לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1092110,921 עוקבים אודות עסקים

פורום יידיש

"געזען האָב איך ייִדישע ווערטער ווי פֿײַערלעך קליינע ווי פֿונקען, געצויגן פֿון פֿינצטערן אַרץ. געפֿילט האָב איך ייִדישע ווערטער, ווי טײַבעלעך ריינע, ווי טײַבעלעך ריינע, די טײַבעלעך וואָרקען און וואָרקען אין האַרץ" ... (משה קולבאַק).
ברידער און שוועסטער, אַזוינס האָט איר נאָך נישט געזען! "ײִדיש, ײִדיש און ווידער אַ מאָל ײִדיש" – דאָס איז אונדזער מאָטאָ. • דאָ וועט איר לייענען ײִדיש און וועגן ײִדיש. • דאָ וועט איר זיך טרעפֿן מיט ײִדישיסטן און ײִדישיסטקעס פֿון איבער דער גאַנצער וועלט. • דאָ וועט איר זיך נישט דאַרפֿן שעמען מיט אײַער מאַמע-לשון. • דאָ וועט איר זיך פֿילן אין דער הײם, אינטים און אײַנגענעם. • דאָ וועלן זיך די פֿאַרביסענע העברעיִסטן ברעכן צײן צו פֿאַרשטיין עפּעס וואָס. הקיצור, אַלע סיבות אין דער וועלט אײַנטײל צו נעמען אין אונדזער פֿאָרום. מיט כּבֿוד און דרך-ארץ, נועם סטאַריק, חיים לוי.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום יידיש

"געזען האָב איך ייִדישע ווערטער ווי פֿײַערלעך קליינע ווי פֿונקען, געצויגן פֿון פֿינצטערן אַרץ. געפֿילט האָב איך ייִדישע ווערטער, ווי טײַבעלעך ריינע, ווי טײַבעלעך ריינע, די טײַבעלעך וואָרקען און וואָרקען אין האַרץ" ... (משה קולבאַק).
ברידער און שוועסטער, אַזוינס האָט איר נאָך נישט געזען! "ײִדיש, ײִדיש און ווידער אַ מאָל ײִדיש" – דאָס איז אונדזער מאָטאָ. • דאָ וועט איר לייענען ײִדיש און וועגן ײִדיש. • דאָ וועט איר זיך טרעפֿן מיט ײִדישיסטן און ײִדישיסטקעס פֿון איבער דער גאַנצער וועלט. • דאָ וועט איר זיך נישט דאַרפֿן שעמען מיט אײַער מאַמע-לשון. • דאָ וועט איר זיך פֿילן אין דער הײם, אינטים און אײַנגענעם. • דאָ וועלן זיך די פֿאַרביסענע העברעיִסטן ברעכן צײן צו פֿאַרשטיין עפּעס וואָס. הקיצור, אַלע סיבות אין דער וועלט אײַנטײל צו נעמען אין אונדזער פֿאָרום. מיט כּבֿוד און דרך-ארץ, נועם סטאַריק, חיים לוי.
x
הודעה מהנהלת הפורום
המשך >>

לצפיה ב-'בקשה לתרגום 6 מכתבים מתחילת המאה הקודמת'
בקשה לתרגום 6 מכתבים מתחילת המאה הקודמת
<< ההודעה הנוכחית
27/03/2020 | 09:44
3
27

בעיזבונו של אבא מצאתי לפני כמה חודשים 6 מכתבים ביידיש בכתב ידה של סבתא שלי, רבקה פרנס (שם נעוריה). אני מחפש מתנדבים שיתרגמו לעברית את המכתבים במטרה לדעת למי הם נכתבו ומה תוכנם. מצ"ב אחד לדוגמה.
בתודה ובברכת בריאות טובה,
עוזי עמיר
052-3663542

יידיש >>
לצפיה ב-'מה שצרפת זה לא מכתב'
מה שצרפת זה לא מכתב
28/03/2020 | 17:46
2
32
זה נראה לי כמו סיפור.
ובשורה האחרונה רשום: תורגם מפולנית על ידי  ר.פ.

ועכשיו גם שמתי לב שהכותרת היא לעגענדע (אגדה)
יידיש >>
לצפיה ב-'תרגום מסמכים של סבתא שלי מיידיש'
תרגום מסמכים של סבתא שלי מיידיש
12/05/2020 | 15:14
1
6
ראשית, תודה רבה על התגובה.
שנית, ר.פ. זו רבקה פרנס - שם הנעורים של סבתא.
אני מבין שאלו אינם מכתבים אלא דברי ספרות שלגביהם אשמח לדעת אם:
1. הם תרגום של מאמרים או סיפורים שמצאו חן בעיניה מפולנית ליידיש.
2. יצירות שלה.
ידוע לנו שבפולין סבתא רבקה היתה משתתפת ב"נשפים של י.ל. פרץ" שהיו מפגשי אינטלקטואליים / בוהימים של אנשי ספר, משוררים ופובליציסטים.
יידיש >>
לצפיה ב-'כפי שכתבתי לך'
כפי שכתבתי לך
12/05/2020 | 16:43
6
כל העמודים שצירפת הם רצף אחד של סיפור אחד. אגדה על משורר.
אני מתקשה לפענח את כל הכתב יד, אבל מדובר בסיפור. אתה יכול להיווכח שבעמודים הלפני אחרונים יש גם דיאלוגים בסיפור, לפי המקפים בתחילת השורה.
כפי שכתבתי לך כל הטקסט שצירפת הוא תרגום של אגדה פולנית שנעשה על ידי סבתך ר.פ.
יידיש >>

הודעות אחרונות

15:43 | 29.05.20 שגב1234
11:48 | 22.05.20 שגב1234
17:03 | 18.05.20 מליץיושר
16:03 | 02.05.20 יענקל בער
16:24 | 10.04.20 דני ענבר 1
21:48 | 27.03.20 יענקל בער
15:07 | 22.03.20 אפס שתיים
20:20 | 18.03.20 מיכאל אבידן
10:24 | 10.03.20 חייםלוי
08:54 | 09.02.20 חייםלוי

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ