שאלות בנוגע לניתוח עליון FTM

AlmaGentil

New member
שאלות בנוגע לניתוח עליון FTM

היי חברים,
אשמח אם תוכלו לעזור לי ולתרום לי קצת מהידע שלכם בנושא -
ברצוני לעבור ניתוח להסרת החזה הנשי שלי ולעצבו כחזה גברי. אינני מזדהה נכון לעכשיו כטרנס ואינני לוקח טסטוסטרון או מאובחן כסובל מדיספוריה מגדרית. ובכל זאת ארצה לעבור את הניתוח כי אני יודע שהוא נכון עבורי לאחר שחשבתי על כך המון זמן. עשיתי בירורים מול מנתחים שונים בכל מיני מדינות בעולם (ארה"ב, גרמניה, אנגליה ופורטוגל) בנוגע לביצוע ההליך בחו"ל אך הניתוח וכל מה שמסביב יקר מאד מאד, במיוחד כשאני לוקח בחשבון את זמן ההחלמה ואת העובדה שאצטרך לטוס לאחר הניתוח (דבר לא נעים כשלעצמו).
לאחר כל ההקדמה הזו, רציתי לשאול האם ישנם מנתחים בארץ שמבצעים ניתוחים כאלו והם רמתם טובה?
עוד דבר, במידה ואכן ישנם רופאים המבצעים ניתוחים מסוג זה, האם הם דורשים מכתב מפסיכיאטר שמעיד על כך שאני במהלך של תהליך לשינוי מין ונוטל הורמונים, או שאפשר לבצע את הניתוח גם ללא כל מכתב מאנדוקרינולוג/פסיכיאטר?

תודה לעוזרים,
יובל :)

hatzilonit

Member
מנהל
תשובה חלקית

1. יש מספר מנתחים בארץ שעושים את הניתוח הנ"ל באופן פרטי, כניתוח פלסטי-קוסמטי ואין צורך במכתב מפסיכיאטר (כל עוד מתרשמים ממך שהינך בדעה צלולה ומסוגל לחתום על טופסי ההסכמה לפני הליך רפואי).

2. לא שמעתי על אפשרות לעשות ניתוח עליון דרך הוועדה בתה"ש (ז"א, על חשבון משרד הבריאות) בלי נטילת הורמונים.

למעלה