איך יודעים האם אתה שולט או נשלט?

Hatulola

New member
איך יודעים האם אתה שולט או נשלט?

אומרים שזה כמו נטייה מינית, אך בנטייה מינית אין בכלל שאלה כזו. כלומר אף אחד לא שואל את עצמו מה הנטייה המינית שלי, זה פשוט משהו שיודעים. בעוד בעולם השליטה זה לא כזה ברור וגם יכול להשתנות, מה שמערפל עוד יותר את העניין.
אז כיצד בכל זאת מזהים מי זה מי?

זה ממש לא מדוייק לגבי נטייה מינית

והרבה אנשים שואלים את עצמם שאלות.
&nbsp
לגבי שליטה-
זה קצת דומה:
יש כאלה שהנטייה הבדסמית שלהם מוחלטת וברורה, יש כאלה שאוהבים את שני צידי השוט ויש כאלה שתקופות מסויימות הם אוהבים להשלט ובתקופות אחרות לשלוט ואולי זה גם תלוי במי נמצא מולם.

Hatulola

New member
זה בדיוק מה שאני חושבת

אין באמת הבדל משמעותי

איך יודעים שבא אביב?

מסתכלים סביב סביב (תודו שזמזמתם בלב)
&nbsp
גם כאן, מסתכלים סביב וגם עמוק פנימה.
לא ידעתי שזה קיים בי עד שמצאתי את האדם הנכון מולי.
אני לא יודעת אם זו החלטה או דרך חיים.
אני גם לא יודעת אם אוכל להיות כך עם מישהו אחר מלבדו.
אני רק יודעת מה היום. וגם זה לא מובן מאליו מבחינתי.
&nbsp
לגבי הנטייה המינית, אני לא מסכימה איתך.
לא ידעתי שאני נמשכת לנשים עד שהייתי עם אישה.
בכלל, לא אוהבת להיצמד להגדרות ולהכניס אנשים לתבניות.

Hatulola

New member
לפעמים זה עוזר להיצמד לתבניות

במיוחד אם יש לך כוונה לפרק אותן

tinky2

New member
לדעתי מאוד דומה

כמו שאת יודעת שאת נמשכת לגבר או לאישה או שאת בכלל נמשכת ל2 המינים.
וזה גם משהו שיכול להשתנות במהלך החיים, שכל חייך נמשכת לגבר ופתאום את מוצאת את עצמך נמשכת לנשים.

אז אותו הדבר, את נמשכת להישלט או לשלוט. את יכולה גם להימשך ל2 הצדדים ואז את מתחלפת ויש גם מצבים שאת נשלטת שפתאום מוצאת את עצמה אחרי כמה שנים נמשכת ללשלוט.
ויש את אלו שתמיד ישארו בצד הנשלט או בצד השולט.
מרגע שאתה מגלה את זה בעצמך אתה פשוט יודע מה אתה.
ולגבי איך מזהים את זה באחרים,
אי אפשר :)
הם לא באמת מסתובבים עם שוט או עם גאג בפה :)

Hatulola

New member
אבל אם אתה מגלה בעצמך יותר מדי צדדים?

אתה פשוט לא יודע מי אתה... לדעתי לא כל כך פשוט. זה שאתה יכול להיות משהו מסויים לא אומר שאתה חייב להיות זה ואתה לא יכול להיות משהו אחר. חלק מהעניין לפעמים זה לעזוב את מה שהיית ולהיות משהו אחר. זה חלק מתהליך ההתפתחות

tinky2

New member
החיים הם דינמים

והכל פתוח לשינויים
בכלל לא כדאי להיצמד להגדרות כאלה ואחרות
ההגדרה לא מגדירה את מי שאת
אלא זה שאת עושה את מה שעושה לך נעים וטוב בחיים
גם אם התהליך הזה של למצוא את מקומך ואת מה שעושה לך נעים וטוב
רצוף שינויים והתנסויות מרובות.

A לוןA

New member
ואוסיף על דברי המנוסים שמעלי

מבחינה חברתית את מאוד מוסללת למקום מסויים. לכן אם יש לך שאלות מסויימות והזהות המינית שלך נוטה למקום מסויים- החברה כבר תידאג שהשאלות יעלמו ואת תלכי למקום הנכון. זה צריך להיות משהו מאוד רציני כדי שתתחילי להכיר בזה, דבר ראשון מול עצמך.
&nbsp
מבחינת הנטיה המינית הבדסמית, ברגע שעברת את הטאבו של "איכס-כואב-סוטים" הדרך הרבה פחות סלולה ויש בה הרבה יותר אפשרויות- ולכן גם ההתלבטות והחקירה גדולים יותר.
&nbsp
זה לא שמבחינת נטיה מינית יש פחות שאלות- פשוט בעולם הבדסמי הן פחות מושתקות.

Hatulola

New member
אני לא חושבת שזה צריך להיות משהו רציני

מספיק שאתה סתם אדם ספקן מטבעך וזה יעורר אותך לחקור ולחפש עוד כיוונים בהם אתה יכול לבוא לידי ביטוי. החברה שלנו ליברלית יחסית אז היא מאפשרת סטיות עד רמה מסויימת. בוא נגיד שלהיות סוטה היום הפך להיות המיינסטרים בחברה.
אנשים מחפשים דרכים לבטא את עצמם וBDSM זה עוד כלי בדרך לגילוי מי אתה בעצם. האם אתה משהו מסויים או שיש לך פנים רבות? לדעתי מעניין לראות כמה שיותר פנים של עצמך

A לוןA

New member
זה בסדר לחיות בבועה

כל עוד את מודעת לזה שאת חיה בבועה, ומחוץ לבועה קורים דברים אמיתיים.
&nbsp
הבועה שלך אומרת שלהיות סוטה נהיה מיינסטרים והסטיה אינה נוראית כל כך.
נראה אותך מסבירה לאחות בבית חולים (שאליו הגעת נניח בגלל שפעת) שסימני החבלים שעלייך הם בהסכמה, נראה אותך מסבירה לבית הדין הרבני שאת אמא כשירה לחלוטין למרות שיש תמונות שלך במחוך מהדאנג'ן, נראה אותך מסבירה לשוטר למה כל הסטירות שחטפת באותו ערב הן בהסכמה ורק אלו שאחרי המילת ביטחון הן התעללות ונראה אותך מתמודדת עם סטיגמה של מתעלל כשמישהו בעבודה מספר על זה שגילה עליך שאתה מאלו, של הסאדו-מאזו וכו' וכו'.
&nbsp
החברה שלנו רחוקה מלהיות ליברלית, וזו הסיבה שבחיים האמיתיים- רובינו עדיין "בארון".
&nbsp

Hatulola

New member
חברה ליברלית אינה חברה סוטה

אלא כזו המתייחסות בסובלנות לסטיות. בוא נגיד שפעם מישהו מהסאדו-מאזו לא היה יכול להסתובב באופן חופשי. ומה לגבי עצם קיומו של פורום BDSM, זה לא מעיד על סוג של נורמליזציה של התחום?

A לוןA

New member
יש לנו פה בעיה בהגדרות

"חברה" קובעת את הנורמה. המושג "חברה סוטה" שאת משתמשת בו הוא מושג שסותר את עצמו, ולכן חסר משמעות.
שנית, זה שהמצב אינו כמו באיראן, לא מכתיר את החברה הישראלית כ"ליברלית". הדוגמאות שהבאתי מעלה הן דוגמאות אמיתיות מהחיים- ורחוקות מלהיות ליברליות.
נגיד שאפילו בבועה התל אביבית שני גברים מתנשקים והולכים יחד יהיו משהו מקובל- אבל נשלט ושולט המחוברים ברצועה יגררו תגובות שליליות- ואני לא מדבר כבר על שאר הארץ.
&nbsp
לקרוא לחברה הישראלית ליברלית? נו, אנחנו חווים אותה אחרת.

loraleigh

New member
בדיוק דיברו על זה בהקשר של אונס

לכי תסבירי למשטרה שהסכמת ששניים יעשו לך משהו אבל שהשלישי שהצטרף לא היה בהסכמה

DogsPCI

New member
לא ברור לי למה הכוונה לראות כמה שיותר פנים בעצמך...

&nbsp
למה?
&nbsp
כמובן אם לאדם יש מעצורים ועכבות שמונעים ממנו להיות משוחרר ולבטא את עצמו, אז רצוי לו שילמד להשתחרר ואכן לחקור את מה שמעניין ומושך אותו לחקור.
&nbsp
אבל אם משהו לא מושך אותי לחקור אותו, למה שאנסה אותו מלכתחילה?
אכן, לא תמיד נעריך ב- 100% מה יהיה לנו כיף ומתאים מראש, ובכל תחום...
אבל אם אתה אדם שמחובר לעצמך קצת, אז לרוב די אפשר לדעת אם זה כיוון שעושה לך את זה ומעניין אותך להיות בחוויה, או שלא.
&nbsp
ומי שבעיקר מעוניין לחקור למען החקירה... אז למה לא? שינסה כל דבר שהעולם מציע לו.
&nbsp
&nbsp
אני לא חושב שיש צורך להיות בתחרות עם עצמינו, בכל תחום.
&nbsp
משהו התעורר בך? מסקרן, מעניין, מושך? אז באופן טבעי ואם אתה לא עצור אתה תמשך לשם ותתנסה בזה. ומה שלא, לא. יש המון דברים שבחרתי לא להתנסות בהם בחיים. מאמין שברוב הדברים גם בחרתי טוב שלא להתנסות בהם, כי הם לא מדברים אלי... אז למה?
&nbsp
&nbsp

Hatulola

New member
הכוונה לראות את עצמך בכמה שיותר אופנים

למה? מתוך רצון אני מניחה. מי שלא לא רוצה ומסתפק במה שיש לו, נהדר לו :) אני תמיד מחפשת עוד משהו. מסקרן אותי לראות כמה שיותר ואריציות של עצמי.

יש כל מני סוגים של אנשים. לא כולם חייבים להיות אותו דבר. מה שמתאים לאחד לא בהכרח יתאים לאחר. גם לא להתנסות במשהו זה בחירה. כל אחד בוחר לעצמו וזה ממש לא מחייב אף אחד אחר מלבדו.

DogsPCI

New member
וואלה התולה ;) את עד עכשיו מבלבלת אותי עם השרשור שלך...

&nbsp
קודם כתבת שמספיק שהאדם הוא ספקן - כדי שיתעורר בו הצורך לחקור עוד... משמע המוטיבציה היא מתוך ספק, והרצון לבחון עוד פנים של עצמינו כדי.... ?
&nbsp
ופה את כותבת שזה עניין של רצון.
&nbsp
עכשיו, אני מבין לחלוטין שיש מטיבציה כזו ויש כזו. אבל בנושא המדובר פה, לדעתי אתה אמור לפעול מרצון, לא מתוך הטלת ספק בעצמך - ובוא נבדוק אולי זה מתאים לי בכל זאת. כמו שלא אשכב עם גבר כדי לבחון- אם אולי בכל זאת אני כן נמשך לגברים... - משמע מספקנות.
&nbsp
&nbsp
כל הנ"ל בהנחה ואני מבין אותך טוב.
&nbsp
&nbsp
והאמירה הבאה שלך - "לדעתי מעניין לראות כמה שיותר פנים של עצמך", פשוט לא מצליחה להקלט אצלי במוח. חחח. כאילו קונפליקט פנימי בתוכה... את מדברת עליך (לא אישית) בגוף ראשון ובגוף שלישי בו-זמנית. או משהו כזה... חחח. אבל זה בטח רק אני מסתבך... וכבר העירו לי על זה פה לא מזמן ;).
&nbsp
&nbsp
שבוע-טוב :).
&nbsp
&nbsp

אייבורי

New member
טוב ששאלת - יש בדיחה עם ניואנס

&nbsp
עוזר של גנרל רוסי שואל אותו, גנרל, מזה ניואנס
הגנרל אומר, טוב ששאלת, תוריד מכנסיים
העוזר מוריד מכנסיים
והגנרל תוקע אותו חזק בתחת.
&nbsp
עכשיו תראה אומר הגנרל.
לי יש זין בתחת, לך יש זין בתחת
אבל יש פה ניואנס.
&nbsp
&nbsp
בקיצור, אם תוקעים אותך בתחת, יש ניואנס והסבר האם את נשלטת או שולטת.

מוניאמר

New member
רגע! ממה שכתבת אני רואה זין אחד בתחת יותר מדי ...

זה כבר לא ניואנס ...

כנראה שהגנרל אמר לו:
"לי יש זין, לך יש זין. אבל איפה כל זין נמצא בדיוק, זה כבר ניואנס..."

למעלה