לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2334523,345 עוקבים אודות עסקים

פורום אומנות שימושית

פורום אומנות שימושית אינו רק פורום כפי שאתם מכירים.פורום אומנות שימושית הוא גם בית.בית לכל מי שהיצירה והאומנות השימושית מהווים חלק בלתי נפרד ממהלך חייו היומיים.נשמח לראותכם איתנו.ברוכים הבאים משכית

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אומנות שימושית

פורום אומנות שימושית אינו רק פורום כפי שאתם מכירים.פורום אומנות שימושית הוא גם בית.בית לכל מי שהיצירה והאומנות השימושית מהווים חלק בלתי נפרד ממהלך חייו היומיים.נשמח לראותכם איתנו.ברוכים הבאים משכית

לצפיה ב-' בצק מלח '
בצק מלח
<< ההודעה הנוכחית
12/10/2002 | 23:09
1
1211
החומרים, האפייה וכל שאר הסודות.

החומרים:
- 2 כוסות קמח (לא תופח!!)
- כוס מלח דק
- כוס מים

מערבבים הכל. בסופו של דבר אמור להתקבל בצק אחיד וחלק. אם הוא דביק מידי מוסיפים עוד קצת קמח.

להכנת בצק בצבעים:

אפשר להוסיף תבלינים כמו: קינמון, קארי, פלפל, פפריקה, אבקת קקאו, ובעצם כל מה שעולה על דעתכם.
היחס הוא 2 כפות מהתבלין לכמות בצק המוזכרת לעיל.

אפשר להוסיף "נוזלים" צבעוניים- קפה, תה, צבע מאכל וכד´. רמת הצבע משתנה ביחס לכמות הנוזל. מקזזים בין המים והנוזל. כלומר, אם מוסיפים חצי כוס נוזל "משלימים" את החסר עם חצי כוס מים.

אפשר להוסיף צבע גואש. את הגואש מוסיפים למים, מערבבים ושופכים לתערובת. גם כאן, רמת הצבע משתנה ביחס לכמות הגואש.

כמובן שאפשר (ואפילו רצוי) להכין רק כמות קטנה של בצדק בצבע, אם לא רוצים הרבה בצק מאותו צבע.

עם החומר עובדים כמו עם דאס. כדי להדביק חלק אחד לשני משתמשים במעט מים.

כדי ליצור צורות אפשר להשתמש בחותכני עוגיות, אפשר גם להשתמש בכל כלי העבודה של פימו, דאס וחימר.

אפשר ליצור דוגמאות על הצד בעזרת תחרה, בדים למיניהן, עלים וכד´.
פשוט כשמרדדים עלה, מעליו שמים את חתיכת הדוגמה ובעזרת מערוך משטחים את שניהם ביחד.

רצוי לעבוד על נייר אלומיניום. ככה אפשר להכניס את כל העבודה ישירות לתנור בלי לפחד שהיא תתפרק בדרך.

האפייה:

אחרי שמסיימים לפסל צריך לאפות את העבודה בתנור ביתי רגיל.
אופים בחום של כ- 100-120 מעלות צלזיוס.
זמן האפייה משתנה בהתאם לגודל העבודה. את התינוק בעריסה למשל, היה צורך לאפות כשעה וחצי.

זהירות לא לאפות פחות מידי זמן. אם לא אופים מספיק, אחרי כמה זמן הבצק מתרככך. אם רואים שהוא מתחיל להשרף פשוט להנמיך מעט את החום ולהמשיך לאפות.

כשהבצק מתקשה מעט בתנור אפשר להוריד את נייר האלומיניום ולהמשיך לאפות על הרשת. ככה הוא נאפה מכל הכיוונים. אפשר גם מידי פעם להפוך את העבודה על פניה.

הצביעה:

את היצירה ניתן לצבוע בכל סוגי הצבעים- אקריל, צבעי מים ואפילו גואש.

ציפוי בלכה:

אחרי שהצבע מתייבש צריך לצפות בלכה. אני לא ממש סגורה על איזו לכה צריך. אני ציפיתי עד היום בלכה של פימו והכל היה בסדר. חוץ מהעבודה של התינוק בעריסה שהתרככה לי. אני לא יודעת אם זה בגלל שלא אפיתי מספיק זמן או בגלל שהתעכבתי עם הציפוי בלכה והיתה לחות באויר.
לכן רצוי לא להתעכב יותר מידי עם הצביעה והציפוי בלכה אלא ישר לצבוע ולצפות.

זהו, אני מקווה שיצא לי ברור ושלא שכחתי שום דבר.
אומנות שימושית >>
לצפיה ב-' אביבה - אולי כדאי להכניס'
אביבה - אולי כדאי להכניס
13/10/2002 | 05:50
37
למאמרים..חבל שזה ילך לאיבוד :)
אומנות שימושית >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ