פרולקטין נמוך

צופה121

New member
פרולקטין נמוך

היי לכולן

עשיתי בדיקות דם. טסטוסטרון - פחות מ0.5. אסטרדיול - 360. ו..פרולקטין - 185 בלבד!.
האם זה הגיוני שזו רמת הפרוקלטין? האם זה אומר משהו על חוסר השפעה מסויים? (אני נוטלת זריקת חוסם+אסטרופם 4 מ"ג)
אשמח לשמוע.. (במיוחד מאלונה...)
תודה

טלייי1988

New member
אז זהוא שאצלי פרולקטין גבוה

משהוא בסביבות ה300 ומשהוא זה לא אומר שום דבר להפך זה טוב אומרים שאים יש פרולקטין גבוה כמו שלי עלולים להיות בעיות של ראייה

Ellianne

New member
ואת תקשיבי לכל מה שאומרים?

לי יש 700+ והראייה שלי השתפרה חחח

צופה121

New member
ואם אפשר לשאול אליאן:

האם עשית את הבדיקה שעתיים ויותר אחרי שקמת מהשינה?
(כי לי למשל כשעשיתי את הבדיקה (לפני 3 חודש) בתוך שעתיים אחרי הקימה יצא לי מעל 800, ואילו כעת כשעשיתי 3 שעות לאחר השינה יצא לי תוצאה כה נמוכה...)
ואגב, כמה האסטרדיול שלך?

Ellianne

New member
האמת שלא זוכרת

עשיתי הרבה בדיקות ובכולן יצא פרולקטין 700+, האסטרדיול נע בין 200 ל-700.

יו איפה

New member
תזכירי לי כמה זמן את בשינוי ההורמונלי?

מה היה הערך של הפרולקטין לפני תחילת הטיפול ההורמונלי?

האם את מרגישה שינויים כלשהם מאז שהתחלת את ההורמונים?
נפשית?
פיזית?

צופה121

New member
ובכן..

1. אני נוטלת הורמונים מזה 5 חודשים.
2. אני אכן חשה שינויים משמעותיים. פיסיים ונפשיים.
3. בבדיקות לפני הטיפול ההורמונלי היה לי פרולקטין בגובה 675, העניין הוא שהן נערכו בסמוך לקימה מהשינה (וכך בדיקות נוספות שנערכו לאחר תחילת הטיפול - בה הפרולקטין הגיע ל 800+ - נערכה בסמוך לקימה. כעת לראשונה ערכתי בדיקות 3 שעות לאחר הקקימה מהשינה (כפי שהורתה האנדו') והתוצאה של הפרולקטין היתה כפי שציינתי (185..)
תודה

יו איפה

New member
האם את מרגישה את תחילת התפתחות החזה?

כלומר, רגישות גדולה יותר ואולי כבר הרגשה של התפתחות מוצקה יותר מאחורי הפיטמה?

בכל מקרה לא מדובר על ערך שצריך להדאיג בתור התחלה, אבל חשוב שתהיה עוד בדיקת דם (הבאה שתעשי) שתיעשה לפחות שעתיים מזמן ההתעוררות כדי לדעת אם יש שינויים או שיש צורך בשינוי משהו בטיפול. כל זאת כמובן על ידי הרופאה שלך.

צופה121

New member
בוודאי.. אני על סף מידה A

אם כי ביחס לרגישות - היו שלבים שהיו לי הרבה יותר רגישות.. למרות שגם כיום - בהחלט כואב לי מגע "לא עדין" בפטמות..

ומה את מתכוונת כשאת כותבת "לעשות בדיקה לפחות "שעתיים" מזמן ההתעוררות" ? - את מתכוונת שעתיים ולא יותר מאוחר, או שעתיים ולא יותר מוקדם? (-כי כעת עשיתי את הבדיקה *שלוש* שעות אחרי השינה, בהוראת הרופאה, לאחר שבבדיקה הקודמת (=מלפני 3 חודשים) שנעשתה כשעה לאחר השינה היה לי ערך חריג כלפי מעלה (כ-850!)

יו איפה

New member
לפחות שעתיים=מינימום שעתיים

3 שעות נכלל בהגדרה של "לפחות שעתיים"

צופה121

New member
אוקיי.. אם כך אז אזה מה שעשיתי..

אני אעשה שוב פעם בדיקה של הפרולקטין ונראה מה תהיה התוצאה..

טלייי1988

New member
למה אני לא מיסתדרת עם אסטרופם

אני כול פעם מנסה להבין למה הכדור הזה משפיע עליי רע יש לי מימנו כאבי גב תחתוניםם דלקות בחניכיים הקידמיות של השן ואני לא יודעת למה זה משפיע עליי ככה והכי הורג אותי זה שאני יודעת שרוב הבנות מישתמשות בו להן הוא לא עושה שום תפועות לוואי ותורם ולי זה עושה תופעות לוואי למה למה למה

צופה121

New member
דווקא יש לי תופעת לוואי אחת

גירודים באיזור המפשעה מאז שהתחלתי לקחת אסטרופם, ועדיין לא הצלחתי להיפטר מזה...
(יש קשר בין נטילת אסטרוגנים לפטריות באיזור..)

טלייי1988

New member
לי לא היה את זה אין לי את זה

אבל יש לי כאבי גב תחתון ודלקת בחנייכים הקדימיות של השן בצד שמלא הלוואי שהיה לי מה שיש לך גירודים באיזור המפשעה מאשר לסבול תופעות לוואי כמו כאבי גב תחתון ודלקות בחניכיים

Ellianne

New member
אולי זה קשור לדרך הנטילה

אפשר לפרק אסטרופם לאורך היום - בבוקר כדור של 1, בצהריים כדור של 1, אחה״צ כדור של 1 ובערב כדור של 1. אפשר גם שני כדורים של 2 בבת אחת (מומלץ בערב).

אולי גם עברת משהו באותה תקופה וזה לא בהכרח האסטרופם...

Ellianne

New member
מערכת העיכול והשינה

זה נספג בצורה שונה בזמן שינה. אפשר בבוקר, אפשר בצהריים, אפשר חצי בבוקר וחצי בערב (זה מה שהאנדו׳ בתל-השומר המליצה). זה לא יותר יעיל או משהו, פשוט יש אנשים שזה נספג אצלם יותר טוב בזמן שינה.

אם את לוקחת בבוקר והתוצאות בבדיקות דם תקינות אז אין מה לדאוג.

צופה121

New member
אני לא יודעת מה זה בדיוק "תוצאות תקינות"

אך בכל מקרה - הפרולקטין שלי יצא ממש נמוך (לעומת האסטרדיול שיצא "נורמלי" (370).. אז אולי אנסה לקחת בערב...

למעלה