דברי רבינו הקדוש על ספריו

meran3

New member
דברי רבינו הקדוש על ספריו

דברי רבינו הקדוש על ספריו רבינו הקדוש אמר שספריו הם שמירה גדולה לבית אפילו כשעומדין בתיבה ומגדל, הם טובה גדולה ושמירה גדולה לשמור העשירות וממון האדם מכל היזקות ושמירה גדולה לכל דבר. על ידי לימוד בספריו יכולין להיות מוח גדול, כי יש בהם שכל נפלא מאוד על פי פשוטן של דברים, ואמר שיכולין להיות נעשה בעל תשובה גמור על ידי לימוד בספריו ובפרט בספרו הקדוש "ליקוטי מוהר"ן", ומי שיעסוק בספריו רק בלי קינטור וניצחון ויסתכל בו (בליקוטי מוהר"ן) באמת אז בודאי יהיו נבקין אצלו כל גידי קשיות לבבו. ואמר שכל אדם צריך להשתדל לקנות הספר שלו ומי שאין לו במה לקנות ימכור כל ספריו שיש לו ויקנה הספר שלו...ובפרט התורות שנכתבו בלשונו יכולין לדקדק בהם כמו במקרא...ואמר: "כיום כאשר הספר שלי כבר ידוע ונפוץ בעולם מחוייבים ללמוד אך ורק בהספר שלי!!!" עוד הוסיף ואמר על ספר קדוש זה: "הוא התחלת הגאולה ומאחר שיצא אני חפץ מאוד שילמדו אותו כי צריכים ללמוד אותו הרבה עד שיהיה שגור בעל פה כי הוא מלא מוסר והתעוררות גדול מאד להשם יתברך, אשר אין ערוך אליו ומי שעוסק בזה הספר אין צריך עוד שום ספר מוסר. ואמר שטוב לקבוע שיעור אחד פשוט ללמוד במהירות הרבה ושיעור אחד ללמוד בעיון גדול..." ואמר: "...התורה שלי גדולה מאד והיא כולה רוח הקודש ויכולין לידע ממנה עתידות שמי שיטה עצמו ויאזין ויקשיב התורה שלי יכול לידע עתידות שיהיה, ואין צריך לומר אחר כך כשנעשין הדברים בעולם שאז יכולין בודאי למצוא הכל בתוך התורה שלי ולראות ולהבין שהכל מבואר בתוך התורה שנאמרה כבר..." במכתב חוצב להבות אש מהרה"ח, הרב שמואל הלוי הורביץ זצ"ל, בענין ספריו של רבינו ובענין ללכת עם התורות של רבינו הקדוש נאמר: "...ובאמת מי שנוגע בהם כמו שרק נוגע בהם, זה מרפא אותו הרבה והוא זוכה להרבה, אך זה חילוק גדול להכניס לתוכו הרפואות בדיוק כפי שהרופא כיוון אותם, ולנצל את האוצרות כמו שאפשר לנצל אותם, היינו לזכות להתרפא ולזכות למה שאפשר לזכות מספרי רבינו בשלימות..." בספר חיי מוהר"ן (רצד) נאמר: לכל אותם שמבינים שהאוצר האמיתי הוא האוצר הרוחני: "...היה נראה בחוש שכל מי שנתקרב אליו נתמלא תיכף יראה גדולה ועצומה ונתלהב מאד לעבודת השם יתברך אשר לא נראה כזאת וגם עכשיו עדיין יראתו הגדולה גנוזה בספריו הקדושים, וכל מי שעוסק בהם באמת ובתמימות בא אליו יראה גדולה ומתעורר מאוד להשם יתברך כי כל דבריו כגחלי אש..."

הוא לא הכיר את המשפט: "אין הנחתום"?

ואני תמיד חשבתי שביהדות גאווה היא חטא...

לפי דבריך ודבריו

לא היה צדיק יותר גדול שהתהלך על פני האדמה. התנאים והאמוראים ושאר הצדיקים היו כלא היו שהוא מוזכר פשוט מדהים הטירוף שלכם.חולים בראש עם קבלות

למעלה