האם אפשא לעכל רכב נכה

roeid

New member
האם אפשא לעכל רכב נכה

שלום רב אני נמצא בהליך פשיטת רגל בסיוע משפטי אומנם עוד לא יצא תירח הוצאה לפועל
יש לי רכב נכה עם תג נכה בשיווי 50000 אלף שקל יונדאי 130! שקניתי מסוחר
האם יכולים לעכל לי אם אניי נמצא בפשיטת רגל בעזרת סיוע משפטי ?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
אם יש פתרון חלופי זול יותר

לשון החוק קובעת כי אסור לעקל "כלים, מכשירים, מכונות ומיטלטלין אחרים ובעלי חיים השייכים לנכה והנחוצים לו לשימושו האישי בגלל נכותו". המציאות בשטח מלמדת כי בעלי חוב שהינם נכים, המחזיקים בכלי רכב יקרים, סוברים כי לשון החוק מעניקה להם הגנה בכל מקרה, כך שרכבם יישאר בחזקתם, אף אם חובם הולך ותופח. בפועל, נכתב בפסיקה כי בהתאם להלכת בית המשפט העליון בע"א 2886/92 כתבי שלמה נ' אלגוב יפתח, אין לפטור נכה מעיקול מכונית יקרת ערך השייכת לו אם אפשר להתאים לצרכיו החיוניים כנכה מכונית זולה יותר.
המקור
https://cars.walla.co.il/item/1794615

שיקול דעת לא מקצועי שלי ..המכונית שלך לא יקרת ערך..משתמע לי שאי אפשר עקל אותה מה יציעו מכונית ב25.000 ? שעלויות אחזקה שלה ממילא גבוהות יותר מהרכב שלך שגם הוא לא חדש ?
מעשית נראה לי שאין לך מה לחשוש..למרות החוק ( הלא מוסרי הזה...), אגב חיפשתי היטב אם לא יצא תיקון או בג"צ לשנות את זה..לא יצא..

עיקול רכב

ניתן לעקל ברישום את הרכב במשרד הרישוי. כל עוד יש עיקול, לא תוכל למכור את הרכב. לגבי תפיסת הרכב ומכירתו - לא ניתן לתפוס ולמכור רכב של בעל תעודת נכה, אלא אם, השווי הינו בסכום גבוה מאוד (יותר מ200,000 ש"ח), שאז ניתן למכור את הרכב, ולהציע לנכה רכב חלופי אחר זול יותר. בסכום הנ"ל של 50,000 ש"ח, בית המשפט לא יאשר את מכירת רכבך. האם אתה מיוצג ע"י עו"ד מהסיוע המשפטי?

roeid

New member
רכב עם תג חנייה ממשרד הרישוי

נקרא רכב רפואי??
אם יש לי תג נכה לקכב זה רכב נכה?
או שצ*בים לקבל קצבת ניידות מביטוח לאומי?
&nbsp

roeid

New member
שווי הרכב שלי כרגע עומד על 40.800 ש"ח

יונאי !25
העורכת דין התקשרה אליי ואמרה לפי החוק לא ניתן לעכל ,אך יש פסיקה אם הרכב יוקרתי מעכלים, לפי השוייי של הרכב שלי אי אפשר לעכל כי הוא לא נחשב יוקרתי ,
עוד בשורה משמחת ואמן בשורות טובות לכול ולכל תשובי מדינת ישאל :)

roeid

New member
אם אני מיוצג ע"י עורך דין

בסיוע משפטי ויש לי רכב פרטי בשיויי 40.800 עם תג מטעם משרד הרישוי
האם יעכלו לי את הרכב?
זה רכב לנסיעות רפואיוץ(בתי חולים מעכביםואישפוזים ובקרוב ניתוח נוסף)
אך לא אושר בוועדת ניידות של ביטוח לאומי
מה תשובתכם?
אשמח לתשובה

למעלה