שלום לכולם אני חדשה כאן

תמרוש36

New member
שלום לכולם אני חדשה כאן

מילדות תמיד הרגשתי שאני בת המשפחה מעולם לא תמכה בי אמרו לי שז משהו שיעבור אני נשארתי בדיעה שלהם פשוט לא יכולתי לעבור את זה לבד כיום מרגישה שאין לי ברירה פשוט לא יכולה להמשיך ויודעת שזה מה שאני רוצה
יש לי כמה שאלות
1. אני יודעת שצריך אישור ממטפל שיאשר שאני יכולה להתחיל בתהליך האם יש מטפל מומלץ שיוכל לתת לי אישור בפגישה הראשונה ולא יבזבז לי את הזמן
2. אני כרגע מתחילה טיפולי הסרת שיער ויש לי לא מעט שיער לבן שמטריד אותי
האם ניתן כרגע לקחת רק חוסמי טסטוסטרון או שזה בעייתי.
ואיזה שינויים הוא עושה בגוף האם זה שינויים שנראים לעין או שאפשר להתמודד אם זה
3.אם אני יחילט שאין ברירה ואני יצטרך שהיה הורמונים בגוף ואני יקח אסטרוגן במינון נמוך האם היו שינויים בגוף שיראו אותם או צמיחת חזה שבשלב זה לא מעוניינת עד שאני יסיים הסרת שיער
4. אני מעוניינת לעבור הסרת אשכים האם אני צריכה לעבור וועדה של תל השומר
או שאפשר להביא אישור ממטפל ולעבור באופן פרטי אם מי שהיא יש מושג או שעברה את זה אשמח לשמוע
מקווה שאני ברורה בשאלות
סורי שחפרתי
אשמח לתשובות

Pelegbl

New member
תשובה

היי, אענה לגבי מה שאני יודעת. לגבי השאר ובאופן כללי ממליצה לפנות לשירות "ברוכות הבאים" של ארגון מעברים (אפשר לפנות במייל [email protected], דרך דף הפייסבוק "מעברים - שינוי בר קיימא לקהילה הטרנסית" או בהודעה לטל' 052-4776707). יש גם מאגר מידע באתר http://www.maavarim.org/new-page-2.
1. יש רשימות של מטפלים טרנספרנדליים במאגר המידע של מעברים ובאתר של פרויקט גילה (http://www.gila-project.com/?page_id=241). אם את לא מוצאת מישהו מתאים שם ממליצה כאמור לפנות למעברים.
2. בהסתייגות שאני לא רופאה - אפשר לקחת חוסמים בלבד לתקופה, אבל לטווח ארוך חוסר בהורמוני מין עשוי לגרום לדלדול עצם. עשויים להיות גם שינויים נראים, אבל פחות מאשר בטיפול משולב עם אסטרוגן. למידע מדויק יותר כדאי להתייעץ עם רופא.
3. יהיו שינויים. לוקח זמן עד שהם נראים וגם אז אפשרי להסתיר אותם, אבל זה מאוד אינדיווידואלי כך שאי אפשר בהכרח לתכנן את זה.
4. בחו"ל לא צריך לעבור את הועדה, לגבי המצב בארץ אני לא יודעת.

תמרוש36

New member
תודה ושאלה

נוספת אני כיום מעל גיל 40 האם יש השפעה בטיפול הורמונלי בגיל הזה
תודה

Pelegbl

New member
תשובה

בכיף :)
הטיפול בהחלט משפיע. אני לא מכירה השפעות ספציפיות שקיימות רק בגיל מסוים מעבר לשינויים בעצמות שיכולים לקרות רק עד גיל 25~, אבל שוב אני לא רופאה.

תמרוש36

New member
מודה לך

על התשובות
עוד שאלה
החלטתי ללכת למטפל צחי בן ציון מקווה שהוא מטפל טוב שלא יבזבז לי את הזמן
בפגישות כי אני ממש סגורה על עצמי והשאלה אני אמורה להביא הפניה מרופא משפחה ואז ליצור איתו קשר לגבי פגישה
ואך אני אמורה לדבר איתו בלשון נקבה או שזה לא משנה
מקווה שלא חפרתי
ממש תודה

Pelegbl

New member
תשובה

לגבי הפניה זה כבר תלוי בקופת החולים... פחות מבינה בזה.
באופן כללי כדאי לדבר איך שנח לך, אבל אני מניחה שבשביל מכתב להורמונים עדיף לדבר בלשון את (עבור MTF כמובן).

למעלה