101821,018 עוקבים אודות עסקים

פורום הפסיכולוגית

ברוכים הבאים לפורום "הפסיכולוגית", המקום לשתף ולהתייעץ בכל הנוגע לנפש: דילמות, מצוקות, קשיים במישור האישי וביחסים - משפחה, זוגיות, חברות; מצבי טראומה, דיכאון, חרדה, הפרעות נפשיות וכיוב'.
נדון בקשיים, בגורמים להם, בדרכי הטיפול האפשריות ובגישות הטיפוליות השונות.
המענים בפורום הם בגדר המלצות בלבד ואינם מהווים מחליף לאבחון או טיפול.
הפורום לא יהווה במה להשמצות, העלבות והאשמות. מסרים כאלה ימחקו אוטומטית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפסיכולוגית

ברוכים הבאים לפורום "הפסיכולוגית", המקום לשתף ולהתייעץ בכל הנוגע לנפש: דילמות, מצוקות, קשיים במישור האישי וביחסים - משפחה, זוגיות, חברות; מצבי טראומה, דיכאון, חרדה, הפרעות נפשיות וכיוב'.
נדון בקשיים, בגורמים להם, בדרכי הטיפול האפשריות ובגישות הטיפוליות השונות.
המענים בפורום הם בגדר המלצות בלבד ואינם מהווים מחליף לאבחון או טיפול.
הפורום לא יהווה במה להשמצות, העלבות והאשמות. מסרים כאלה ימחקו אוטומטית
x
הודעה מהנהלת הפורום
שלום, שמי חלי שניר (בונאבנטורה), אני פסיכולוגית קלינית ורפואית, מנהלת הפורום.  תחלוק איתי את ניהול הפורום מירי קולר, פסיכותרפיסטית מנוסה וחברה ותיקה.
לשתינו עשרות שנות ניסיון בטיפול וייעוץ, ונשמח להיענות לכל פניה ושאלה שיעלו כאן.
אנחנו מזמינות אתכם לשאול שאלות - וגם לתרום מניסיונכם ולהשיב לשאלות של פונים אחרים.  כמובן שנקפיד על דיון מכובד ומכבד.

ניתן לפנות אלינו גם במסר אישי דרך הכרטיסים שלנו. חשוב לזכור ששתינו עוסקות בטיפול, לא נוכל להענות בזמן טיפולים אך נשמח להענות לכל פניה ברגע שנתפנה.
המשך >>

לצפיה ב-'אירוח בנושא היפנוזה'
אירוח בנושא היפנוזה
<< ההודעה הנוכחית
20/01/2016 | 10:37
69
2508
 היפנוזה משמשת במגוון רחב של מקרים וטיפולים פסיכולוגיים ורפואיים, בהם התמודדות עם כאב, התמכרות, חרדה, ירידה במשקל ועוד.
יש לכם שאלות לגבי טיפול פסיכולוגי באמצעות היפנוזה? רוצים לדעת כיצד מתבצע התהליך?
ביום שלישי, ה 26/1/16, בין השעות 19:00 - 21:00 נארח בפורום את נפתלי אדרי, פסיכולוג רפואי המתמחה בטיפול בהיפנוזה, שישיב על כל שאלותיכם בנושא.

על האירוח
האירוח יעסוק במגוון התחומים בהם ניתן לסייע באמצעות טיפול בהיפנוזה - התמודדות עם מצבים רגשיים וגופניים, פסיכולוגיים ורפואיים. 
כמו כן, תוכלו לשאול על המיתוסים השונים ואמונות בנושא היפנוזה - אובדן שליטה של המטופל בזמן הטראנס ההיפנוטי, שליטת המטפל במטופל במהלך הטראנס, היכולת להתהפנט, היפנוזה אצל ילדים ונוער, וכל שאלה נוספת המעסיקה אתכם בנושא.

על המתארח
נפתלי אדרי, פסיכולוג רפואי המתמחה בטיפול בהיפנוזה. מטפל במבוגרים, מתבגרים וילדים. עוסק במגוון תחומי טיפול פסיכולוגי ורפואי בהיפנוזה: מצבי לחץ וחרדה, כאבים, חרדה חברתית ופחד קהל, התמודדות עם טראומה, ירידה במשקל, הפסקת עישון, פוריות, בעיות עיכול, אלרגיה, דרמטולוגיה, אונקולוגיה ותסמינים פיזיולוגיים המושפעים מלחץ. 
בשנים האחרונות עבד כפסיכולוג בבתי חולים שונים: קפלן, תה״ש, וכיום במרכז להיפנוזה בהדסה עין כרם. במקביל עבד כמספר שנים ב״אגודה הישראלית להיפנוזה״. בנוסף, מטפל בקליניקה פרטית באמצעות טיפול התנהגותי קוגניטיבי ושיטות אחרות. שייך לאסכולת הטיפול האינטגרטיבי המשלבת כלים ממגוון גישות טיפוליות לטיפול אפקטיבי ביותר באתגר עמו מתמודד המטופל.
למידע נוסף אודות היפנוזה בקרו באתר של נפתלי אדרי.

אתם מוזמנים להעלות את שאלותיכם כבר עכשיו!

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'שלום נפתלי. אכן, ההיפנוזה מרשימה ובכלל מרתקת. שאלותיי:'
שלום נפתלי. אכן, ההיפנוזה מרשימה ובכלל מרתקת. שאלותיי:
20/01/2016 | 21:15
6
201
1. האם לאנשים שעברו התקפים הנקראים "פסיכוטיים" כדאי להמנע מטיפול בהיפנוזה?
או אין בכך סכנה?
2. באמת באיזו מידה המטופל מאבד בכלל שליטה, והיא עוברת למטפל?
3.האם אתה מלמד גם אוטו היפנוזה, או אוטו סוגסטיה?
4. אנא פרט קצת סוגי ההתמכרויות שלדעתך היפנוזה מטפלת בהם. האם כל מה שנקרא דחף בלתי נשלט (למשל, תלישת שיער, גרוד פצעים ) נכלל באלה?
5. שאלה של סקרנות ורצון להעמיק ולהשכיל: האם מבינים לגמרי או לפחות היטב מהו, מוחית, וגם נפשית בעצם, המצב ההיפנוטי?
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'מצטרף לשאלת אוטו-היפנוזה'
מצטרף לשאלת אוטו-היפנוזה
22/01/2016 | 18:57
4
139
ונוסף:

מה רמת אובדן השליטה? המטופל מרחף כמו בהפריה? או שלא זוכר מה קורה לו?

אם ארצה לנסות פעם יחידה היפנוזה- מתוך סקרנות גרידא - איך אוכל לעשות זאת?
יש מהפנטים ברפואה משלימה מטען קופח שלי (כללית) - האם הטיפול שלהם זהה לטיפול אצל מטפל פרטי?

ההיפנוזה גורמת לקלות השיחה של המטופל או ממש לביצוע משימות שהמפטל מביא (תתנהג כמו חיה x) ?

האם יש כאלה שקשה יותר/קל יותר להפנט אותם?

האם יש נושאים פסיכולוגיים שניתן לפתור בעיקר בהיפנוזה? האים יש כאלה שלא מתאים לחקור בעזרת היפנוזה?

הטיפול הCBT מסתכל בעיקר על ההווה והעתיד? ההפנוזה מתמקדת בעיקר בעבר?
טיפול היפנוזה הוא משולב בכמה מפגשים או שכל המפגשים הם היפנוזה?

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'מה זה "מרחף כמו בהפריה"?????'
מה זה "מרחף כמו בהפריה"?????
23/01/2016 | 00:40
49
לצפיה ב-'מרחף כמו בהרפיה של יוגה'
מרחף כמו בהרפיה של יוגה
23/01/2016 | 09:54
71
הכוונה לדמיון מודרך. שאתה נמצא בשלווה. ואתה על גבול הנרדם/ער.
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'היפנוזה רפואית'
היפנוזה רפואית
26/01/2016 | 19:26
145

שלום,
אנסה לחבר ולענות על כל השאלות ששאלת: 
בטיפול בהיפנוזה יש אנשים שמרגישים שהם "מרחפים", יש כאלה שמרגישים שהם "שוקעים", יש כאלה שמרגישים שהם "מתנתקים"...
עם זאת, רוב האנשים מעדיפים לשמר את מה שאנחנו קוראים לו "צופה-מתבונן", חלק פנימי שמווסת את עומק התהליך, בוחר אם להגיב לסוגסטיות, מאפשר לשכוח או לזכור, וכו'. עניין השיכחה והזיכרון למשל קשור בעיקר לרצון של המטופל, מי שרוצה ללמוד לשכוח חלק מהחוויה- ומספיק מוכשר מבחינה היפנוטית- יכול ללמוד איך לשכוח. עם זאת, בטיפול בד"כ אנשים מעדיפים לזכור את החוויה, במיוחד בשלבים הראשונים.
למעשה, אנשים שונים מגיבים באופן אחר למצב ההיפנוטי, הדבר קשור בין היתר לציפיות, חששות, תכונות אופי, מידת הכישרון ההיפנוטי ועוד. זו אחת הסיבות שההכשרה של המטפל היא מאוד חשובה, שכן כל אדם מגיב באופן ייחודי לטיפול ההיפנוטי. נקודה זו גם עונה על השאלה האם יש כאלה שקל/ קשה להפנט אותם. יכולת ההיפנוט של המטופל קשורה בעיקר למוטיבציה של המטופל ולקשר עם המטפל.
חשוב לציין כי בארץ מותר לבצע היפנוזה רק במסגרת של טיפול! בפרט, כחלק מטיפול פסיכולוגי או רפואי אפשר להשתמש בהיפנוזה בתחום הטיפולי המסוים. מסיבות אלה, בד"כ אין אפשרות להתנסות בהיפנוזה באופן חד פעמי, וכן אין רלוונטיות לסוגסטיות כמו "תתנהג כמו חיה X” (זה לא מופע). הקשר מטפל-מטופל הוא קריטי להצלחה של התהליך וכל מה שקורה בחדר אמור להיות לטובתו של המטופל ולא משום סיבה אחרת. במידה ויש יכולת טובה להתרכז ולדמיין, סיבה טיפולית אמיתית, וקשר טוב עם המטפל- קל ליצר טיפול היפנוטי משמעותי ומועיל.
לסיכום, טיפול בהיפנוזה יכול לעסוק בעבר או בעתיד, היא יכולה להשתלב במפגשים טיפוליים אחרים או שכל המפגשים כוללים היפנוזה (פרט להערכה ראשונית), וכמובן שיש יש נושאים שמתאימים במיוחד להיפנוזה (לקריאה נוספת: היפנוזה רפואית במה היא יכולה לסייע) ויש מקרים בהם היא פחות מתאימה, כל מטופל וכל מקרה לגופו.

נפתלי אדרי
פסיכולוג, מטפל בהיפנוזה, CBT וטיפול דינמי (פסיכותרפיה) בילדים, מתבגרים ומבוגרים. קליניקה ברמת גן. לפרטים נוספים הכנסו לאתר  www.nftd.co.il

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'על השאלות שלך'
על השאלות שלך
27/01/2016 | 09:02
51
ענו למטה, ראה בשירשור הזה.
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'טיפול בהיפנוזה '
טיפול בהיפנוזה
26/01/2016 | 19:08
102
שלום,
שאלות טובות... 
1- אכן לאנשים שסבלו לאנשים פסיכוטיים כמעט תמיד כדאי להימנע מטיפול בהיפנוזה, זה אחד המקרים בהם בדרך כלל לא מומלץ לטפל בהיפנוזה, ולעיתים עלולה להיות סכנה בטיפול היפנוטי במצבים כאלה. עם זאת, במהלך ההיסטוריה היו פסיכולוגים ופסיכיאטרים שכתבו מחקרים ומאמרים על יעילות של הטיפול בהיפנוזה גם לאנשים שסבלו מהתקפים פסיכוטיים. בכל מקרה, כבשאר המצבים, חשובה מאוד הערכה מקצועית של המהפנט (במקרה הזה הערכה פסיכולוגית או פסיכיאטרית) על מנת להעריך באופן מדויק את כוחות המטופל, מצבו הנוכחי, ומטרות הטיפול ההיפנוטי.

2- המטופל לא מאבד שליטה כלל. עם זאת, ניתן לומר שמובנים מסוימים המטופל "מוותר" על חלק מהשליטה באופן זמני, אך זה תמיד בשליטתו האם "לשחרר" עוד או לא. כלומר, למרות שלחלק גדול מהמטופלים יש פנטזיה על "איבוד שליטה" לרוב זה לא כ"כ פשוט, ויש ללמוד להרפות ולשחרר באופן הדרגתי, תוך שליטה מלאה בתהליך ההיפנוטי (כולל האפשרות ליציאה מהמצב ההיפנוטי על פי בחירת המטופל).

3- היפנוזה עצמית היא חלק מרכזי בטיפול בהיפנוזה. אימרה מפורסמת המיוחסת לאבי ההיפנותרפיה המודרנית, מילטון אריקסון, מתייחסת לשאלה זו: “ALL HYPNOSIS IS SELF HYPNOSIS”

4- טיפול בהיפנוזה נמצא כיעיל מאד לטיפול בהתמכרויות ( אני מתמחה בירידה במשקל ובהפסקת עישון). בנוסף, היפנוזה רפואית נמצאה יעילה גם בהפסקת התנהגויות לא רצויות כמו אלה שתיארת: תלישת שיער (טריכוטילומניה), גירוד פצעים (SKIN PICKING) וכסיסת ציפורניים. העקרונות המרכזיים בטיפול בתחום הם של שיפור ביכולות הויסות, הבנת הסיבות להתנהגות הלא רצויה, חיזוק המוטיבציה החיובית, ושינוי הרגלים.

5- אני שמח על שאלתך בנוגע להבנה העמוקה של המצב ההיפנוטי. אפשר לומר שאנחנו מבינים יותר ויותר על המצב ההיפנוטי מבחינה מוחית, אך יש גם הרבה מאוד שאלות. מה שניתן להגיד בבירור מ 50 שנה של מחקרי מוח שונים על היפנוזה (MRI,EEG,PET) זה שמדובר במצב מובחן וייחודי מבחינת פעילות, שונה מאוד משינה וחלימה, וכן שונה מחשיבה. יודעים על איזורים מוחיים מסוימים הפעילים בעת המצב ההיפנוטי (בעיקר כאלה הקשורים בהפחתת קונפליקט) אך רוב המחקר היום מתרכז באופן בו החלקים השונים מתקשרים זה עם זה בזמן היפנוזה. בכל מקרה, על כל ממצא אחד הקשור בהיפנוזה וחקר המוח – ויש לא מעט- עולות מיד כמה שאלות חדשות... זה טוב לסקרנות שלנו. 

נפתלי אדרי
פסיכולוג, מטפל בהיפנוזה, CBT וטיפול דינמי (פסיכותרפיה) בילדים, מתבגרים ומבוגרים. קליניקה ברמת גן. לפרטים נוספים הכנסו לאתר  www.nftd.co.il

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'יש לי שאלה קלאסית..'
יש לי שאלה קלאסית..
21/01/2016 | 01:40
3
162
האם לדעתך אפשר להיתקע בהיפנוזה?
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'הוא ענה בהודעה למטה'
הוא ענה בהודעה למטה
27/01/2016 | 09:00
2
52
על השאלה שלך,
לינק

שאלה מעניינת שאלת...

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'תודה רבה :) לא הייתי רואה את זה אם לא היית אומרת'
תודה רבה :) לא הייתי רואה את זה אם לא היית אומרת
27/01/2016 | 12:37
1
17
לצפיה ב-'בכייף '
בכייף
27/01/2016 | 21:20
4
לצפיה ב-'האם קרה מצב שאדם לא התעורר מהיפנוזה?'
האם קרה מצב שאדם לא התעורר מהיפנוזה?
21/01/2016 | 13:53
2
256
או שיצא מסובב?
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'"להיתקע בהיפנוזה"'
"להיתקע בהיפנוזה"
26/01/2016 | 19:38
1
129
שלום נלי,
כעיקרון התפיסה שמישהו “לא יצא” מהיפנוזה מבוססת על הבנות מוטעות של מהות התהליך ההיפנוטי.
בדרך כלל המקרים בהם מטופל “לא יצא” בסיום ההיפנוזה בנויים קודם כל על תפיסה שגויה של האדם שהוא יכול “להיתקע בהיפנוזה”- בדיוק בגלל סיבות כאלה על המטפל לברר עם המטופל את החששות ואת הציפיות בטרם כניסה למצב ההיפנוטי, ולהבהיר למטופל שהוא בשליטה מלאה לאורך התהליך ובסיומו. 
בחלק מהמקרים האלה המהפנט (בד"כ לא מטפל, אלא מישהו שעבר הכשרה קצרה) האמין אף הוא שהמטופל יכול "לא לצאת" (עד מתי?) ושניהם חולקים את הטעות הזו. באופן אישי מעולם לא נתקלתי במטופל “שלא הצליח להתעורר”.
עם זאת, עקב ההבנה כי יש לאנשים רבים תפיסה מוטעית בנושא הזה חשוב מאוד ובאחריות המטפל לא רק להבהיר מה זה היפנוזה אלא גם לבצע תהליך שנקרא בשפה המקצועית “דה-היפנוטיזציה”, ויציאה ברורה מההיפנוזה בסיום המפגש הטיפולי. במידה והמטפל נוקט באמצעי הזהירות הדרושים- כולל בדיקת התאמה להיפנוזה בירור ציפיות ודה היפנוטיזציה פורמלית בסיום כל טיפול- מדובר בכלי טיפולי לא רק יעיל במיוחד אלא גם בטוח מאוד!

נפתלי אדרי
פסיכולוג, מטפל בהיפנוזה, CBT וטיפול דינמי (פסיכותרפיה) בילדים, מתבגרים ומבוגרים. קליניקה ברמת גן. לפרטים נוספים הכנסו לאתר  www.nftd.co.il

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'שאלת המשך (יפה סוויסה)'
שאלת המשך (יפה סוויסה)
27/01/2016 | 12:37
37
במאמר שקראתי בנושא נטען שאין צורך בדה היפנוטיזציה. כלומר שדה-היפנוטיזציה פשוט גורמת למהופנט לצאת מהיפנוזה מתי שאתה, המהפנט, רוצה בזה. אבל אם לא תעשה את זה, המהופנט יתעורר מעצמו מתי שיתאים לו כמו משינה רגילה.

ויש תופעות של התאהבות בטראנס. מצב שבו הטראנס כל כך נעים שהבן אדם לא רוצה לצאת ומתנגד להוראות המהפנט אבל יש דרכים מאוד פשוטות להתמודד עם זה ביעילות.

השאלה שלי היא כזאת- אם אי אפשר להיתקע בהיפנוזה, ולדעת מהפנטים רבים (ראה המאמר..) אפילו אם לא עושים דה היפנוטיזציה המהופנט יתעורר, אז מה לעזאזל קרה ליפה סוויסה לפני כמה עשרות שנים? אני בטוח שאתה מכיר את המקרה. אשמח לדעת מה דעתך עליו כי נטען שהיא נתקעה בהיפנוזה ונתקלתי באיזה חמש גרסאות שונות של הסיפור.

המאמר (יש סדרה של מאמרים שמתכתבים אחד עם השני בנושא הזה. זה הראשון נראה לי):
Wagstaff, G. F. (2000). MAIN PAPER CAN HYPNOSIS CAUSE MADNESS?. Contemporary Hypnosis, 17(3), 97-111.‏
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'הסמכה להיפנוזה'
הסמכה להיפנוזה
21/01/2016 | 13:56
2
106
שלום לכולם, אדם שעוסק בהיפנוזה, צריך להיות רופא?
אילו תעודות/אישורים אותו אדם צריך להציג?
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'משרד הבריאות'
משרד הבריאות
21/01/2016 | 23:12
102
הוא המאשר. מורשים בעיקר פסיכיאטרים ופסיכולוגים שעברו קורס הסמכה 
ורופאי שיניים מורשים רק לצורך טיפולי שיניים ספציפיים לאנשים שפוחדים מהטיפול.
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'הסמכה להיפנוזה'
הסמכה להיפנוזה
26/01/2016 | 19:46
73
שלום מירו,
בארץ הגוף הנותן רישיונות להיפנוזה הוא משרד הבריאות. הרישיון ניתן לפסיכולוגים ורופאים לאחר שעברו קורס מתאים, הדרכות, ומבחן ומטעם משרד הבריאות. בסיום תהליך ההסמכה מקבל הפסיכולוג/רופא רישיון להיפנוט המאפשר לו לעבוד בהיפנוזה- בתחום התמחותו בלבד. לקריאה נוספת מצ"ב קישור לאתר הועדה המייעצת לפי חוק ההיפנוזה של משרד הבריאות

נפתלי אדרי

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'האם היפנוזה מתאימה לשחזור אירועי עבר?'
האם היפנוזה מתאימה לשחזור אירועי עבר?
23/01/2016 | 03:32
2
92
מישהי שסובלת מרמה מתונה יחסית של דיסוציאציה, ככל הנראה בגלל אירועי עבר קשים, האם היית ממליץ "לחפש" את הזכרונות הטראומטים על מנת לעזור לפתור את המצב הדיסוציאטיבי, וכיצד נמנעים מזכרונות שווא?
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'היפנוזה '
היפנוזה
23/01/2016 | 15:49
84
היפנוזה היא חדירה אל מתחת לסף ההכרה של המהופנט. כל מילה הנאמרת יכולה להפעיל שרשרת של אנגרמות המונחות שם, התוצאות יכולות להיות מיד או בעוד מספר שנים כאשר סביבה דומה תופסת מקום ולהפעילה בעוצמה. ולך תוכיח שאין לך אחות!
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'שיחזור אירועי עבר'
שיחזור אירועי עבר
26/01/2016 | 19:50
74
שלום דאגני,
ברמה העקרונית, ההמלצה במצבים כאלה היא דווקא לא "לחפש" זכרונות טראומטיים- בדיוק מכיוון שגם אם המטפל מכיר ויודע את כל אמצעי הזהירות הדרושים- עדיין אי אפשר להימנע מהסיכוי שמדובר ב"זכרונות שווא".
סיבה נוספת היא כי יש הרבה חוכמה במנגנונים שמסייעים לנו לזכור ולשכוח , שכן לפעמים השכחה שומרת עלינו. השאלה המרכזית היא דווקא איכות החיים ומידת המצוקה בהווה. במקרים בהם המצוקה בהווה גדולה ואכן נראה שיש קשר למאורעות ספציפיים בעבר (וכן כמובן שההיפנוזה מתאימה לאדם עצמו)- אזי ניתן להשתמש בהיפנוזה לטובת חיפוש זכרונות ושינוי חיובי בהווה של המטופל.
אך, מכיוון שאין לנו שום דרך לוודא ב 100%, גם שנזכרים נשאר הספק שמדובר בזיכרון שווא, או לפחות בזיכרון שחלקו שווא. לא ניכנס לדיון בדבר האופן שבו הזיכרון עובד, השאלה המרכזית האם הזכירה יכולה להשפיע באופן חיובי על ההווה. וכאן אחד היתרונות הגדולים של ההיפנוזה, כשביל זהב למחסן הזכרונות ומשם לשינויים שונים...
במידת הצורך את מוזמנת להתייעץ עם איש מקצוע לגבי יעוץ יותר אישי... גם כאן, צריך להתייחס באופן ספציפי לאופי הזכרונות ולאופי המצוקה.

נפתלי אדרי

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'מאחר שלגוף האשה וגם לנפשה, כנראה, התפקיד הראשי והמכריע'
מאחר שלגוף האשה וגם לנפשה, כנראה, התפקיד הראשי והמכריע
23/01/2016 | 22:34
5
95
ברבייה , עולה בדעתי לשאול (כמעט בטוחה שלא אקבל תשובה, ועכ"פ לא תשובה לענין): האם בהיפנוט עצמי אשה יכולה למנוע הריון?
האם בהיפנוט עצמי אשה יכולה להביא להפלה?
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'היפנוזה ופוריות'
היפנוזה ופוריות
26/01/2016 | 19:55
3
70
שאלה מעניינת, מדוע את בטוחה שלא תקבלי תשובה?
אולי יש תשובה שאת מעדיפה לשמוע? אני לא חושב שמישהו חקר את זה ברצינות אי פעם, אבל, ידוע כי לנפש חלק גדול מאוד בתהליכים גופניים, וכמי שעוסק בהיפנוזה אני רואה את הקשר העמוק והמרתק הזה באופן יומיומי. אחד התחומים בהם היפנוזה נמצאה כיעילה היא בטיפולי פוריות, וידוע למשל כי מתח נפשי בהחלט יכול לצמצם את הסיכוי להפרייה, וכן כי היפנוזה יכולה להעלות את הסיכויים להפריה. מהכיוון ההפוך, אני מאמין שאישה יכולה לצמצם (או למנוע) סיכויים להיריון- עקב מגוון של גורמים נפשיים.
אני לא מכיר הרבה מחקרים פסיכולוגיים בתחום הספציפי הזה אבל אני מניח שמדובר בסופו של דבר בשקלול של מספר גורמים (אופי ההפרייה, מוטיבציה והיפנוזה עצמית, רמות מתח נפשי, תזונה...) שלכל אחד מהם יכולה להיות השפעה מכרעת. מניסיון אישי כמטפל בתחום של היפנוזה ופוריות אני יכול להעיד שברוב המקרים בהם נתקלתי שנשים הרגישו שהן "מונעות מעצמן הריון" זה עלה כיותר קשור בתחושות אשמה, אבל- אשמה יכולה להוביל למתח וזה בהחלט יכול למנוע היריון...   אז...  מי יודע איך ולמה חיים מפסיקים או מתחילים? 

נפתלי אדרי

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'אני חשבתי יותר בכיוון של הפלה ע"י כוונה נפשית, באמצעות'
אני חשבתי יותר בכיוון של הפלה ע"י כוונה נפשית, באמצעות
26/01/2016 | 20:03
2
38
היפנוט עצמי, ואפשר גם מניעה בכלל של חריגת הביצית מן הזקיק, שוב ע"י היפנוט עצמי.
כמוכן אני יודעת שצוואר הרחם עשוי מלכתחילה כסביבה עויינת לזרעוני הזכר (חומציות, אם איני טועה, וכמוכן צמיגות), והנחתי שמצב נפשי עשוי להגביר זאת.

בעניין הפלה - לפני שנים רבות שמעתי שלביאות מפילות כאשר מופיע זכר תוקפני חדש. אם זה נכון, אין לי ספק שהמנגנון פה הוא ראשית כל נפשי.
גם חשבתי לי ששיטות המזרח הרחוק לשליטה רצונית בתהליכים נפשיים עשויות לתת לאשה כלים יעילים להשפעה על גופה ומניעת הריון, וכן להפלה.
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'הנרתיק כולו ולא רק צוואר הרחם הינו חומצי'
הנרתיק כולו ולא רק צוואר הרחם הינו חומצי
26/01/2016 | 21:59
1
31
לא נגד הזרע, כמובן שלא שהרי המטרה של כל אורגניזם היא להעמיד צאצאים לשם הישרדות. החומציות נועדה להגן על גוף האישה מחיידקים וגורמים מזהמים אחרים. ולכן לגבר יש בלוטות (שהעיקרית בהן היא פרוסטטה) שמייצרת את נוזל הזרע שהינו בסיסי וסותר את חומציות הנרתיק ובכך מגן על הזרע. כך שגם אם נגיד והיו גורמים נפשיים שמגבירים את החומציות (בדרך כלל התזונה משפיעה מאוד על כך) היא לא הייתה פוגעת בזרע. העדות העצובה לכך היא נשים שנכנסו להריון במקרי אונס.
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'צואר הרחם מסנן את הזרעונים, רובם נלכדים ונשמדים שם.'
צואר הרחם מסנן את הזרעונים, רובם נלכדים ונשמדים שם.
26/01/2016 | 22:12
28
אני חושבת שהגברת החומציות והצמיגות של צואר הרחם תביא לחסימת רוב הזירמה ומותם של מרבית הזרעונים.

כניסתן להריון של נשים מאונס הוא באמת נושא שעלינו לחקור ביותר,  לדעתי.
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'שיטת המודעות לפוריות'
שיטת המודעות לפוריות
27/01/2016 | 13:53
29
זו שיטה שנותנת לאישה שליטה מודעת על הפוריות שלה- כניסה להיריון ומניעת היריון. אם אפשר לעשות זאת בעזרת מודעות אני משער שאפשר לעשות את זה ביתר קלות בעזרת היפנוזה (אם המהפנט מבין איך השיטה עובדת הוא יכול להוליך אותך את התהליך תחת היפנוזה).
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'האם היפנוזה אצל מטפל פרטי שונה מזו שמציעים בקופ״ח?'
האם היפנוזה אצל מטפל פרטי שונה מזו שמציעים בקופ״ח?
24/01/2016 | 01:47
1
52
נניח כללית אלטרנטיבית?
ראיתי שי להם שירותי היפנוזה.

מה המחיר בד״כ בפרטי?
האם יש כלים שונים שנניח קופ״ח לא מאפשרת?

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'שירותי היפנוזה '
שירותי היפנוזה
26/01/2016 | 20:00
69
לגבי שירותי היפנוזה בקופות החולים, השאלה המכרעת בעיניי היא מאיזה מקצוע מגיע המטפל וכמה זה מתאים לבעיה בה רוצים לטפל.
אני מניח שהקופה יכולה לתת לך את המידע הספציפי הזה בהתאם לפניה שלך. למשל לא הייתי ממליץ על רופא משפחה לטיפול בחרדה, אבל יש תחומים שרופאי משפחה יכולים להיות מצוינים בהם. כלומר השאלה היא מידת ההתאמה.
בנוסף, חשובה כמובן גם ההתאמה האישית- ה"כימיה" שנוצרת בין המטופל למטפל.  לגבי טיפולים פרטיים המחירים מאוד משתנים ותלויים באיזור בארץ/מקצוע המטפל/... 

נפתלי אדרי

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'האם היפנוזה היא בדכ כחלק מטיפול קצר מועד?'
האם היפנוזה היא בדכ כחלק מטיפול קצר מועד?
24/01/2016 | 01:50
1
54
או שנפוצה בטיפולים ארוכי מועד. ואז חלק מהפעמים עושים היפנוזה ובחלק לא?

תוכל לתת דוגמאות לאיזה פעולות של המטפל יכולות לשקוע בהיפנוזה (האם מזיזים מטוטלת שבה מתמקד המטופל). ולחילופין שיטות לצאת מהפינוזה (הקלה באמצבעות כמו בסרטים) ?

איך אפשר לעשות היפנוזה על עצמך?
ואם כבר עושים - יש סכנה לא לצאת ממנה?
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'איך נכנסים ואיך יוצאים'
איך נכנסים ואיך יוצאים
26/01/2016 | 20:03
78
שלום,
יש אינספור שיטות להיכנס להיפנוזה (מטוטלת בה מתמקד המטופל זה בד”כ בסרטים...)- כולן כוללות מיקוד של תשומת הלב- בנקודה, ברגש, בזיכרון, בתחושה, או בכל דבר אחר... ויש אינספור שיטות לצאת מהיפנוזה, בעצם כל סימן מוסכם על המטפל והמטופל יכול לשמש לכך: למשל פתיחה וסגירת אגרופים, צליל מסוים, או ספירה לאחור.
הנקודה החשובה היא שהמטפל לא "מצווה" על המטופל מתי להיכנס ואיך לצאת, אלא מדובר בתהליך של שיתוף פעולה.
לשאר השאלות התייחסתי למעלה...

נפתלי אדרי

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'ועוד בנושא הריון: האם ידוע על פסיכולוגיות או רופאות נשים או'
ועוד בנושא הריון: האם ידוע על פסיכולוגיות או רופאות נשים או
23/01/2016 | 22:37
6
78
תומכות לידה שעברו הכשרה בהיפנוט, ונשים יולדות ילדו תחת היפנוזה? (עלה בדעתי כבר לפני שנים שהיפנוזה, רצוי היפנוט עצמי, תבטל את כאבי הלידה).

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'תמר, אפשר להקפיץ את ההודעה הזו לשרשור המתאים לה? '
תמר, אפשר להקפיץ את ההודעה הזו לשרשור המתאים לה?
23/01/2016 | 22:55
1
48
שרשור השאלות על היפנוזה? לא יודעת מה קרה. מנפלאות התוכנה של תפוז.
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'אה, תוקן בעצמו.'
אה, תוקן בעצמו.
23/01/2016 | 22:56
22
לצפיה ב-'בגדול לדעתי אין צורך בסייוע של היפנות או כל דבר אחר'
בגדול לדעתי אין צורך בסייוע של היפנות או כל דבר אחר
24/01/2016 | 23:27
1
52
כל שמתבקש הוא החלטה פנימית, בכל נושא, ואם ההחלטה היא רצינית ועמוקה כל הכחלטה כזו תתממש.
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'כן?? יש דחפים שאינם בני כיבוש. וזו בדיוק הבעיה הפסיכולוגית'
כן?? יש דחפים שאינם בני כיבוש. וזו בדיוק הבעיה הפסיכולוגית
24/01/2016 | 23:33
47
שבגללה באים לטיפול. בד"כ CBT . כיום טוענים אנשי הEMDR שגם הם יכולים לטפל בדחפים כאלה. והיפנוט, או יותר היפנוט עצמי, נראה לי דרך מעולה לחסום דחף קשה כזה.
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'הריון והיפנוזה'
הריון והיפנוזה
26/01/2016 | 20:06
48
כן, אפשר לפנות ל"האגודה הישראלית להיפנוזה" והם יוכלו לתת מידע על מטפלים: 

נפתלי אדרי

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'הריון בהיפנוזה'
הריון בהיפנוזה
26/01/2016 | 20:11
37

כן, אפשר לפנות ל"האגודה הישראלית להיפנוזה" והם יוכלו לתת מידע על מטפלים: 
http://www.hypno.co.il/

נפתלי אדרי

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'לפי השאלות אנשים כאן ראו יותר מדי סרטים'
לפי השאלות אנשים כאן ראו יותר מדי סרטים
24/01/2016 | 11:36
8
90
בישראל רק רופאים, רופאי שיניים או פסיכולוגיים בעלי מומחיות כלשהי רשאים לעסוק בהיפנוזה לאחר שעברו קורס במקום מוכר ובחינת הסמכה. כל בעל מקצוע מורשה להפנט רק לגבי בעיות שבתחום טיפולו. לגבי דברים מאוד יחודיים (כגון רענון זכרון בחקירה משטרתית או ביטחונית) רק פסיכיאטר או פסיכולוג קליני בעלי הרשאה מתאימה.
לא ניתן להתקע במצב היפנוזה ולא ניתן לשלוט במהופנט או לגרום לו לעשות מה שהוא לא רוצה.
המקרה שבעקבותיו אבשלום דרורי גרם למהופנטת בעת מופע בידור להתקע שבועיים עד שקלאוזנר "העיר" אותה - הוא בעיקר פולקלור.
וחשוב לזכור- ישראל אחת המדינות הבודדות בעולם בה יש חוקים כה נוקשים ומגבילים. ברוב המקומות כל אחד יכול להפנט מתי שבא לו. וכנראה שאסונות לא מתרחשים, אחרת לא היו מרשים את זה. אז  זה אומר דרשני.
חוק ההיפנוזה משרת בעיקר את גילדת המהפנטים
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'כל מילה בסלע-אכן רק במדינת ישראל החוק משרת את הגילדה'
כל מילה בסלע-אכן רק במדינת ישראל החוק משרת את הגילדה
24/01/2016 | 15:17
7
32
לצפיה ב-'גילדת המהפנטים'
גילדת המהפנטים
26/01/2016 | 20:16
6
67
שלום,
חוק ההיפנוזה אכן משרת את "גילדת המהפנטים",
אך זה נכון לגבי הרבה מאוד תחומים, רפואיים או לא, בהם נדרש רישיון מיוחד,
וכן- חשוב לציין כאן כי חוק ההיפנוזה גם משרת מאוד את המטופלים. אני לא רוצה לפתח את הדיון הישן הזה כאן, שאפשר לדעתי למצוא טיעונים משמעותיים בעד ונגד החוק. בשורה התחתונה, חוק ההיפנוזה משרת את החולים: המטופלים בישראל יכולים להרגיש בטוחים מאוד בתחום ההיפנוזה הרפואית, כל מי שמטפל בתחום עבר הכשרה ארוכה של משרד הבריאות (פסיכולוג או רופא) וכן הכשרות ספציפיות בבריאות הנפש ובטיפול בהיפנוזה, המטפלים מחויבים בנורמות מקצועיות ואתיות גבוהות, כך שהמטופלים בידיים טובות. האמת היא שאנשים כלל לא מתעניינים בשינוי החוק הזה, מי באמת נפגע מהחוק? בעיקר קוסמים, פרפורמרים ומהפנטי יו-טיוב למיניהם. אנשי מקצוע רציניים שרוצים לעסוק בתחום מוצאים את הדרך. מוריס קליינהאוז ז”ל, פסיכיאטר רגיש ומוכשר שהיה מהיוזמים של תהליך חקיקת החוק אמר לי פעם: “סכין זה מסוכן? תלוי בידיים של מי... בידיים של מנתח זה אפילו יכול לרפא". זה נכון שאין בארץ מופעי היפנוזת במה (משפילים בד”כ), שאי אפשר להתחיל לטפל אחרי סמינר סוף שבוע, ושצריך הכשרה רצינית וממושכת בתחום על מנת לטפל בהיפנוזה. מי היה שם את עצמו או בן משפחתו בידיים של מהפנט חובב ללא רקע בבריאות הנפש, הכשרה מתאימה, וכללים אתיים מחייבים?
עם זאת, כמובן שאפשר להעלות טיעונים לכאן ולכאן... 

נפתלי אדרי

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'לפי תגובתך כנראה שלא שמעת על EBM'
לפי תגובתך כנראה שלא שמעת על EBM
27/01/2016 | 12:26
4
45
בשאר התחומים בהם נדרש רישיון מיוחד, אכן יש הצדקה לכך. אין דין רישיון מומחה לעיסוק בכירורגיית לב חזה, לרישיון להיפנוזה.
אני אהיה עדין ואומר ש"אינך מדייק" בלשון המעטה כשאתה אומר שלשם השגת רישיון היפנוזה יש לעבור הכשרה ארוכה של משרד הבריאות
ראשית - משרד הבריאות לא מבצע כלל הכשרה כזאת. הוא רק קובע את הקריטריונים.
שנית - אורך ההכשרה הינו 80 שעות בלבד. וזה כולל הכל : לימודי היפנוזה עיוניים הדרכה מעשית ולימודים בנושאי פסיכולוגיה (עיין בתקנות ההיפנוזה 1991)
נורמות מקצועיות גבוהות? תרשה לי לגחך. והבחינה היא בכלל בדיחה בהנחה שאתה יודע להגיד לבוחנים את מה שהם רוצים לשמוע.

אם באמת היה בסיס לטיעונך אז במקום לזרוק סיסמאות היית מדבר ב "רפואה מבוססת ראיות". אבל העניין שאין לך בסיס. כי אם המטופלים בישראל באמת יותר בטוחים לדבריך, לא הייתה בעיה להביא שלל דוגמאות מרחבי העולם על כל הנזקים שנגרמים מכך.
כדי להראות כמה הוועדה המיעצת להיפנוזה מגוחכת מספיק רק לקרוא את אחת ההחלטות שלה לאסור על מהפנטים לתת סוגסטייה לגלגול נשמות.
נו באמת...

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'זו דעתך. שמענו גם את הדעה האחרת'
זו דעתך. שמענו גם את הדעה האחרת
27/01/2016 | 14:32
3
26
אני לא יודעת דעתו של מי צודקת יותר.

אני רק יודעת שבעיניך, הוועדה המייעצת להיפנוזה מגוחכת, בעל המקצוע העונה בשרשור זה גורם לך לגחך, ואנשי הפורום השואלים ראו יותר מידי סרטים.
בקיצור - כולם מגוחכים ומזולזלים בעיניך.
וזה אומר משהו עליך, ויתכן שגם על החשיבות שיש להעניק לדעתך.
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'הצגת עובדות היא קצת יותר מדעה'
הצגת עובדות היא קצת יותר מדעה
27/01/2016 | 15:43
2
31
בשום מקום לא כתבתי  שכולם מזולזלים. אם כך את מרגישה אולי זה נובע מבעיה שאת צריכה לפתור.

לענייננו

אם את רוצה לקרוא להכשרה של 80 שעות ברוטו הכשרה רצינית ולשים אותה בכפיפה אחת עם הכשרה במקצוע כירורגי (6 שנים) - את מוזמנת לבחור עבור ההשוואה הזאת כינוי אחר.  אבל אלה נתונים, ולא הדעה שלי.

וועדה מקצועית מיעצת של משרד הבריאות כותבת באחת ההחלטות שלה (קישור מופיע בהודעה השניה שלי) שאף על פי שביצוע שחזור גלגולים אינו מנוגד לחוק ההיפנוזה אין לתת סוגסטיה מפורשת בנושא.

ברוב מדינות העולם אין רגולציה בהיפנוזה ואפילו באוסטרליה שעד מזמן היו בה חוקים די מחמירים (אמנם לא כמו בישראל) הורידו אותם. בכל זאת - אם תנסי לסרוק את הספרות הרפואית על נזקי ההיפנוזה (שאם היא אכן כלי מסוכן בידיים לא מיומנויות תצפי למצוא שלל דיווחים) - לא תמצאי.

אפילו ה"דה-היפנוטיזציה" שהוזכרה כאן חסרת בסיס עובדתי. את מוזמנת לקרוא דו"ח של ה CIA משנות השישים בו עשו ניסוי והיפנטו אנשים בלי להעיר אותם - כולם התעוררו ספונטנית בלי שום נזקים.

בקיצור , במקום להתמקד באמונות טפלות, מיתוסים וכו' - עדיף להצמד לעובדות המדעיות. שמשום מה האורח הנכבד לא הציג.

אז כמו שכתבת - אפשר לקרוא את מה שאני כתבתי (שמגובה בראיות שכל אחד יכול לבדוק) ואפשר לקרוא את מה שהאורח כתב , שמעבר לכך שמדובר בניסיון דמגוגי של סיסמאות, הוא גם בעל אינטרס. והקורא הנבון והביקורתי ידע למי להעניק יותר חשיבות.

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'אני אספר לך משהו על השכל של המטופל'
אני אספר לך משהו על השכל של המטופל
27/01/2016 | 16:57
1
36
הוא לא מתיימר להביע עמדה בנוגע לעובדות כי הוא לא מבין בהן ולא מחפש להתמקצע בזה יותר מידי (יותר דחוף לו כרגע לקבל עזרה מבעל מקצוע). 
אבל השכל שלו יודע מניסיון שאם המטפל מגחך על זולתו (מזלזל? אולי לא? צריך גם לתת את הדעת להרגשה של בן שיחך, למרות שאכן הוא חייב לטפל בבעיותיו...) - זה אומר שהאגו שלו בעייתי, וזו נורה אדומה בשיקולי הבחירה בו כמטפל. אצל כל מקצוען הכי ענק דרוש יושר מקצועי קודם כל, מה שסביר שלוקה אצלו כאשר שיקולי האגו וההנאה שלו לגחך על זולתו כל כך משמעותיים.

ולעובדות: היה פסיכיאטר סופר בכיר בתל השומר. מקצוען מס' 1 לכל הדעות. עם הצלחות מרשימות בטיפול במקרים הכי קשים ובלתת להם כלים לעזור לעצמם לטווח ארוך, ועם הבנה ויחס מילולי טוב לחולים - פסיכיאטר אידיאלי ממש. באמת.
הבעיות התחילו במרפאה הפרטית שלו. לא התעריף הגבוה שלו היה בעייה, אלא זה שהוא מאוד אהב כסף, בצורה לא נורמטיבית. ולכן האריך טיפול שלא לצורך (בעיקר של נשים בודדות), בגלל הכנסות העתק שהזרימו לו. לא עשה שום הנחה על טיפול שבועי לתקופה ארוכה, אלא גבה אותו מחיר כמו ייעוץ חד פעמי. לא ויתר על שיחות טלפון רבות בזמן פגישת טיפול, ותקף את טענת המטופל שזה מפריע לו להתרכז בטיפול. 
עם הזמן התדרדר יותר מוסרית, ונגרר לפיתוי וניצול מיני של המטופלות. ואז סולק מתה"ש כי כבר אי אפשר היה לתת בו אמון למרות חוזקותיו הכ"כ מקצועיות.

לי הציע לעשות היפנוזה אצלו, בתעריף גבוה כמובן. בדק עם מטוטלת אם אני מתאימה וקבע שכן (בלי להתייחס להתקפים הפסיכוטיים בעבר). לא האמנתי לו, בגלל אישיותו והתנהגותו, למרות שידעתי כמה הוא מוכשר ומקצועי.

אלו עובדות, שמלמדות שהתנהגותו ויושרו של מטפל היא הא'ב' הכי חשוב, הכבוד שהוא נותן לזולתו יותר משמעותי מהמקצועיות המופלאה שלו. 
אני לא אתן לעולם אמון במקצועיות של מטפל שמרגיש גיחוכים רבים על זולתו, כי מודעות עצמית של מטפל היא הדבר הכי חשוב בטיפול. בלעדיה הוא עלול להזיק מאוד, בצד התועלת הרבה שיביא. לא מדובשו (יהיה מתוק ככל שיהיה) ולא מעוקצו.
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'יפה כתבת '
יפה כתבת
27/01/2016 | 21:37
23
רק חבל שזה לא רלוונטי לדיון
שתהיה לך רק בריאות. 
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'הנה דוגמה למה שהוועדה המייעצת להיפנוזה מתעסקת'
הנה דוגמה למה שהוועדה המייעצת להיפנוזה מתעסקת
27/01/2016 | 12:56
37
שמישהו לא יחשוב שהתבדחתי

שחזור גלגולים בהיפנוזה.... והם עוד מתיימרים להיות גוף ששומר על הציבור

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'לגבי טיפול בחרדה'
לגבי טיפול בחרדה
24/01/2016 | 21:32
1
48
נאמר לי שבשיטת CBT ניתן לטפל אם החרדה היא ממשהו לא הגיוני למשל חרדה מכפתורים, מחטים, הקאה וכו'.  אבל אם החרדה היא ממשהו הגיוני כמו לאבד מישהו קרוב, מוות במשפחה, פחד מחוסר יכולת לפרנס וכו'.. לא ניתן לטפל בשיטה זו.

איך זה עובד בהיפנוזה?
האם ניתן לטפל להקטנת או העלמת חרדות כאלו?
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'היפנוזה ו CBT לחרדה'
היפנוזה ו CBT לחרדה
26/01/2016 | 20:23
55
שלום, 
CBT נחשב לטיפול יעיל בחרדות שונות, וסיבת החרדה אינה משמעותית במקרה זה לסוג הטיפול. היפנוזה היא כלי טיפולי שיכול להשתלב בטיפול CBT או בטיפולים מסוגים אחרים.

העיקרון המרכזי , בCBT בהיפנוזה או בטיפול משולב, הוא להעלים- בדרכים שונות ומגוונות- את הקשר בין הגירוי שעורר את החרדה (כמו שציינת למשל כפתורים, מחטים, הקאה...) לתגובה הגופנית הלא נעימה. במקרים של פחדים מדברים הגיוניים (כמו לאבד מישהו קרוב, מוות במשפחה, פחד מחוסר יכולת לפרנס...) הרעיון הוא לא שלא תהיה תגובה גופנית ונפשית כלל, אלא שהיא תהיה סבירה ושאיכות החיים של המטופל לא תיפגע כתוצאה מהחרדה האוניברסלית הזו.
אז כן, בהחלט ניתן לטפל להפחתה או העלמה של חרדות כאלו.

נפתלי אדרי

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'שאלה על היפנוזה'
שאלה על היפנוזה
25/01/2016 | 10:38
1
59
האם אפשר לעשות היפנוזה עצמית?
איך עושים זאת?
האם יש לך ספרים מומלצים בנושא? (לא בהכרח בשפה העברית.. גם אנגלית הולך)
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'היפנוזה עצמית'
היפנוזה עצמית
26/01/2016 | 21:02
57
שלום,
כן, אפשר ומומלץ.  איך עושים זאת? חשוב להקדיש זמן וללמוד את ההיפנוזה העצמית לעומק על מנת להגיע לתוצאות אפקטיביות.
ניתן כמובן גם לנסות ללמוד להפנט את עצמך דרך ספרים ותרגול... אם כי לצערי אין ספרים מספיק ענייניים וברורים שיכולים ללמד איך ניתן לבצע היפנוזה עצמית. אבל, אני ממליץ מאוד על כל מה שכתב מילטון אריקסון בנושא הזה, וכן על השיטה שפיתחה בתו- בטי אריקסון. אפשרות אחרת היא ללכת לטיפול, היפנוזה עצמית מתבצעת בכל טיפול בהיפנוזה.

נפתלי אדרי

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'היפנוזה יכולה לשנות ממצב של אהבה לשנאה?'
היפנוזה יכולה לשנות ממצב של אהבה לשנאה?
26/01/2016 | 09:26
1
54
אני אוהבת מאד שוקולד והוא זה שעומד בעיקר בדרכי אל יעד המשקל הרצוי....השוקולד והמתוק בעיקר הוא המכשול הגדול בפניו קשה לי מאד לעמוד.
תודה לתגובה
ליאת
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'היפנוזה ודיאטה '
היפנוזה ודיאטה
26/01/2016 | 21:13
64
שלום ליאת, 
אני לא ממליץ להפסיק לאהוב שוקולד, עדיף למצוא את האיזון... ולשים לב להבדל בין "דיאטה" לשינוי לאורח חיים בריא יותר

לקריאה נוספת:

נפתלי אדרי

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'פרטיות המטופל'
פרטיות המטופל
26/01/2016 | 17:44
1
39
האם המטפל יכול לגלות על המטופל דברים אישיים מאוד שהוא לא היה בוחר לחשוף לו לא היה במצב של היפנוזה? ברור שיש חיסיון רפואי אבל עדיין... מלחיץ
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'פרטיות ושליטה'
פרטיות ושליטה
26/01/2016 | 21:18
45
לא!
לאנשים יש שליטה מלאה והם לא מספרים או עושים דברים בהיפנוזה שלא היו עושים גם במצב מודעות רגיל...
חוץ מזה, כמובן שעל המטפל חלים כללים אתיים והוא גם מחויב לשמור ולהגן על פרטיותו של המטופל. 

נפתלי אדרי

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'תדירות '
תדירות
26/01/2016 | 17:45
32
נניח יש לי קשיים חברתיים, חרדת קהל וכו...האם ניתן להסתפק בטיפול היפנוזי אחד או שזה לא מספיק? כמה טיפולים זה המספר המסימלי?
מה המרווח בין טיפול אחד לשני?
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'האם היפנוזה יכולה להיות מועילה במקרים של בורדרליין?'
האם היפנוזה יכולה להיות מועילה במקרים של בורדרליין?
26/01/2016 | 18:16
50
לצפיה ב-'מר אדרי: אני מגרדת פצעים בראשי ולא מניחה להם להתרפא.'
מר אדרי: אני מגרדת פצעים בראשי ולא מניחה להם להתרפא.
26/01/2016 | 18:58
1
37
זהו דחף שאינני מצליחה לכובשו. גם היום גירדתי, וגם כמה פעמים בימים האחרונים.
האם טיפול בהיפנוזה יכול לשים קץ לעניין?
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'גירוד, בורדר ליין, חרדה'
גירוד, בורדר ליין, חרדה
26/01/2016 | 21:24
46
שלום,
שלושת השאלות האחרונות שנשאלו על הטיפול בהיפנוזה (בגירוד פצעים, בגבוליות, ובחרדה) מצריכות כמובן הרחבה על המצב האישי של המטופל... זה לא המקום המתאים, למי שמעוניין אפשר לפנות אליי או לאגודה הישראלית להיפנוזה ליעוץ

נפתלי אדרי

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'מתי בהיסטוריה, וע"י מי ובאיזה עם נתגלתה ההיפנוזה?'
מתי בהיסטוריה, וע"י מי ובאיזה עם נתגלתה ההיפנוזה?
26/01/2016 | 19:02
3
19
לצפיה ב-'ההיסטוריה של ההיפנוזה'
ההיסטוריה של ההיפנוזה
26/01/2016 | 20:38
2
41
שלום,
שאלה יפה.. 
ההיסטוריה של ההיפנוזה מאוד מאוד ארוכה. אפשר לכן לומר שאין אדם אחד שהמציא את ההיפנוזה, יש אבל הרבה אנשים שתרמו לה במהלך אלפי השנים... כלומר, המילה "היפנוזה" היא די חדשה (רופא סקוטי מהמאה ה19), אבל בצורות שונות ההיפנוזה הייתה קיימת הרבה לפני.
ההיפנוזה הרפואית המודרנית קיימת "רק" כ 100-200 שנה, ולמעשה מבחינה היסטורית מההיפנוזה התחילה להתפתח הפסיכותרפיה...  

נפתלי אדרי

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'תוכל לציין עמים שבתוכם התחילה ההיפנוזה? וגם תקופה ראשונה, '
תוכל לציין עמים שבתוכם התחילה ההיפנוזה? וגם תקופה ראשונה,
26/01/2016 | 20:50
1
24
לצפיה ב-'עמים והיפנוזה'
עמים והיפנוזה
26/01/2016 | 20:54
39
רוב הספרים שעוסקים בהיסטוריה של ההיפנוזה מתחילים בתיאורים של המקדשים בתקופת מצריים העתיקה, פרס ויוון. אך למעשה ההיפנוזה הייתה קיימת בצורות שונות (ועדיין) אצל עמים רבים...

נפתלי אדרי

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'היפנוזה'
היפנוזה
26/01/2016 | 19:12
1
35
שלום
קראתי באינטרנט שניתן לרזות בעזרת היפנוזה. איך זה עובד?
תודה
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'היפנוזה לירידה במשקל'
היפנוזה לירידה במשקל
26/01/2016 | 20:28
206
שלום רונית,
היפנוזה רפואית אכן מאוד יעילה בירידה במשקל, והיא מסייעת בדרכים שונות,  
את יכולה לקרוא עוד על הנושא כאן

נפתלי אדרי

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'שלום נפתלי, האם'
שלום נפתלי, האם
26/01/2016 | 20:44
1
180
אפשר להעזר בהיפנוזה לטיפול בבעית הרטבה לילד בן-7 ?

תודה.
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'היפנוזה לילדים- הרטבה'
היפנוזה לילדים- הרטבה
26/01/2016 | 21:01
56
בהחלט, זה אחד מהתחומים בהם היפנוזה יעילה ביותר, על ידי גיוס הדמיון של הילד לטיפול ממוקד בבעיית ההרטבה... 
יש כמה דוגמאות דומות כאן:

נפתלי אדרי

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'תודה רבה לנפתלי אדרי. התשובות על הבעיות היו בד"כ קצרות '
תודה רבה לנפתלי אדרי. התשובות על הבעיות היו בד"כ קצרות
26/01/2016 | 21:14
1
57
אמנם, אולי אף מדי ,לטעמי, אבל אני מבינה שפורום אינטרנטי הוא מקום מוגבל.
התשובות על המצב המוחי בהיפנוזה (אוי, קצר מדי...), על ההיסטוריה שלה (קצר מדי...) ועל האפשרויות לשלוט על ההריון דרכה (התאכזבתי ממיעוט הידע העכשווי ומכך שכנראה חוקרות ורופאות לא "התלבשו" על הנושא) היו מרתקות. אני חושבת שספרים טובים על היפנוזה ודאי וודאי יעמיקו את הידיעות של הקוראת (שלי....) ויתנו תמונה רחבה ורבת עניין.
הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
26/01/2016 | 21:26
45
נפתלי אדרי

הפסיכולוגית >>
לצפיה ב-'תודה רבה לנפתלי אדרי על התשובות המקצועיות והמחכימות'
תודה רבה לנפתלי אדרי על התשובות המקצועיות והמחכימות
26/01/2016 | 22:09
38
תמר ואני מודות לך על ההשתתפות והמענה לשאלות הגולשים בפורום.
רוחב היריעה של השאלות מדגים כמה הרבה ציפיות, משאלות  ופחדים נתלו בהיפנוזה, ותשובותיך מאירות את התחום באופן מרגיע ורציני. תודה רבה על ההפניות למאמרים, כמו כל נושא ותחום בפסיכולוגיה ובנושאים אחרים- העמקה דורשת השקעה ומאמץ, מי שירצה/תרצה- מוזמנת לקרוא בעקבות ההפניות של נפתלי.
ושוב -תודה רבה!!
הפסיכולוגית >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

הודעות אחרונות

20:29 | 19.11.18 יםכחול10
17:29 | 19.11.18 mazal4
17:27 | 19.11.18 mazal4
15:33 | 09.11.18 shloim13
16:06 | 23.09.18 Natida212
01:33 | 07.09.18 שירה כמים
17:32 | 14.07.18 צביקה531
02:38 | 01.07.18 crema30
16:47 | 30.06.18 doritalonr

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ