יש לי שאלה לרוב המגיבים פה

לדעתי זה לא

אם אדם אשר נמצא לבד ואין אנשים רבים שסומכים ונשענים עליו אז אתה צודק
אם כל השלמות שהזכרת
אבל אדם בעל משפחה בעל ילדים נשוי שנים רבות זה ממש לא אותו דבר
אבל זוהי רק דעתי
וחוץ מזה איך הוא יהיה בעל/אשה זה בת / בן זוגו/ זוגתו אם שהם לא ישארו ביחד?
ולגדל ילדים בדרך כזאת זה לרוב להרוס אותם לא די שיש גירושים בסיפור שזה בכלל מספיר קיים עוד בושה מבחינת הילד על התהליך
תבין אנשים צריכים לדעת שזה לא ורוד כמו שז מצטייר פה ואז אפשר באמת לעשות החלטה נכונה ולא ללכת אחרי הזרם

אני לא התכוונתי אליי,

ועליי כבר אי אפשר להשפיע או לעודד אני יודע באיזה קבר אני נמצא
אני רק חושב על כאלו בנות 50+ שחיו עם זה עד עכשיו ולמה צריך לעורר את המוות הזה
אני חושש שצריך לעודד לכיוון אחר או למצוא איזה מצב ביניים
נראה לי שאני יחיד פה אם דעות כאלה אבל זה בסדר זה לא מפריע לי

תביני יש לי חיים אמיתיים

והם רק המשפחה שלי ,ולא להלחם נגד כל העולם ולעשות הכל ובעצם לא ליהיות כלום
חוץ ממשהו הזקוק לתמיכה תמיד , אם חוסר יכולת להביא ילדים באופן טבעי , בעיות בעבודה ובחיים המשפחתיים ולחיות חיי נהנתנות
הלוואי שלא הייתי כזה , בשבילי זה לא כיף

כמו שאמרתי

כל אחד והדברים החשובי לו ביותר ,
ולא אמרת לי בת כמה את ? ואם את נשואה ?ואם בכלל את יכולה לשפוט את מה שאני מרגיש?
ומה אני יגיד לך אני לא משתוקק ליהיות טרנסית ואם אני לא אז אני הכי שמח בעולם!!!
אבל תסבירי דבר אחר אם אני לא, אז למה אני על הורמונים כבר שנה?

hatzilonit

Member
מנהל
בואי לא נעבור להתקפות אישיות

יכול להיות שקשה לך לתאר מצב שבו אדם אחר מוכן להתפשר על דברים שעבורך הם הכי חשובים, אבל זה מה שהופך את כולנו לשונים ויחודיים ולא עותקים משובטים של אותו הדגם.
בדיוק כמו שכתבת, יש הרבה דברים שמרכיבים הוויה ואצל כל אחד סדר החשיבות שלהם משתנה.
(לדוגמה, אם עדיין לא יצא לך לפגוש אנשים שמעדיפים כסף על פני יושר אישי, אשרייך.)

לתשומת לבך:
בפורום אין מקום לדירוגים\שיפוטיות כגון: "טרנסית אמיתית" או "לא ממש" וכו'.

אני יכול לעשות

כל מה שאני רוצה , וזה אומר גם לחיות כטרנסית וגם בחיי היום יום כגבר.
תביני אין לי עניין לריב או לשמיץ או כל דבר אחר
אני בסך הכל טוען שיש בעלי מקצוע שיגידו לאדם מה הוא ומה לעשות אני יודע שזה פורום תמיכה אבל לפעמים גם יותר מידי תמיכה זה לא טוב
את חושבת שאת יכולה לקחת על עצמך שבגלל איזה שהוא דיעה לא נכונה שהגבת או שתגיבי יארס אדם בעל משפחה ( אשה וילדים) לדעתי גם אם מישהו נשמע 100 אחוז טרנסית זה לא בהכרח יכול להיות שהוא בכלח קרוס , לכן לדעתי כן לשלוח לטיפול כן לבדוק אבל לא להגדיר אותו משהו שיכול להתברר כטעות .
יש דבר כזה בתחום הפסיכולוגי שנקרא מחשבה פולשנית , זו מחשבה לא נורמלית שאנו מאמינים שהיא נכונה אבל בעצם היא רק מחשבה .
אני לא אומר שאף אחת היא לא טרנסית !!
אבל כן אומר שצריך לבדוק הכל אבל הכל .
ולאחר הבירור באמת לבדוק אם זה מה שאנו רוצים? ואם יהיה לי טוב ? או רע ? מה אני מתכנן שלארית חיי? מה יהיה עם משפחתי?
אולי אפשר להמשיך לחיות ביחד ולנסות לחיות עם זה ביחד ?
המון המון שאלות יש , לדעתי אסור לזרום עם שום דבר בחיים ללא תכנון כל דבר מצריך תכנון
ותראי את אמרת שאי אפשר לחיות גם כטרנסית וגם כגבר אז אני יספר לך שיש אין ספור של סוגים , יש מי שמדחיק ,יש מי מבחינת פנימית חיי במין שהוא רוצה אבל חיצונית ,יש כאלה שקצת שינוי יכול לעזור להם להמשיך חיים רגילים (כמוני)ויש שעושים שינוי מלא ,את לא יכולה לומר מי כן ומי לא
כי זה יכול לפגוע כי אם אני לא אז למה אני סובל , יכול להיות כי לא נורמלי
אז כדאי שתשימי , לי בכל אופן זה לא מזיז כי כבר אני מכיר את כל צורות הדיבור בפורום הזה
בכל אופן שיהיה לכולנו חורף חם ונעים בקירבולית

hatzilonit

Member
מנהל
"מצטייר ורוד"? איפה? ממש לא...

קשה לי לדמיין מישהו\י שבהשפעת הפורום או הדברים שבחוץ (שאגב, אין שום דרך להתנתק מהם) יחשבו שתהליך של שינוי מין הוא פשוט וקל.
לא ברמה אישית \ חברתית \ משפחתית או ביורוקרטית.
(לפחות לא מישהו עם מינימום חשיבה רציונלית שנדרשת ע"מ לא להידרס ברחוב
)

אפשרי - כן. אבל דורש הרבה מאמץ והקרבה.

תביני יש יותר דברים שצריכים להיות

עיקריים בחיים מאשר מין ,
לא התכוונתי שבגיל 50 אסור להם לעשות שינוי , פשוט ככל שגדלים לדעתי קיימים הרבה יותר נקודות שלא קל לוותר עליהם , וגם שהגיל לא ממש משחק לטובתם (מבחינת השינוי) אני לא יודע מה את? ובת כמה את ? ואם את נשואה ? ואם את בעלת ילדים שאת כל עולמם ? אם כן את בוודאי יכולה להבין מה שאני אומר , אני לא מחפש להיות צודק אני רק רוצה לדעת שאדם לפני תהליך זה יבין את ההשלכות כי לפעמים מרוב התמיכה והרצון לעזור קשה לראות את מה אנחנו יכולים להפסיד ויש הרבה דוגמאות בכל מיני מצבים בחיים.
בסופו של יום כל אחד יעשה מה שהוא בוחר וכל בחירה בקונפליקט היא ויתור על משהו אחר אבל צריך למזער נזקים כמה שיותר
יום נעים��

hatzilonit

Member
מנהל
אם טוב לך בחיים שלך - מצוין!

אבל
אל תשכח שלא כולם כמוך ולא לכולם משפחה כמו שלך.
לא סיפרת כאן עד הסוף, אבל אני מניחה שאישתך יודעת שאתה לוקח הורמונים? והיא בסדר עם זה?
מה היה קורה אם היא לא הייתה מקבלת את זה?

וגם, לא כל נישואים שווה "להציל" או למשוך עד אין סוף.
וגם 2, לא פעם שומעים ילדים, קטנים כבוגרים, שהם היו מעדיפים הורים שנפרדו מאשר הורים שרבים וממררים להם ולעצמם את החיים...

יש לי שאלה לרוב המגיבים פה

אני mtf בנשמתי וסתם יש משהו שקשה לי להבין למה לא מסתכלים על היבטים אחרים כמו בן זוג , ילדים ואהבה שיכולים להפגע ואף לההרס לחלוטין ,ולמרות הכל תומכים בתהליך מלא למה איאפשר לומר לנסות לשלב בין השניים
אני הגעתי לפה לפני 5 שנים בערך ויצא לדבר כמעט עם כולם ואף פעם לא אמרו לי לחשוב עליהם, אם הייתי הולך בדרך זו הייתי גומר את חיי משפחתי
כיום אני נמצא לא במצב של גבר ולא אשה אני לקח הורמונים אבל לא מעבר וחיי אם אשתי ובנותי שאני הכי אוהב בעולם
בקיצור ...
דיי ישר לתמוך כי זה בלתי הפיך
שנה אזרחית שמח

hatzilonit

Member
מנהל
האם כתבת את כל זה לגברת המדוברת ישירות?

וגם - שים לב: השאלות הבאות הן לא רלבנטיות לדיון הכללי והניסוח הוא שיפוטי ויכול להתפרש כהתקפה אישית:
"אני לא יודע מה את? ובת כמה את ? ואם את נשואה ? ואם את בעלת ילדים שאת כל עולמם?"
ולכן אולי עדיף להמנע מניסוחים דומים.
(אלא אם כן אתה באמת חושב שרופא חייב לשבור בעצמו רגל לפני שיהיה זכאי לחוות דעה בענייני שברים....)

אני מאוד אוהב תגישה שלך!!

אני באמת חושב שאם אדם רוצה לתת עצות הוא חייב להבין מזה להיות נשוי ומזה ילדים ולאחר שיבין שנישואים זה לא דבר שמתי שלא בא אז אפשר לזרוק או שילד זה לא בובה שבסוף הוא ישלים אם הכל( הבושה ולעג ע״י החברה ) וכן אני נשוי ואב לשתי בנות

צופה121

New member
רק הערה

הטרנסיות עושות שינוי ממש לא בשביל מין! אלא בשביל התחושה הנפשית והקריעה הפנימית!

hatzilonit

Member
מנהל
כל אחד לפי צרכיו. עד כמה שאפשר.

לא יודעת לגבי 5 השנים האחרונות (זה היה לפני זמני), אבל בשנה האחרונה לא זכור לי שהיה אירוע בפורום שניסו לכפות על מישהו שלא היה מעוניין בזה שינוי מלא.

כאשר אנשים מתלבטים - בהחלט יש מקום להציג עמדות וגישות שונות.
כאשר מישהו הגיע להחלטה - מייעצים ועוזרים במה שאפשר, כי את הדעה נגד השינוי הם עוד ישמעו מיליון פעם מחוץ לפורום, בין אם הם יבקשו לשמוע עצה או לא, בין אם זה יהיה מבן משפחה שהכי אוהב ורוצה "רק בטוב" ובין אם יהיה מדובר בקופאית בסופר. את ה"לא כדאי" הם יפגשו על כל פינה, זו טיבה של החברה שלנו. וכמובן שזה ירוץ אוטומטית בראשו של כל אחד ואחת - כל החששות והפחדים.
ואולי יש בזה משהו טוב, כי ההחלטה לשינוי לא אמורה להתקבל בהיסח דעת ובלי לחשוב על ההשלכות.

התפקיד של הפורום הוא לא לעודד כמה שיותר ניתוחים, אלא להיות מקום בטוח לדבר על דברים שקשה לדבר עליהם במסגרות אחרות. מקום להיחשף לניסיון של אחרים. מקום שבו יכבדו את ההחלטה שלך, מה שהיא לא תהיה.

וזה מצוין שיש פה גם "מחפש תאור" שיכול להציג את הדוגמה האישית שלו, הדרך שהוא בחר בה ושמתאימה עבורו (ואולי גם עבור אחרים)

למעלה